Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  jälgimine ja pealtkuulamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
An-4
HV vaatleja

liitunud: 12.09.2011




sõnum 25.02.2019 15:26:05 vasta tsitaadiga

Avast Secure Browser ja/või Crome. Avasti hoiatusi on ka olnud (ründe katse).
Võtan oma ringisõitmise läpakaka ette. Too võib olla nõrk lüli. Kaks arvutit on selles mõttes, et nad ei käi kunagi korraga.
Brauserites on adblockid, telemeetriablokid, ghostery, peab võtma aja ja vaatama, mis kõik on. Lasen viirusetõrjed ja brauserid maha korra.
Kellegi teise puhtast pole loginud, sest kui juba olla triperist (tankist- sõnatüüp), siis mingi südametunnistusega.. Kui ma üldse teaks, kelle oma on kui puhas..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 26.02.2019 12:09:20 vasta tsitaadiga

Kui sind jälgitaks või pealt kuulataks, siis ei tehtaks seda kindlasti selliselt, et sa näed logist seda. Andmed võetakse teenusepakkujalt otse.
Vähemalt legaalsel juhul.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.02.2019 12:47:17 vasta tsitaadiga

Tails
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 26.02.2019 13:49:09 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tails

"On 3 July 2014, German public television channel Das Erste reported that the NSA's XKeyscore surveillance system contains definitions that match persons who search for Tails using a search engine or visit the Tails website. A comment in XKeyscore's source code calls Tails "a comsec mechanism advocated by extremists on extremist forums"."
icon_confused.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 26.02.2019 15:24:32 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tails

https://www.wired.com/2014/04/tails/
"Snowden, Greenwald and their collaborator, documentary film maker Laura Poitras, used it because, by design, Tails doesn't store any data locally.This makes it virtually immune to malicious software, and prevents someone from performing effective forensics on the computer after the fact."
Kahjuks enamaks ei ole need proged võimelised.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
An-4
HV vaatleja

liitunud: 12.09.2011




sõnum 28.02.2019 14:07:20 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Kui sind jälgitaks või pealt kuulataks, siis ei tehtaks seda kindlasti selliselt, et sa näed logist seda. Andmed võetakse teenusepakkujalt otse.
Vähemalt legaalsel juhul.


Jah, sellest ka minu ärrituv tähelepanu.
Eile siis samasse rappa läks riigiportaaliga seotud meiliaadress. Tollel parool vast aasta muutmata olnud, FB seotus puudus. Eile ilmus teisest asukohast kasutuseloleku kiri. See logides nähaolemine võib olla kellegi tahtmatu apsakas, "tööõnnetus". Eraldi logide read on näha siis, kui topeltlogid jäävad erinevatesse minutitesse.

Kusjuures oluline või mitte aga kaudselt see sotsiaalmeedia ja meilikonto seotus nüüd on, sest FB pandi mul lukku minu enda lollaka kasutajanime valiku eest, väidetavalt, ja tuli tõendite nõudmise teateid nagu robotilt. Kummastki nõutud grupist tõendi osalt varjatud andmetega ka saatsin, üks läks forward-saadetuna enda kodanikunimeliselt meiliaadressilt. See tõendite küsimine käib kaht teed, registreerimismeililt ja teine on aken, mis avaneb oma FB-sse logimisel, kui konto on juba piiratud ja edasi oma asjade juurde enam ei lasta, jääb ette kaks gruppi tõendite joru ja "siiras soov aidata".

Pealtkuulamine on minu juhtumis ka huvitaval kohal sõna, lisaks meiliside topeltlogidele. Kontaktidel palusin kiiresti mind kas eemaldada või blokkida, kui mitmes kohas topeltlogisid märkasin ja see ei paranenud paroolide vahetuste ega kaheastmeliste kinnitustega.
Ühes telefonikõnes kirjeldasin, kuskohas ma näen probleemi jälgi, et messeris on kasutajal all viimati aktiivne ja aeg. See ajakirje kadus mu enda nimelise kasutajalingi alt pärast kõnet. Jäigi kadunuks, olenemata, kas messeris konto seadistatud nähtavaks või mitte, aktiivseks või mitte. Tolle konto sulgesin ise. Parandus, deaktiveerisin. Kontosid vist ei saa kustutada, seega inimeste loodud sisu jääb kellegi valdusse ka pärast autori juurdepääsust kas loobumist või selle pääsu kaotamist karistusena.

Gmailil vilksab nende imelike logidega seansi alguses vasakul kiri et midagi on valesti. Hetkeks. Samasugune on ka siis, kui sitas levis olla, kus ühendus pole stabiilne.

Liiga põnev.
Kui legaalne, siis minugi poolest olgu. Aga siis llohakalt läbi viidud, olgu mustnuuskimine või legaalne. Mul puudub kinnitus, et toimuv seda viimast on.

Kui vahepalana peaks siin algul vihjatud poliitikaga seost otsima, siis ju on mul käigus kogu kirjavara konfiskeerimine ja kinniminek, kommentaaride eest, mis kustutati korduvalt ja kiiresti, esiteks kriitika mitte kõigi erakondade kriminimekirjade võrdväärse avaldamise asjus
ja kriitika ministritasemel aastatepikkuse libakonto aktiivsuse osas võrreldes tavainimese kohese omaenese kontost maharaiumisega. Aga mu nali oli lahti läinud juba enne neid kommentaare. Ise apoliitiline.

Täna pärast brauserite mahalaskmist ja Mozillale üleminekut seni vaikus.

Mis selle tailindusega on? Nii, jõudsin vahepeal linki ise lugeda.

28.02 Pärast ümberkorraldusi pole näinud teisest asukohast avatuse hoiatusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003




sõnum 04.04.2019 20:04:32 vasta tsitaadiga

Anna politseisse avaldus. Nõuavad ISP'lt ja Googlelt äkki midagi relevantset välja. Eesti riigistruktuuride-poolset nuhkimist sa tõenäoliselt ei märkaks üldse.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 24.03.2020 18:18:50 vasta tsitaadiga

Kas me seda tahame? https://forte.delfi.ee/news/varia/statistikaamet-hakkab-mobiilide-kaudu-inimeste-liikumisi-uurima?id=89338417
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 24.03.2020 18:37:53 vasta tsitaadiga

Jah, hetkel tahame küll.
_________________
------
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 24.03.2020 21:35:51 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Jah, hetkel tahame küll.


+1 thumbs_up.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.03.2020 21:39:32 vasta tsitaadiga

näe, ja täna ei olegi kohe mitte kedagi Benjamin Franklinit tsiteerimas? Tsk-tsk-tsk... icon_wink.gif
tsitaat:
Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 24.03.2020 23:32:16 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
hans kirjutas:
Jah, hetkel tahame küll.


+1 thumbs_up.gif


-1. thumbs_down.gif Kuigi mul isiklikult ükskõik- mu nimel oleva numbri asukoha põhjal olen juba ~aasta aega kodus istunud, võiks surnuks tunnistada. icon_lol.gif Ilmselt ka ma ei ole ainuke, kes kasutab erinevat numbrit kui lepinguga oma nimel on. Näiteks paljudel väljamaal tööl käijatel on sealne kohalik number, mida ilmselt Eestis mobiilioperaatorid nuhkida ei saa. Ja pole kuhugi kadunud ka kõnekaartide kasutajad.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2020 23:42:01 vasta tsitaadiga

Mobileman kirjutas:
Näiteks paljudel väljamaal tööl käijatel on sealne kohalik number, mida ilmselt Eestis mobiilioperaatorid nuhkida ei saa.


Eesti operaatorid ei saa, aga selle eest nuhivad mõnuga väljamaa operaatorid...loodetavasti omad ikka Põhja-Korea või vähemalt Hiina SIM'i? icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 24.03.2020 23:47:38 vasta tsitaadiga

Miks ei saa positsioneerida välismaa sim-i mis roamib eesti võrgus?
_________________
------
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 24.03.2020 23:57:19 vasta tsitaadiga

Saab võibolla, aga ei saa seda infot siduda konkreetse inimesega?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 00:03:52 vasta tsitaadiga

Mobileman kirjutas:
Saab võibolla, aga ei saa seda infot siduda konkreetse inimesega?


Saab ikka, sinu opekas on ju teada, lihtsalt esitatakse teabenõue... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005




sõnum 25.03.2020 00:34:17 vasta tsitaadiga

Võimalik ehk jah (kuigi ilmselt mõned operaatorid saadaksid pikalt), aga antud uudise valguses see vist teemaks ei ole (ehk ei hakata seda tegema).
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  jälgimine ja pealtkuulamine mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.