Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 186, 187, 188  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 05.12.2018 01:30:40 vasta tsitaadiga

Homey Huega saab otse hakkama või ikka Hue Bridge vaja?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 05.12.2018 07:58:53 vasta tsitaadiga

https://apps.athom.com/app/com.philips.hue.zigbee Saab mõlemat moodi. Homeyl endal Zigbee ka sees ja oskab Hue pirnidega suhelda küll. Endal hetkel pole ühtegi käepärast, et järgi proovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 05.12.2018 13:02:29 vasta tsitaadiga

Soovitage lahendusi Homekit põhise koduautomaatika jaoks:
1) motoriseeritud rulood jms kardinad - Avaekperdid pakkusid Somfy mootoreid koos Tahoma sillaga ning Homekiti ühenduse saamiseks omakorda lisada veel Athom Homey. Kas keegi teab Homekiti toega ruloomootoreid?
2) kas on saada dimmereid mida panna standardlüliti toosi? Fibarol on Homekit toega ainult lüliti
3) kuidas teha autovärava automatiseerimise lahendus Homekiti põhiselt?
4) kas puitmaja teise korruse Tycroci plaadile laotatud vesipõrandakütet on mõtet automatiseerida (tööpäeval madalam ja õhtuks tagasi soojem vms)? Kui on siis millega seda teha?
5) kas iBeaconid on paremad/täpsemad kui GPS-i geofence asukohapõhise automaatika loomiseks (tulen koju või lähen ära)? Kas on kaasas kantavat tag-i vms asja mida panna näiteks autosse ja värava ette jõudes avaneks värav automaagiliselt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.12.2018 13:26:19 vasta tsitaadiga

viljar, ma kardan, et homekit jääb sinu soovitu jaoks liiga kitsaks.

Ise valisin Homekiti just selle tõttu, et Apple asju hunnikus ja pole nii detailselt vaja elamist juhtida. Valgus, mõned lülitid laeventilaatori ja lampide jaoks, rgb ribad, paar seinalülitit paari el. radika jaoks ja temperatuuriandurid, suitsuandur ning co andur.
Leviala on siiski kusine nendel seega üle 3 toalise korteri on juba nibin nabin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 05.12.2018 13:52:04 vasta tsitaadiga

Viljar, ma olen siin Indrpo-ga sama meelt. Homekiti seadmetega üksi sellist lahendust täna naljalt ei tee. Homey tundub täna üks hea bridge siia vahele, suhtleb enamuste asjadega otse ja oskab neid Homekitile vahendada - nii, et sina kasutad ainult Homekit-i äppi seadmete lülitamiseks/juhtimiseks.

Vastused täpsemalt ka:

1) Siin ma soovitaks osta avaeksperdist odavamad rulood ja panna Z-Wave ruloo moodulid. Neid on nii 230V kui 12/24V olemas. See Tahoma on jälle üks eraldi karbik kodus, mida tuleb mingi hetk seadistada või muuta.
2) Z-Wave dimmereid on väga palju erinevaid saada.
3) Auto värava jaoks soovitan kasutada releed. Siin on olemas Danalockil seade mis suhtleb kohapeal bluetoothiga (jagatavad õigused) ja Z-wavega läbi automaatika. Idee poolest saaks Fibaro Homekit releed ka kasutada kui vaherelee panna (väravale ei saa 230V peale anda). Piiranguks saab bluetoothi levi majast.
4) Mul endal Floore mattidega põrand ja seisukoht et reguleerimine on mõistlik. Mitte liiga laias vahemikus, aga see matt on oma reageerimisvõimelt sarnane radiaatoriga. Betoonist põrandat ei ole mõtet kõigutada, radiaatoreid küll. Ma ise arvan, et hommikul paar kraadi päevaks alla lasta on mõistlik. Sama teema ööga.
5) Olen kuulnud, et Apple on oma lahenduse päris heaks saanud ja Homekit reageerib väga täpselt asukohale. Tõenäoliselt siis iPhone jälgides.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.12.2018 14:36:05 vasta tsitaadiga

jah, homekit tuled põlema/kustu saab kellaajaliselt panna pimedale ajale, kui inimesed koju saabuvad ja kodust lahkuvad, maja ette jõudes lükatakse tuled sisse ja välja siis kui viimane elanik kodust läinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 05.12.2018 16:51:53 vasta tsitaadiga

Kas Homey-l on Homekiti toetus ametlik või on see Homebridge laadne aretus? Kui ametlikku tuge pole siis ei julgeks hästi selle peale minna, sest kunagi ei tea millal Apple kraanid kinni keerab mingi uuendusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 05.12.2018 21:13:10 vasta tsitaadiga

Homey ei ole certified hetkel ja selles osas on see oht tõesti olemas, et apple teeb mingi uuenduse ja keerab kraani kinni. Kuigi ma arvan et apple pigem on huvitatud et erinevaid seadmeid sinna lisatakse.

Muidugi on võimalus ka see, et apple vaatab Homekiti projekti kui läbikukkumisse ja tõmbab kogu lahenduse seinast välja. Nagu Telia katsetus oli.

Lauri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.12.2018 22:17:50 vasta tsitaadiga

Lauri_s, Telia Yoga ja Apple Homekit on ikka kaks väga suurt erinevat asja. Kuigi tunnistan, Homekit on nalja teinud, 4 erinevat manageeritavat klienti ja vahel oli nii et tuled kõik off ja kui üks avab oma Homekit rakenduse, viskab tuled põlema, aru ei saa mis jama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.12.2018 09:50:05 vasta tsitaadiga

No ma mõtlesin pigem kujundusliku näitena seda, et kõigiga juhtub ja kunagi ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 06.12.2018 11:19:22 vasta tsitaadiga

Lauri_s, igasuguseid nutipistikuid on palju (üle wifi toimivad), aga kas sellist ka on olemas mis näiteks äpis näitaks ka külge ühendatud seadme tarbimist? Tundub, et nö voolumõõtjad_pistikud ja nutipistikud on selles osas seni eraldi tooted?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.12.2018 11:25:45 vasta tsitaadiga

kui natuke ehitada viitsid siis Sonoffil see POW klots mõõdab voolu ka, aga ta ei ole pistiku kujul. Üldiselt on jah nii, et väga palju on lihtsalt on/off pistikuid, kuid see ei tähenda automaatselt, et voolu mõõdavad.

Meil on pistikud voolutarbe mõõtmisega ainult Z-Wave või homekit jaoks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 06.12.2018 11:36:49 vasta tsitaadiga

Lauri_s, sege pilt, tänud! See osa segmendist on täitmata siis. Loodame, et millalgi ikka selline funktsionaalsus lisatakse ka on/off pistikutele icon_smile.gif

Ise eshitada viitsiks ikka. Mõnele pikendusjuhtmele selle klotsi külge aretama äkki icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.12.2018 15:10:04 vasta tsitaadiga

Siis see ajaks asja ära https://www.indome.ee/et/a/voolumootjaga-wifi-releemoodul . Tõenäoliselt on asi hinnas. Kõik Z-Wave pistikud täna peaks seda tegema, aga nad maksavad ka 50-60-70€ mitte 20-30.

Tõenäoliselt kui googeldada leiab ka neid wifi pistikuid mis mõõdavad tarvet.


viimati muutis Lauri_s 06.12.2018 16:10:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 06.12.2018 16:00:08 vasta tsitaadiga

Lauri_s, väga hea! Link viib esilehele huvitaval kombel, aga wifi nutikodu alt leidsin selle siiski üles mida mõtled icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 06.12.2018 16:11:18 vasta tsitaadiga

Punkti olin lõppu pannud ja see ei meeldinud brauserile. Hea kui üles leidsid thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
typical
HV kasutaja
typical

liitunud: 02.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2018 20:38:20 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Lauri_s, igasuguseid nutipistikuid on palju (üle wifi toimivad), aga kas sellist ka on olemas mis näiteks äpis näitaks ka külge ühendatud seadme tarbimist? Tundub, et nö voolumõõtjad_pistikud ja nutipistikud on selles osas seni eraldi tooted?

TP-Linkil on HS110'mis mõõdab https://www.hinnavaatlus.ee/750766/tp-link-hs110/
Samuti kiidetakse seda aga proovinud pole: https://gadget-freakz.com/blitzwolf-bw-shp2-smart-eu-plug-220v-16a-review/

Endal HS110 Domoticziga süsteemis kasutuses ja toimetab kenasti. HS110 jaoks enda äpp ka olemas, mida saab kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 06.12.2018 22:45:48 vasta tsitaadiga

typical, oh, ole sa tänatud! Seda esimest ilusti meil Arvutitargas müüa ka thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 07.12.2018 13:52:58 vasta tsitaadiga

Huvitav kas "Velux Active with Netatmo" -t saaks teisiti kasutada muude ruloode/kardinamootorite juhtimiseks Homekit´i abil?
https://www.velux.ee/active

Või isegi muude asjade jaoks nõrkvoolu releena?

Edit: Somfy Tahoma ja Velux Active kasutavad mõlemad io homecontroli käskude edastuseks ja seega teoreetiliselt võiks Velux Active Tahomat asendada küll ja anda ametliku Homekit toe ruloodele.
https://www.somfy.co.uk/who-we-are/tahoma-partners
https://www.velux.ee/abi-ja-nouanded/tugi/active-tugi#Compatibility
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2018 14:02:41 vasta tsitaadiga

Ruloode jaoks ostsin mina Soma mootorid. Homekit tugi ilusti olemas ja vajadusel saab ka Alexaga juhtida (kuigi pole kõige mugavam). Google Home tuge pole katsetanud. Minu jaoks oli lisaväärtuseks see, et eestlaste tehtud. Mina olen rahul.
https://www.somasmarthome.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 07.12.2018 15:27:25 vasta tsitaadiga

kalamees2 kui läramakad need karbid on ja kui kiiresti nad tegutsevad? Kas nööri küljest lahtitulekut on esinenud?
Geeniuse ülevaade ei soovita neid https://geenius.ee/test/karbike-karbike-seinapeal-minu-seiklused-iseliikuva-kardinaga/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2018 15:46:20 vasta tsitaadiga

Ei jõudnud artiklit läbi lugeda, aga ma ei suuda ette kujutada mis asendis need mootorid peavad tal olema, et see kett sealt tagant ära tuleks. Mina kasutasin mootoriga kaasa tulnud ketti ja mul oli tükk tegu, et see sealt kätte saada (panin esimese hooga valesti ja oli vaja korraks mootor küljest ära võtta). Heli ja kiiruse osas on kõik suhteline. Häält nad natuke teevad küll, aga mind ei häiri. Kui teler toas mängib, siis väga ei pane tähele. Vaikses toas, nt magamistoas hommikul nad mind ei ärata. Samas olen sügava unega, hommikul võib mu kõrval pesumasinas telliskive pesta, ma selle peale ei ärka. Seega ei sega mind ka üks kardinamootor. Väga kiired nad just ei ole aga midagi tegemata ei ole selle tõttu jäänud, et kardin pole piisavalt kiiresti ette või eest ära tulnud. Ühesõnaga mina olen rahul aga Alexa skilli peaks nad natuke arendama. Mootorid ostsin EhituseABC kapulusest, seal soodsamad kui Smartas https://www.ehituseabc.ee/ee/ruloo-susteem-soma
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 07.12.2018 16:43:27 vasta tsitaadiga

kalamees2, kuidas nendel akude kestvus on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2018 18:30:41 vasta tsitaadiga

Kogu teemat hetkel läbi ei viitsi lugeda aga mõtlesin, et võiks esikulambid ning WC lambid sättida tööle liikumisandurite peale. Kuidas seda oleks kõige lihtsam või võimalik teha?
_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.xdalys.lt -> üle 20 miljoni kasutatud varuosa!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2018 18:48:34 vasta tsitaadiga

hentz kirjutas:
Kogu teemat hetkel läbi ei viitsi lugeda aga mõtlesin, et võiks esikulambid ning WC lambid sättida tööle liikumisandurite peale. Kuidas seda oleks kõige lihtsam või võimalik teha?

Keera PIR-iga LED-pirnid sisse. Samas mingitel Philipsi omadel oli viiteaeg vist ~40sek, nii et kui peldikus kiirelt ei tegutse, pead vahepeal käsi lehvitama. Ma maale vanematele esikusse ja trepikotta just panin sellised.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 186, 187, 188  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.