Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.3 (Küsitlus: "Kas ja kuidas tänad teeandjaid?") märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 857, 858, 859 ... 1003, 1004, 1005  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas tänad teeandjaid?
Jah, ohukatega
62%
 62%  [ 165 ]
Jah, suunatulega ühele ja teisele poole
6%
 6%  [ 16 ]
Jah, käega
14%
 14%  [ 39 ]
Väga harva, kuidas juhtub
10%
 10%  [ 28 ]
Ei
5%
 5%  [ 14 ]
hääli kokku : 262

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
NATAS999
HV Guru

sõnum 12.01.2019 16:49 vasta tsitaadiga

miq1988, ei, sest B peab andma teed paremalt poolt tulijale, ehk C'le. Sama moodi, nagu B peab C läbi laskma, peab C laskma A läbi.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 12.01.2019 18:02 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
miq1988, ei, sest B peab andma teed paremalt poolt tulijale, ehk C'le. Sama moodi, nagu B peab C läbi laskma, peab C laskma A läbi.

Miks sa mulle seletad ? Vastasin Renka postitusele, et tema postituses on viga.

Renka kirjutas:
Ma ei saa aru miks te selle C puhul seda paremat kätt siin mängu toote? Vasakule pöörates peab ta kõigile teed andma ristmikul oodates.

laurx kirjutas:
miq1988, tahad oma kallite tuledega bemmiroika vastu mu roigast puruks sõita kuskil vä? icon_lol.gif

Millest selline küsimus ?

Oisu.
HV vaatleja

sõnum 12.01.2019 19:22 vasta tsitaadiga

Veoautojuht jäi õnneks terveks, kuna oli 90 tonnise täismassiga auto roolis.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/KvJWM5/lastbil-och-minibuss-i-svar-olycka--sex-personer-doda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 21:21 vasta tsitaadiga

Eesti keeles ka: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/rootsis-hukkus-raskes-laupkokkuporkes-kuus-valismaalast?id=85005033
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

sõnum 12.01.2019 23:20 vasta tsitaadiga

https://www.google.com/maps/@58.3426356,26.7250872,3a,75y,358.53h,76.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1szQi4ne4Oi3JP2kJK36pL3w!2e0!7i13312!8i6656

miq1988, mulle jääb mulje, et kui sa siin oleks selle valge kaubikuga, tahaks sa, et ma sulle teed annaks kui ma parempööret teen.

tagasi üles
kimi
HV vaatleja

sõnum 13.01.2019 02:01 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
A võib koos C ga startida üheaegselt, kuid C peab alates ristmiku keskelt andma teed A-le, sest C parem käsi läheb kinni.
A - C - B

Kuidas C parem käsi kinni läheb? C parem käsi on terve manöövri vaba! C annab A-le teed seetõttu, et seaduse kohaselt peab vasakpööret tehes andma teed vastu tulevale autole. Muud loogikat seal polegi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
SSD
HV Guru
SSD

sõnum 13.01.2019 03:05 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Eesti keeles ka: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/rootsis-hukkus-raskes-laupkokkuporkes-kuus-valismaalast?id=85005033

Miskit läks vist hästi, aga päris kindel ei ole. icon_confused.gif
Kommentaarid: 283 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 242
tagasi üles
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 09:31 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
https://www.google.com/maps/@58.3426356,26.7250872,3a,75y,358.53h,76.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1szQi4ne4Oi3JP2kJK36pL3w!2e0!7i13312!8i6656

miq1988, mulle jääb mulje, et kui sa siin oleks selle valge kaubikuga, tahaks sa, et ma sulle teed annaks kui ma parempööret teen.

No kui mina olen oma pööret juba lõpetamas ning sina jõuad ristile ning kütad mulle sisse. Sel juhul pididki sina avariid vältima ehk teed andma. Seega nagu üleval mainisin, et oleneb olukorrast ju. Kui koos stardime jõuad enne ära keerata. Kui koos stardime aga uimad siis sõltub jällegi olukorrast, et kas jõuab läbi lipsata või pean ootama, pealegi seal mitu rida kuhu keerata.

Keegi hästi ütles üleval, et sõida nii. Et parem külg terveks jääb.

Samas lugesin teemat uuesti. Defineeri vastutulev auto..

kimi kirjutas:

Liiklusseadus § 17. Tee andmise üldised kohustused
(5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
3) vasakule või tagasi pöörates vastutulevale liiklejale ja temast möödasõidul olevale juhile, kui liikluskorraldusvahendid ei määra teisiti;

Ehk kui C sõitis ristmikule välja olin ma tema jaoks vastu tulev auto, kellele tea peaks teed andma.

Kui A sõidaks ristilt otse üle, on ta vastutulev auto, kas parempööret tehes on ta endiselt vastutulev auto ?

DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

sõnum 13.01.2019 10:56 vasta tsitaadiga

miq1988, ära ürita üle mõelda, see on autokoolides kah üks tüüpiline ja ütlemata tüütu tegevus, igaüks hakkab oma peakuju järgi asju ümber mõtlema. Selles skeemis pole midagi keerulist, kui A ja C kokku saavad, siis loetakse seda olukorda nii, et C sõitis A-le ette, sest seaduse järgi peab vasakule pööraja vastutulevale autole teed andma ja see, et A paremale pöörab, ei muuda seda ...
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 11:01 vasta tsitaadiga

No kui see vastutulev auto on sinu kirjelduse järgi kuskil defineeritud siis minugipoolest. Samas sa ei saa tuimalt väita, et kui A ning C kokku saavad siis C on süüdi. Sama nagu tagant sissesõidu korral. Alati pole tagant tulija süüdi. Sõltub olukorrast.
mikk36
HV Guru
mikk36

sõnum 13.01.2019 11:08 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
No kui mina olen oma pööret juba lõpetamas ning sina jõuad ristile ning kütad mulle sisse. Sel juhul pididki sina avariid vältima ehk teed andma.
Sel juhul oled juba eksinud, kuna sa ei andnud teed vastutulevale ja sundisid teda oma kiirust/trajektoori muutma. Kui sul on kohustus teed anda, siis pead sa tegema seda nii, et arvestad ka natuke ette.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

sõnum 13.01.2019 11:09 vasta tsitaadiga

miq1988, kuskil defineeritud, trollid või? Seda liiklusseaduse punkti, mis antud olukorda reguleerib, on siin teemas korduvalt tsiteeritud, näe natuke vaeva ja leia üles. Vaielda võib muidugi kõige üle, kuid kui sa midagi adekvaatselt tõestada ei suuda, siis määratakse süü seaduse järgi ja antud skeemi puhul ei ole teisi olukordi, seega pole mõtet segadust tekitada neid ise juurde mõeldes ...
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 11:14 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
miq1988 kirjutas:
No kui mina olen oma pööret juba lõpetamas ning sina jõuad ristile ning kütad mulle sisse. Sel juhul pididki sina avariid vältima ehk teed andma.
Sel juhul oled juba eksinud, kuna sa ei andnud teed vastutulevale ja sundisid teda oma kiirust/trajektoori muutma. Kui sul on kohustus teed anda, siis pead sa tegema seda nii, et arvestad ka natuke ette.

Kus siin kirjas oli, et ma ei andnud teed või sundisin teda midagi tegema ? Olukord võib vabalt olla, et tee oli tühi kui mina pöörasin ning teine osapool keeras kuskilt eemalt 150nega või keeras kõrvalteelt minujaoks vastutuleva tee peale ning süstis sisse.

Räägite nagu lambale. Ma ei räägi olukorrast kus tuli läheb roheliseks ning vasakpöörde tegija tuimalt keerab ette parempöörde tegijale. Liiklus ei ole nii must ja valge kui siinsed skeemid.

DigeBeni kirjutas:
miq1988, kuskil defineeritud, trollid või? Seda liiklusseaduse punkti, mis antud olukorda reguleerib, on siin teemas korduvalt tsiteeritud, näe natuke vaeva ja leia üles. Vaielda võib muidugi kõige üle, kuid kui sa midagi adekvaatselt tõestada ei suuda, siis määratakse süü seaduse järgi ja antud skeemi puhul ei ole teisi olukordi, seega pole mõtet segadust tekitada neid ise juurde mõeldes ...

Ei trolli ! Mina siit teemast ei näinud, et kus on defineeritud vastutulev liikleja.

Samuti pole väitnud, et ilma tõestusmaterjalita kuidagi teistmoodi võib minna. Sama vastus nagu mikule. Liiklus pole nii must ja valge kui siinsed skeemid.

viimati muutis miq1988 13.01.2019 11:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
piraat262
HV veteran
piraat262

sõnum 13.01.2019 11:16 vasta tsitaadiga

Saatke Sirgile puremiseks, kaua te undate? Tartus saavad kõik sõidetud samaliigilistel ja kui eesõiguses ollakse ebakindel, lastakse keegi lihtsalt liikuma.
Jerry
HV pensionär
Jerry

sõnum 13.01.2019 11:16 vasta tsitaadiga

kuda võib nii lihtsa asja keeruliseks ajada icon_confused.gif
tagasi üles
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

sõnum 13.01.2019 11:28 vasta tsitaadiga

miq1988, liiklus on täpselt nii must ja valge, kui seaduses kirjas ja ma pigem käitun nende reeglite järgi, kui loodan võimalusele midagi muud tõestada icon_rolleyes.gif kui sa ise igapäevaselt liikled, siis peaksid teadma, et liikluses pole aega palju mõelda ja kui seadusest tulenevad punktid nii segased, nagu sulle paistab, siis ma pigem hoiduks autoroolist, muidu on õnnetus vaid aja küsimus ...
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 11:36 vasta tsitaadiga

Liiklen igapäevaselt. Saan ilusti liigeldud. Ka paremakäe ristidel saan probleemideta liigeldud. Mulle tundub, et oled suht valesti aru saanud, et mul mingi probleem oleks. Seda teemat lugedes tekkis mul lihtsalt küsimus vastutuleva auto definiatsiooni kohta. Samuti tõin välja mingid olukorrad.
mikk36
HV Guru
mikk36

sõnum 13.01.2019 11:36 vasta tsitaadiga

miq1988, aeglaselt sõitmine ei ole eesõigusest loobumine.
tagasi üles
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 11:40 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
miq1988, aeglaselt sõitmine ei ole eesõigusest loobumine.

Pole endiselt veel vãitnud, et keeran kellelegi ette.

E: sinu jutu põhjal saan veel näite tuua.

Masin kes sooritab pöörde liigub ala 10kmh ristist veel kaugel.

A) Teen vasakpöörde ? (Masin võib ju ootamatult kiirendada ja siinse jutu puhul oleksin süüdi ettekeeramisel)

B) Peaksin ootama ? Toome näite, et ca 30 sekundit, et kuniks ta jõuab ristile ja sooritab parempöörde ?

viimati muutis miq1988 13.01.2019 11:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
mikk36
HV Guru
mikk36

sõnum 13.01.2019 11:43 vasta tsitaadiga

miq1988, isegi ette mitte keerates rikud seadust. Süstimine on endiselt eesõiguse ignoreerimine.
tagasi üles
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 11:47 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
miq1988, isegi ette mitte keerates rikud seadust. Süstimine on endiselt eesõiguse ignoreerimine.

Miks sa mulle seda räägid ? Ma ei rääkinud süstimisest. Vaata näidet eelmisest postitusest.

Edit : loogiline ju, et kui süstid vahele aga ei jõua oled sise süüdi.

Nagu see vana anekdoot. Zigullimees ristil. Vaatab, et kamaz tuleb. Mõtleb, et jõuab läbi. Kamazi mees mõtleb, s*tta sa jõuad.

viimati muutis miq1988 13.01.2019 11:50, muudetud 2 korda
tagasi üles
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

sõnum 13.01.2019 11:51 vasta tsitaadiga

miq1988, kas sa tõepoolest tahad öelda, et sa ei mõista, mida tähendab "vastutulev" ja ei saa aru, mida see antud liiklussituatsiooni kontekstis tähendab? Keegi ei hakka sulle liiklusseaduses lahti kirjutama selliseid põhimõisteid, mis peaks olema juba elementaarne teadmine, kui oled jõudnud ikka, mil on lube võimalik teha. Täpselt sama moodi ei hakka keegi sulle lahti seletama paremat ja vasakut kätt, see peaks olema juba lasteaiaeas selgeks õpitud tarkus, kuigi see teadmine on liiklemise kontekstis sama oluline ...
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 13.01.2019 11:55 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
miq1988, kas sa tõepoolest tahad öelda, et sa ei mõista, mida tähendab "vastutulev" ja ei saa aru, mida see antud liiklussituatsiooni kontekstis tähendab? Keegi ei hakka sulle liiklusseaduses lahti kirjutama selliseid põhimõisteid, mis peaks olema juba elementaarne teadmine, kui oled jõudnud ikka, mil on lube võimalik teha. Täpselt sama moodi ei hakka keegi sulle lahti seletama paremat ja vasakut kätt, see peaks olema juba lasteaiaeas selgeks õpitud tarkus, kuigi see teadmine on liikluse kontekstis sama oluline ...

Sa võiks oma mõnitamist tagasi tõmmata.

Minujaoks on vastutulev auto see kui ta tuleb mulle vastu. Kui ta enne ära keerab kui me kohakuti oleme pole ta enam vastutulevad autod.

See ei muuda fakti, et vabatahtlikult ma oma auto paremat külge sodiks ei sõida ega lase sõita.

DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

sõnum 13.01.2019 12:01 vasta tsitaadiga

miq1988, ilmselt mõistad mind valesti, ma üritan pigem selgitada, et liikluses kehtib liiklusseadus ja personaalne nägemus seda ei muuda. Kirjutamata reeglite ja elutarkuse järgi käitumine võib mõnes olukorras tõepoolest auto ja sõitjad tervena hoida, kuid kui läheb analüüsimiseks, kes õnnetuse puhul süüdi jääb, need tarkused paraku abiks pole ...
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

sõnum 13.01.2019 12:08 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
Renka kirjutas:
Ma ei saa aru miks te selle C puhul seda paremat kätt siin mängu toote? Vasakule pöörates peab ta kõigile teed andma ristmikul oodates.

Miks C ehk vasakpöörde tegija peab kõigile teed andma parema käe ristmikul ?

Magic kirjutas:
kjaups kirjutas:
A võib koos C ga startida üheaegselt, kuid C peab alates ristmiku keskelt andma teed A-le, sest C parem käsi läheb kinni.
A - C - B

see selge seletus jah.

Kui C juba pööret teeb siis A ikka ette ei tohi keerata.

Ilma videopildita vaevalt siit selgub, et kummal nüüd õigus oli. Kas teema postitajal või C.

Pidasin seal pildil silmas seda, et mõlemad seisavad. Kui C juba ammu risti keskel, siis A peab ootama ja võimaldama manöövri lõpetamis, kui ta ise pole ennem oma manöövriga alustanud.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 111
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.3 (Küsitlus: "Kas ja kuidas tänad teeandjaid?") mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 857, 858, 859 ... 1003, 1004, 1005  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.