Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 31.05.2019 21:34:02 vasta tsitaadiga

Janar! kirjutas:
Sa ju tead ise, mis pilti sa saada üritad, võrdele nüüd siis seda oma pildiga.


Ma võtsin aluseks Alecoq kodulehe mojito pildi (viskasin sinna pilgu peale yhesõnaga) ja tegin sellise pildi, mille mina oleks teinud. Mingit muud mõtet või eeskuju polnud. Siin need kaks on. Ylemine on ametlik pilt ja alumine minu.

Alegoq kodulehelt pärit pilt:


Minu pilt:
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2019 09:45:13 vasta tsitaadiga

kr6ll, vidinatest rääkides - kas Loupedecki oled proovinud?

https://loupedeck.com/

Kui ühte pilti nokitseda siis vbolla pole vahe nii suur - aga enda puhul, kui ikka peale reportaaži on vaja ca 20-30 pilti üle käia siis selline füüsiliste nuppudega "klaviatuur" on ikka pagana mõnus. Tunnetus on hoopis midagi muud kui hiirega nühkides.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 01.06.2019 10:04:00 vasta tsitaadiga

Ei ole proovinud. Vaatan yle.
Täna jälle avastasin, et läppariga pole ikka mõtet mingeid stuudiopilte modida. Selle ekraan on max asendis ikkagi liiga tume ja kui unustad toonide väärtuseid yle kontrollida siis avastad, et must polegi must kui mingi suure laua molu taha lähed. See eilne pudel oli laualt liiga hele, läpparis oli must mis must. Ysna palju sodi seal icon_razz.gif icon_eek.gif icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
Aga noh, eks see õllekese syy ilmselt oli, et ma yle ei kontrollind aga noh, hobimehed saavad seda lubada omale, vähemalt alguses. Enne kui tekib harjumus kontrollida asju juba masinlikult. Aga nii õpitaksegi, vigadest. Siis jääb meelde, ehk kunagi icon_smile.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 02.06.2019 18:54:51 vasta tsitaadiga

blääd. Te ei kujuta ette kui kaua ma seda kannu sättisin, kui kaua ma välke sättisin, kui kaua ma neid juurde panin, maha võtsin. Äärepealt oleks yks välk maha ka kukkunud blääd. Aint tänu sellele, et mul eeskujulik reaktsioon on ma selle päästsin icon_cool.gif

Pilt pole mida erilist aga ma tahtsin just sellist pilti saada nagu ma vaimusilmas ette kujutasin, et milline see võiks olla. No ja kui alustades tundus see umbes paari mindi töö siis hiljem selgus, et jebisin sellega vist 1,5 tundi ja pilt mida ma tahtsin on nüüd arvutis ja ootab väikest kohendamist. Kuna ma olen nüüd 2 korda saand räige tynga kui läppariga seda teen siis nüüd ma olen juba nii kogend, et teen seda kodus icon_cool.gif icon_smile.gif

Sellise kannu ma ostsin ykspäev kuna oli plaanis kypsisereklaam teha ja mul oli piimakannu vaja. Sellist mida vaja polnd mul kodus. Reklaam on tegemata aga kann on nüüd olemas icon_cool.gif

Lõplik setupp on ysna lihtna aga uskuge mind, kui teil pole eriti kogemusi sellise kannuga siis sinnani jõudmine võtab oma aja icon_biggrin.gif



Ime on syndinud. Läksin siis koju, avasin faili ja ma ei muutnud mitte midagi. Paar väikset täppi kustutasin ära ja see oligi kõik icon_smile.gif

Kann on siis siin. Täpselt selline, nagu ta mu mõttes oli.

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003




sõnum 03.06.2019 12:07:00 vasta tsitaadiga

ilus.
_________________
Sünge, sünge wärk ...
kwad.ee | kwad.ee | mehitamata.ee
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2019 21:32:32 vasta tsitaadiga

Lugesin praegu alates sellest postist esimest korda ja ma olen Janariga sama meelt. kr6ll'il oli ehk kirjutamise aegu väike Õ sees, et kriitikataluvus nii palju madalam? icon_smile.gif Pilti vaadates käis kohe peast läbi soovitada korralikku IPS molu, kuna suvalise PC-läppari omaga ikka pildist õiget aimdust ei saa. Ega fotorahvas niisama MacBooke kasuta. Nagu näha, jõudsid hiljem ka ise sama järelduseni. Enamvähem kalibreeritud ja halltoone näitama võimelise moluga kargab kohe silma, et miski offset on paigast ja pudelist vasakul hall vari, samas kui paremal jooksevad jooned pudelisse. See on nii silmariivav, et kui see oleks kuidagi kunstiliselt taotluslik, tuleks see selgitusse kirjutada.

Ma ise vist pigem vabandaksin sellises olukorras tagantjärele Janari ees (nii uhke tõbras, kui ma muidu ka olen...).
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.06.2019 06:45:55 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Lugesin praegu alates sellest postist esimest korda ja ma olen Janariga sama meelt. kr6ll'il oli ehk kirjutamise aegu väike Õ sees, et kriitikataluvus nii palju madalam? icon_smile.gif Pilti vaadates käis kohe peast läbi soovitada korralikku IPS molu, kuna suvalise PC-läppari omaga ikka pildist õiget aimdust ei saa. Ega fotorahvas niisama MacBooke kasuta. Nagu näha, jõudsid hiljem ka ise sama järelduseni. Enamvähem kalibreeritud ja halltoone näitama võimelise moluga kargab kohe silma, et miski offset on paigast ja pudelist vasakul hall vari, samas kui paremal jooksevad jooned pudelisse. See on nii silmariivav, et kui see oleks kuidagi kunstiliselt taotluslik, tuleks see selgitusse kirjutada.

Ma ise vist pigem vabandaksin sellises olukorras tagantjärele Janari ees (nii uhke tõbras, kui ma muidu ka olen...).


Mis sellest vanast asjast meelde tuletada aga Janari 1 post oli selline - pudel viltu, neoontuled tulevad pudelist välja, oi kui lohakas

Pudel oli nii nagu tahtsin. neoontuled olid nii nagu tahtsin. Oi kui lohakas oli öeldud selle eelneva kohta - vähemalt postitusest muud küll välja ei lugend. Mida ma siin vabandama peaks? Kõik postituses kritiseeris mitte seda, et mul oli paar asja mitte silma hakand vaid pildi yldist kontseptsiooni. Mille yle ma vabandan ah? Ilmselt oli tal sama kehv molu ja ta nägi täpselt sama pilti mida mina ise.


Ma ei kavatse kunagi hakata tegema pilte mida vorbivad kõik - kõik 100 prossu paigas ja vastavad mingile "väljakujunenud standardile"
Seda et heledus polnud paigas ja laud oli tolmune- see on teine asi - aga selle kohta ei teinud ta mingit märkust kah. Lihtsalt tuli ja virises, et miks ma ei tee selliseid pilte nagu tema teeks. Mulle just see meeldiski asja juures, et tuled jooksid peale näiteks icon_rolleyes.gif

Ja huvitav on ka see, et pidevalt kõik viitavad mitme pudeli pildi juures, et pudel on viltu jne. Tavaliselt on mul laud loodis olnud ja kui pudel on viltu siis ongi pudel selline olnud

rex kirjutas:
See on nii silmariivav, et kui see oleks kuidagi kunstiliselt taotluslik, tuleks see selgitusse kirjutada.


Ma ju lisasin kohe esimesse posti:

kr6ll kirjutas:
Ajaviiteks õllekese kõrvale, ei proovindki räigelt lakkuda, reede ju. Tšallalla, tšill icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2019 10:07:48 vasta tsitaadiga

kr6ll kirjutas:
Ja huvitav on ka see, et pidevalt kõik viitavad mitme pudeli pildi juures, et pudel on viltu jne. Tavaliselt on mul laud loodis olnud ja kui pudel on viltu siis ongi pudel selline olnud

Kaamera kipub tavaliselt statiivil tiba viltu olema. Setup'i vaadates soovitaks üldiselt kesksammast ka mitte üles tõsta, pigem jalad pikemaks ja kesksambast vajadusel ainult kerge fine tuning. Stuudios pole see muidugi väga määrav, kuid harjumus jääb sisse ja looduses tuule käes on tõstetud kesksammas ebastabiilsem kui pikemad jalad. Ei kehti välgustatiivide kohta...

Järeltöötluses saab alati sirgeks keerata. Imelihtne on kahtluse korral pildil objekti loodisolekut kontrollida suvalise lahtivõetud akna (notepad, misiganes...) servaga.

BTW, kaljapudelil võimendab viltuolekut lisaks sellele 0.3°-le veel ka kerge optiline illusioon. Mõnes olukorras - kui taotled, et objekt tõesti ka näiks loodis olevat - on mõistlik isegi kerge vastukallutamisega kompenseerida.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007




sõnum 06.06.2019 14:01:15 vasta tsitaadiga

Ma sella eelmise leheküle jutu võtsin enda peas ka nii kokku, et:
kr6ll: Tegin kiire klõpsu, viis minutit kulus.
Janar: On jah lohakalt tehtud.
kr6ll: *solvunud*

Üldjoones Janari poolt tõesti veits ülbe ja suurema kasutegurita kriitika ning kr6lli poolt sellele liiga valulik ja ründav vastureaktsioon.

Aga omalt poolt kiidan küll kr6lli selle teema eest. Põnev lugeda kuidas inimene vabast ajast nokitseb ja pidevalt ennast sellel alal ka arendab. Ilmselt päris paljudele fotohuvilistele (ka mulle) tuleb see endiselt üllatusena, kui palju tegelikult ühe tootefoto taga nokitsemist on.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.06.2019 17:48:45 vasta tsitaadiga

Ehk ma reageerisin yle aga mulle ei meeldi plõksimine. Kui sul on midagi öelda siis pea lugu inimesest keda sa kritiseerid, eriti siis kui ta ju pidevalt mainib, et ta alles õpib asja ja ei väidagi, et ta imehea ja proff alal on. Lennata kohale ja plõksida üleolevalt on selgelt ylekohtune sellisel juhul ja ma ei kavatsegi oma reaktsiooni eest vabandada tema ees icon_cool.gif

rex kirjutas:

Ma ise vist pigem vabandaksin sellises olukorras tagantjärele Janari ees (nii uhke tõbras, kui ma muidu ka olen...).

Varsti ma pean hakkama vabandama ka ehk selle eest, et mu naine sulle ei meeldi, või et miks ma ostsin omale auto mis sulle ei meeldi, või miks ma toetan seda või teist erakonda?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.06.2019 23:17:31 vasta tsitaadiga

Nii. Tegin portsu pilte oma keldristuudios. Plaanis oli pildistada inimest täpselt sama põhimõtte järgi nagu vaasi. Et siis oluline oli minu jaoks see, et pilt näeks välja nagu asi. Modelli panin laule istuma nii nagu ta oleks vaas. Sättisin välke ja asju nii kaua kui vaja oli. Kui modell midagi ütles siis valasin ta veiniga yle ja palusin kannatlikum olla. Tulemus oli umbes selline nagu ma tahtsin aga mitte päris, homme ilmselt tuleb veel vaeva näha tibake icon_confused.gif icon_cool.gif

Enne tegin 9 tundi rasket palgatööd ja teate mis, ma ei julge siia midagi enam postitada. Enne kui ma olen ostnud omale 2 tonnise mac raali, et olla ikka kindel, et kõik pool ja ma ei teamiskrditoonid oleks ikka kõik sellised nagu nad peavad. Mul oli alguses plaanis kirjeldada teekonda mis mul on - teekond yhe ilusa pildi poole ... aga ma ei saa seda enam kajastada, sest ma pean pidevalt kõigile meelde tuletama, et see on minu teekond, mitte mingi väitmine et need fotod mida te siin näete on maailmaklass. Need pole seda, see on teekond sinna ja ma kajastaks seda hea meelega aga ma ei saa seda teha, sest ma pean pidevalt meelde tuletama seda, et see mida te loete, ja mis pilte te vaatate on teekond sinna ... seega ma enam siia midagi ei postita ja pange see teema kinni. Side lõpp. Sellel pole lihtsalt minu jaoks mingit pointi, sest öeldakse ainult negatiivset ja positiivsust pole siin kopika eest minu jaoks. Seega mul pole vaja seda negatiivsust ja aitab küll - saite nalja küll juba. icon_razz.gif

Seega palun moderaatoril see teema tabalukuga sulgeda. Et jääks kõigile meelde - tehke mida te iganes tahate ja suudate - ikka on halb. Kui on midagi hästi... kõik on vait. Kui on midagi halvasti - siis on kõik kohal.

Parem on mitte midagi ise teha ja kritiseerida kõiki, kõike ja seda igast asendist ja iga kell - siis oled sa tubli Eesti mees ja suur vabadusvõitleja! icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2019 23:56:19 vasta tsitaadiga

kr6ll kirjutas:
Ehk ma reageerisin yle aga mulle ei meeldi plõksimine. Kui sul on midagi öelda siis pea lugu inimesest keda sa kritiseerid, eriti siis kui ta ju pidevalt mainib, et ta alles õpib asja ja ei väidagi, et ta imehea ja proff alal on. Lennata kohale ja plõksida üleolevalt on selgelt ylekohtune sellisel juhul ja ma ei kavatsegi oma reaktsiooni eest vabandada tema ees icon_cool.gif

rex kirjutas:

Ma ise vist pigem vabandaksin sellises olukorras tagantjärele Janari ees (nii uhke tõbras, kui ma muidu ka olen...).

Varsti ma pean hakkama vabandama ka ehk selle eest, et mu naine sulle ei meeldi, või et miks ma ostsin omale auto mis sulle ei meeldi, või miks ma toetan seda või teist erakonda?

Vaatan, et oled end vahepeal kõvasti üles keeranud, kuna siis, kui ma su viimast tekstiosa esimest korda lugesin, oli see hoopis teistsugune.

Vaba valik muidugi solvuda või kriitikast õppust võtta...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.06.2019 00:06:04 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif muutsin jah nats postitust kuna ma päriselt ka ei kavatse enam siia midagi postitada ja aus tundust jätta jälg maha sellest mis seist on/oli. Ma ei põe midagi. Ma lihtsalt arvan seda, ei ei tohi oma energiat raistata sinna kus pole positiivset tagasidet - see n'itab seda, et tegemist pole sellise kohaga kuhu oma energiat alla panna - seda tuleb teha seal kus sellest on kasu. Seega lihtsalt suunan oma energia sinna kust sellest on rohkem tolku, ei midagi isklikku ega solvumist. Tegutseda tuleb seal kus on sinu turg - nagu mu mentor ikka ytleb kui on purjus icon_razz.gif icon_lol.gif

Minu turg ja eesmärk on algusest peale olnud rootsi ja norra turg - enamus minu fotosõpradest on sealt pärit ja sinna ma ka myyn natuke midagi - mul on sõber kellel on rootsi oma netiettevõte ja tema mult ainukesena ostab fotosi - tegeleb progemise ja muuga aga ma ei tea IT -st suurt midagi. icon_eek.gif icon_cool.gif icon_razz.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2019 00:20:40 vasta tsitaadiga

Kui homseks rahunenud (võibolla ka kainenenud?) ja ümber mõelnud oled, võid koos oma viimastega ka minu paar viimast maha rookida või lasta seda teha (ma ei tea, kas sa oled modekas, kuigi näid saavat piiranguta mitu posti järjest teha). Mina lugesin teemat huviga ja proovisin enamvähem neutraalselt nõu anda, kus oskasin. Kiitsin kaljapudelit ka eespool. Kuigi näin nüüd sõnavahetusse kistud olevat, ei ole mul sinuga reaalselt mingit konflikti.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.06.2019 00:23:21 vasta tsitaadiga

ei rex. mulle aitab. Ma teeks küll koostööd kõigiga aga blogi pidamine on saatanast - seda on mõtet teha ainult siis kui see raha sisse toob.

Kõik asjalik koostöö jne - see on alati oodatud. Ma olen kõigile alati välja pakkunud, et minult saate alati tasuta laenata kõike mis mul on, ma tulen alati teile appi kui saan ja ma alati aitan kõiki nii palju kui ma saan - ja raha ma ei taha, kuigi rikas ma pole. Aitan ka kontaktidega kui on võimalik jne. Aga ma enam ei soovi olla iga suvalise plõksija sihtmärk icon_confused.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.06.2019 00:56:06 vasta tsitaadiga

Minu kõige suurem viga on ilmelt olnud see, et ma julgen postitada ka pilte millede puhul ma pole 100% kindel kas need on ka puht tehniliselt head. Ehk siis ma arvan, et pildi puhul pole oluline see, kas need pool- ja muud toonid on head vaid oluline on idee alati. Aga ma arvan, et kui sa oled hea fotograaf siis sa ei pea olema hea PS töötleja. Kui sul on visioon ja sa suudad teha fotosi mis on originaalsed ja silmapaistvad - siis alati on neid kes neid töötlevad - ja sinust paremini - minu eesmärk pole kunagi olnud nendega võistelda. Min ueesmärk on teha selliseid fotosi mis jääks silma ja mida töötlevad need kes neid pilte tahavad- juhul kui leidub selliseid. icon_biggrin.gif Aga ma kavatsen tootefotograafias minna hoopis teist teed kui seda on enne tehtud. Ma kavatsen inimesi kasutada räigelt toodetena. Ma ei taha kuulda yhegi tibi/modelli suust seda, et ta pole vaas või lihanuga - minu jaoks on nad kõik see mis nad minu meelest on ja asi ongi nii - see kas meeldib neile või mitte. Ma kavatsen karastusjooki nii pildistada, et seal pole pudelit ega silti aga siiski tunneks inimesed selle riiulilt ära. Ma tahan pildistada asju nii, et neid poleks näha aga kõik seda siiski sooviks osta - see on minu soov. Aga teha kõike nii nagu on alati tehtud - see pole absull minu teema. Minu jaoks pole yhtegi asja enne tehtud - ma teen kõike uuesti. Kas see kellelegile ka meeldib või mitte .... seda ma ei tea ja mul on sellest absull kama2. Kui ei taheta siis ei taheta aga ma ei ka kavatse midagi nii teha kui varem on tehtud. Minu jaoks on kõik uus maailm. icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2019 09:28:12 vasta tsitaadiga

Ooda, kas ühe kuti tagasiside mõjus tõesti nii?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2019 11:04:06 vasta tsitaadiga

Üks asi, mis mind ehk ajendas pisut konstruktiivse taotlusega kriitikat tegema, oli, et kuigi väitsid olevat end täielik amatöör ja kogu teema eesmärgiks hobiga tegelemise, kumas teemast juba ammu läbi kas siis teadlik või teadmatu eesmärk hakata oskuste ja kogemuste tekkides elukutseliseks (inglise keeles professional, mis tähendabki just elukutselist, mitte spetsialisti, kuigi meie keeles on võõrsõna "professionaal" miskipärast sellega segi aetud...). Ka teise töö kõrvalt raha eest piltide tegemine on juba kõrvaltöö ehk elukutse. Väga tihti muutub vahekord sujuvalt nii, et kõrvaltööst, mis algul oli justkui hobikorras nokitsemine, saabki põhitöö. Kui see piisavalt sisse tooma hakkab, pole varasema põhitöö tegemiseks tavaliselt enam ei aega ega motivatsiooni. Nagu viimastest postidest näha, ei pannud ma selle arvamusega väga mööda. Kas me saame aasta pärast rääkida sinunimelisest tootefotograafist või mitte, on puhtalt sinu enda kätes olenemata sellest, kas otsustad arengut edaspidi ka siin kajastada või mitte. Potentsiaali sul kindlasti on.

Kui elukutselisena saadad kliendile, kes ei ole enam sinu rootsi või norra sõber, tootefotod, mis talle näivad kas siis lohakad või oskamatult teostatud (nii võte kui järeltöötlus!), siis ei vabanda tavaliselt välja, et see ongi kunstipäraselt taotluslik, sinu isikupära. Eriti arengufaasis, kus sind veel ei tunta kui oma ala Picassot. Saad kas võimaluse uuesti teha või sinu poole lihtsalt enam ei pöörduta. Kui temal on sinust parem monitor ja sa oma vigu lihtsalt ei näe, kuigi need on olemas ja kui sa näeksid, tunnistaksid neid isegi, siis on see sinu nõrkus.

Siin on väga hea võimalus saada nii täiesti tavalistelt kui ka paar korda fotokat käes hoidnud inimestelt tagasisidet. Mõni otsesema, mõni pisut silutuma ütlemisega. Mõistlik on kuulda võtta. Foorumi võlu ongi see, et erinevalt miski FB või Instagrammi püsti pöialdest ja "respect, edu modimisel!" 99% positiivsetelt pugevatest kommidest saad siin ka sellist tagasisidet, mis sind ka reaalselt arendab ja edasi viib.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.06.2019 13:56:27 vasta tsitaadiga

Muidugi on kasu ka kriitikast ja olen nii mõndagi meelde jätnud thumbs_up.gif

Aga siiski teen väikese pausi siin ja kogun mõtteid ja ideid. Ja raha peab ka parema raali jaoks koguma, muidu ma jäängi siin vabandama pooltoonide ja tolmu eest icon_smile.gif

Aga elukutseliseks saada ilmselt ei plaani. Siis ilmselt kaob kogu lõbu asja juurest ära. Ilmselt ei saaks ma ka elukutselisena hakkamagi kuna ilmselt enamus aega peab tuima näoga mingi konveieritööd tegema ja siis pole ju lõbust enam haisugi icon_eek.gif nii et jään ilmselt ikka selliseks pyhapäevaklõpsijaks edasi, on lõbusam icon_razz.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2019 14:01:31 vasta tsitaadiga

100 või isegi vähemaga saad pruugitud Dell U2412 kätte hetkel. Vii stuudiosse ja lükka läpparile järele. Kõige muuga peaks su mänguriläppar kena varuga hakkama saama.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.06.2019 14:16:27 vasta tsitaadiga

Eks näeb, ehk ostangi kunagi. Hetkel ilmselt mitte kuna saan ka kodus molu järgi panna - ei pea seal kohe modima. Aga vahest on kohe vaja modida kuna ma pole kindel vahest kas mul on vajalik kaader olemas või mitte. Siis ma olen kohe modinud ja siis mulle hakkab tulemus meeldima ja viskan selle netti lohakana tehtuna aga olen siiani lihtsalt treeninud ja polegi eesmärgiks teinud teha mingi esindusfoto. Kui eesmärgiks on valguse paigutamise treenimine siis pole ju mõtet aega tolmulapile kulutada. Ja siis tulevad probleemid kuna teema lugejad ei võta neid pilte sellisena nagu ma neid teen(treening) vaid võtavad neid esindusfotodena(mida nad pole)
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.06.2019 14:30:43 vasta tsitaadiga

Avastasin just hetk tagasi, et täna on reede icon_eek.gif seega ei pea homme tööle minema ja saab mingeid suuremaid projekte nokitseda thumbs_up.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 08.06.2019 16:45:21 vasta tsitaadiga

Vakk. Hommikul tuli mõte pildistada yles kõik oma kalli abikaasa kingad. Stuudios istudes ja mõeldes tulin mõttele kasutada ohtralt vett, et pilt ägedam oleks. Selge korraldus oli tagastada king kas samas või paremas olukorras aga hetkel näeb yks king välja vist selline, et see peab paar päeva kuivama ja kas siis pole kindel, et see piisaval samas seisukorras on kui hommikul icon_rolleyes.gif icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif


Peab ostma kõrgema statiivi kuna see jääb madalaks. Pole enne pidand toolile ronima, et pilti teha statiivi pealt. Ja pikkust on mul tsipa alla 2 meetri icon_razz.gif

edit2: ma loodan, et mu kallis abikaasa ja kõik kalamehed suudvad mulle andestada selle jama icon_razz.gif

Edit3: Nii, Mul läks kõigest 2,5 tundi et leida punaste kingade jaoks õige asend. nüüd loodan saada sellele õige valguse. Kuna kogemus näitab, et loodetav aeg selleks tuleb korrutada 2 või kolmega siis ilmselt võtab see kah sama 2,5 tundi. Aga sitta sellest, aega on hetkel icon_cool.gif
edit 4: seis on null kuna tulemus oli jama ja alustasin uuesti paigutamist. hetkel on uus asend leitud aga liimin kingale jõhvi kylge ja siis välgud sättida. Ilmselt hommikuks on valmis icon_cool.gif


seis hetkel edit 4 ajal icon_smile.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2019 16:52:53 vasta tsitaadiga

Lase kinganina seest liimi täis. Kui naine aasta jooksul kisa ei tõsta, polnudki tal neid kingi vaja! icon_razz.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 08.06.2019 20:34:23 vasta tsitaadiga

Vaatan, ehk lasengi. Peaaegu olen seal kus vaja. Lähen söön ja siis panen edasi icon_cool.gif

edit: Kuna ilmselt lasin ennast liigselt häirida siin varem mõningatest kommentaaridest ja arvasin, et ei pane siia enam pilte siis mõtlesin juba enda jaoks siiski panna, siis hea vaadata kunagi millega ma mässasin siin terved ajad icon_razz.gif ja proovin edaspidi neid postitusi mitte enam lugeda kus peale halina midagi kasulikku kirjas pole.

Et siis tööfaile panen vahest edasi siia, et ehk on siin teisigi huvilisi kelle elu ma ehk mingil määral kergemaks teen - kes ka mässavad ja oma tegemiste kajastamine aitab ilmselt ala arengule kaasa - seega panen oma täna !Punase kinga" projekti tööfaili yles. Tegin päeval mingi teise katse kah aga see ei meeldind mulle yldse kui valmis oli. Liiga tavaline tuli ja selliseid ilmselt on niigi miljon tykki netis. Mõtlesin, et teen siis nii pildi, et panen kinga hoopis valepidi. Ilmselt neid tavaliselt nii ei pildistata. Natuke veel toores valgus ja muidu kah aga töötan homme edasi - ilmselt proovin õiget pidi pildi hoopis peegeldusega teha. Aga olen täanseks juba liiga väsin, et edasi jännata.

Nojah. Toorfaili panen huvilistele yle. Tööfail et ikka selge oleks kõigil icon_smile.gif nii nagu see fotokas on, pole midagi muutnud ja aint läpparist vaadand asja (pilt liiga tume ilmselt)
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.