Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 03.02.2019 17:19:30 vasta tsitaadiga

Hei!

Mul ikka seisab terve hunnik i3 Prusa 3d printeri kraami. Kas keegi on huvitatud, annan odavalt ära.

https://www.dropbox.com/sh/i5cfxyq9a6vnsqp/AABqiOPek9VpuDtTCrgr9cDfa?dl=0

Prindipea on originaal E3D v6 Lite koos stepperiga.

Kõik jupid prinditud orignaal i3 Prusa printeriga.
Kaasa PT100 temp sensor koos coupleriga.
Teflon tube ka olemas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 03.02.2019 18:56:19 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 08.04.2024 00:21:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.02.2019 10:42:05 vasta tsitaadiga

Sai nädalavahetusel natuke näputööd tehtud:

Pallid sain siit samast kohapealt (https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/1459; ostsin vist viimased kollased ära icon_redface.gif ). Ei ole küll Dunlopid aga antud otstarbeks pole vist paksu vahet, mis logo seal peal on.
Kinnitamine saigi hetkel tavaliste neljaste mutritega ära lahendatud. Mingi hetk võibolla tellin Hiinast need õiged T-mutrid sinna sisse. Hetkel kärab nii ka.
Positiivse üllatusena tuli see, et masin muutus vaiksemaks. Ikka tunduvalt vaiksemaks, kui ma esialgu arvasin. Mingi aeg mõtlesin, et äkki paneks stepperitele need kummipuksid vahele aga praeguse seisuga pole sellel vist enam erilist pointi.

Need trükikvaliteedimured, mida ma siin mingi aeg tagasi kurtsin, lahenesid pärast seda, kui sain detailile korraliku jahutuse. Tegin selle sama soovitatud 2-in-1 jupstüki sinna külge. Praeguse seisuga tundub täitsa hästi toimivat. Kuna hotend'i kinnitus sellega väga ei klapi, siis on hetkel selline "ajutine" nipukatega kinni tõmmatud häkk.
Mingi hetk, kui BLTouch ka kohale jõuab, peaks selle hotend'i kinnituse üldse ringi tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 04.02.2019 11:39:13 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Sai nädalavahetusel natuke näputööd tehtud:

Pallid sain siit samast kohapealt (https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/1459; ostsin vist viimased kollased ära icon_redface.gif ). Ei ole küll Dunlopid aga antud otstarbeks pole vist paksu vahet, mis logo seal peal on.
Kinnitamine saigi hetkel tavaliste neljaste mutritega ära lahendatud. Mingi hetk võibolla tellin Hiinast need õiged T-mutrid sinna sisse. Hetkel kärab nii ka.
Positiivse üllatusena tuli see, et masin muutus vaiksemaks. Ikka tunduvalt vaiksemaks, kui ma esialgu arvasin. Mingi aeg mõtlesin, et äkki paneks stepperitele need kummipuksid vahele aga praeguse seisuga pole sellel vist enam erilist pointi.

Need trükikvaliteedimured, mida ma siin mingi aeg tagasi kurtsin, lahenesid pärast seda, kui sain detailile korraliku jahutuse. Tegin selle sama soovitatud 2-in-1 jupstüki sinna külge. Praeguse seisuga tundub täitsa hästi toimivat. Kuna hotend'i kinnitus sellega väga ei klapi, siis on hetkel selline "ajutine" nipukatega kinni tõmmatud häkk.
Mingi hetk, kui BLTouch ka kohale jõuab, peaks selle hotend'i kinnituse üldse ringi tegema.


Need hoidikud disainisid ise? On see printer pärit siit HV foorumi müügiteemast?

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.02.2019 23:42:02 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Need hoidikud disainisid ise? On see printer pärit siit HV foorumi müügiteemast?

Mõtled neid varraste kinnitusi? Ei ole ise tehtud, tulid koos printeriga. Aga failid nende "paljundamiseks" on muidu olemas.
Aga jah, see on siit samast müügiteemast pärit masin.

Postiljon Petškin tõi täna Hiinast paki. Paki sees oli RepRapDiscount'i graafiline ekraan koos kõige selle juurde kuuluvaga. Kloon, mitte valge trükkplaadiga originaal.
Pilt on ilusti ees ja info liigub... aga nupp ei tööta. Vajutamise osa töötab (st. menüüsse läheb) aga keeramisele ei reageeri. Kas seal tuleb veel midagi eraldi sättida? Marlini poole peal sai REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER ilusti lubatud (ilma selleta poleks nagunii pilt ette tulnud).
Üks guugli tulemus näitas väga sarnast stsenaariumit ja tookord oli vist see enkooder (e "pott") või lausa terve ekraanikomplekt vigane. Ei tahaks aga kohe uisapäisa lammutama hakata..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 05.02.2019 00:57:25 vasta tsitaadiga

Peast ei mäleta, aga enkoodril pidi muutma mingi "step count" vms... vist väiksemaks. Ja kas suund pidi ka näppima...
Kui homme meeles on, siis üritan leida infi. Aga mul oli sama jama. Softi peab veidi kohandama Hiina klooni järgi, siis toimib hästi.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 05.02.2019 09:53:51 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
pwn13 kirjutas:
Need hoidikud disainisid ise? On see printer pärit siit HV foorumi müügiteemast?

Mõtled neid varraste kinnitusi? Ei ole ise tehtud, tulid koos printeriga. Aga failid nende "paljundamiseks" on muidu olemas.

neid palli hoidikuid.

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.02.2019 10:08:11 vasta tsitaadiga

pwn13, pallihoidikute idee tuli siit samast HV'st.

Need konkreetsed on Trwind55 modifikatsioon SELLEST.
Sikutada saad siit - https://www.upload.ee/files/9499551/jalg.stl.html

maxfox04, ma midagi seal katsetasin veel.
ENCODER_PULSES_PER_STEP ja ENCODER_STEPS_PER_MENU_ITEM aktiveerisin ka korra aga kasu kahjuks polnud. Tõsi, väärtusi nende taga ma ei muutnud.

Kompileerimisel oli mul segadus u8glib library'ga (ma ei teagi, kas sai juse see 'õige'). Samas see peaks ju ainult ekraaniga majandama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 05.02.2019 11:11:40 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
olafsand kirjutas:
Kas sellise töö saaks siit paluda kelleltki? Ja mis selle hinnaks võiks umbes tulla.
https://hum3d.com/free/pixar-lamp-luxo/


EDIT: Fusionis lahti võtta, siis saab juppidest eraldi failid teha. Selle printimine oleks suht kallis võrreldes poest lambi ostmisega. https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0055PEMIQ/ref=dp_olp_new_mbc?ie=UTF8&condition=new


Tänud info eest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 05.02.2019 11:43:19 vasta tsitaadiga

warwas, kahjuks pole leidnud väga seda samat infot. Panin oma marlini failid arhiivi, vaata-võrdle... Seal on palju TABi üleval, vaata need ka läbi hoolega.
https://www.upload.ee/files/9524923/Marlin_good.zip.html

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.02.2019 10:51:56 vasta tsitaadiga

maxfox04, tänud! Meil olid versioonid üsna erinevad aga mõningase käsitöö tulemusena sain võrreldud. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida...

Sain oma nupu tööle!
Ei olnud viga tarkvaras (sest see oleks liiga lihtne olnud). Ei olnud asi ka vigases enkooderis (sahtlinurgas olnud Arduino aitas selle ära testida), sest ka see oleks liiga lihtne olnud.
Kui mõtted hakkasid juba otsa saama, kaevasin reprapi lehelt välja skeemid ja hakkasin testri ja näpuga järge ajama. Ja mis selgus - selle neetud "smart adapteri" peal jooksis enkooderi üks väljunditest vastu maad! icon_evil.gif Kus kohas see viga täpselt asus, ma teada ei saanudki. Visuaalselt uurides midagi imelikku silma ei hakanud. Rada jooksis ilusti. Lahenduse tõi lõpuks see, et jootsin mõlemast pitsikust need probleemsed otsad lahti ja vedasin nende vahele traadiga uue raja. Praegu igatahes töötab.

Hiinlane lubas osalise refundi selle peale teha. Näis, kas peab sõna.
Enne, kui uut adapterit tellima hakkan, ega kellelgi siinsest rahvast pole mõnda üle jäänud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 08.02.2019 11:21:35 vasta tsitaadiga

warwas, ära jää hiinlast uskuma, tee ametlik dispute kui Alist ostsid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2019 12:38:11 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
warwas, ära jää hiinlast uskuma, tee ametlik dispute kui Alist ostsid.


+1, on olnud selliseid kogemusi.

warwas, viska mõni pilt, mida sa selle masinaga printinud oled, sooviks kvaliteeti näha.
Ning selle raha eest ma eeldan, et "Arduino MEGA 2560" seal peal on mingi hiina kloon?
Samas nagu 80€ eest justkui juppe on küljes üksjagu, iseeasi palju seda aega ja lisade ostmist/leiutamist sinna juurde läheb icon_biggrin.gif

warwas kirjutas:
BLTouch ja selle kloonid - kas hinnavahe on õigustatud? Ons kellelgi siinsetest printijatest kogemusi?

Kaks geetechi 3D touch käest läbi käinud, ühe puhul sai aidatud seadistada "Ender 3" peale ning teise seadistamine jäi enda printeri peal poolikuks, müüsin enne maha.
Ma ei näe pointi küll rohkem maksta, teevad sama töö odavama raha eest ära. Mõlema puhul oli deviatsioon 0.01>mm (täpselt ei mäleta aga kuskil 006 kandis).

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.02.2019 13:22:21 vasta tsitaadiga

raitl, eBay.
Olen temaga siin paar kirja vahetanud ja hetkel tundub olevat mõistlik tegelane. Annan talle veel paar päeva. Neil praegu seal ju need suured pühad.

IffikaS, üldiselt olen masinaga rahul. Kuna esimene kokkupuude sellise tehnikaga, siis mingit suurt võrdlusmomenti kahjuks pole.
Osad jubinad on juba oma ülesandeid täitmas, aga vaatan õhtul kodus ringi ja teen mõned pildid.

80€ eest on seal tõesti nänni päris korralikult. Olen siin nüüd üsna palju teemaatilisi YT videosid vaadanud ja võrreldes seal nähtavate odava otsa seadmetega tundub see ikka päris korralik.
Arvan, et sõltub, kui edevat masinat omale tahad. Pole veel kõiki kulusid kokku löönud aga ma arvan, et mul tuleb (aega arvestamata) ~30..40€ veel lisaks.

Sellest komplektist aga nii palju, et:
* Arduino on jah hiina kloon (originaal maksaks ju pea poole kogu selle kompleti hinnast) aga tundub stabiilne olevat. Paar korda on progemisega probleeme olnud aga see võis ka juhus olla.
* See alu profiilist raam on ilusti sirge ja stabiilne. Kuskilt midagi propelleris ei ole ja väntsutades on näha, et kuskilt midagi järgi ei anna.
* Osad plastjupid olen juba uued printinud, kuna need on veidi haprast materjalist ja kokku pannes kinnitasin mõnda kruvi natuke liiga kõvasti.
* Kokku panemise juhendit IKEA omaga ei võrdle ja kohati tahab sellist veidi loomingulist lähenemist. Aga ei midagi hullu. Ise sain teiste toimetuste kõrvalt nädalavahetusega kokku.
* Ektruuder tundub OK. Midagi pehmet pole veel proovinud aga ESUN'i 1,75 PLA'ga saab ilusti hakkama. Korra suutsin hotend'i ära ummistada aga see oli vist pigem tingitud enda rumalusest ja puudulikust jahutusest.
* Kaasa tulnud klaasplaat on vist veidi kummis/kõver. Aluse loodi saamine tahab omajagu nikerdamist. Mingi hetk tahaks selle välja vahetada.
* Hotendi ja detaili jahutus on puudulik. Hotendi ventika jaoks on iseeneset kohad olemas aga objekti jahutus tuleb täiesti ise häkkida. Mul on hetkel seal üks selline 2-in-1 nipukatega külge tõmmatud ja iseenesest ajab asja ära.
3D Touch sai Alist ära tellitud. Kui see kohal, siis tahaks sinna täiesti uue hotendi kinnituse ehitada. Sellise, kuhu saab nii ventikad, kui selle sondi ilusti ära kinnitada. Iseasi, kas ma suudan modelleerimise tarkvara omale piisavalt selgeks teha.
* RAMPS tahaks ka aktiivset jahutust. Need pisikesed radikad, mis sinna draiverite peale kleebitud on, lähevad ikka üsna tuliseks ja liim nende all pehmeks. Maagiline suits pole veel välja tulnud aga ega selline töötsükkel nüüd väga tervislik olla ei saa. Kinnitused on juba prinditud, pole jõudnud veel külge panna.
* Kuna see raam on üsna selline "sale", siis kogu seda juhtmemöllu on seal üsna keeruline ära peita. Olen praegu nipukatega lihtsalt raami alla kokku tõmmanud aga perfektsionist minus tahaks midagi natuke ilusamat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IffikaS
Kreisi kasutaja
IffikaS

liitunud: 17.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2019 14:37:43 vasta tsitaadiga

warwas, okei, tänud ülevaate eest. Antud info põhjal tundub ikkagi mõistlikum Ender 3 edasi soovitada pea sama raha eest (150€).
See Arduino küsimus oligi seetõttu, et neid leidub ka päris kohutavaid icon_biggrin.gif

Aga igal juhul jõudu thumbs_up.gif

_________________
beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2019 15:39:03 vasta tsitaadiga

Mitu kuud tagasi ostsin ka Ender 3. Panin kokku ja töötas ok-lt, vahel ikka tuli mõni asi klaasi küljest lahti ja juhtus probleeme. Vahel vaatasin küll, et tegelikult Z ei liigu päris nii hästi kui võiks ja X tundus ka olevat veidi vildakalt. Kuna alguse eufoorias oli printimist palju, siis uuesti lahti võtmiseni ei jõudnud pikka aega.

Ühel nädalavahetuse õhtul aga said printimise tööd otsa ja otsustasin, et võtan juppideks ja panen ta uuesti kokku nagu youtube-i videod soovitavad. Võtsin siis otsast lahti, kohe märkasin seda, et need vertikaalsed postid polnud paralleelselt, olid ülevaltpoolt rohkem laiali kui alt. Võtsin siis kõik ikka juppideks ja alustasin otsast. Õpetuse videoks võtsin kõrvale "Tomb of 3D Printed Horrors"-i video, kus ta paneb kõik ilusti kokku. Kokku pannes oli vertikaalsete postide paika saamine paras peavalu, kuna kui ühte polti keerad alt, siis ülemises otsas võib see mõjutada mitu millimeetrit. Veel halvem oli selle X telje gantry horisontaalseks saamine raami suhtes. Iga kord kui polti keerata pidi selle postide otsast ära võtma. Mul läks oma 6-7 korda, et asi saada paika. Siis sain printeri uuesti kokku ja see ikka mõjutas päris kõvasti. Panin veel bedi ka ilusti paika raami suhtes horisontaalseks ja tunduvalt paremaks läks printimine ikka.
See paikapaneku aeg tasub võtta, et vältida edaspidiseid probleeme.

Kui alguses oli mul probleeme sellega, et nozzle oli heal kõrgusel bed-i paremal poolel, siis peale seda sain nozzle-i igalpool ühtlasele kõrgusele. Varem oli probleeme, et üks nurk oli perfektne, teiselpool jälle käis vastu või oli liiga kõrgel.
Peale seda läks ka see paremaks, et võisin rahulikult asja printima panna ja esimene kiht tuli kohe õige ja ei pidanud valvama kõrval. Igal juhul soovitan soojalt masin kohe õpetuste järgi kokku panna. thumbs_up.gif

Minu meelest hea video selleks: Creality Ender 3 assembly and pro build tips
https://www.youtube.com/watch?v=me8Qrwh907Q

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2019 21:44:04 vasta tsitaadiga

Küsimus, kas Ender-3 või Ender-5 ?. Omale on niipalju kui neid ülevaateid 5 kohta on, et kokku läheb lihtsamalt ja printimise kindlus sellega parem aga reaalselt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 11.02.2019 20:14:43 vasta tsitaadiga

kellelgi prusa i3 tüüpi masinale neid siledaid juhtvardaid pole üle?
_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.02.2019 18:49:45 vasta tsitaadiga

Sain oma uuele printerile ka lõpuks hääle sisse.

Link


Esimene kogemus nii Klipperi firmwarega kui ka Trinamic draiveritega. Tulemus on üllatav. Videos prindib 100mm/s kiirusega Benchy’t.

Lõpptulemus sai selline:
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2019 21:44:42 vasta tsitaadiga

Mis võib olla põhjus kui prindil on selline "järellainetus"?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 12.02.2019 22:15:01 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 08.04.2024 00:13:23, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 13.02.2019 13:04:50 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi ei juhtu üle olema ühte GT2 rihmale (oli vist 6mm) sobivat vabajooksu rulli (5mm võll)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 13.02.2019 13:19:13 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ega kellelgi ei juhtu üle olema ühte GT2 rihmale (oli vist 6mm) sobivat vabajooksu rulli (5mm võll)?

Kui mujalt ei leia siis http://isetegija.ee/?post_type=product&s=gt2&submit=Otsi

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 13.02.2019 13:37:12 vasta tsitaadiga

warwas, 3mm võllile oleks pakkuda. Mitte just kõige kvaliteetsem hiinakas aga kui mujalt ei saa siis on variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2019 14:11:53 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ega kellelgi ei juhtu üle olema ühte GT2 rihmale (oli vist 6mm) sobivat vabajooksu rulli (5mm võll)?


90% tõenäosusega, et mul kodus on, õhtul saan vaadata.
Kumba sul vaja oleks, kas siledat või hammastega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.