Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 97, 98, 99  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui suureks hindad piraattarkvara osakaalu oma arvutis
0% (piraattarkvara puudub)
6%
 6%  [ 118 ]
kuni 25% (mõned üksikud väikesed programmid)
10%
 10%  [ 192 ]
kuni 50% (suuremad rakendusprogrammid, mida pidevalt kasutatakse)
11%
 11%  [ 208 ]
kuni 75% (enamus, mõned üksikud legaalsed programmid)
36%
 36%  [ 660 ]
100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub)
33%
 33%  [ 606 ]
hääli kokku : 1784

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tommionu
tubli telepoiss
tubli telepoiss
tommionu

liitunud: 17.11.2001




sõnum 27.11.2002 07:36:16 vasta tsitaadiga

link :: SS

dvd vader kirjutas:


OFFTOPIC:
ja muuseas, obi, sinu avatar tõmbleb ja fail on liiga suur
ja kui täpsemalt vaadata, siis on failid mahult liiga suured ka veel:

tommionu
20K icon_eek.gif )

teie oletegi põhjused, miks mõnel 56K inimesel lehed nii aeglaselt avanevad! max. lubatud failisuurus on 6K icon_exclaim.gif

siin väike vihje: endale avatari tegemisel tuleb valida "save for web" või muu taoline optsioon ja valida võimalikult vähe värve, pole mõtet panna 16 miljonit väikese avatari jaoks, näiteks minul on ainult 16 värvi. näiteks Insidefake'i avatari sain ma ilma välimust muutmata 20K-lt jpg-lt 1,8 gif peale.


icon_mad.gif nüüd oled küll puusse pannud "tark" mees ... tee mu pildile kasvõi Save As ja vaata siis oma kataloogist kui suur see fail on icon_exclaim.gif
6kB päris ei ole, on 6,81kB aga jõle asi ...
pigem HOT imeb ja seepärast võib tunduda mu avatari laadimine suht nigel icon_razz.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 08:17:58 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ärge siis unustage, et registreerimata WinZip ja WinRAR on samuti piraattarkvara icon_exclaim.gif


OFFTOPIC:
ja muuseas, obi, sinu avatar tõmbleb ja fail on liiga suur

ja kui täpsemalt vaadata, siis on failid mahult liiga suured ka veel:

jokker666
Lindremant
tommionu
plugger
Insidefake (20K icon_eek.gif )

teie oletegi põhjused, miks mõnel 56K inimesel lehed nii aeglaselt avanevad! max. lubatud failisuurus on 6K icon_exclaim.gif

siin väike vihje: endale avatari tegemisel tuleb valida "save for web" või muu taoline optsioon ja valida võimalikult vähe värve, pole mõtet panna 16 miljonit väikese avatari jaoks, näiteks minul on ainult 16 värvi. näiteks Insidefake'i avatari sain ma ilma välimust muutmata 20K-lt jpg-lt 1,8 gif peale.


kui sa vaid teaxid selle pildi originaalsuurust icon_razz.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JOKKER666
HV veteran
JOKKER666

liitunud: 21.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 08:21:23 vasta tsitaadiga

praegu akkasin motlema
et siiski enamus tarkvara on freeware
trialitega on kah asi nii et kui aeg otsa saab, siis arvuti kell kuu aega tagasi
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zorg
Batareimees

liitunud: 06.04.2002




sõnum 27.11.2002 08:43:02 vasta tsitaadiga

100% pira ja jumala uhke selle üle. Miks maksta kui saab muidu.
_________________
Protsessorid mis mul juba olemas
Kommentaarid: 140 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 08:51:38 vasta tsitaadiga

Tekkis väike huvi, et ei tea, kas Trainspotting on Bsa töötaja äkki?
Et salakavalalt teema tekitas või siiski tegu lihtsalt sportliku huviga.... icon_lol.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 09:44:52 vasta tsitaadiga

tommionu kirjutas:

icon_mad.gif nüüd oled küll puusse pannud "tark" mees ... tee mu pildile kasvõi Save As ja vaata siis oma kataloogist kui suur see fail on icon_exclaim.gif
6kB päris ei ole, on 6,81kB aga jõle asi ...
pigem HOT imeb ja seepärast võib tunduda mu avatari laadimine suht nigel icon_razz.gif

Proovisin huvipärast ja salvestasin Su avatari lihtsalt gifina ning tulemus oli hoobilt ligi 2x väiksem. Kui saaks algse pildi (.jpg poolt mäkerdamata), saaks tõenäoliselt veelgi väiksemaks asja.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Robot
Bännitud

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.11.2002 10:00:12 vasta tsitaadiga

Karzum kirjutas:
Miks nii keeruliseks asja ajada. Suht mugav on vint ära krüptida mõne tarkvara või riistvara abil. Meil tööl kasutatakse selleks SafeGuard Easy nimelist programmi, küll vähe teisel eesmärgil ehk infoturbeks.


Krüptimisest pole kasu:
1) võtab liiga kaua aega
2) teeb masinat aeglasemaks
3) BSA ei viitsi oodata kuni sa seal kryptid
4) kui parajasti kryptimata on siis ketas välja ja ikka on kõik näha.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanus0101
HV vaatleja


liitunud: 27.08.2002




sõnum 27.11.2002 10:20:30 vasta tsitaadiga

Heins kirjutas:
tegelt on mul tarkvaraga suht hästi...
Win Legal
Office Legal
Nero Legal
NAV Legal

Pira on Photoshop, SmartFTP, Powerarchiver

Powerarchiver2001 on freeware. SmartFTP tasuta kasutamiseks mittekommertsiaalsetel eesmärkidel. Kodus võid julgelt kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 27.11.2002 11:05:22 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Tekkis väike huvi, et ei tea, kas Trainspotting on Bsa töötaja äkki?
Et salakavalalt teema tekitas või siiski tegu lihtsalt sportliku huviga.... icon_lol.gif

Ei ma pole BSA töötaja! icon_biggrin.gif Kahjuks pean ma tunnistama, et ka minu arvutis vähemalt 75% või rohkem on piraattarkvara! Uhke ma selle üle pole ja püüan kõigest jõust seda numbrit vahetada (samas ei ole plaanis sentigi MS-ile maksta) Teema algatasin lihtsalt huvist, et näha kas vastab tõele see palju räägitud piraattarkvara vohamine kodukasutajate hulgas! Paistab, et asi on tõesti nii! Põhi põhjus aga mis siit välja tuleb on see, et rahvas on veel liiga vaene ja ka BSA õnneks veel liiga nõrk. Kuid kui arvestada meie valitsuse suhtumist oma rahvasse (isiklik arvamus), siis leian, et kaugel ei ole ajad, kui BSA-le antakse õigus koos K-komandoga suvaliselt kortereid läbi otsida icon_confused.gif (valitsus on minu meelest ennegi vastu võtnud otsusi, mis meie rahva majandusliku seisuga just kõige paremini ei kattu) Järelikult tuleks hakata juba praegu tegema eeltööd tarkvara legaliseerimise suunas. Kõige parem, kui seda saaks teha ilma MS-ile maksmata icon_biggrin.gif

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aksel
Kreisi kasutaja
aksel

liitunud: 04.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 11:05:37 vasta tsitaadiga

Windows e. Total Commander. Paljud kasutavad aga palju registreerinud on. Samas ju pole ettevõte sunnivahendeid ka eriti rakendanud...asi see siis iga kord ühte klahvi pressida pole. Südametunnistusele kui siis ainult mõjub
_________________
rohkem liha riigile
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Robot
Bännitud

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.11.2002 11:19:35 vasta tsitaadiga

Huvitav kas jutud "häbi tundmisest" ja "südametunnistusest" on ikka tõsi (äärmiselt raske uskuda) või lihtsalt maskeeringuks BSA'le?
On olemas kybersõjad ja tavalised sõjad, ajaloos pole nende yle veel kunagi häbi tuntud.
Auuu, kas maailmas on vahepeal kui köögis käisin, midagi muutunud, või
näen ma alles und?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutabor
HV veteran
mutabor

liitunud: 06.06.2002




sõnum 27.11.2002 11:21:44 vasta tsitaadiga

kõik legaalne tööl ja kodus va mõned mängud. mängudega on nii et toimib 'try and buy' systeem(nu vahest saan tasuta ka orikaid...). eriti kaua piramängud mul masinas ei püsi.

mind vägagi huvitab see kuda saaks tavainimene mingeid EDU versioone rakendustarkvaradest, tean et läänes niimõnigi kutt endale ülikooli kaudu soetanud selliseid asju nagu Adobe Premiere umbes 50 EURi eest jne(kusjuures ise mitte olles üliõpilane, vaid niisama, 'for educational purposes'). meil aga need EDU hinnad kuidagi kahtlaselt kallid, mis siis et mitu korda madalamad kui täishind.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 27.11.2002 11:29:36 vasta tsitaadiga

mutabor kirjutas:
kõik legaalne tööl ja kodus va mõned mängud.


Aga nii pole ju aus????
Tyybil kellel sittagi pole on ju palju lihtsam oelda et tal koik legaalne on.
Kui aga peaksid mingi 30 tuhhi maksva proge ise ostma siis on hoopis teine jutt.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 27.11.2002 11:32:24 vasta tsitaadiga

EDU tooteid saab näiteks TTÜ kaudu. Minu teada ainult TTÜ üliõpilased, kellel vastavat programmi on antud aines vaja! Kuna TTÜ on mitmeid programme muretsenud hulgi litsentsidega, siis saab nö laenuks (semestriks, kuni aine läbitud, peale selle ei ole õpilase antud tarkvara kasutamine enam seaduslik). Kahjuks on tegu aga suht spetsiifiliste programmidega, millega enamusel pole midagi teha. Näitena Pro Engineer!
_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 11:39:50 Re: Piraattarkvara vasta tsitaadiga

Palun öelge mulle kasvõi 1 eestis tegutsev arvutifirma kes müüb mulle koos legaalse windowsiga ja officega kasutatud arvuti! Jah juurde saab ehk seda osta aga kõik komplektid mis ma näinud olen on koos op süsteemiga saadaval, samas miskeid plaate aga pabereid kaasa ei saa. See ju puhas piraatlus ametlike firmade poolt! Ma vist üks sajast kellel legaalne Win koduses arvutis kuigi seda ei kasuta icon_lol.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mutabor
HV veteran
mutabor

liitunud: 06.06.2002




sõnum 27.11.2002 11:44:57 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:
mutabor kirjutas:
kõik legaalne tööl ja kodus va mõned mängud.


Aga nii pole ju aus????
Tyybil kellel sittagi pole on ju palju lihtsam oelda et tal koik legaalne on.
Kui aga peaksid mingi 30 tuhhi maksva proge ise ostma siis on hoopis teine jutt.


ma nagu ei saa asjast aru, mul kodumasinas umbes 15k väärtuses legaalset tarkvara, kui ma installin kõik oma originaalis mängud peale siis see ületab 20k. töö juures on numbrid juba kuuekohalised...
mis sa tahad sellega öelda et 'sittagi pole'?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LordVader
Lõuapoolik
Lõuapoolik
LordVader

liitunud: 19.07.2002




sõnum 27.11.2002 11:52:56 vasta tsitaadiga

mutabor kirjutas:

ma nagu ei saa asjast aru, mul kodumasinas umbes 15k väärtuses legaalset tarkvara, kui ma installin kõik oma originaalis mängud peale siis see ületab 20k. töö juures on numbrid juba kuuekohalised...
mis sa tahad sellega öelda et 'sittagi pole'?


Ma tahtsin oelda et pole aus lihtsalt niimoodi vorrelda kodumasinaid.
Ma pidasin 30 tuhhi all silmas yhtainust proget, selliseid progesi on aga
maailmas olemas veel teisigi, muid mänge ja filme ja tavalisi programme ma siin ei arvestanudki.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 6 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 27.11.2002 11:55:17 Re: Piraattarkvara vasta tsitaadiga

nunnu kirjutas:
Palun öelge mulle kasvõi 1 eestis tegutsev arvutifirma kes müüb mulle koos legaalse windowsiga ja officega kasutatud arvuti! Jah juurde saab ehk seda osta aga kõik komplektid mis ma näinud olen on koos op süsteemiga saadaval, samas miskeid plaate aga pabereid kaasa ei saa. See ju puhas piraatlus ametlike firmade poolt! Ma vist üks sajast kellel legaalne Win koduses arvutis kuigi seda ei kasuta icon_lol.gif

Nii pelju kui mina kasutatud arvuteid ostnud olen, olen alati saanud nad täiesti puhta HDD-ga icon_exclaim.gif Mingit piraattarkvara pole veel näinud erinevates Tln. kasutatud arvutitega kauplejate juures! Või on minul selline nägu ja hoiak, et kogu pira kohe kuhugile tagasaali peitu tassitakse 8) Ühel korral pidi müüja käest lausa "jõuga" infot nõudma, et kas 98 startup diskiga saab 95 peale panna (juhtus paar aastat tagasi ja polnud kõige paremini asjaga kursis). Vana jahus mulle pikalt laialt BSA-st jne jne. Et nende firma ei pooolda piraatlust ega jaga mingit infot selle kohta jne. Tema litsents on talle kallis jne icon_biggrin.gif Lõpuks ikka ütles löödult, et saab jah icon_biggrin.gif

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 27.11.2002 12:04:45 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:

ja ka BSA õnneks veel liiga nõrk. Kuid kui arvestada meie valitsuse suhtumist oma rahvasse (isiklik arvamus), siis leian, et kaugel ei ole ajad, kui BSA-le antakse õigus koos K-komandoga suvaliselt kortereid läbi otsida icon_confused.gif

BSA jääbki nõrgaks. Enne läheb siga sõjaväkke kui BSA teile korterisse pääseb - tegemist on nimelt suvalise eraõigusliku juriidilise isikuga, kes võib sul uksekella lasta ja paluda viisakalt enda esindajad sisse lasta... aga kui mehed viisakalt (või ebaviisakalt, kuidas keegi icon_wink.gif ) persse saata, siis ukse taha nad jäävadki. Siin ei saa neid isegi politsei aidata.

Kuigi politseil on ka praegu võimalik põhimtteliselt teie koobast puistama tulla, on see õnneks piisavalt keeruliseks aetud, nii et mina isiklikult ei mõtle selle võimluse peale eriti...ok see võimalus on mingi 99% välistatud.

Ahjaa, minulgi on enamus softist kahtlastest allikatest pärit (M$ enamasti)... Kusjuures shareware'i põhimõtteliselt mitte.
Üks asi on M$ taolise tarkvaragigandi peale sülitada, hoopis teine asi mingile pisikesele firmale külma teha (neil niigi raske Pisipehme laiutamise tõttu elus püsida, no mina küll ei taha M$-le teenet teha ja aidata oma monopoli veelgi kindlustada)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 27.11.2002 12:13:41 vasta tsitaadiga

Bad Sector kirjutas:

BSA jääbki nõrgaks. Enne läheb siga sõjaväkke kui BSA teile korterisse pääseb - tegemist on nimelt suvalise eraõigusliku juriidilise isikuga, kes võib sul uksekella lasta ja paluda viisakalt enda esindajad sisse lasta... aga kui mehed viisakalt (või ebaviisakalt, kuidas keegi icon_wink.gif ) persse saata, siis ukse taha nad jäävadki. Siin ei saa neid isegi politsei aidata.

Kuigi politseil on ka praegu võimalik põhimtteliselt teie koobast puistama tulla, on see õnneks piisavalt keeruliseks aetud, nii et mina isiklikult ei mõtle selle võimluse peale eriti...ok see võimalus on mingi 99% välistatud.

Piisab valitsusel vastu võtta paar pisikest seadust, et näidata USA-le ehk siis MS-ile, et oleme ustavad liitlased ja võitleme kõigi vahenditega piraatluse vastu ja ongi saavutatud see väheusutav 1%, et BSA-l koos politseiga on võimalus vähimagi kahtluse korral korter läbi otsida või kasvõi läbi võrgu suvalisele arvutile tarkvara audite teha! Lodame siiski, et nii see ei lähe, sest nagu lugesin ka Keskkonna ministeerium pidi võtma kasutusele OpenOffici ning EL on finantseerinud Linuxi uuringutesse (kuidas saaks kasutada EL-i institutsioonides).

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 27.11.2002 12:30:25 vasta tsitaadiga

Trainspotting kirjutas:

Piisab valitsusel vastu võtta paar pisikest seadust, et näidata USA-le ehk siis MS-ile, et oleme ustavad liitlased ja võitleme kõigi vahenditega piraatluse vastu ja ongi saavutatud see väheusutav 1%, et BSA-l koos politseiga on võimalus vähimagi kahtluse korral korter läbi otsida või kasvõi läbi võrgu suvalisele arvutile tarkvara audite teha!

Ma kardan, et pisikestest seadustest jääb väheks - pigem tuleb kriminaalmenetlus oluliselt ümber teha (nähtavasti ka jälitustegevuse seadustikku muuta), põhiseadust natukene kohendada...hmm, mulle millegipärast tundub, et ka Euroopa Inimõiguste Konventsiooniga tekivad teatud probleemid...ühesõnaga, too 1% jääb nagu ta on senini olnud (s.t politseil peab olema tõsine kahtlus õiguserikumise toimepanekus + saadud vastav luba prokurörilt või kohtunikult läbiotsimise teostamiseks).

Aga noh, kindlasti on piisavalt lolle, kes lasevad politsei/BSA vabatahtlikult oma uksest sisse, kuna mundris onkel vannub oma vanaema haua nimel, et politseil on õigus lambist arvuteid kontrollida...ja ei julge nagu politseinikuga eriti vaielda ka - saab veel nuiaga paar korda üle tahi võimukandjale vastuhakkamise eest.
Pärast pole muidugi enam midagi parata, kui selgub, et politseinike tegevus oli ebaseaduslik - tõendid on ju nüüd sinu vastu kätte saadud, milleks tagantjärgi oma lolluse pärast halada?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.11.2002 12:36:40 vasta tsitaadiga

Krt, raske hinnata mitu % just pira on... Win igatahes on legaalne. Muudega on nagu on....mõni nii mõni naa... mängud on valdavalt pirad... Aga siin on jälle see kahe otsaga asi, et kui ma piramänge ei kasutaks, siis originaale ma poest ammugi ostma ei hakkaks. Seega minu rahakoti sisu on tootja jaoks nii või teisiti suletud territoorium. icon_smile.gif

Aga M$ ikka on mingi väga kummalise poliitika valinud küll. Kuigi tundub, et see tasub ennast ära... Krt palju neil see kasum viimases kvartalis oligi? Mingi 60-70% käibest vist... mingi ilgelt suur number igatahes on kusagilt uudistest meelde jäänud. Otsida ka ei viitsi hetkel. Kas tõesti ei oleks neil siis (veel) kasulikum kodukasutajatele hästi odavalt müüa? Ühe eksemplari pealt teeniks vähema aga summaarselt rohkem. Koolidele oleks kasulik oma toodangut üldse tasuta jagada või peale maksta - harjutada inimesed enda tootega ära, need lähevad tööle ja nõuvad sama edasi... ja vot siis täishinda küsida. Nagu narkodiilerid... et alguses tasuta näidis ja kui sõltuv oled (st muud enam kasutada ei taha), siis teenid kasumit...

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olka
HV kasutaja
olka

liitunud: 25.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2002 12:42:53 vasta tsitaadiga

offtopic kuid siiski . Milleks oma hdd õhku lasta , hävitada jne. Kui BSA su ukse taha tuleb siis ei lase sisse lihtsal põhjusel et pole kohtuorderit ja kui tulevad koos orderiga siis on sinu arvuti katki juba 5 aastat olnud (võtad vindi välja ja peidad padja alla icon_biggrin.gif irw)
_________________
You, all gonna make me loose my mind, loose my mind


viimati muutis olka 27.11.2002 12:44:48, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 27.11.2002 12:43:14 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Nagu narkodiilerid... et alguses tasuta näidis ja kui sõltuv oled (st muud enam kasutada ei taha), siis teenid kasumit...

Irw@võrdlus: M$-narkodiiler icon_lol.gif thumbs_up.gif
Sellele järgnev meenutab mõneti shareware'i definitsiooni
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 27.11.2002 12:48:43 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Koolidele oleks kasulik oma toodangut üldse tasuta jagada või peale maksta - harjutada inimesed enda tootega ära, need lähevad tööle ja nõuvad sama edasi... ja vot siis täishinda küsida. Nagu narkodiilerid... et alguses tasuta näidis ja kui sõltuv oled (st muud enam kasutada ei taha), siis teenid kasumit...

Kahjuks kasutab MS ka seda taktikat! Koolid saavad tarkvara enamasti kätte võileiva hinna eest, kõik koolitused (vaata maailma projekt näiteks) viiakse läbi MS-i tarkvaraga. BSA piraatluse vastased aktsioonid on suunatud MS-i toodete propageerimiseks jne. Selle pärast mulle see MS vastu hakkabki ja loodan kunagi kõigi Winnidega lutsu visata!

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 97, 98, 99  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.