Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 08.12.2018 23:31:29 vasta tsitaadiga

Homeyl tuli eile õhtul ka suurem uuendus välja (Release Candidate hetkel). Versioon 2.0 nagu nad ise seda kutsuvad. Kes viitsib lähemalt lugeda ise siis siin kogu jutt https://blog.athom.com/behind-magic-november-2018/



Kaks põhilist asja mis ma ise välja tooks:

* Homey now has built-in support for Apple HomeKit. When enabled, you can control all your devices from the Home app on your iOS device, and using Siri using a HomePod or iOS device.
* Äpp on super. Eelmine oli enamvähem, aga tundsin puudust ülevaatest. Nüüd uues äpis kõik hästi näha ja käe ulatuses. Nad on Homekiti äppi vist näppinud enne enda tegemist, väga sarnane ülesehitus icon_smile.gif

Nagu iga Betaga on ka siin disclaimer juures, et kui oled "brave enough" siis võid proovida. Ma julgesin ning väga suuri purustusi see uuendus kaasa ei toonud. Paar fibaro releed pidi uuesti lisama. Aga kõige kurvem, et universaalne andur ei tööta enam. Loodetavasti saab lähiajal korda.

Igastahes on tunda, et arendajad on kõvasti vaeva näinud. Täna olen ma päris kindel, et homey on selles hinnaklassis kindlasti parem kui teised z-wave kontrollerid mida olen testinud.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 09.12.2018 00:34:14 vasta tsitaadiga

Lauri_s, kas see tähendab, et Homekit tugi on nüüd ametlik?

Kas keegi oskab soovitada elektrilist vee (pea)kraani või kraani mootorit. Veelekke andurid on valvesüsteemi küljes ja valvesüsteem saab juhtida ka releed aga ei oska otsida mootorit millega saaks vee automaatselt majas kinni keerata lekke peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.12.2018 00:59:15 vasta tsitaadiga

viljar, lihtsamaid ja odavamaid on solenoidiga juhitavad klapid NO või NC tüüpi.
NO puhul pannakse lekke puhul elektrisignaaliga klapp kini ja teisel, NC puhul hoitakse vee saamiseks elektriga klapp lahti. Selle klapi puhul pole elektrit,pole ka vett icon_smile.gif
Idamaistes veebipoodides on neid valikus jalaga segada.
Sarnastest jutt https://www.adafruit.com/product/996

Olemas on ka pöördsiibriga/kuulsiibriga klapid, nende juhtimiseks tuleb alati elektrisignaali rakendada nii avamiseks kui ka sulgemiseks.
https://www.smarthome.com/smarthome-select-electronic-water-shutoff-valve-3-4-inch-12v-dc.html
Või kasutad liseseadet olemasoleva kraani kruttimiseks https://www.aliexpress.com/item/DC9V-DC12V-Electric-Manipulator-3-4-Ball-Valve-for-Alarms-Shutoff-Gas-Water-Pipeline/32799211204.html

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.12.2018 22:53:56 vasta tsitaadiga

Viljar, hetkel ma arvan et see ei ole veel certified, aga sama kehtib ka firmware 2.0 kohta Homeyl - ta on alles arendusjärgus. Kuid ma kahtlen sügavalt, et tootja käib Homekit-i veksli välja omamata reaalset tegevuskava see ka Apple poolt heaks kiita. Nad näevad (nagu minagi) et homekitile selline hub lisada annaks väga palju funktsionaalsust apple lahendusele juurde.

Mis puutub veeklappi siis kuna sul relee on olemas võta magnetklapp või mootoriga 2T ventiil. Saad mõlemat ka eestist san tehnika poodidest.

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 11:31:40 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
hentz kirjutas:
Kogu teemat hetkel läbi ei viitsi lugeda aga mõtlesin, et võiks esikulambid ning WC lambid sättida tööle liikumisandurite peale. Kuidas seda oleks kõige lihtsam või võimalik teha?

Keera PIR-iga LED-pirnid sisse. Samas mingitel Philipsi omadel oli viiteaeg vist ~40sek, nii et kui peldikus kiirelt ei tegutse, pead vahepeal käsi lehvitama. Ma maale vanematele esikusse ja trepikotta just panin sellised.


Kõlab nagu kosmos, kas saad natuke täpsemalt rääkida? Pole selle teemaga absoluutselt kursis icon_smile.gif

_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.xdalys.lt -> üle 20 miljoni kasutatud varuosa!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 12:24:43 vasta tsitaadiga

Mis kosmos, see on kõige algelisem kodu nutistamine. icon_biggrin.gif

https://www.ebay.com/itm/E27-10W-PIR-Motion-Sensor-Led-Light-Lamp-Auto-Bulb-Warm-Cool-White-120V-220V-New-/163226134725

Vana välja, uus asemele ja valmis. Ainult et aega ei saa kruttida, nagu eraldi anduritel või keskseadmega süsteemidel.

Kui on ripplagi, pole keeruline ka selline lisada, vajab aga ka natuke kaabeldamist:

https://www.indiamart.com/proddetail/pir-ceiling-flush-mount-motion-sensor-15241334388.html

Samas võiks muidugi tark kodu tegutseda sujuvalt sinu tegemiste järgi, mitte dresseerida sind kuidagi teistmoodi käituma - tead, et viiteaeg on mingi 30s ja harjud juba ennetavalt end liigutama, et ebameeldivat tule valel ajal kustumist vältida. Ilgelt tüütu on liikumisanduriga prože või lambi all mingit kohapeal nokitsemise tööd teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 12.12.2018 12:59:02 vasta tsitaadiga

Meil oli vahepeal müügil LED pirn anduriga, millel 2 rezhiimi. Kui lülitasid sisse, siis töötas anduriga 180sek viimasest liikumisest. Kui tegid topeltkliki siis jäigi põlema, et saaks nokitsemisi ka teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 14:55:13 vasta tsitaadiga

Aga tegelikult vajaks targa kodu süsteem veel mingeid nutikamaid kohaloluandureid, mis tuvastaks inimese toasoleku ka siis, kui ta ei liiguta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2018 14:57:08 vasta tsitaadiga

No aga milleks infrapuna andurid siis on? Või laserandurid.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 15:00:11 vasta tsitaadiga

Sul Z-Wave süsteem vist juba aastaid kasutuses, on sul mõni selline andur üleval?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 12.12.2018 15:06:46 vasta tsitaadiga

PIR (Passive Infrared) vajab ikka kedagi ees virvendamas. Samuti oli suvel näha et sellised andurid hakkasid uimasemaks muutuma kui ruumis 32+ kraadi viskas palavusega - andur ei eristanud inimest enam kui sooja keha.

Oleme Zunoga teinud ka radarianduri Z-wave jaoks, mis siis toimib rohkem kohalolekuandurina, aga kahjuks sellise viga et ta mõjub ka läbi seina, klaasi jne. päris kohalolekuandurit vist Z-Wavel hetkel ei ole jah. Steinelilt kunagi uurisin, nende kohaloleku andur pidi olema fotosilmaga ja väga kallis (keegi ei tahtvat osta neid).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2018 16:24:18 vasta tsitaadiga

rex, kui eraldi kohaloleku andurit tahad, mis peaks ruumis istuvaid inimesi tuvastama siis selline peaks õlema sobilik.
https://www.esvika.ee/toode/kohalolekuandur-sphinx-104-360ap-valgelakkepp/
https://www.theben.de/en/sphinx-104-360-ap-1040360#navbar-techdata

Vajab siis lisaks Z-wave releed, universaalandurit Fibarolt või miskit muud lahendust, kui tahad seda raadioprotikolliga siduda.

Edit.
Või siis kuna nutitelefon on pea alati inimesel kaasas (no paljudel on) siis BLE tehnoloogiaga sensor suudab tuvastada ka, kes ruumi just sisenes.
https://www.indiegogo.com/projects/roomme-the-intelligent-presence-sensor#/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 12.12.2018 16:38:09, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.12.2018 16:30:36 vasta tsitaadiga

jägaja, tegemist on jätkuvalt PIR anduriga. Tõenäoliselt on mingil määral softiga kaasa aidatud aga kahtlen kas tõelise kohalolekuandurina toimib. Tõenäoliselt vajab siiski mingi intervalli tagant liikumise näol kinnitust, et inimene on jätkuvalt ruumis.

Seadistatav "inimene ruumist lahkunud" ajavahemik on 1s - 20min. Seega ruumi jaoks kus vaja aeg-ajalt rahulikult nokitseda, peaks kasutama pikka intervalli (näiteks 20min). Samas kui korraks ruumi astuda ja kohe lahkuda, põleb tuli ikkagi terve 20min.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2018 16:50:04 vasta tsitaadiga

Kui poest ei saa siis DIY aitab ehk sa pole ainus huviline sama asja üle pead murdmas.

Link

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 17:19:21 vasta tsitaadiga

Ideaalis peaks see andur olema suuteline valguse sisse lülitama olukorras, kus tulen etteantud hämarustasemega elutuppa, istun diivanile, aga võibolla ka viskan pikali ja vahin tund-kaks järjest suuremalt liigutamata telekat. Võibolla nokin vahepeal ka nina. Kumbki tegevus küll otseselt valgustust ei vaja ja ökonoomsuse huvides võikski lambi ära kustutada, aga mulle siiski meeldiks, et ta põleks kogu aja, kui ma toas olen. Vahepeal andurile lehvitada ei soovi. Samas kui lähen vahepeal kööki võileiba tegema ja elutuppa kedagi ei jää, võib tule surnuks lasta. Võib ka näiteks paariminutise viiteajaga. Nii et anduri trigger võib olla PIR, edasi aga polliks mõne minuti tagant mingi teise süsteemiga kas siis sooja keha olemasolu ruumis, ruumi mahu erinevust etteantust, kuulaks südamelööke vms. Tehtav ilmselt videopildi protsessimisega, aga ühest küljest selleks lihtsaks otstarbeks kirves ja liiga keerukas, teisest küljest ma võibolla ei taha pidevalt kaamera ees olla, isegi kui see mu enda paigaldatud on.

Alles sellisena ma nimetaks elutoa valgustuse juhtimist targaks ja võiks seintel lülitiavad kinni krohvida.

***
Edit: jägaja, vaatasin su video ära (või vähemalt esimese poole, edasi juba kerisin, kuna sealt mingit lisaideed enam ei paistnud). Selline detektor eeldab siiski kiibistamist, olgu ta siis naha all või peal. Sama hästi ma võin puldiga ringi käia. Aga ei taha tegelikult kodus midagi lisaks randmel, kaelas ega mujal rippumas kanda. Ja automaatika peaks toimima ka külalistega. Ma ei hakka alati esikus külastajakaarte välja jagama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.12.2018 17:45:28 vasta tsitaadiga

rex, seda mida sa tahad, teeb Omroni D6T seeria MEMS andur. Sisuliselt jagab see andur kogu oma nähtava ala ruutudeks ja mõõdab jooksvalt iga ruudu keskmist temperatuuri. Edasi vaja juba softis koostada loogika mille alusel tuvastada et inimene on toas. Anduri tundlikkus lubab eristada näiteks põrandaküttega põrandal roomavat väikelast.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2018 18:30:59 vasta tsitaadiga

Tuleb ainult küsida ja keegi, näiteks raitl, annab vastuse soovitud tulemuse saamiseks thumbs_up.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.12.2018 18:47:34 vasta tsitaadiga

jägaja, idee poolest on asi lihtne. Samas istub mul üks D6T juba umbes aasta aega sahtlis. Arduino või ESP’ga liidestamine ei ole probleemiks aga edasise loogika koostamine on osutunud parajaks pähkliks. Minu ettekujutuses, et asjast toimiv andur saaks, oleks vaja alustuseks tekitada veebiliides, kus määrad ära parameetrid tühja toa jaoks. Edasi siis vaja hakata tuvastama ruumis inimesi. Eraldi küsimuse tõstatab ka olukord kus keegi toob ja jätab tuppa soojust eritava eseme.

Jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2018 21:07:56 vasta tsitaadiga

Jep, sellega juba tehtav. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 14.12.2018 14:49:47 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Viljar, ma olen siin Indrpo-ga sama meelt. Homekiti seadmetega üksi sellist lahendust täna naljalt ei tee. Homey tundub täna üks hea bridge siia vahele, suhtleb enamuste asjadega otse ja oskab neid Homekitile vahendada - nii, et sina kasutad ainult Homekit-i äppi seadmete lülitamiseks/juhtimiseks.


Kuna Homey liigub ametliku Homekit toe suunas siis pakub see variant täitsa huvi


Lauri_s kirjutas:

1) Siin ma soovitaks osta avaeksperdist odavamad rulood ja panna Z-Wave ruloo moodulid. Neid on nii 230V kui 12/24V olemas. See Tahoma on jälle üks eraldi karbik kodus, mida tuleb mingi hetk seadistada või muuta.


Saan aru, et paneks mootoriga ruloo ja näiteks Fibaro ruloomootori kontrolleri? Kas mootoreid on kuskilt eraldi saada või peab rulooga koos ostma?


Lauri_s kirjutas:

4) Mul endal Floore mattidega põrand ja seisukoht et reguleerimine on mõistlik. Mitte liiga laias vahemikus, aga see matt on oma reageerimisvõimelt sarnane radiaatoriga. Betoonist põrandat ei ole mõtet kõigutada, radiaatoreid küll. Ma ise arvan, et hommikul paar kraadi päevaks alla lasta on mõistlik. Sama teema ööga.


Millega seda teha?

Tänan abi eest
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jakop
HV vaatleja

liitunud: 28.01.2018




sõnum 15.12.2018 01:12:15 vasta tsitaadiga

Tere Sõbrad!

Kurdan natukene muret. Nimel olen oma väikse korteri nn natukene nutiajastusega kaasa viinud. Põhi eesmärk oli ja on ainult valguse juhtimisel ning seda läbi google home häälkäskluste. Mulle sobisid (mugavus /hind) need puutetundlikud wifil töötavad lülitid. Siiani kõik tore aga nüüd oleks vaja leida midagi sellist:

link

Lisana peaks olema siis nn sisseehitatud wifi moodul.
kellelgi äkki mõtteid/silma jäänud. Saan aru, et ainul telefoni või häälega juhtida lahendust on lihtne teostada aga tahaks nn füüsilist nuppu ka, mis oleks veksel pealekauba.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 15.12.2018 09:25:10 vasta tsitaadiga

Kui dimmerdada lülitist ei taha vaid selleks eraldi mingi wifi pirni paned vajadusel siis sonoffil täitsa wifi ja google liidestust mõlemad olemas. https://www.indome.ee/et/a/wifi-puuteluliti

EU toosi jaoks on 1 ja 2 nupuga puutekad neil pakkuda, UK mõõdus ka 3 nupuline. Veksli saad äpis ise seadistada, et kui ühte vajutada reageeriks teine ka jne.

viljar kirjutas:


Saan aru, et paneks mootoriga ruloo ja näiteks Fibaro ruloomootori kontrolleri? Kas mootoreid on kuskilt eraldi saada või peab rulooga koos ostma?


Mootor käib tavaliselt toruga komplektis mille ümber kangas ehk ruloo ise keritakse. Tõenöoliselt peaks suuremad kardina tegijad neid ka eraldi müüma mõõduga.

viljar kirjutas:


Millega seda teha?

Tänan abi eest


Kui plaan on Homekitis olla ja jätame korraks Homey välja, siis tuleb mingi compatible termostaat sinna kruvida. Homekit kahjuks ei luba minu lemmikut - virtuaalne termostaat, teha. St ei saa öelda et jälgi seda andurit ja juhi seda releed ning eesmärk on näiteks 22C.

Nende termostaatide põhiline mure on see, et põranda andureid ei ole enamasti. Igalpool ei ole see teema, aga märjas ruumis tahaks ikka et põrand ka oleks soe jala all.

Kui Homey lauale tagasi panna, siis toetab tema Mcohome, Heatit, thermosmart, honeywelli jms termostaate. täpsemalt saad näha kui vaatad nende appstorest: https://apps.athom.com/search?query=thermosta

Kõik homey küljes olevad termostaadid jooksevad ka homekit-i üle. Ka need mis on virtuaalsed - kus näiteks mingi z-wave andur mõõdab toa tempi ja juhib z-wave releed kütteajami juures.


Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jakop
HV vaatleja

liitunud: 28.01.2018




sõnum 15.12.2018 09:33:07 vasta tsitaadiga

Kui sonoff lülitiga tehtav siis olen lahendusega rahul. Kahtlesin juba, et pean hakkama siiski neid nn imehindadega jubinaid (fibaro jne) ostma. Teen märkuse, et see mis minu jaoks on kallis ei pruugi olla teisele icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2018 10:32:24 vasta tsitaadiga

jakop, kas mitte Broadlink´i uus soft ei võimalda ka Alexat jm häälkäsklusi?

selle karbi teemat siis mõtlen:
link

pean vaatama, tõmbasin tahvlisse ta alla aga pole väga näppinud. Justkui oli seal see option...

Intelligent Home Center oli softi nimi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jakop
HV vaatleja

liitunud: 28.01.2018




sõnum 15.12.2018 11:31:30 vasta tsitaadiga

Lugesin pea pool siinsest teemast läbi ja nägin paari sarnast küsimust aga täpsemalt ,kas keegi on pannud sonoff tavalise wifi mooduli tavalülitiga ka tööle. Selle nn vedrulülitiga saaks hakkama, kus joodaks kaks karva sonoff-i enda lüliti külge aga just füüsilise lülitiga?

lurr kirjutas:
jakop, kas mitte Broadlink´i uus soft ei võimalda ka Alexat jm häälkäsklusi?

selle karbi teemat siis mõtlen:
link

pean vaatama, tõmbasin tahvlisse ta alla aga pole väga näppinud. Justkui oli seal see option...

Intelligent Home Center oli softi nimi


Olen ise seda veel vaid kaugelt silmitsenud. Samas pole kasutuse tarbeks veel vajadust leidnud, sest minu nn mini tark kodu on üles ehitatud ainult wifil. Kahetoalises korteris paras. Ainuke asi millega hätta jäin oli see veksel lülitid wifil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.