Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  Abi (läbi Teamveweriga) oleks vaja koduvõrguga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lemmu
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2018




sõnum 07.07.2019 17:11:32 Abi (läbi Teamveweriga) oleks vaja koduvõrguga vasta tsitaadiga

Mul oleks vaja abi Raspbery ühendamisega PC ga( Win 7)läbi ruuteri. Mõte on selles, et PC internet tuleb läbi kaabli samuti, sest wifi on nõrk, ning ma ei soovi ka. Samas on vaja kontrollida Rasperryt läbi PC. Raspi aadress on olemas, aga ei ühendu, isegi mitte otseühendusega (ennem toimis) .Pingimine ka ei aita hetkel.
Ma arvan et tegija suudaks tunniga läbi Teamvieweriga ära teha selle.
Kui on viitsimist, siis anna teada palju küsid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2019 23:42:58 vasta tsitaadiga

Väga segane postitus. Suunavad küsimused:
- kuidas internet sisse tuleb? Kas väline ühendus on läbi ruuteri või otse?
- mis moel Raspbery-ga ühendust soovid ja mis OS seal on?
- kas win7 jookseb selles arvutis, kust ühendust tahad saada või on ka koduvõrgus?
- kas LAN kaudu selle Raspbery-ga ühendus õnnestub?
Küsimusi võib veelgi olla. Aga üks suur küsimus on ka see, kuidas see programmeerimisega seotud on? icon_wink.gif Põmst on sellise asja konf sysadmini mitte progeja haldusalas olgugi et oma nime vääriv progeja ka sellest üht-teist teab.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 08.07.2019 08:50:07 vasta tsitaadiga

Mul RPi töötab ilusasti DHCP ruuteri taga. Saan vastastikku ühenduse nii RPi kui PC taga.
Kui soovid nullmodemi ühendust oma arvutiga siis peavad olema mõlemad staatilise IP-ga. Kui vastastikku ping läbi läheb siis vähemalt võrk töötab
Vaata linuxis nii DHCP kui staatilise IP konfigureerimist.
Ühenduseks ja failide kandmiseks kasutasin SSH-d või FTP-d (viimase server peab RPi-le installitud olema)
Ja veelkord, sõnasta oma ülesanne uuesti - mitte keegi ei tea mida sa tegelikult püüdsid või soovisid saada ja mis vahendid kasutusel olid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lemmu
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2018




sõnum 08.07.2019 19:00:12 vasta tsitaadiga

Ok, eks ta nats segane postitus tuli jah...
Koduvõrk on selline, nett tuleb telia kaudu läbi õhu ZYxel LTE3316 ruuteri kaudu. Sealt on mul veetud pea igasse tuppa Cat 5 kaabel. 1 PC on sellle otsas. Wifi toimib nigelalt,aga see on teema omaette. Raspberrys ubuntu olemas,aga mul on teine programm (Stellarmate), millel on käsuviip ka olemas, kui vaja.
seal installitud mida tahan kasutada. Ehk siis PC peab ühenduma RPga läbi Cat 5. Ja seda läbi ruuteri , et saaks PC's ka netti kasutada. Cat5 ga tahan ühenduda andmevoo edastuskindluse pärast.Ma olen arvutialal suht saabas,DHCP on minu jaoks (hetkel) üle võimete. ( sorry, 50 a. ei pea kõike oskama.. icon_lol.gif ).. Mul eelmisel RP,l toimis otse ühendus ilusti, aga sellel läks voolupistik läbi.Aga seadistaja asub Kuweidis,ning ta on väga busy.
Ma ei osanud mujale postitada, kuna spets dumbuseritele nagu mina, pole ruumi tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2019 19:06:51 vasta tsitaadiga

Üks lisaküsimus - ka see Telia ühendus on fix ip-ga või siis koduinternet? Kui pole, siis otse vist ei saagi ligi.
Teist küsimust kordan - kas kodus samas võrgus olles saad selle RP-ga ühenduse? Küsimuse mõte on välja selgitada, kas viga on ruuteri või RP enda seadistuses.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 08.07.2019 19:29:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Teist küsimust kordan - kas kodus samas võrgus olles saad selle RP-ga ühenduse? Küsimuse mõte on välja selgitada, kas viga on ruuteri või RP enda seadistuses.


Ma saan kirjeldusest aru, et ei saa ühendust koduvõrgus.
Telia ruuterisse logides näeks, kas RP on võrgus või ei ole.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2019 19:56:02 vasta tsitaadiga

Siis võibolla on seal RP-s midagi installimata. Käsuviip olemas viitaks nagu sellele, et ligi ikka saab kuidagi.
Ma põmst võin isegi uurida kui teamvieweriga ligipääs on st. ei pea kuhugi kohale minema. Tõenäliselt on vaja ligipääsu ka ruuteri admin liidesele. Raha ei võta, aga lahendust ka ei garanteeri kuna siiani on üsnagi ebaselge, mis laadi ühendust sellele RP-le üldse soovitakse.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 09.07.2019 14:45:26 vasta tsitaadiga

Mul RPi töötab mistahes ruuteri taga, mil DHCP töös. Ruuteri poolelt kontrolli, et see oleks töös.
Ma kasutasin RPi kodulehe imaget (NOOPS või miski) sellel pistsid võrgukaabli külge ja töötas.
Siiski saab command lines sätteid muuta, olen teinud staatiliseks ja tagasi dünaamiliseks, kõik õpetused netis olemas, kirjuta googlesse ja hakka katsetama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 09.07.2019 21:37:30 vasta tsitaadiga

Raspbian defaultis juba laseb SSH'ga ligi tänapäeval.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lemmu
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2018




sõnum 10.07.2019 15:05:10 vasta tsitaadiga

ok, probleem on lahendatud. Toimib nagu peab, lihtsalt mälukaardi peale jäi vana RP staatiline IP aadress, vahetasin ruuteri omaga ära . Nüüd funkab. Tänud kõigile vastajatele1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  Abi (läbi Teamveweriga) oleks vaja koduvõrguga
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.