Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 27.04.2019 12:55:22 vasta tsitaadiga

nii. oli igav ja otsustasin jälle harjutada. Kuidagi on nii sattund, et objektid kipuvad sellised rasked olema, igasugused keerulisedbläikimised jne. Kuna ma kasutan speedlight välke siis igasugused peegelduste kontrollimised on kõik puhtalt tunde pealt

vot sellist pudelit proovisin pildistada:



viimati muutis kr6ll 27.04.2019 20:14:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 27.04.2019 19:50:04 vasta tsitaadiga

Jõlkusin täna toompeal. Kohe riigikogu maja lähedal jäis silma mingi liikumine. Eriti ei syvenenud seal, et mis ja kes. nüüd kodus tehtud pilte vaadates tundub nii, et tädi vist magas seal öösel ja ärkas just. Mnjaa, esimene ja teine eesti on naabrid icon_rolleyes.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 30.04.2019 20:10:15 vasta tsitaadiga

nii. asi edeneb, vedasin sellise komplekti koju just icon_redface.gif icon_cool.gif icon_rolleyes.gif
http://quadralite.eu/atlas-flashes/270-atlas-600
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 30.04.2019 21:14:28 vasta tsitaadiga

Tegin ka mõned pudelipildid aasta tagasi.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 30.04.2019 21:32:54 vasta tsitaadiga

Kenad pildid thumbs_up.gif
Tundub et sul skilli on thumbs_up.gif icon_cool.gif

Ma nüüd vaikselt hakkan ka taipama kuidas neid läikivaid asju yldse pildistada tuleks. Algul nagu ei saanud yldse pihta mis asi kusagilt yldse peegeldab ja mis mida mõjutab jne. Jube jebimine. Kui aga tundide kaupa testida ja anlyysida tehtut siis hakkab vaikselt kohale jõudma asi. Isegi kui neid häid videosi koos hea selgitusega vaadata - algul tundub kõik selgemaks selgem aga kui ise hakkad tegema siis jookseb juhe esimse minutiga kokku icon_eek.gif icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 05.05.2019 13:57:54 vasta tsitaadiga

Nii. Uni pani hommikul 5-6 ajal jeehat ja ni mis sa ikka muud teed sel juhul kui sätid sammud stuudio ja harjutad icon_cool.gif Kolisin selle Keila, siin suurem ja kõrgem ruum, pole erilisi piirnaguid enam, vajadusel teeb pildi ka suuremast seltskonnast thumbs_up.gif icon_smile.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.05.2019 09:38:46 vasta tsitaadiga

Nii. Eile sai natuke treenitud jälle - esimest korda siis sai käsile võetud lõhnaõli pudel. Kuna mul polnd yhtegi kasutamata läbipaistvat pudelit siis sai mingi poolik võetud.

Ja mingi imelik anomaalia oli selle vedeliku textuuriga. Kui silmaga on see kena ja selge siis piltidel on täiega blurr icon_confused.gif Krt seda teab millest see tuleb. Aga kavatsen selle välja selgitada igastahes icon_rolleyes.gif icon_cool.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.05.2019 15:42:29 vasta tsitaadiga

nojah. Harjutan aga ikka PS. Jebin aga jõudumööda projektiga Kvass icon_smile.gif

Selline sai siis täna:
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 08.05.2019 00:24:34 vasta tsitaadiga

kr6ll, see viimane on üldjoontes juba päris ok - alumise sildi ülemine osa on kergelt üle valgustatud (järeltöötluses annaks tumedamaks maskida).
Aga minu soovitus on, et enne kui Kvassiga katsetamist jätkad - osta uus pudel, millel sildid otse/tsentris või leota praeguselt lahti ja pane korralikult (momendil on see ikkagi "praak", mida ükski turundusosakond läbi ei laseks) icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 08.05.2019 07:45:38 vasta tsitaadiga

beastbeats, tänud kriitika eest thumbs_up.gif icon_smile.gif

Silte olen proovin leotada. Sellega on huvitav asi icon_smile.gif Grossi õlle viskasin tynni ja silt ysna kohe täiesti lahti - hea ymber tõsta. See kvassi oma ligunes tykk aega - ei midagi, lahti ei tule icon_eek.gif icon_neutral.gif thumbs_down.gif
Äkki peab terve öö leotama, krt seda teab icon_rolleyes.gif

Selle pudeli pildi osas sain mitmelt kõvemalt tegijalt veel kriitikat ja tagasisidet - on ikka vaja rohkem tähelepanu pöörata mitmele asjale - pole see tootefoto tegemine midagi nii lihtne, iga vähemgi asi on ilmselt palju olulisem kui ma arvasin icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

Aga eks ma siin vaikselt aga harjutan, iga saadud tähelepanekut saab kasutada ka muude objektide pildistamisel- nii et suured tänud asjaliku kriitika eest thumbs_up.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003




sõnum 08.05.2019 18:16:57 vasta tsitaadiga

Mis kaamera kasutusel on?
_________________
Sünge, sünge wärk ...
kwad.ee | kwad.ee | mehitamata.ee
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 08.05.2019 19:17:18 vasta tsitaadiga

7D
Olen tykk aega mõelnud mingi täiskaadri osta aga siiani olen ostnud hoopis muud kola, viimati näiteks paar välku. Seda kraami on ikka osta vaja olnd palju-palju. Kere ostmist ilmselt kannatab kõige rohkem edasi lykata, kõik muu on oluliselt olulisem osta kuna muidu lihtsalt pole võimalik teatud kaadreid saada või siis on nende tegemine oluliselt keerulisem ja raskem.

Järgmine asi mida osta planeerin on mingi korralikum fix, tahaks seda Canoni 100mm L toru. Hetkel teen pilti 24-105 L -ga aga see on suumikas ja vahest kipub see toru paigast liikuma iseenesest ja rikub terve sessi teinekord ära. Kasutaks 50mm aga sellele pole mul polafiltrit ja kuna eelarve, mis hobi peale kulutada saaks, on niigi kordades yletatud, siis jääb see ost ära kokkuhoiu mõttes.

Seega probleeme on aga noh, ega ei peagi kõike korraga saama. Teatud raskused riistvara osas arendavad probleemide lahendamise oskuse skilli, seega pole hullu thumbs_up.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003




sõnum 08.05.2019 19:30:47 vasta tsitaadiga

Tubli saavutus, kiidan vaid ettevõtmist.

Enne kui kukud filtreid juurde soetama, ehk vaatad rõngaste suunas (need jäävad 10 euri kanti ja hiinast veel odavam). Saad suuremat filtrit väiksema keermega objektiivil kasutada icon_wink.gif

Mul endal on hetkel selline eksistentsi kriis, tehnikat natuke ka varuks soetatud aga ei oska miskit sellega peale hakata ja ei leia nagu seda õiget asja, mida pildistada sooviks. Senimaani on ehk rohkem emotsioone pakkunud loomad/linnud ja muidu vaatan ka tänavafotograafia suunas.

Väike näidis ka:


Samas jälgin huviga su seiklusi siin.

_________________
Sünge, sünge wärk ...
kwad.ee | kwad.ee | mehitamata.ee
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2019 19:35:18 vasta tsitaadiga

7D või muu sarnane väga hea poolkaader on eriti ISO100 pildistamise jaoks enam kui küllalt, ka suuremate väljatrükkide jaoks. Endal on linnupildistamise jaoks 70D, mis kuni ISO800ni on vägagi hea hinna/kvaliteedi suhtega.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
secrgb
HV vaatleja

liitunud: 06.11.2003




sõnum 08.05.2019 19:44:54 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
7D või muu sarnane väga hea poolkaader on eriti ISO100 pildistamise jaoks enam kui küllalt


Nõustun. Tegelt saab ka enamat sellest välja võtta, lihtsalt vaeva natuke rohkem.

_________________
Sünge, sünge wärk ...
kwad.ee | kwad.ee | mehitamata.ee
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 08.05.2019 22:23:54 vasta tsitaadiga

Photoshopis saab pilte veel stackida ehk viimanegi müra kaob ära.
_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 09.05.2019 08:46:00 vasta tsitaadiga

secrgb kirjutas:

Mul endal on hetkel selline eksistentsi kriis, tehnikat natuke ka varuks soetatud aga ei oska miskit sellega peale hakata ja ei leia nagu seda õiget asja, mida pildistada sooviks. Senimaani on ehk rohkem emotsioone pakkunud loomad/linnud ja muidu vaatan ka tänavafotograafia suunas.


Aga tee hoopis midagi täesti muud asja vahelduse mõttes? Kui mul vahest mingi konkreetse teemaga juhe kokku jookseb ja absull ideid ja tahtmist sellega tegeleda pole siis olen avastanud, et päris hea mõjuga on hoopis midagi muud teha vahelduseks.

Igasugustest stuudiopildistamisest oli mingi aeg täiega kopp ees mingi aeg. Mingi aeg proovisin hoopis linde pildistada selle kriisi ajal. Käin viimasel ajal sageli pargis jalutamas ja kuna polnd ammu klõbistanud siis haarasin kaamera kaasa, et mis ta ikka kasutult vedeleb. Kui olin umbes paar päeva vandunud, ja räigelt icon_evil.gif sest ei saanud isegi krdi varblast ega kõndivat parti normaalselt pildile siis mingi aeg avastasin, et krt, see tootepildistamine on ikka lahedam, on mis on aga see kvassi pudel vähemalt ei lenda minema kui mul setup on ylesse sätitud thumbs_up.gif icon_biggrin.gif icon_razz.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 09.05.2019 12:44:33 vasta tsitaadiga

Pardid on ägedad. Aga peab aega ja viitsimist olema, et nende usaldust võita. Ma käisin kolm päeva toitmas, kuni lõpuks julgesid pardid ka käest süüa.
A kui toitu pole, siis lähevad minema.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 09.05.2019 13:05:27 vasta tsitaadiga

labidas, mine soome väikelinnadesse, kus nad pole ära hirmutatud ja saad samal päeval neid käest toita
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 09.05.2019 13:39:04 vasta tsitaadiga

Nii. Kobisin jälle harjutama.
Keegi FB soovitas diffuserina kasutada vannikardinat, et hea soodne. Ok. Kuna see õige asi on 130 euri rull(1300*7000mm) siis polndki muud kui poodi. Seal oli valge täitsa olemas. 2600x1800mm ja sellest sai kenasti 2 tykki. Hind 11 eur thumbs_up.gif icon_cool.gif

Tegin paar proovikat, asi on jumala ok materjal thumbs_up.gif thumbs_up.gif icon_cool.gif

Siis lakkisin ikkagi pudeli yle, eks ole näha kas teip sildilt maha ka tuleb. Valisin täna Grossi poest 2 kasti kvassi hulgast seda parimat aga ikkagi polnd päris seda õiget - mis teha. Ilmselt käib see kah, ongi selline mõnus nyanss juures icon_cool.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 09.05.2019 17:57:39 vasta tsitaadiga

Tuli see YT kanal meelde: https://www.youtube.com/channel/UC_xlhIbG2_TztyuVx4MZtxw
_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 09.05.2019 18:23:18 vasta tsitaadiga

labidas kirjutas:
Tuli see YT kanal meelde: https://www.youtube.com/channel/UC_xlhIbG2_TztyuVx4MZtxw


See on hää tegija jah, vaadanud ta videosi juba mõnda aega. Yks lahedamaid selle kes sellist suunda ajavad mida ma jälginud olen.

Yldiselt on aga nii, et sealt saab ideid ja õige suuna aga läbi tuleb see testida ikka. Päris nii ikka pole, et vaatad paar tippmeeste videot ära ja oledki pro valmis. Oleks see ainult nii icon_smile.gif siis oleks meil iga mees kes vähegi viitsib Youtube käima panna paari tunniga väljaõppinud tippspetsialist icon_biggrin.gif

Ikka tuleb vaeva näha pikka aega ja räigelt harjutada kui soov on midagi umbeski sinnakanti teha nagu need tipud icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

Enne tunti huvi FB -s et kuidas see vannikardin ka oli, lisasin sinna paar pilti, panen siia kah:

Pudel siis eelnevalt lakitud kah, see ikka räigelt mahedam kui ilma lakkimata pudel mida eelnevalt olen kasutanud.

Ilma kardinata:


Kardinaga:
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 12.05.2019 12:28:25 vasta tsitaadiga

Tuleb lauda natuke kõrgemaks teha käepäraste vahenditega

Eile sai ostetu syntesaatori regullitav jalg 24 euri eest, hea mugav asi, saan ysna kõrgeks teha. Hea kaasa ka võtta thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 12.05.2019 19:59:40 vasta tsitaadiga

Sai keila-joa kandis mere ääres veidike ringi konnatud perega emadepäeva puhul. Ilm oli ylihea pildistamise jaoks thumbs_up.gif icon_cool.gif



Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 14.05.2019 18:32:22 vasta tsitaadiga

Nii. Läks nagu läks, kotis 5D mk. II + 7D kah icon_rolleyes.gif icon_redface.gif icon_cool.gif

Edit:
Kondasin pargis ja järsku vaatan, et krt mingi elukas paistab olevat vees, kivi otsas. Kõmpisin lähemale - ongi nii, mingi ilge suur lind. Ahha - kaamera oli õlal, lootus oli, et ehk õnnestub kaader või paar saada. Aga noh, eriti ei lootnud midagi muud peale järjekordse uduka saada. Aga läks nii, et see tegelinski ei lennandki minema icon_eek.gif
Istusin mingi kivi otsas mingi pool tundi ja tegin mingi 150 kaadrit ja siis hakkas vaikselt koblakas ette tulema icon_rolleyes.gif suht igav, tegelinski enamuse aega pikutas, vahes kraapis nokaga selge jne. Ma ei tea, ma juba vaikselt unistasin et ehk hakkab ujuma ja seal igast huvitavaid ilunumbreid tegema jne. Aga ei icon_confused.gif suht laisk tegelane sattus olema icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

Keegi teab mis lind see on? Mul pole õrna aimugi .... icon_rolleyes.gif ma muidugi loodan, et tegemist on yliharuldase linnuga. Siis ma oleks pmst kohe laksust kuulus linnufotograaf ja hakkaks loenguid pidama teile näiteks, kui te linde pildistate icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.