Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 575, 576, 577  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 12:08:09 vasta tsitaadiga

Mul pole ühegi tootja protsessor ära surnud. Küll aga on mõned emaplaadid ajapikku koostöölepingu lõpetanud, või noh, ebastabiilseks muutunud.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 12:12:21 vasta tsitaadiga

AMD on alati meenutanud minule Stopped working message olen juba unustanud selle igatahes ei taha amd peale kolida.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 12:19:16 vasta tsitaadiga

Ei tohi ju kõva häälega rääkida siin probleemidest, kohe tuleb mingi adoredtv fanclub hädaldama siia icon_lol.gif
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 12:28:11 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Probleemidest võib rääkida vabalt, ja peaks olema julgustatud nendest rääkimine, kuid tavaliselt on need probleemid nendel kellel pole reaalset kokkupuudet toodetega, ja keegi kuskilt midagi lugenud. Arusaadav, aga millist posti on loogilisem lugeda, kas see, et kellelgi on tootega viga, või keegi postitab, et temal toode töötab hästi.

Siis kui ryzen/zen lapsekingades oli, leidus algse biosi tõttu probleeme küll, kuid nüüd peaks suht stabiilne olema.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 12:56:26 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
SilQ kirjutas:
Margus kirjutas:
amd cpud ei kannata kellata palju need mis kunagi olnud on vedru andnud inteli omadest kõik tervena püsinud kuni uue ostnud vanaduse pärast.


Maailm on ikka kummaline, mul kõik täpselt ristvastu pidi olnud. Intelid surevad AMD elavad.

Mul pole üksi prose surnud. Ja mul pole ka ühtegi tuttavat kellel oleks surnud. Prosed on tänapäeval kõige töökindlamad komponendid üldse. Selleks, et prose tappa peab olema tavaliselt ikka kasutaja enda lollus paigaldamisel või ülekiirendamisel (liiga kõrge volt). Või siis mingi voolujama toite või vooluvõrgu poolt.


Minul on viimase 5 aasta jooksul 3tk surnud. Ja kordagi pole kasutaja süüdi olnud. non K on keeruline üle kiirendada. Ilmselt on sul liiga vähe kogemusi.

Mida nendega tehti, kui need parasjagu surid? On see üldse kindel, et surnud või lihtsalt emaplaat õhtal? Emaplaadi suremist usun ma mitu korda rohkem kui prose suremist.
Nagu ma ütlesin, siis enamus juhtudel on tegu tihendi veaga prosede puhul. Ok need olid lukus isendid. Vb keegi oli emaplaadil mõne pini kahjustanud. Vb prose kontaktidel oli mingi mustus mis kontakti ja pini vahele sattudes probleemi põhjustas jne. AMD prosede (eriti TR puhul) näeb seda probleemi tegelikult rohkem, et kui ei toimi tuleb korra socketist välja võtta ja tagasi panna ja hakkab tööle.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 12.01.2019 15:34:51 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=g39dpcdzTvk

AdoredTV analüüsis ja tegi katse ise kuidas tegelikult on muutunud võimsustarve Ryseni puhul. Hetkel tuleb välja, et on päris erinev. IDLE's võttis Rysen rohkem voolu kui Inteli prose samas loadis ja Delta load on palju madalamad. Muidugi see võib kõik muutuda enne reliisi kuna oli ES ja ei tea kui efektiivne oli AMD uus emaplaat aga ikkagi huvitav, et tegelikult päris 1:1 ei saa inteliga võrrelda.

Kokkuvõttes oli Adored'il 99% õigus. Ainus milles ta eksis ja ka mainis ise oli IO + 2 chipleti kumbi 4 tuuma. Tegelikult tuli 1 chiplet ja 8 tuuma ning +100Mhz kiirem boost võttes arvesse teisi lekkeid.
Kui see oligi midrange Ryzen 5 3600x, siis on Intelil ees ootamas VÄGA raske aasta ja ka 2020 esimene pool. Ryzen 7 ja rääkimata Ryzen 9 on hoopis teisest dimensioonist kui seal on 2 chipletti peal.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006



Online

sõnum 12.01.2019 17:08:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
SilQ kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
SilQ kirjutas:
Margus kirjutas:
amd cpud ei kannata kellata palju need mis kunagi olnud on vedru andnud inteli omadest kõik tervena püsinud kuni uue ostnud vanaduse pärast.


Maailm on ikka kummaline, mul kõik täpselt ristvastu pidi olnud. Intelid surevad AMD elavad.

Mul pole üksi prose surnud. Ja mul pole ka ühtegi tuttavat kellel oleks surnud. Prosed on tänapäeval kõige töökindlamad komponendid üldse. Selleks, et prose tappa peab olema tavaliselt ikka kasutaja enda lollus paigaldamisel või ülekiirendamisel (liiga kõrge volt). Või siis mingi voolujama toite või vooluvõrgu poolt.


Minul on viimase 5 aasta jooksul 3tk surnud. Ja kordagi pole kasutaja süüdi olnud. non K on keeruline üle kiirendada. Ilmselt on sul liiga vähe kogemusi.

Mida nendega tehti, kui need parasjagu surid? On see üldse kindel, et surnud või lihtsalt emaplaat õhtal? Emaplaadi suremist usun ma mitu korda rohkem kui prose suremist.
Nagu ma ütlesin, siis enamus juhtudel on tegu tihendi veaga prosede puhul. Ok need olid lukus isendid. Vb keegi oli emaplaadil mõne pini kahjustanud. Vb prose kontaktidel oli mingi mustus mis kontakti ja pini vahele sattudes probleemi põhjustas jne. AMD prosede (eriti TR puhul) näeb seda probleemi tegelikult rohkem, et kui ei toimi tuleb korra socketist välja võtta ja tagasi panna ja hakkab tööle.


Töötasid arvutit lauapeal. Ma ei räägi kellegi 12 aastaste gaming rigidest, kes üritavad õppida ja teha nendega midagi ägedat. Vaid suur ettevõtte/riigi asutuse tööjaamadest. icon_smile.gif Sa nagu usudki tõemeeli oma elus, et maailmas pole mitte ühtegi surnud protsessorit? Tehasepraaki? icon_lol.gif icon_lol.gif . See et sinu väikeses maailmas seda juhtunud ei ole, ei tähenda, et seda üldse ei juhtu. Väga rumal on väita sellist asja ja ajada kasutajate kaela. Ma nõustus, et CPU suremise % on väga väike ja ennem sureb kõik muu, aga seda, et nad üldse ei sure on ikka väga naiivne.

ot:
Kui ma ei aja kasutajaid segamini, siis olid just sina see, kes kolm-neli aastat tagasi mu sõbra vigase CPU ära vahetas + lisa raha sai. 2600K mis isegi, defis töötades tahtis lisa volti saada, muidu pani sinist.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 19:28:06 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
SilQ kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
SilQ kirjutas:
Margus kirjutas:
amd cpud ei kannata kellata palju need mis kunagi olnud on vedru andnud inteli omadest kõik tervena püsinud kuni uue ostnud vanaduse pärast.


Maailm on ikka kummaline, mul kõik täpselt ristvastu pidi olnud. Intelid surevad AMD elavad.

Mul pole üksi prose surnud. Ja mul pole ka ühtegi tuttavat kellel oleks surnud. Prosed on tänapäeval kõige töökindlamad komponendid üldse. Selleks, et prose tappa peab olema tavaliselt ikka kasutaja enda lollus paigaldamisel või ülekiirendamisel (liiga kõrge volt). Või siis mingi voolujama toite või vooluvõrgu poolt.


Minul on viimase 5 aasta jooksul 3tk surnud. Ja kordagi pole kasutaja süüdi olnud. non K on keeruline üle kiirendada. Ilmselt on sul liiga vähe kogemusi.

Mida nendega tehti, kui need parasjagu surid? On see üldse kindel, et surnud või lihtsalt emaplaat õhtal? Emaplaadi suremist usun ma mitu korda rohkem kui prose suremist.
Nagu ma ütlesin, siis enamus juhtudel on tegu tihendi veaga prosede puhul. Ok need olid lukus isendid. Vb keegi oli emaplaadil mõne pini kahjustanud. Vb prose kontaktidel oli mingi mustus mis kontakti ja pini vahele sattudes probleemi põhjustas jne. AMD prosede (eriti TR puhul) näeb seda probleemi tegelikult rohkem, et kui ei toimi tuleb korra socketist välja võtta ja tagasi panna ja hakkab tööle.


Töötasid arvutit lauapeal. Ma ei räägi kellegi 12 aastaste gaming rigidest, kes üritavad õppida ja teha nendega midagi ägedat. Vaid suur ettevõtte/riigi asutuse tööjaamadest. icon_smile.gif Sa nagu usudki tõemeeli oma elus, et maailmas pole mitte ühtegi surnud protsessorit? Tehasepraaki? icon_lol.gif icon_lol.gif . See et sinu väikeses maailmas seda juhtunud ei ole, ei tähenda, et seda üldse ei juhtu. Väga rumal on väita sellist asja ja ajada kasutajate kaela. Ma nõustus, et CPU suremise % on väga väike ja ennem sureb kõik muu, aga seda, et nad üldse ei sure on ikka väga naiivne.

ot:
Kui ma ei aja kasutajaid segamini, siis olid just sina see, kes kolm-neli aastat tagasi mu sõbra vigase CPU ära vahetas + lisa raha sai. 2600K mis isegi, defis töötades tahtis lisa volti saada, muidu pani sinist.

Ma pole kunagi väitnud, etr CPU'd ei sure kunagi. Minu väide oli ja on ka edaspidi, et enne on kümneid teisi tegureid mis tuleb välistada ja CPU ise on tavaliselt viimane mille surma peaks hakkama kahtlustama. Pealegi ebakvaliteetsed toited on üks komponentide peamisi surma põhjuseid. Seda enam, et sa räägid siin riigiasutustest. Seega minu mõte liigub kohe sinna, et ega seal on ikkagi OEM süsteemid kus toidete kvaliteedile suurt tähelepanu ei pöörata. Seega lõpptulemus võib olla surnud CPU aga kas tegu oli otsese tehasepraagiga või mingi komponent kahjustas proset on tagantjärgi suht raske tuvastada. Seega sa ei saa täie kindlusega väita, et need 3 proset olidki tehasepraak. Samas ma saan aru, et jutt käib sadadest kui mitte tuhandetest isenditest? ja 3tk selle koguse peale on äärmiselt väike veaprotsent.

Oli küll aastaid tagasi, et ma vahetasin kasutaja w00x7 prose 3770K vastu ja ülekiirendasin selle tema jaoks aga pole kindel kas see on sama millest sina räägid.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 19:36:04 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:


Spoiler Spoiler Spoiler


Ja mis ebastabiilsus jamasid siis Ryzen 5\7 esineb? Jooksevad kõik AMD Ryzen APU-ga läpakad kokku?

I9 samas on väga stabiilne, eriti "odavate" <300€ emaplaatide peal, mis küpsevad ära ja pakivad pillid kotti:

Ainult <600€ maksev MSI Godlike on mõistlikel tempidel võimeline ülekellama i9-t https://www.hinnavaatlus.ee/1289099/msi-socket-1151-meg-z390-godlike/

Spoiler Spoiler Spoiler


Pooled plaadid failivad 5.0Ghz peal. Kõik viimatised Inteli ülevaated tehakse ribadeks kellatud prosedega, mille TDP on täitsa vale ja siis räägitakse kui stabiilne ja hea Inteli prose on. Raske uskuda, et üle 50-60C tempile kellatud prosed rohkem elujõulised on kui hetkel 5a vanad AMD prosed, mida muideks ei soovitanud peale emaplaatide ülevaateid ka keegi enam soetada- platvormi maksumus läks liiga kõrgeks, sest ülekellamiseks tuli kallis toeka VRM-ga emaplaat osta.

Hetkel demonstreeriti CES-l AMD 65W TDP ja reaalse voolutarbega CPU-d, mis 8 tuumaga oli i9-st eest, seejuures tarbides 2x vähem voolu. Ma ei näe kuidas Intel suudaks suure kiviga väiksema voolutarbega ja võimsamat kivi välja võluda.


Kui sa 8 tuumalise juba osta jõuad siis emaplaadi võta giga aorus see seeria kasutab sama vrm 12+1 kui paranoiline oled võta ultra kui sama vrm tahad võta pro kõik see seeria ultrast allpoole kasutab sama vrm Pro teeb asuse sitale MAXIMUS sita silma

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 19:47:41 vasta tsitaadiga

Ma ostsin omale 2017 aasta kevad-suvel €85 B350 ja olen sellega kõik Ryzenid läbi proovinud.

Nagu ei pea kulutama, kui ei taha.
http://valid.x86.fr/upr5ae
http://valid.x86.fr/0j0yuu

Plaan Matisse ka sellel veel tööle ajada icon_smile.gif
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006



Online

sõnum 12.01.2019 19:51:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow, icon_rolleyes.gif Nii võib spekuleerida jumal teab millega. Siis ma võin väita, et GPU'd surevad tihti PSU'de tagajärjel või on sootuks tihendi viga, mitte pole tehase praak. icon_lol.gif
Fakt on see, et prosed surevad. Mille tagajärjel mina ei tea, pole Inteli juures garantii osakonnas töötanud. Aga garantii korras olen ma alati uued saanud (kui garantii kehtib), seega mida muud oskan ma järeldada kui, tehase praak. Kui sul on Inteli poolset dokumente mis lükkavad mu väited ümber, et tegu halva PSU'ga või mis iganes. Siis palun avalikusta neid. Muul juhul on su jutt lihtsalt oletus, mis ei vasta tõele.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 20:27:06 vasta tsitaadiga

SilQ, Ja sinu jutt on oletus mis vastab tõele? icon_lol.gif
ot:
Mul pole midagi lisada. See pole ka üldse AMD teema kus arutada Inteli prosede suremise üle.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006



Online

sõnum 12.01.2019 21:07:39 vasta tsitaadiga

Tomorrow, Järgmine tühi kargaja siin foorumis. Millist tõestust siis veel vaja? Viisin garantiisse, sain uue. Kas see pole piisav?
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 21:29:52 vasta tsitaadiga

SilQ, Muidugi said uued kui prosed surnud. Ega Intel isegi ei hakka tagantjärgi otsima juurpõhjust testides kõiki garantiis väljavahetatud isendeid. See ei muuda sinu oletust silikoondefektist veel tõeseks rohkem kui minu oletus minu muu teguri kohta mis prosed tappis.
Isiklikud solvangud võid endale jätta.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.01.2019 22:07:22 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Ei tohi ju kõva häälega rääkida siin probleemidest, kohe tuleb mingi adoredtv fanclub hädaldama siia icon_lol.gif


Veel huvitavam on trolli poste lugeda, mis ei lisa midagi teemasse.

Google esimene vaste failure rate teemal:

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Most-Reliable-PC-Hardware-of-2016-872/

Ehk sureb ka Inteli prosesid, küll <1%, RTX seeria GPU-l käis läbi suurusjärk ~3%, ehk ligi 10x rohkem on GPU-l praaki kohati.

Kohati nõus TOMORROW-ga, et kui kasutatakse noname PSU-d, siis ei imestaks kui Intel vaatab ära tapetud Celeronile otsa ja mõtleb, et selle 1 ~50€ CPU testimiseks ei hakka inseneri tööaega kulutamagi(mis läheks kalliks maksma), parem saadame asenduse tagasi... Samas on prose ka inimese tehtud ränikiip ja mingi veaprotsent ikka esineb. 1000 kohta 1 loomulikul teel otsad annab, siis pole ka teab mis traagika.

Huvitav oleks lugeda küll, et mis prose\gen, mis tingimustel maha suri. Aga kui tullakse üldise halaga, et tapsin (haamriga?) AMD prose ära ja ainult Intel on see üks ja õige(kuigi Hardware Unboxed testis Inteli mobosid ja tema käes failisid need. Ei näe nagu AdoredTV-ga seost, kuigi fänn olen küll).

Veel praagiprotsente, see küll vanem: https://linustechtips.com/main/topic/108284-huge-list-of-failure-rates-on-pc-components-french-but-i-translated-nearly-everything/

Viimaste aastate kohta ei leia ka rohkem, kuigi AMD Ryzen kohta saaks juba teha statistikat.
Amazoni.com Top Seller: link
2 CPU-d vigaselt saadud, müüakse neid palju? 10.000-100.000? Veaprotsent ongi sinna .2% kanti. Ma ei näe, et olukord oleks nii hull, et ostad 5 CPU-d ja 3 neist on DOA, nagu mõned siin hõiskavad kooris.

VB kellelgi APU-ga probleeme, saab sellest tobedast atimdg popup-st lahti: https://community.amd.com/thread/232704
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2019 22:22:53 vasta tsitaadiga

Mis failure ratist sa sonid? Joobes oled? See nagu one and only cause of problems?
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 12.01.2019 22:34:16 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Mis failure ratist sa sonid? Joobes oled? See nagu one and only cause of problems?

Mul on kahtlus, et ainuke kes joobes on ja sonib koguaeg oled sina!
Iga kord kui midagi ütled, siis on see lihtsalt mingi teemaväline piix, halvustava ja üleoleva tooniga.
Mõni admin võiks sulle AM'i anda, ennem kui viisakalt ja lugupidavalt teiste suunal käituda ei oska.

PS. Siin need viimased postitused tuleks kolida Intel vs AMD teemasse. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.01.2019 22:40:26 vasta tsitaadiga

ot:
pots4t4j4l on keskeakriis, iga jummala teemas vinguma hakanud viimased pool aastat icon_neutral.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2019 00:28:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Pealegi ebakvaliteetsed toited on üks komponentide peamisi surma põhjuseid. Seda enam, et sa räägid siin riigiasutustest. Seega minu mõte liigub kohe sinna, et ega seal on ikkagi OEM süsteemid kus toidete kvaliteedile suurt tähelepanu ei pöörata. Seega lõpptulemus võib olla surnud CPU aga kas tegu oli otsese tehasepraagiga või mingi komponent kahjustas proset on tagantjärgi suht raske tuvastada. Seega sa ei saa täie kindlusega väita, et need 3 proset olidki tehasepraak. Samas ma saan aru, et jutt käib sadadest kui mitte tuhandetest isenditest? ja 3tk selle koguse peale on äärmiselt väike veaprotsent.

Rõhk on PSU'l küll, ent rõhk on selle odavusel :].

Üldiselt võiks mitte tsiteerida megapikki kommentaare tervikuna (eriti tsiteerimise-tsiteerimist, jne.), veel enam kui seesama postitus on ülemine, ehk eelmine postitus.
JA tampimise võiks Intel vs AMD teemasse või omaenda pähe kolida tõesti. Sisule rõhku, please.

pots4t4j4, võiks selgeks teha, mida failure rate tähendab. Ja kaineks saada.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003




sõnum 13.01.2019 02:48:55 vasta tsitaadiga

2700x Amd setupiga väga rahul. Esimesed pool aastat oli väheke kahtlane, siis iga bios edasi on läinud järjest paremaks.
Peale NH-D15(liquid pro) jahutuse lisamist on vaikne ja jahe. Õhuvool korpuses on tagatud järgmiselt: 5x140mm(2 neist pealt sisse, kolm eest sisse), 1x120mm alt sisse ja 1x120mm tagant välja. Kõike seda annab kenasti häälestada.
Alguses oli kasutusel 120mm ventilaatorid ja box jahutus. Sel juhul oli parem tulemus kui pealt oli kinni aga mitte nii hea kui nüüd. Koormuse all undas ja temperatuur kippus ülesse minema. Videokaart undas ka, ilmselgelt oli õhuvool napp.
Tõsi, komplekt maksis inteli hinna.
Seega, ei tasu juppide arvelt koonerdada ja teha korralik eeltöö nende valikul.
Stabiilsuse probleemid puuduvad.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 13.01.2019 10:01:22 vasta tsitaadiga

busta, 140mm ülevalt välja tõmbama ei ole proovinud panna? Soe õhk liigub üles...

Raven Ridge desktopi peal on päris võimas: https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-5-2400g-zen-vega-cpu-gpu,5467-7.html
Saab DOTA2 720p@Normal mängida, 65TDP on piiriks.

Sama kiip 35W peale kärbitud saab sama tulemuse ainult, et LOW seadetes ja vahe konkurendiga pole enam nii suur:
https://www.notebookcheck.net/Intel-UHD-Graphics-620-GPU-Review-Benchmarks-and-Specs.239936.0.html

Uus Ryzen 3xxx läpaka seeria 10% parem, aga mitte midagi märkimisväärset?
Spoiler Spoiler Spoiler


Ootasin Raven Ridge mobiilsest versioonist natuke rohkem...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2019 11:14:10 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ma ostsin omale 2017 aasta kevad-suvel €85 B350 ja olen sellega kõik Ryzenid läbi proovinud.

Nagu ei pea kulutama, kui ei taha.
http://valid.x86.fr/upr5ae
http://valid.x86.fr/0j0yuu

Plaan Matisse ka sellel veel tööle ajada icon_smile.gif

See ei pruugi nii lihtsalt minna, paraku:

Not all AMD 300-series AM4 motherboards may be 3rd Gen Ryzen CPU compatible
link

16MiB bios kividega emaplaatidel (300-seeria) võib vajalik olla luua eraldi versioon ainult 3000-seeria toe jaoks, 400-seeria emaplaatide 32MiB bios kividel peaks ruumi jaguma kõikide jaoks...

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 13.01.2019 11:52:15 vasta tsitaadiga

Njah... Ei täitunud mu lootused võtta varsti ligi üks high perf AMD APU süler. Lootsin, et tulevad 35-45w 7nm 6c/12t APUga, aga nagu näha oli palju tahetud.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2019 12:14:50 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
anubis kirjutas:
Ma ostsin omale 2017 aasta kevad-suvel €85 B350 ja olen sellega kõik Ryzenid läbi proovinud.

Nagu ei pea kulutama, kui ei taha.
http://valid.x86.fr/upr5ae
http://valid.x86.fr/0j0yuu

Plaan Matisse ka sellel veel tööle ajada icon_smile.gif

See ei pruugi nii lihtsalt minna, paraku:

Not all AMD 300-series AM4 motherboards may be 3rd Gen Ryzen CPU compatible
link

16MiB bios kividega emaplaatidel (300-seeria) võib vajalik olla luua eraldi versioon ainult 3000-seeria toe jaoks, 400-seeria emaplaatide 32MiB bios kividel peaks ruumi jaguma kõikide jaoks...


BIOS
- 128Mb AMI UEFI Legal BIOS with multilingual GUI support


Pole probleemi õnneks.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2019 12:47:17 vasta tsitaadiga

128Mbit=16MB icon_rolleyes.gif
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 575, 576, 577  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.