Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 tugi lõpeb 2020 a. jaanuaris märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 00:01:31 Windows 7 tugi lõpeb 2020 a. jaanuaris vasta tsitaadiga


Microsoft teatas, et lõpetab populaarse operatsioonisüsteemi Windows 7 toe 2020. aasta 14. jaanuaril. Pärast seda kuupäeva ei pakuta Windows 7-le enam ei tehnilist tuge ega uuendusi.

Aprillikuust hakatakse Windows 7 kasutajatele toe lõppemisest ka teada andma, kus Microsoft soovitab üle minna Windows 10-le.

Windows 7 support lifecycle
Microsoft made a commitment to provide 10 years of product support for Windows 7 when it was released on October 22, 2009. When this 10-year period ends, Microsoft will discontinue Windows 7 support so that we can focus our investment on supporting newer technologies and great new experiences. The specific end of support day for Windows 7 will be January 14, 2020. After that, technical assistance and software updates from Windows Update that help protect your PC will no longer be available for the product. Microsoft strongly recommends that you move to Windows 10 sometime before January 2020 to avoid a situation where you need service or support that is no longer available.

Allikas: https://support.microsoft.com/en-us/help/4057281/windows-7-support-will-end-on-january-14-2020

tsitaat:
The company will start sending notifications to Windows 7 users about the final deadline starting in April 2019, and will prompt users to upgrade to Windows 10.


Loe ka: https://www.businessinsider.com/microsoft-windows-7-users-upgrade-windows-10-april-2019-3

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 09:31:00 vasta tsitaadiga

Mis sellest saanud on, et raha eest saad w7 uuendusi ka peale järgmise aasta jaanuari?

Ja võibolla on see teadmine ka tähtis, et isegi kui sul on windows 10, ei tähenda see, et sa automaatselt uuendusi saad. Sul peab olema ka toetatud "build".

https://support.microsoft.com/en-au/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Kui sul on windows 10, build 1709, kaob su tugi juba selle aasta aprillis (ehk pead paigaldama suure "feature update" ka selleks, et tavalisi turvauuendusi saada). Kui on veel vanem, siis on juba praegu "tagumik paljas".
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 12:33:00 vasta tsitaadiga

Kolida w10 peale selleks, et aastas kaks korda oma tööasjadega tagantpoolt surgitud saada... icon_lol.gif

Ma sisuliselt ei tegele arvutisaastaga enam aga nende suurte uuenduste aegu tassitakse kaks kolm pekki läimud asja ikka kuskilt minu juurde.. w7 ega xp ga seda polnud..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.03.2019 12:37:16 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Mis sellest saanud on, et raha eest saad w7 uuendusi ka peale järgmise aasta jaanuari?
Ainult volume licensinguga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 13:30:43 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Kolida w10 peale selleks, et aastas kaks korda oma tööasjadega tagantpoolt surgitud saada... icon_lol.gif

Ma sisuliselt ei tegele arvutisaastaga enam aga nende suurte uuenduste aegu tassitakse kaks kolm pekki läimud asja ikka kuskilt minu juurde.. w7 ega xp ga seda polnud..

Mul on tutvusringkonnas vastupidine olukord.. Vanasti win7 oli pidevalt mingid jamad. Nüüd lähevad uuendused automaatselt selga ja keegi ei kurda. Arvuti uueneb ise ja tööd on palju vähem. Ma muidugi olen hoidnud eemale suht säästu ja vanadest kastidest. Ikka tundud ja populaarseid brände olen eelsitanud.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 14:23:47 vasta tsitaadiga

Proged.. 1803 kaotas haynes pro ära.. talle ei sobinud..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 15:26:01 vasta tsitaadiga

pois11, Minu tutvusringkonnas enamus Win7 v.a kui raud nõuab Win10 ehk siis pole draivereid (läpakad).
Ma ei mäletagi millal viimati oli win põhjustatud jama. Ikka kasutaja enda lohakus või kolmanda osapoole programm uuendanud ennast katki vms.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 14.03.2019 16:50:44 vasta tsitaadiga

Vana raud ja igasugused vanad tööjaamad, need pirtsutavad jah kui WIN10 selga lasta, kuid uue rauaga pole probleeme ja ükskord peab iga vana asi omale lõpu saama... Selle tõttu ei maksa tervet jõge valmis nutta. Iga uue Windowsi versiooniga on kaasa tulnud 10 aastat halamist, et vana oli ikka see õige ja uus ei kõlba kuhugi, siis tuleb järgmine Windows ja järgmised 10 aastat nuttu ja hala... Nii on see olnud juba mingi 40 aastat, esimesest MS-DOSist alates.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.03.2019 18:10:50 vasta tsitaadiga

Vondur, ja jah, tuleb õige tööarvuti op-süsteemi peale kolida. siis töötab ikka see vana spets raud edasi ja on toetus ka olemas.
tagasi üles
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 14.03.2019 18:28:01 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Vondur, ja jah, tuleb õige tööarvuti op-süsteemi peale kolida. siis töötab ikka see vana spets raud edasi ja on toetus ka olemas.
Räägi seda neile kes arvavad, et linuxunix on mingi rahvustoit või albaania sõimusõna... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2019 21:20:04 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
Iga uue Windowsi versiooniga on kaasa tulnud 10 aastat halamist, et vana oli ikka see õige ja uus ei kõlba kuhugi, siis tuleb järgmine Windows ja järgmised 10 aastat nuttu ja hala... Nii on see olnud juba mingi 40 aastat, esimesest MS-DOSist alates.

Kahtlemata on aga erineval määral. Kui Vista tuli, siis jäädi XP peale paljuski ja seda ma täiesti mõistan kuigi minu kogemused Vistaga olid pigem positiivsed. Samas kui Win7 tuli kolisid enamus ikkagi XP pealt ära lõpuks.
Samas Win10 on väljas olnud ligi 4 aastat ja alles nüüd suutnud ületada lõpuks Win7 turuosa. Sedagi paljuski sunnitud uuendustega uue raua osas, sunnitud upgradega, tasuta kampaaniatega jms. MS on kasutanud pea iga lubatud ja lubamatut võtet, et Win10 inimestele pähe määrida.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.03.2019 21:20:28 vasta tsitaadiga

Lõpuks ometi!
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 14.03.2019 23:02:15 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
Vondur, ja jah, tuleb õige tööarvuti op-süsteemi peale kolida. siis töötab ikka see vana spets raud edasi ja on toetus ka olemas.
Räägi seda neile kes arvavad, et linuxunix on mingi rahvustoit või albaania sõimusõna... icon_biggrin.gif


olen rääkinud, mõni on kuulda võtnud, paljud ei ole icon_razz.gif
tagasi üles
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2019 07:07:31 vasta tsitaadiga

Igasugu neegrilinuksitega on asi hullem..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.03.2019 10:08:00 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Igasugu neegrilinuksitega on asi hullem..


Linux Mint on kõrvalmasinas ja toimetab kenasti. ilma suuremate jamadetta.
tagasi üles
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 15.03.2019 10:42:48 vasta tsitaadiga

Esimese jamana meenub, et Linux Mintiga ei tööta vanematel sülearvutitel WiFi. Windows 10ga toimib ilusti.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2019 10:50:52 vasta tsitaadiga

Ei mõista ka seda win10 kiunu. Ma haldan kuskil 30-40 w10 masinat ja ei mäleta küll mingeid erilisi probleeme seoses windowsiga. Pea kõik probleemid on lõpuks ikkagi seotud mingi kolmanda osapoole tarkvaraga. St kui kasutatakse 10a vana out-of-date programmi, mis w7 all töötaks, siis probleem on ikkagi rakenduses mis on kaasajastamata, mitte OS'is.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2019 10:50:53 vasta tsitaadiga

olavsu1, mida see masin sul teeb seal? molliraamatus / tainavaatluses / sinutorus passimine EI OLE töö.. pane omale sinna töö sisse mõni võrgushare, mõni kolmanda partei võrguprinterilahendus, mis soetati hirmkalli raha eest ca 5-6 aastat tagasi ja mis siiani oon korralikult toiminud ning korralikult hooldatud on ja viis kuus programmijuppi, millest kaks kolm on konkreetse operatsiooni jaoks konkreetselt mingi arendaja käest tellitud.. 1803 keeras pekki attris techniku, sest arvas, et temal pole seda programmi vaja.

https://www.youtube.com/watch?v=hzE3OcCcGHE

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.03.2019 11:33:49 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Esimese jamana meenub, et Linux Mintiga ei tööta vanematel sülearvutitel WiFi. Windows 10ga toimib ilusti.


läpakad ei olegi linuxi jaoks tehtud. Kui mõni on siis see on eriline vastutulek tootjapoolt. linux arvuti on ikka miditower.
tagasi üles
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.03.2019 11:38:25 vasta tsitaadiga

aetakse vanarauale win 10 peale ja imestatakse, et häda majas on. ja siis aetakse uuele 2019 aasta rauale mingit ikspeed peale ja imestatakse et ei tööta... oleme mõistlikud nüüd ikka. ja vista oli täis solk. 7 oli hea, 10 on okei, aga võiks parem olla. settingsid liiga laiali aetud.

tööarvutis pesitseb xp, lihtsalt kohutav elu, kõik jookseb kokku ja korrumpeerub... libreoffice thanku very many. mõcin uue libre või openi vms asja selga visata, äkki siis ei käkerda... noup, cannot installed in old windows.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2019 11:39:26 vasta tsitaadiga

Niipea, kui sa veidi korporatiivsemasse keskkonda lähed, on mingi pingviini otsas istumine pidev vastutuult sülitamine. Saab, aga märg ja ebamugav on, pidevalt midagi ei tööta korralikult jne. Kodus on linux ja sinna ta mul sobib (sest ma ei mängi).

Ja ma pean ütlema, et windowsi uuendamine on tavakasutajale vähe lihtsam, kui ubuntu ühe versiooni pealt järgmise peale kolimine. Seal läheb alati midagi pekki, windowsi uuendamisega ainult mõnikord.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.03.2019 11:45:20 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Niipea, kui sa veidi korporatiivsemasse keskkonda lähed, on mingi pingviini otsas istumine pidev vastutuult sülitamine. Saab, aga märg ja ebamugav on, pidevalt midagi ei tööta korralikult jne. Kodus on linux ja sinna ta mul sobib (sest ma ei mängi).

Ja ma pean ütlema, et windowsi uuendamine on tavakasutajale vähe lihtsam, kui ubuntu ühe versiooni pealt järgmise peale kolimine. Seal läheb alati midagi pekki, windowsi uuendamisega ainult mõnikord.
mis seal liiinuksi uuendamisel keerulist on? format c:/ , süsteem peale ja korras... sorry, format hda1, hda2, swap, huijap sys, sysrec jne veel miljon parti, millega junniksile meeldib majandada. icon_lol.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 15.03.2019 12:29:40 vasta tsitaadiga

mahno kirjutas:
Niipea, kui sa veidi korporatiivsemasse keskkonda lähed, on mingi pingviini otsas istumine pidev vastutuult sülitamine. Saab, aga märg ja ebamugav on, pidevalt midagi ei tööta korralikult jne. Kodus on linux ja sinna ta mul sobib (sest ma ei mängi).



Sa pole korporatiivsemas seltskonnas olnud. seal linuxist tõepoolest ei räägita, hoopis HP-UX, FreeBSD, Solaris, jne. on jututeemad.
Kui seal miskit ei tööta siis vajavad progejad motivatsiooni (kasvõi egiptuse moodi, kui teised motivatsiooni meetodid ei aita).
tagasi üles
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2019 13:19:22 vasta tsitaadiga

No näiteks...ma ei taha iga uuendusega teha clean installi, sest siis ma peaks hakkama tarkvara tagasi panema, seadistama jne. Mulle ei maksta tööl selle eest, et ma oma läpakat seadistan.

Ja teiseks, on olemas hunnik asju alates DFS-ist, exchangest jms asjadest, mis normaalselt linuxiga ei tööta. Jah, ma võin välja uurida, mis serverid on dfs lingi taga, ma võin exchange küljes endale erandit paluda ja imapit kasutada...

Ja siis sa nurud ja installid käsitsi sertifikaate võrgu autentimiseks, jamad id kaardiga, et see tööle saaks, siis selgub et ups, videokonverents ei tööta normaalselt, et uus juhtmevaba projektor töötab küll windowsi ja maciga, aga mitte linuxiga....

Nagu ma ütlesin, märg ja haisev on, kui kogu aeg tagasi pritsimisega võitlema pead.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2019 13:21:31 vasta tsitaadiga

NATAS999, raud rauaks. w10 eemaldab omale sobimatuid programme..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 tugi lõpeb 2020 a. jaanuaris mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.