Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Pankade koodikaardid kaovad käibelt märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 15:09:38 vasta tsitaadiga

Aga saabki ju tasuta anda digi-allkirja, milles küsimus?
Kuna isikutunnistus ehk ID-kaart on seadusega määratud kohustuslik dokument, siis pakub riik selle juurde ka tasuta autentimis- ja allkirjastamist teenust. ID-kaardiga.
Mobiil-ID ja Smart-ID ei pea riik pakkuma, see on erafirmade pärusmaa.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 15:12:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Aga saabki ju tasuta anda digi-allkirja, milles küsimus?
Kuna isikutunnistus ehk ID-kaart on seadusega määratud kohustuslik dokument, siis pakub riik selle juurde ka tasuta autentimis- ja allkirjastamist teenust. ID-kaardiga.
Mobiil-ID ja Smart-ID ei pea riik pakkuma, see on erafirmade pärusmaa.


Küsimus ongi selles, et nagu me juba nägime kui ID kaart oli katki, siis riigi refleksiivne käitumine oli: a tehke kõik m-id ja probleemi pole. Et nagu põmst kodanikule on m-id paralleelne omamine kohustuslik, et kui sul pole seda ja sa ei taha, siis su oma viga.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 15:17:15 vasta tsitaadiga

No tehnikavärk ja kõike võib juhtuda. Ning maasolek on olnud ju lühiajaline.
Minult see mobiil-id kuutasu tükki küljest ei võta. Samas on olemas ka Smart-ID.
Kõike kolme autentimisvahendit kasutan. Lisaks on olemas digi-ID (ID-kaart on rahakoti vahel).
Kes tahab vinguda, see vingub niisamagi. icon_biggrin.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 15:21:23 vasta tsitaadiga

Okei, ma seletan pikalt ja laialt, et küsimus ei ole summas, küsimus on põhimõttes ja ikka tuleb see argument, et tükki küljest ära ei võta. No obv. kellelgi ei võta 1 euro tänapäeval tükki küljest ära. Seda enam ma imestan, et inimesed ei viitsi endale kasvõi viimaseks tagavaraks lauasahtlisse võtta paar eurot maksvat pinkalkulaatorit. Põmst kogu riiklik infra võib maas olla ja see töötab ikka, sõltumatult opsüsteemist, seadmest, asukohast. Aga sellele leitakse sada põhjust, miks see on nii vastik ja võimatu seda omada, samas kui küsitava turvatasemega smart-id mis lutib teenusepakkujate taskust mühinal raha on ilgelt hea asi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 15:26:40 vasta tsitaadiga

Ma ei näe su postituses küsimust.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 04.02.2019 15:49:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Põmst kogu riiklik infra võib maas olla ja see töötab ikka, sõltumatult opsüsteemist, seadmest, asukohast.

Ilmselt tpötaks ka Smart siis.
ot:
Tsitaat meenutas hoogu sattunud Delfi kommentaatorit, kes väitis, et "aga mis siis, kui nett maas on, siis on teiste autentimisvahenditega kööga, aga koodikaart toimib ikka."

Nojah.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 16:03:33 vasta tsitaadiga

kippadi kirjutas:

Siin foorumis ilmselt eriti vanemas eas inimesi ei liigu, kuid vähemalt enda kokkupuudete näitel peab ütlema, et vanas eas paistab aastakümnete pikkuse harjumuse muutmine olevat väga vaevaline asi. Ka ID-kaardi tarkvara ideaalse funktsimise puhul on näiteks vajadus kaardilugejat arvuti külge ühendada neile väga vastumeelne (ja selle pidevalt arvuti küljes hoidmine rohkemgi veel). Siin praktiseeritav "on ju see või teine võimalus olemas" stiilis jutt neile lihtsalt ei mõju ja ei saa neid ka selles süüdistada. Mult on näiteks küsitud, et miks inimene ei või teha endale kas või teist kontot, kus saaks hoida väiksemat summat igapäeavaselt vajaminevat raha ja siis seda endiselt koodikaardiga kasutaga. Loogika täiesti olemas, ma ütleks.


Mõnele võib olla arvuti ja pangaautomaadi kasutamine üldse vastumeelne. Kas peaks siis houiraamatu ja pangatšekid nende jaoks taas kasutusele võtma? See on paratamatus, et ajale jalgu jäänud vahendid vaikselt kaovad ja tuleb ajaga kaasas käia.

netcat kirjutas:

PS: sealjuures kuidas pank autendib oma kliente, on tegelikult sügavalt panga eraasi minu meelest. Mõnele hullule pangale võib ka pähe tulla nõuda autentimist stepptantsu ja peeretuste abil, siis ei saa neile seda pahaks panna ja tuleb lihtsalt hääletada rahakotiga. Liiga paljud eestlased on minumeelest segi ajanud riiklikud instantsid ja erafirmadest pangad. Pank ei ole sul riigiasutus, aga meil millegipärast oodatakse neilt sellisena käitumist...


See on väga nii ja naa teema. Proovi sa mõnele riigiasutusele sulas arvet/riigilõivu/trahvi/... maksta või esitada ise mõnele arve ja nõuda maksmist sulas. Palga kohta ka seadus ütleb, et võib töötaja ja tööandja kokkuleppel sulas maksta, kuid teistpidi ei sunni tööandjat sulas maksma kui töötaja seda soovib. Seega kuigi pangakonto omamine ei ole otseselt kohustuslik, ei ole reaalsuses võimalik ilma selleta hakkama saada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 04.02.2019 21:22:35 vasta tsitaadiga

kippadi kirjutas:


Siin foorumis ilmselt eriti vanemas eas inimesi ei liigu, kuid vähemalt enda kokkupuudete näitel peab ütlema, et vanas eas paistab aastakümnete pikkuse harjumuse muutmine olevat väga vaevaline asi. Ka ID-kaardi tarkvara ideaalse funktsimise puhul on näiteks vajadus kaardilugejat arvuti külge ühendada neile väga vastumeelne (ja selle pidevalt arvuti küljes hoidmine rohkemgi veel). Siin praktiseeritav "on ju see või teine võimalus olemas" stiilis jutt neile lihtsalt ei mõju ja ei saa neid ka selles süüdistada. Mult on näiteks küsitud, et miks inimene ei või teha endale kas või teist kontot, kus saaks hoida väiksemat summat igapäeavaselt vajaminevat raha ja siis seda endiselt koodikaardiga kasutaga. Loogika täiesti olemas, ma ütleks.


Vanur pole rumal. Kui asi lahti seletada ja veidi alguses toetada, siis saavad väga hästi hakkama.
Kõige raskem kontingent on 30-50-aastased. Üle 50 pole vaja eriti vaeva näha.
Hetke praktika on 11-aastasest kuni 78-aastaseni. Probleeme pole.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 22:06:13 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:

Vanur pole rumal. Kui asi lahti seletada ja veidi alguses toetada, siis saavad väga hästi hakkama.
Kõige raskem kontingent on 30-50-aastased. Üle 50 pole vaja eriti vaeva näha.
Hetke praktika on 11-aastasest kuni 78-aastaseni. Probleeme pole.


Ega vanur nüüd enamasti oma it alaste teadmistega ei hiilga ka. Vanuri puhul on ainuke eelis see, et ta julgeb tunnistada, et ei tea ning kuulab ja vajadusel paneb juhised märkmikusse kirja mitte ei alusta tulist vaidlust ajuvabalt teemal a'la tahad tema arvuti arvuti ära lõhkuda kuna see auk on mõeldud mälupulga jaoks, aga sina proovid sinna kaardilugejat panna vms.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 22:39:35 vasta tsitaadiga

Mobiil-id kuutasu on 1 euro. Aga meil on (välismaalane ütleb nüüd) kaksteist kuud. LIsaks ma pakun, et sa ei teinud oma teenuslepingut vaid aastaks. ütleme et sa tegid viieks. Noh näed ongi möödas juba 5 aastat ja ongi 60 eurot läinud. Selle eest jääb nüüd hvs mitu ostu tegemata ja HV krediit ostmata. keegi peab kaotama... ja see pole mitte mina
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 04.02.2019 22:42:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Noh näed ongi möödas juba 5 aastat ja ongi 60 eurot läinud. Selle eest jääb nüüd hvs mitu ostu tegemata ja HV krediit ostmata

Sa kogud selleks kõigeks 5 aastat raha? icon_eek.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 22:58:15 vasta tsitaadiga

oi selleks ei anna ükski instants nõusolekut, seega minupoolt jääb see dumb-id üldse tegemata. https://www.youtube.com/watch?v=smKrmXxxWQ4
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2019 23:06:57 vasta tsitaadiga

oeh.... eile oli restoranis arve 90€...15€ jätsin veel tippi ka. Nüüd peab vist järgmised 10 aastat ilma mobiili ID-ta elama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2019 11:25:33 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
oeh.... eile oli restoranis arve 90€...15€ jätsin veel tippi ka. Nüüd peab vist järgmised 10 aastat ilma mobiili ID-ta elama icon_biggrin.gif

Maksid ikka sulas ja tuludeklaratsiooni täidad paberil?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2019 12:33:01 vasta tsitaadiga

Rahu nüüd, mehed, mul on pisarad silmas seda teemat lugedes icon_lol.gif

Andmeid on palju ja nende haldamine on seda raskem, mida rohkem on eriliiki andmeid. Digitaalne ID võimaldab tegevust optimiseerida, Alleluja! ID kaardi lugejaga möllamine on ka tüütu. Lahendus on olemas, tehke smart ID ja ei ole vaja muretseda selle pärast, et brauseris mingi plugin on katki ja ei saa ID kaardiga autentida. Näed, ei pea isegi ühte euri kuutasu maksma. See kõik eeldab muidugi nutitelefoni olemasolu - enamikul see olemas ka on, seega pole probleemi.

Kui ei ole, pole ka probleemi. Tehke endale ID kaart. Jah, see maksab, kahtlemata väga suur üllatus. Samamoodi maksab arvuti ja internet, mida sa kasutad, et oma koodikaardiga netipanka siseneda, kui ei taha esindusse minna. Muuseas, ID kaart on väga mugav suurte sisseostude tegemisel - ei ole vaja kuskil eraldi sahtlis tšekke hoida, kui toodet tagastada / vahetada / garantiisse anda tahad.

Mis argumendi me siis välja käime, kui ei ole majapidamises arvutit ega intenetti? Kama kaks, kas on koodikaart kasutatav või mitte, on nii?

Järeldus: koodikaarte pole enam mõtet hoida, liigume edasi.

Oeh, ma olen nii jälitatav, Uue Maailma hüpiknukk icon_neutral.gif

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2019 16:58:20 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
tsitaat:

Põmst kogu riiklik infra võib maas olla ja see töötab ikka, sõltumatult opsüsteemist, seadmest, asukohast.

Ilmselt tpötaks ka Smart siis.


Smart eeldab, et sul on a) see teenus b) töötav nutifon mille aku pole tühi c) töötav sidepakett jne. Pin kalkulaator eeldab, et peale selle omamist sa leiad kusagil, ükskõik kus ja mis vahendiga, ligipääsu mingisugusele internetti ühendatud seadmele, see ei pea olema isiklik. On ju vahe. Ma saan aru, kui see pole su esimene valik, aga kui sa oled seda sorti inimene et pead ronima ajakirjandusse oigama, kuidas maailm varises kokku kuna sa ei saanud just sel päeval oma makseid teha, kui vaja oli, sest m-id oli maas või id kaardi tarkvara otsustas uuenduda ja brauser ei toeta seda... Siis oleks ju hea omada väga odavat ja lihtsat backupi? Mis EI ole koodikaart mille koodid keegi sinu sahtlis sorija saab ära nifferdada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2019 17:27:08 vasta tsitaadiga

netcat, olen sinuga nõus. AGA enda puhul kujutan ette, et kui ma pin kalkulaatori võtaksin, siis olukorras kus seda tõesti vaja on a'la telefoni aku on tühi ja usb kaablit laadimiseks kaasas pole, peaksin tõdema et see pin kalkulaator on mul kodus sahtlis ja kasutada ikka ei saa.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.02.2019 17:42:16 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat, olen sinuga nõus. AGA enda puhul kujutan ette, et kui ma pin kalkulaatori võtaksin, siis olukorras kus seda tõesti vaja on a'la telefoni aku on tühi ja usb kaablit laadimiseks kaasas pole, peaksin tõdema et see pin kalkulaator on mul kodus sahtlis ja kasutada ikka ei saa.
ent kui oled inimene, kes telefoni nende toimingute juures ei kasuta üldse, siis märkad küll pinkalkulaatorit kaasa võtta ja saad kasutada
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 06.02.2019 19:01:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

riiklik infra

Smart ei kuulu selle alla. Seda tahtsingi öelda.
Isiklikult viskaks pinkalkulaatori vist peale esimest kuud prügikasti. Naisel oli kunagi, viskas tal kopsu üle maksa ja tegime talle M-ID. Pinkalkulaatorit ta enam ei taha, isegi kui peale makstaks.
Kuidas keegi.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2019 19:10:57 vasta tsitaadiga

Mul kungi oli pin kalkulaator, aga see oli siis kui mobiili id-d veel polnud ja id kaardiga ennast iga kord vihastada ei viitsinud. Vedeleb vist praegugi kuskil, aga midagi läks sellega tuksi.... alguses õnnestus sisse logides iga kolmas katse ja lõpuks ei saanudki enam sellega panka sisse. Pangale kurtsin ja nende arvates oli kõik korras, aga kuna siis tuli juba m-id, ei viitsinud nendega rohkem jaurata ega uut pin kalkulaatorit osta.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 06.02.2019 19:13:56 vasta tsitaadiga

Mida ta selle hiilgusega teeb? Ta unustab selle nii ehk naa ära. Isegi mina. Teemasse viisakalt. Kappadi kippadi mainis kopromissi ja sellele ei tulda vastu. Pagen näitena pensi eas soojale maale, oman võimekust isegi enda sülearvuti katki teha ja saatkonda minek on keeruline, et seal vastutulelikku teenust kasutada. Näiteid on palju. Vanuri ja hoiukassa "kõvaketas" on nii karm värk, et teatud tingimustes päikse- tuletorm ka ei kustuta andmeid. Ainuke mure ongi see ketas üles leida. thumbs_up.gif Smart id , Mobiil id teenusest, id kaardi riigilõiv , maamaks.... Et "läbipaistvus" nagu öeldakse pole loogiline, selle üle ikka vast arutatakse. Ja seda , et nüüd asjad loogilised ei võiks olla vanu ja noori vast ei oleks mõttekas süüdistada. Loogika ei ole seotud vanusega.
napoleon kirjutas:
Märt. kirjutas:

Vanur pole rumal. Kui asi lahti seletada ja veidi alguses toetada, siis saavad väga hästi hakkama.
Kõige raskem kontingent on 30-50-aastased. Üle 50 pole vaja eriti vaeva näha.
Hetke praktika on 11-aastasest kuni 78-aastaseni. Probleeme pole.


Ega vanur nüüd enamasti oma it alaste teadmistega ei hiilga ka. Vanuri puhul on ainuke eelis see, et ta julgeb tunnistada, et ei tea ning kuulab ja vajadusel paneb juhised märkmikusse kirja mitte ei alusta tulist vaidlust ajuvabalt teemal a'la tahad tema arvuti arvuti ära lõhkuda kuna see auk on mõeldud mälupulga jaoks, aga sina proovid sinna kaardilugejat panna vms.

_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2019 12:15:45 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/960043/pangad-muutsid-meelt-pin-kalkulaator-ei-kao-kuhugi
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 10.07.2019 16:45:33 vasta tsitaadiga

Ähh. Pole kunagi seda olnudki. Mingi naljakas vidin ta on. Ilmselt firma raamatupidajal vajalik aga eraisikule?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2019 16:47:35 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et need kalkulaatorid ei kao, vaid muutuvad varsti äppideks. Ehk siis mingi SEB Authenticator vms.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Pankade koodikaardid kaovad käibelt mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.