Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.02.2019 19:33:03 Pilt ja lugu selle taga vasta tsitaadiga

Nii. Kunagi aastaid tagasi polnud HV foorumis fototeemat. Kui mu mälu mind ei peta siis sai ykspäev nats viina visatud Taneliga ja juhitud sellele räigele puudusele tähelepanu. Krt seda teab kas Tanel seda ise mäletab aga hommikuks oli selline teema olemas... või ma ei tea kah aga kui mitte just järgmisel hommikul siis mingi normaalse aja jooksul igastahes - täpselt nagu ei mäletagi tegelt icon_rolleyes.gif

Sai mõned postitused seal isegi tehtud aga elul on omad vimkad ja kuidagi läks nii, et oli räigelt muid tegemisi ja see fototeema jäi soiku icon_redface.gif icon_rolleyes.gif sai siiberdatud nii siin kui sealpool piiri ja tegeletud muude asjadega, nüüd siis kogemata sai mingi kaamera ostetud täiesti lambist ja kuidagi on nii läind, et olen jälle vahest mõned klõpsakad teind icon_rolleyes.gif icon_cool.gif

Vaatasin, et fototeema on täiega ära vajund ja vaja nats õlg alla panna ja veidike teemasse õhku juurde puhkuda, et ikka oleks mida hommikul kohvikese juurde lugeda ja vaadata icon_cool.gif

Panen siis mingi pildi kah. Ja loo kah juurde. Pilt ilma loota on ikka liiga kuiv. Ja ilma loota hakatakse arutama säriaegade ja avade ja muu jama yle ja pilt ise jääb sageli tagaplaanile . Aga vahest polegi oluline mitte pildi tehniline teostus vaid pilt ise, kõigi oma puuduste ja vajakajäämistega, ja lugu selle ymber.

Nii. Panen siis täna tehases tehtud pildi. Kuna ma tavaliselt töö olles kella ei vaata ja teen oma tegemisi nii nagu juhtub siis pole mul tavaliselt õrna aimugi mis kell on. Vahest olen kell 9,30 läind lõunale ja sageli saabun tööle tund või kaks enne kui mul tööpäev algama peaks.

Läksin siis suitsu tegema ja pärast kõmpisin vaatama kas ehk keegi midagi põnevat ei tee tööl. Ma vahest ikka teen pilte mingitest töödest, et pärast hea klientidele saata, et kuidas me neid asju yldse teeme icon_cool.gif

Nägin siis mingit ilgelt suurt treppi - peaaegu valmis. Nii nii - hea võimalus teha hea klõps just sellist tyypi tööst. Kuna ma hetkel umbes sellise trepi yle mingi kliendiga kirju vahetasin siis mõtlesin, et hea võimalus talle paar illustreerivat näidet järgmisesse kirja kaasa lisada. Kedagi polnd kah - hea segamatult toimetada.

Vedasin siis oma kola kohale ja hakkasin yles panema - ja siis 2,5 minuti pärast muidugi selgus, et et terve tehasetäis mehi ei saand minu kola pärast tööd teha - neil just lõppes lõunapaus icon_confused.gif . Sain korralduse plats puhtaks teha icon_confused.gif No ma tingisin omale paar minti ja siis lubasin, et siis plats on puhas (tegelt läks ikka tiba rohkem icon_razz1.gif )

Iga krdi mees muidugi hakkas igast asju uurima ja endast pilte nõudma. Ma ajasin kõik minema kuna yritasin vähemalt midagigi pildile saada. Noh ja siis sain sekundi midagi teha ja siis yks mees lihtsalt ei lähe minema ja seisab objektiivi ees. Proovisin ära ajada aga tegelinski ei teind kuulmagi icon_mad.gif Mõtlesin et ok, teen siis yhe klõpsu - saab vähemalt segajast lahti. Aega midagi ymber sättida polnd, panin ava 11 -lt 4 peale ja nii nagu setup oli nii oli - välgud kõik ymber regullimata(ei tulnd meelde neid regullida icon_neutral.gif ). Tyyp ise oli asjalik, tahtis kõike maske ja asju pildile saaada - oli uhke oma töö ja ameti yle ja mul hakkas nats piinlik, et ma ta enne ära ajada tahtsin - tore mees oli tegelt. Päras veel õhtal lobisesime pikalt ja laialt ja lubasin talle pildi anda homme icon_smile.gif

Pärast tegin veel paar klõpsu ja jooksuga kola kokku. Pärast vaatasin, et täitsa sobiv klõps tuli. Ma olen viimasel ajal sellest low- ja high key tehnikast ysna sissevõetud olnd ja jäin isegi rahule selle kiire suvakaga.

Igastahes selline lugu oli. icon_rolleyes.gif icon_cool.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2019 20:13:07 vasta tsitaadiga

Foorumid on viimasel ajal niššivärk, igasugune aktiivne foto-elu on peamiselt FB'sse kolinud.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.02.2019 20:19:06 vasta tsitaadiga

FB on rohkem nagu reklaamitulp mitte koht kuhu midagi kirjutada. Igasuguste loosimiste ja myygikuulutuste jagamiste vahelt sageli ei õnnestugi mingit sisu leida, see lihtsalt upub sinna reklaamide vahele ära - pointless koht icon_neutral.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krr
Kreisi kasutaja
krr

liitunud: 20.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2019 20:37:23 vasta tsitaadiga

keegi ei keela häid fotosid + sisukaid stoorisid (meenub vello42 icon_smile.gif) olemasolevasse ilusate piltide teemasse juurde toppida
_________________
the future sound of london
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.02.2019 20:46:16 vasta tsitaadiga

krr kirjutas:
keegi ei keela häid fotosid + sisukaid stoorisid (meenub vello42 icon_smile.gif) olemasolevasse ilusate piltide teemasse juurde toppida


seal on rõhk rohkem ilusatele piltidele pandud. Ma pole sugugi kindel, et ma sinna oma piltidega kvalifitseeruks ja kui sinna veel lisaks panna ilgelt pikk ja lohisev jutt siis ilmselt esimene moderaator kustutaks selle sygava ohke saatel icon_eek.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2019 21:25:17 vasta tsitaadiga

FB on väga eripalgeline koht, mulle näiteks meeldib väga üks raamatukoide grupp, kus enda lugemiskogemusi vahetatakse. Seal on väga pikki ja põhjalikke jutuajamisi. Foto-teemal polegi väga palju kursis kuna enda väljund kipub saama rohkem "kliendipõhist" väljundit, sotsiaalmeedias muidugi natuke ka. Aga on nii üldiseid arutlusgruppe kui pildinäitamisvõimalusi.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.02.2019 21:43:05 vasta tsitaadiga

Ah ega ma seal FB -s eriti midagi ei otsigi - midagi tarka sealt fototeemade kohta nagunii ei leia - või siis ma ei tea neid kohti. Sirvin seda kui tahan midagi osta - et ehk saab midagi head ja odavalt.
Siia HV foorumisse ikka peab kirjutama midagi - vanade aegade meenutusekski või nii.

Enamus sellist infot mida ma otsin leiab nagunii ainult inglise keeles kuna eesti keeles ilmub lugemisväärilisi postitusi ikka ysna harva. Ja pealegi ma alati yritan igal võimalikul juhul lyya paar kärbest yhe hoobiga - ehk siis loen (ja vahest ka kirjutan) näiteks fotoalast infot võõrkeeles, minu puhul siis enamasti kas norra või rootsi keeles - siis õpid mitut asja samal ajal, ehk siis puhas ja räige võit thumbs_up.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krr
Kreisi kasutaja
krr

liitunud: 20.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2019 04:02:09 vasta tsitaadiga

Otsisin kettalt välja mõned pildid, mis sai kunagi tehtud, kui sai külastatud salajast objekti, kus väljatöötamisel bio-, keemia- ja bakterrelvastus icon_eek.gif
Tegin väikse fotoreportaaži, fotode kunstiline ja fototehniline kvaliteet on nõrgapoolne... icon_sad.gif

1. Pahad imperialistid sepitsevad salaplaane...

2. Aga õnneks ei maga ka seltsimehed Teaduste Büroost!

3. Salajases Laboris...

4.

5.

6. ...on väljatöötamisel biorelvastus.

7. Siin üks ebaõnnestunud katsetus.

8. Kasutades moodsaimat tehnoloogiat...

9. Tipptasemel aparatuuri...

10. Erinevaid kemikaale...

11.

12.

13. Valmivadki hirmuäratavad bio- ,keemia- ja bakterrelvastuse prototüübid, igas pappkastis üks

14. Aga Teaduste Büroo päevades leidub ka helgem, meelelahutuslikum pool
Näiteks toimuvad regulaarselt diskoõhtud icon_biggrin.gif

15. Seintel on kaunite daamide pildid

16. Ja külmkapp, mis on ...

17. ... alati täis jääkülma Coca-Colat!

18. Kuigi leidub ka neid, kelle lemmmik-kokteiliks on õunamahl ja eeter

_________________
the future sound of london
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 02.03.2019 05:35:44 vasta tsitaadiga

krr sa pead omale ostma paar väikest statiivi(välgu ja fotoka jaoks) - siis saaks sellistest kohtades teha päris vingeid pilte tegelt thumbs_up.gif

See kehv kvaliteet ilmselt suuresti sellest tingitud, et valgust seal ilmselt pole käest pildistamise jaoks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krr
Kreisi kasutaja
krr

liitunud: 20.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2019 17:51:36 vasta tsitaadiga

kui kellelgi jäi kripeldama imperialistlike riikide bakterrelvaga rünnaku teema, panen selle plakati suurema resoga ka üles,
kvaliteet on endiselt kehv, aga enam-vähem on tekst loetav


üldiselt võib karta, et ka see teema siin sureb välja, kui juba ilusaid pilte ei viitsita lisada icon_rolleyes.gif
kõigil huvilistel on võimalus oma panus anda, et nii ei juhtuks

_________________
the future sound of london
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 04.03.2019 18:54:24 vasta tsitaadiga

Ei sure ta midagi. Ma vahepeal yyrisin omale pinna kuhu ehitan väikse hobitegevusena mõeldud tootefoto stuudio. Pea iga päev käib kuller ja toob träni - juba hakkab looma, suurem osa varustusest on kohal.
Varsti hakkan siia postitama pilte ja juttu sellest kuidas täiesti algaja proovib tippude tehtud tulemuseni jõuda icon_eek.gif

T'na saabunud kolast olid suuremad asjad need, mõlemaid 2 tk


Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 05.03.2019 11:42:22 vasta tsitaadiga

Nii. Et siis vaikselt hakkab see aeg kätte jõudma kus saab hakata vaikselt piltide peale mõtlema.
Kui ma siin nats aega tagasi mingit varustust hakkasin otsima siis polnud mul tegelt õrna aimugi millega see lõpeb. Sai ports kola ostetud mida ehk poleks pidanud aga ega mul polnud ka sel ajal ettekujutust mida ma yldse täpsemalt teha tahan. Selle lyhikese aja jooksul plaanid muutusid kardinaalselt - kui alguses oli suur plaan inimesi pildistada stuudios siis nüüd ei paku see enam nagu eriti pinget - igast huvitavaid tooteid on palju põnevam pildistada. Esiteks on asjadega oluliselt vähem jama kui inimestega. Ikka räigelt lihtsam - aseta neid nagu ise tahad, syya nad ei taha, puuderdada pole enamus aega ka neid vaja ja nad ei nõua ka veini ja suupisteid ega pehmet diivanit. See on pluss. Miinuseks on see, et ikka RÄIGELT kola on vaja muretseda. Nendel piltidel pole teatud osa asju mida veel vaja oleks - osa on teises ruumis ja osa pole veel kohal.

Viskan ka mõned pildid yhest oma ruumist. Ymbes selline on seis siis hetkel on icon_smile.gif

Nädalavahetusel haarasin kaasa ka yhe tubli eesti mehe käsitööna valmistatud landid. Tegelane ise meisterdab neid ajaviiteks ja pyyab nendega ise ka edukalt kala ja isegi myyb neid päris edukalt. Haarasin yhe komplekti kaasa(konksud vaja juurde osta, neid tal polnd anda kaasa) ja plaanis on varsti proovida teha paar pilti, et ehk õnnestub midagi normaalset yles võtta. Kuidas mul sellega minema hakkab - seda yritan siin kajastada. Ehk saab kelleltki mõned head näpunäited kui asi jamaks kisub jne icon_rolleyes.gif



Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Online

sõnum 05.03.2019 16:27:27 vasta tsitaadiga

kr6ll, kas pisikeste esemete (nagu need landid) pildistamiseks poleks mõistlikum softbox'i kasutada icon_rolleyes.gif
+ aluspind/klaas hoia alati võimalikult puhtana, et hilisemas järeltöötluses oleks jamamist vähem icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 05.03.2019 18:20:40 vasta tsitaadiga

Ma lihtsalt tegin lambipildi, et näidata mida pildistama hakkan. Hetkel pole veel seda tegema hakanud icon_smile.gif
esiteks sellepärast, et pole veel laekunud snuut, scrim ja kärjed. Teiseks sellepärast, et ma veel ehitan alust mille lauale panen, et kogu kupatus nats kõrgem oleks kuna lihtsalt kogu statiivimajandus pole nii madal, et seda ilma mingi kõrgema aluseta teha, ei saa piisavalt madalale asju sättida
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.03.2019 12:58:42 vasta tsitaadiga

Nii. Laekus jälle paar asja, kuid mitte veel päris kõik see mida landiprojekti jaoks vaja on. Aga savi sellest, aega on icon_cool.gif

Kuna uni läks ära siis tegin enne tööpäeva paar tundi katsetusi pudeliga. Tegin mõned klõpsud pudelist siis kui pudel pole eelnevalt töödeldud pehmema peegelduse tarvis ja siis hiljem teha võrdluseks töödeldud pudeliga. Hetkel ei viitsinud polafiltrit objektiivile ette kruvida, see on mul muidu plaanis et paremini peegeldusi kontrollida.
Ysna keeruline on aga õiget vahendit leida millega pinda töödelda. Olen paari asja proovinud ja täna proovisin siis sellist matti lakki nagu pildil näha. Töötlesin pudeli ylemist osa ja hiljem kui aega on, ja asi kuvanud korralikult, siis teen paar klõpsu, et näha kas asi läks paremaks või tuleb veel mingi teine sort katsetamiseks osta.

Tulemused katsetusest hiljem, ehk homme - vaatab kuidas aega on.

Väike ylevaade siis tänahommikusest katsesessioonist. Pudeli pildistamise pilte hetkel seega pole (need on fotokas veel), telefoniga tegin paar klõpsu stuudios valitsevast segadusest ja setupist mille suht suvaliselt kokku pildusin - polnud eesmärgiks eriti vaeva sellega näha kuna tegemist katsetega läike osas.






Edit:
Tegin vahepeal siis lakiga pildid kah ära. Lakitud on siis pudeli ylemine osa ainult!
Eks visake pilk peale, mis te arvate kumb parem on? Kuna PS ma alles õpin taltsutama siis ärge pange pahaks, et kõik lõiked on absull erinevad ilmselt. Töödeldud pole pilte absoluutselt - kõik on nii nagu need masinast tulid, ainult lõigatud ja JPG -sse pandud.

Kahjuks ma kogemata muutsin nii välkude kui ka scrimmi asendit usna märkimisväärselt - seega tegemist pole nii täpse testiga nagu plaanis oli. Nats sai muudetud lolli peaga icon_confused.gif

Teise, lakitud pudeli pildistamise setup:



1. Pilt - Terve pudel lakkimata:


2. Pilt - Ylemine osa pudelist lakitud:
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.03.2019 17:09:06 vasta tsitaadiga

nii. Jälle testin icon_cool.gif icon_biggrin.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.03.2019 16:53:54 vasta tsitaadiga

Nii. Esimene tõsisem katsetamise ja õppimise projekt sai täna tehtud.
Ja õppida oli kõvasti. Esiteks pole ma varem mingit toodet nii pildistanud, et eesmärgiks on korralik tootefoto saada. Ja kohe tegin ka esimese vea - ma ei pannud rõhku teatud reljeefi väljatoomisele
(kohe alumise sildi kohal - pudeli keskel olev tume ala. Seal on klaas reljeefne aga minu pildil seda pole) kuna arvasin, et noh, tegemist on katsetamisega ja ei peagi kõigi asjade peale mõtlema, küll tegemise juures selgu ja küll siis teeb uuesti. Aga nüüd on pudel liigutatud ja mul pole mingit võimalust lisada puuduolev koht - ma ei saa ju kõike panna 100% sinna kus nad siis olid. icon_mad.gif


Teine, oluliselt raskem ylesanne oli Photoshop. Selle programmi valdamine oli sama hea kui ymar null. Olin migeid imealgelise katsetusi seal kunagi teinud aga tase ikkagi puhas null.
Nii et alustada tuli nullist ja nüüd, peale paari päeva pingelisi katsetusi võib öelda, et tase on selline "tubli algaja"
Aga siiski nüüd ma võin öelda, et midagi ma juba jagan. Kõik töötlus sai nii tehtud, et mul on alati ja iga kell võimalus modida just seda osa pildist mida ma tahan ja kõik muu jääb puutumata ja väga lihtne on midagi juurde panna ja eemaldada, modida jne - nii kaua kui pole vaja lisada midagi sellist mille jaoks mul puudub vajalik foto (mingi valgusskeemi muudatus jne)

Midagi saab kindlasti paremaks teha aga siiski on mul panna välja mingi pilt sellest projektist. nüüd saab ainult paremaks asi minna, algus on tehtud.

Projekti "Kvass" pildistamine:



Ja tulemus:

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.03.2019 20:26:03 vasta tsitaadiga

Nii.
Et mis nüüd ette võtta, ahhh?

Muidugi landiprojekt icon_smile.gif
Eelmist projekti kavatsen muuta ja modida nii kuidas skilli juurde tuleb, aga ei kavatse seda siin kajastada enam.

Landiprojekti jaoks vajalik kola - paar jubinat on veel puudu aga alustada saab - kasvõi sellega, et mõelda peas valmis see, kuidas seda yldse teha. Hetkel pole aimugi kuidas neid lante yldse pildistada ja kuna ma ise eriti kalal ei käi... noh paar korda olen käind aga .. ma ei tea kas asi on minus aga enne kui ma kala olen pyydma hakanud on kõik teised kalamehed enne mind nii täis jootnud et seda kalapyyki ma eriti hästi pole mäletanud - seda veel mäletan et õng on vette visatud aga mis hiljem saand on - see nagu eriti ei meenu icon_confused.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif

Aga pildistama hakkan ma Canoni 50mm 1.8 objektiiviga. Miks just nimelt sellega? Selle taga on huvitav lugu icon_smile.gif
Ykspäev ma tegin aega parajaks Kristiine keskuses ja kui kõik kohad oli läbi käidud ja kallist abikaasast polnd ikka veel kipu ega kõppu siis suunasin oma sammud Photopointi kaupluse poole - seal saab tavaliselt ikka aega veeta - katsetada erinevaid objektiive jne.

No ok. Sel ajal mul veel polnd ostetud 1,8 soodsat objektiivi. Mõtlesin, et proovin seda STM ja 1.4 ja 1.2 50mm objektiivi.
Nagu ma olin uurinud, et kas sellele 1,8 objektiivile ehk ka mõni hea allhindlus on siis vastas müüja mulle, et ei ole kahjuks aga see objektiiv on nii POINTLESS JA MÕTTETU PLASTMASSIST KÄKERDIS, et vaata parem seda 1.2 asja icon_rolleyes.gif icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

Nii. Ja seega ma otsustasin sel hetkel, et ma hakkan just selle odava käkiga tegema pilte. Mitte alati aga siis kui ma arvan et mul seda 50mm vaja on. Mina ju tean et see hea on, vaatamata sellele et see odav on, aga oleks vaja teha paar pilti mida näidata sellele myyjale ja mainida, et see on selle sita objektiiviga tehtud pilt icon_smile.gif

No muidugi yks asi on probleem... et seda pilti näidata on vaja, et see pilt oleks hea. See on asja juures kõige keerulisem. Sinna poodi minna ja head pilti myyjale näidata - sellega saan ma hakkama ka ilma et ma peaks räigelt ettevalmistusi tegema icon_cool.gif

Aga kuna mulle meeldib lahendada olukordi mis on räigelt keerulised siis ma ikkagi teen seda. icon_cool.gif
Ja mida on mul kaotada? Midagi. Sest kui ma head pilti ei tee siis ma lihtsalt ei lähe sinna poodi seda head pilti näitama mida mul pole icon_biggrin.gif thumbs_up.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2019 21:02:33 vasta tsitaadiga

See odav 1.8 STM ajab äsja ära küll, igal canoni asjaarmastajal, hobipiltnikul võiks see kotis olla. Maksab objektiivi kohta ikka väga vähe ja pildil pole väga viga (kui mitte võrrelda samade aga 4x kallimate torudega).
Kipub teine ainult sõna otseses mõttes pooleks minema icon_biggrin.gif sealt kuskilt fokusseerimiserõnga ja kere vahelt, aga fix on lihtne, surud need pooled kokku jälle ja toimetab edasi icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 10.03.2019 22:21:19 vasta tsitaadiga

see on hea asi jah. kellelgi ei tohi olla raha takistuseks et saada hea obje - ja selline objektiiv on olemas, mõned vanemad sellised objektiivid on võimalik omanda umbes 30 euri eest thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 11.03.2019 16:05:56 vasta tsitaadiga

nii. Täna oma pilte igasuguste erinevate moludega vaadates avastasin, et see monitor millega ma neid pilte modisin on oluliselt tumedam kui lauarvuti omad. Modimise ajal oli pudeli keskosa väga tume ja mulle see meeldis. Tundsin puudust et pudeli keskel olev reljeef eraldi valgusega polnud välja joonistatud - aga mis teha.

Aga nüüd avastasin, et mingi lauaarvuti monitoriga on see keskkoht jumala hele ja seal on jumala imelikud peegeldused, ilmselt akna ees olevad papid. See on ikka täiesti nõme situatsioon. Ma mingi visuaalse värvitabeliga käisin oma läppari molu yle - tundus ok. nüüd ma aga ei tea milline on korrektne pilt. Kas need heledamad võis siis minu tume icon_confused.gif

Täna lugesin, et läpparite molu ei saagi päris õigeks kalibreerida icon_confused.gif On ikka pauk rsk. Täitsa vanduma võtab. Samas saab selle asja ilusti korda modida aga ikka - see kalibreerimise teema on nüüd väga tõsiselt päevakorral, sest kui sa ei tea mis tegelik seis on siis on mingi peen modimine täiesti ajaraiskamine ju icon_confused.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 11.03.2019 21:08:55 vasta tsitaadiga

Canoni 100 mm f2.8 makro on väga väga hea kvaliteediga klaas, pakun, et sellega võivad päris head tootepildid tulla. Portreede jaoks igatahes oli super. See esimene, mitte IS mudel võiks ehk nati odavam ka olla järelturul? Ise kunagi ostsin, kasutasin mõned aastad ja müüsin kallimalt maha icon_biggrin.gif

Oli ikka viitsimist hommikul metsa ennast ajada. Manfrotto 190xpro läks ilusti maaligi ka. EOS350d, 100mm macro ja pilt tehtud 9-10 aastat tagasi.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sixten
HV Guru

liitunud: 14.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2019 12:38:15 vasta tsitaadiga

kr6ll, keep going! Huvitav lugeda ja tulemusi näha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 23.04.2019 07:56:57 vasta tsitaadiga

Nii. Varsti ilmselt tuleb jälle postitusi. Vahepeal sai tegeletud mõtete kogumisega ja loetud palju jne. Lisaks sai natuke tervist kosutatud - see kontoriroti elu on tervisele suht laastavalt mõjunud - liigutamine oli ikka täitsa hooletusse jäetud aga nüüd kuu - poolteist olen lisaks lugemisele ja mõtisklemisele ka hoolega nii vaimu kui fyysist kosutanud - ytleme nii, et olemine on ikka oluliselt teravam ja selgem icon_cool.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 26.04.2019 15:02:26 vasta tsitaadiga

nii. Hakkasin siis sorima juba varem pildistatud kalja pilte ja harjutasin photoshoppi.
Mida rohkem selle pildistamisega tegeleda seda rohkem saan ma aru kui olulised on esmapilgul nn. pisiasjad icon_rolleyes.gif
Igasugused kalibreerimised, sessiooni juures olevad värvikaardid, kirjalik ja visuaalne fotosessiooni plaan/visand - eriti siis kui oled selline algaja ja roheline alal.

Täna mingit vana katsetuse sessiooni fotosi sirvides arvasin, et see versioon meeldib mulle oluliselt rohkem kui eelmine - ainus miinus, et see on ainult mustale taustale mõeldud versioon. Aga õudusega avastasin, et mul polnd värvikaardiga tehtud pilti, pudel ammu kadund ja mul pole tegelt õrna aimugi milline see sildi toon peaks olema. Lisaks oli puudu paar teistsuguse valgusskeemiga fotot ja silt on täitsa lame - pole säravaid lehti ja jubinaid kuna ma katsetasin hoopis muud asja. Aga noh, eks tuleb ikka kõik vead omal nahal läbi katsetada, siis teab tulevikus, et tuleb korralik tegevuskava enne sessiooni sirgeldada, et midagi tegemata ei jääks icon_confused.gif icon_rolleyes.gif

Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pilt ja lugu selle taga mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.