Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
argo1
HV kasutaja
argo1

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2019 18:41:25 vasta tsitaadiga

Suurte koguste puhul jah arusaadav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2019 18:58:59 vasta tsitaadiga

https://www.backblaze.com/blog/2018-hard-drive-failure-rates/
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naxik
HV kasutaja
Naxik

liitunud: 04.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.03.2019 19:35:13 vasta tsitaadiga

Ma juba Synos paar Red ketast Ironwolfide vastu vahetanud, näis kuidas need kestavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2019 02:11:09 vasta tsitaadiga

Tundub, et on jopanud siis icon_biggrin.gif
Väikses boksis (DS211+) on 2x WD Red 6TB (2015 alguses ostetud) ja suures 6x WD Red Pro 8TB (2016 alguses). Suur on küll custom arvuti XPEnology peal, mille migran kohe-varsti päris Synology 12baysesse aparaati.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2019 23:39:20 vasta tsitaadiga

Sama seeria kastide vahel on küll migramine ikka maru lihtsaks tehtud... icon_eek.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 12.07.2003




sõnum 22.03.2019 12:09:17 vasta tsitaadiga

Tere

Olen värske 918+ omanik. Usinasti seda siin paar päeva seadistanud. Sattusin väikese mure otsa, ehk oskate nõu anda.
Failide sharemise ja backupi jaoks kasutan Drive äppi, toimib hästi ja synkib ilusti
Piltide jaoks kasutan DS Photo, kus on hulganisti pilte jne. Toimib hästi ja olen rahul. 3 userit kokku, igaüks automaatselt synkib pilte servusse.
Aga need 2 asja asuvad erinevates folderites. Ma tahaks nii teha, et DS photo folderid oleksid Drive äpi all ka kättesaadaval, et näiteks hetkel Windows arvutiga failidele lähenen läbi Drive äpi sheeritud folderi aga ds photo piltidele peal lähenema läbi DS photo sheeritud folderi. Aga tahaksin nii, et pääseksin pildtidele ligi ka läbi Drive folderi. Siis niiöelda nagu kõik ühes kohas. Googeldades leidsin, et tuleb kuidagi ümber indexida photo share kaust ja kuidagi ümber mountida, aga jäi see jutt arusaamatuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.04.2019 16:45:13 vasta tsitaadiga

Õnnestus paar päeva tagasi ära proovida Synology SRS (kallimatele seadmetele pakutav garantiiteenus).
Tsiteerides klassikuid - pole paha! Olin alguses veidi skeptiline, kuna reeglina igasugused arenenud riikide jaoks normaalsed teenused kipuvad meil siin veidike lonkama, aga selgus, et lubadused on täiesti vettpidavad.

Pühapäeval tegi RS3617RPxs üks toitekatest pauku. Tegin ticketi, esmaspäeva enne lõunat võttis mingi Synology helldeski tegelane ühendust, täpsustas veel mõned detailid üle ja teisipäeva lõunaks oli kuller uue toitekaga mul ukse taga. thumbs_up.gif Next business day, indeed.
Asenduse saatmine ja vigase tagastamine käis kõik Synology kulu ja kirjadega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elmar
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2002




sõnum 17.04.2019 15:28:34 vasta tsitaadiga

Oskab keegi teadjam öelda miks ei suuda Synology DS216+II NAS-i üle võrgu mängida ilma jõnksutamata videofaile sõltumata selle kvaliteedist. Video mängib paar sekundit ja siis hangub 3-4 sekundiks ja seejärel mängib taas paar sekundit jne. Olen testinud nii vanemaid kui ka uuemaid videosid resodega 600p, 768p, 1080p, kuid probleem on sama sõltumata pildi kvaliteedist. Alguses kahtlustasin, et viga võiks olla väheses NAS-i op.mälus (1GB), kuid asi ei muutunud paremaks ka pärast op.mälu suurendamist. Probleem on sama nii wifi võrgus kui ka läbi quickconnecti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 17.04.2019 15:34:26 vasta tsitaadiga

bitrate ja ühenduse kiiruse või stabiilsuse suhe.
videofaili oluline näitaja on bitrate.
nii wifi kui quickconnect (mis mäletamist mööda oli üle interneti andmete pritsimiseks) ei ole eriti garanteeritult stabiilsed ühendused.
samas võrgus kaabli otsast mängib normaalselt?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2019 15:36:04 vasta tsitaadiga

elmar, mis asi Sul seda mängib? Mingi veebipõhine lahendus (FileStation, VideoStation)? VLC vms. pleier faili mingit tüüpi jagatud kaustast?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 17.04.2019 15:46:35 vasta tsitaadiga

Omal on Synology 212j ja mängib üle WiFi videosid ilma mingi probleemita. Mälu on vaid 256 MB. Playeriks on VLC ja video kvaliteedist sõltumata on striim sujuv. Nii et midagi on setupis kindlasti viltu. Äkki on vastuvõtvas seadmes probleem?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elmar
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2002




sõnum 17.04.2019 15:50:33 vasta tsitaadiga

Kaabli otsas ei ole proovinud. Videosid olen üritanud vaadata otse läbi NAS-i - vajutades parema hiireklahviga videofailile ja vajutades "play" icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 17.04.2019 15:52:40 vasta tsitaadiga

elmar kirjutas:
Kaabli otsas ei ole proovinud. Videosid olen üritanud vaadata otse läbi NAS-i - vajutades parema hiireklahviga videofailile ja vajutades "play" icon_smile.gif
Mitme erineva arvutiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elmar
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2002




sõnum 17.04.2019 15:54:37 vasta tsitaadiga

Kahe erineva arvutiga olen proovinud, kuid ühega korraga. Mõlemad on üsna uued arvutid, kuid probleem on mõlemaga sama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2019 15:56:13 vasta tsitaadiga

Mis sorti videoga tegu on? H264? H265?
Kui mängima paned, vaata korra, mida Syno prosekasutus teeb
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 17.04.2019 16:02:26 vasta tsitaadiga

olenevalt asjaoludest võib see transcodeda ka icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elmar
HV vaatleja

liitunud: 22.10.2002




sõnum 17.04.2019 16:06:27 vasta tsitaadiga

Prose kasutus muutub vähe. Tavaolekus on 3% ümber, videot mängides tõuseb 10-15% peale. Videoformaati ei suuda hetkel tuvastada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2019 16:38:40 vasta tsitaadiga

Ei taha võitlus- või vaidlusteemat teha aga - jäi silma, et neljatuumaliste "päris" Inteli CPU'dega 2-bay NASide puhul paar varianti - Synology DS718+ ning QNAP TS-253Be. Aga hinnavahe polegi väga suur - 466 versus 423 eurot (Frog'i 391€ tundub kahtlane). Mõlemad karbid tunduvad sarnased seega tundub huvitav, et räägitakse, et QNAP on pigem odavam. St on jah odavam aga see hinnavahe on üsna olematu. Muidugi tühja kohapealt ilma eelneva kogemuseta on ehk mõistlik see vaheraha kokku hoida. Aga kui ühega juba kogemus olemas või veel enam, vaja migra teha... Või saan ma millestki valesti aru?

viimati muutis Dirty Harry 07.05.2019 18:13:10, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2019 17:57:05 vasta tsitaadiga

Synology softipool on etem (eriti algaja jaoks), kui jõudlus ning rauapool on sama või sarnane, võtaks mina igakell Syno... thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.05.2019 18:45:57 vasta tsitaadiga

Paraku Syno rauapool kipub Qnapist palju kallimat hinnasilti kandma, sestap ongi endal Qnap. Viimasel Qnapil vaatasin, et saaks HDMi kaudu teleriga ühendada, nüüd ongi nagu nutiteler, Kodi, möned filmistriiminguäpid, juutuub jne.
Eks ka mina olin kunagi algaja, ja aastal 2009 oli NASi tarkvara hoopis midagi muud kui täna, istud nagu arvuti taga ja kasutad rakendusi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2019 18:54:18 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Paraku Syno rauapool kipub Qnapist palju kallimat hinnasilti kandma, sestap ongi endal Qnap.
Äkki tood mõne näite? See klass, mida ise vaatasin, oli ikka olematu hinnavahega. Tõsi, Synologyl HDMI'd pole kui nüüd vaadata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.05.2019 18:59:09 vasta tsitaadiga

Olen mõlemat kasutanud, nii Syno kui Qnap. Plussid miinused mõlemil. Lühidalt võtaks ma kokku nii, kui vaadata sama hinnaklassi:

Qnap parem raud, aga halvemini optimeeritus soft ja mõni featuur veider (kasutusmugavus), samas on seadistamis võimalusi kohati rohkem.
Synology, tundub lahja raud, aga liigub ülli hästi, käepärasem ja töökindlam. Tavaliselt ka nigelam upgrade võimalus.

Mõni võrdleb neid kui kui windowsi ja mac'i arvuteid.

Lisaks veel, et Qnap'id reeglina ka tarbivad rohkem elektrit, plussiks neil tavaliselt HDMI väljund, mida synol üli vähestel. Kuna mina seda ei vaja siis saigi Syno peale mindud.
Ma ei laseks riistvara spetsidest end heidutada, Qnapilt synole minnes läks prose pea 2x kehvemaks, aga tagumiku tunde järgi liigub paremini.

Lisan veel, et aastake ja peale pole enam kursis mis seal toimub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.05.2019 19:22:45 vasta tsitaadiga

Kuna enda Synology istub serverikapis siis:
HDMI khm milleks?
Prose jõudlus.. jah aga Plex tahaks veel ägedamat rauda kui ka Qnap pakub, selleks, et kuni 5 kasutajale sujuvalt 4K striime serveerida.
Lahenduseks oli lihtsalt piisavalt kiire netiühendus, et laadida puhast dekodeerimata striimi. Solved.

Kõik muu mida vaja:
Stabiilselt ja kiirelt toimiv soft ning veebiliides
Kõik erinevad äpid erinevatel platvormidel, win, android, iOS jne.

Ehk et pakun veel, kui ma tahaks võimsamat rauda, siis ma ei valiks mitte Qnapi vaid paneks siis juba oma PC koos sobiva tarkvaraga kappi tiksuma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.05.2019 20:53:20 vasta tsitaadiga

ot:
Vaat see plex ja analoogid on paras naljanumber minu arvates. Jah, tean, et miljoneid fänne sarnastel teenustel.
Ise eelistan puhtatõulist meediamängijat.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 07.05.2019 21:00:05 vasta tsitaadiga

Liiguvad kuulujutud, et varsti on tulemas "Synology DS1419dva Diskstation NAS with Nvidia GeForce Support".
https://nascompares.com/2018/10/02/synology-ds1419dva-diskstation-nas-with-nvidia-geforce-support/
Seal võiks graafikaliides päris hea olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.