Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  digipeegli koti valik Eestis ja soetamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kaspar2
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2008 00:52:57 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
kaspar2, no jummel küll, mine poodi ja proovi millisesse mahub icon_rolleyes.gif

Ma küsisin ilusti VÕIMALIKULT VÄIKEST kotti. See ei ole just väga tavalise suurusega komplekt, muidu ma seda ei küsiks ja kahjuks ma ei ela kohas kus tuhandete viisi fotopoode on. Kotte kuhu see komplekt vabalt ära mahub on mul endalgi nii, et kui sul midagi tarka öelda ei ole siis hoia oma loll suumulk kinni ja ära ütle midagi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 20.03.2008 00:59:36 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif
Selle asemel, et siin "ninna karata", võiksid anda komplekti gabariidid...
P.S kas vutlar sobiks icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004




sõnum 20.03.2008 01:02:42 vasta tsitaadiga

kaspar2, sisuliselt igasse kotti läheb, mis peeglile mõeldud.

Miks üldse D50 D40 vastu vahetasid ? icon_confused.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.03.2008 01:06:06 vasta tsitaadiga

kaspar2 kirjutas:
namstoop kirjutas:
kaspar2, no jummel küll, mine poodi ja proovi millisesse mahub icon_rolleyes.gif

Ma küsisin ilusti VÕIMALIKULT VÄIKEST kotti. See ei ole just väga tavalise suurusega komplekt, muidu ma seda ei küsiks ja kahjuks ma ei ela kohas kus tuhandete viisi fotopoode on. Kotte kuhu see komplekt vabalt ära mahub on mul endalgi nii, et kui sul midagi tarka öelda ei ole siis hoia oma loll suumulk kinni ja ära ütle midagi.


kaspar2, ahah. nojah. noor inimene aga närvid juba läbi?

Nagu ohtratest vastustest juba näha, siis on siin sajad inimesed, kes omavad täpselt sellise suurusega komplekti ja on seda kümnetesse erinevatesse kottidesse proovinud, et oskavad sellisele spetsiifilisele küsimusele foorumis vastata. icon_rolleyes.gif

Üldiselt võimalikult väike kott ongi ju selline, millisesse kaamera veel sisse mahub, milles probleem? Kus ma vabalt mahtumisest rääkisin icon_rolleyes.gif


Aga, nojah, nagu su asukohast nüüd näen, siis tõepoolest on mingisugusegi valikuga fotopoodi minemisega... eee.. probleeme. Ehk on siis sellega seonduvalt seletatav ka teatav frustratsioonist tingitud närvilisus, mida sa siia nüüd välja elama tulid. Sellisel juhul minu suurimad vabandused haavale soola raputamast.

Üldiselt sul on mitu varianti -
a) mõõdad oma kaamera koos toruga üle ja hakkad Lowepro, Tamraci jne lehekülgi läbi kammima ja kottide mõõte vaatama. Paraku on üsna kindel, et sealt leitud sobiva mõõduga kotti sa Eestist poest ei leia. Ja kui leiad, siis selgub, et päris mugavalt see sinna ikka ei mahu või on mõni muu viga küljes, mida netis näha ei olnud.
b) kuna hetkel on koolivaheaeg, siis võtad pool päeva aega, sõidad Tallinnasse ja teed nii, nagu ma eelmises postis soovitasin.
c) tõmbled foorumites edasi ja oled õnnelik.
d) hoid pöialt, et äkki juhtub ime ja keegi siiski on täpselt sellise probleemi ees olnud ning annab sulle konkreetse soovituse. Imesid ju ometi juhtub. Aga siis selgub, et sellist mudelit enam ei toodeta vms.





thumbs_up.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar2
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2008 01:27:55 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
kaspar2, sisuliselt igasse kotti läheb, mis peeglile mõeldud.

Miks üldse D50 D40 vastu vahetasid ? icon_confused.gif

Ei vahetanud D50 D40 vastu kui sind huvitab.
Jama selles ongi, et komplekt upub igasse tavalisse kotti ära, kuna obje on vaid 17mm paks.

namstoop kirjutas:
ahah. nojah. noor inimene aga närvid juba läbi?

Ei ole närvid läbi, lihtsalt ei meeldi see kui ma ilusti küsin abi, et ehk keegi oskab aidata ja sina lajatad mulle mingi mõttetu lause umbes nagu, et mida sa siit üldse küsid - kao poodi.
Olen küll poodides käinud jah. Silma midagi ei ole hakanud. Muidu ma ei tulekski küsima. Kui sa mind aidata ei oska, siis palun, ära ütle üldse midagi. See kott ei ole mulle mingi elulise tähsusega, et ma peaks mingeid imesid lootma hakkama. Lihsalt kui kellelgi on midagi pakkuda, siis palun väga, aidake.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.03.2008 10:06:34 vasta tsitaadiga

kaspar2, ok ja OT lõpetuseks. Siis õpi oma küsimusi sõnastama ja kogu infot kaasa panema. Teised peavad olema mingid hiromandid, et teavad sinu poodides käimisest? icon_eek.gif

Sellisel kujul esitatuna oli su soov lihtsalt piisavalt jabur - tahad ülispetsiifilist asja ja küsid seda virtuaalses maailmas, ilma detaile (kasvõi mõõdud) esitamata. Ma miskipärast ei usu, et ma ainuke olin, kellel esimese mõttena pähe tuli poodi minekut soovitada.


Ja see, et sina ei tule ilma ise juba poodidest otsinuna siia küsima, mingi vaikimisi tõde nüüd küll ei ole, enamasti tullakse just nimelt esimese asjana foorumisse, kuigi ise saaks suure hulga eeltööd ära teha. Nii et enne õpi ennast väljendama, kui tuled teistele ütlema mida nad öelda tohivad, millal ja mille kohta. icon_idea.gif


Aga üldiselt aitab sellest mõttevahetusest.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kart234
HV vaatleja
kart234

liitunud: 16.01.2008




sõnum 20.03.2008 20:46:05 vasta tsitaadiga

mul see http://www.photopoint.ee/toode.php?id=15130
praegu mahutab kõik vajaliku, Nikon D80, millel ees Nikkor 24-85, Sigma 70-200, välk, akud jne... ja läpakas ning ruumi jääb isegi üle icon_wink.gif
väga mugav ning kaamera saab kiiresti kätte
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.04.2008 10:02:28 vasta tsitaadiga

Kuna varsti saabuv pikk tele (Sigma 400/5,6) ei mahu ühtegi olemasolevasse fotokotti ära siis uurin, et milliseid variante on. Jerome Kata DR-467 ülevaade pani Kata'sid uurima ning Kata GDC Rucksack-103 (KT R-103) on üks, mis ise-enesest huvi pakub. Küll on hind pehmelt üteldes karm, ma üle 1500.- või maksimaalselt 2000.- ei tahaks maksta. Sirvisin ka seda teemat siin aga vist pole olnud väga juttu kotist, kuhu läheks:

1. kere koos pika fixtelega
2. läpaka-osa võiks olla, mitte küll läpaka jaoks kuid raamatuid/kaarte oleks näiteks sinna mugav panna
3. Kott peab sobima ka (pikemaks) matkamiseks ehk siis seljas hästi istuma ning seljaosa peab hingama
4. Kotti peab saama kasutada ka muuks kui fotokola jaoks ehk siis kasvõi sisu võiks olla vajadusel eemaldatav.
5. Hind 2000.- või vähem. Võinoh, võib ka kallimaid soovitada kuid rahaline piir seab omad nõudmised. Aga kui tõesti on hea asi pakkuda kallimalt siis...

Eks ma lähen millalgi poodi piiluma ka aga oleks hea natuke eeltööd ära teha.

Tänud ette.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 07.04.2008 10:21:26 vasta tsitaadiga

Mul on see Kata 103 olemas, kui huvi siis võib kuskil kokku saada ja saad näppida. icon_smile.gif
Kallis on ta küll, aga ma ei kahetse.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 10:29:14 vasta tsitaadiga

Mark0, ja kui pikk see toru siis reaalselt cm on? Kiire otsing vastust ei andnud, see vist mingi vanem asi juba, Sigma lehel vähemalt näha pole?

Vast mingi 25 cm ümber pikkuseks on?


Põhimõtteliselt peaks Crumplerisse küll ära mahtuma, vastab su tingimustele kõiges peale hinna icon_wink.gif Kui sa kusagilt täpse mõõdu leiad, siis võin sisu üle mõõta. Aga mälu järgi öeldes peaks sinna tunduvalt pikem toru koos kerega ka ära mahtuma.

http://www.photopoint.ee/toode.php?id=13495

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.04.2008 11:05:36 vasta tsitaadiga

r3nx oskab ehk täpselt pikkuse ütelda aga eks "keskmise" 300/4 mõõtu peaks ikka olema ehk siis 18-22 cm pikk vähemalt.

Too Crumpier tundub olevat peenikeste rihmadega nagu enamus seljakotte, mis on "sportlikud" ja "noortepärased" ning hakkavad tunni ajaga õlgadele. Krt, mu praegune Matrixpack'i seljakott on pannud seljakotile väga kõrged nõudmised... eriti nõme on veel see, et ma sain nõks alla 3k eest 80-liitrise väga korraliku matkaseljakoti, nagu tõesti VÄGA-VÄGA mugava, mõnusa ja asjaliku. Fotoseljakoti eest selline summa tundub natuke liig olevat.

Vallo, aitäh, pean meeles.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 07.04.2008 11:05:40 vasta tsitaadiga

eks anna siis varakult märku, ma igapäev ei käi kolaga ringi icon_smile.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 11:48:38 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
r3nx oskab ehk täpselt pikkuse ütelda aga eks "keskmise" 300/4 mõõtu peaks ikka olema ehk siis 18-22 cm pikk vähemalt.

Too Crumpier tundub olevat peenikeste rihmadega nagu enamus seljakotte, mis on "sportlikud" ja "noortepärased" ning hakkavad tunni ajaga õlgadele. Krt, mu praegune Matrixpack'i seljakott on pannud seljakotile väga kõrged nõudmised... eriti nõme on veel see, et ma sain nõks alla 3k eest 80-liitrise väga korraliku matkaseljakoti, nagu tõesti VÄGA-VÄGA mugava, mõnusa ja asjaliku. Fotoseljakoti eest selline summa tundub natuke liig olevat.

Vallo, aitäh, pean meeles.


A, et selline on nagu r3nx'il? No see nüüd hirmsuur ei olnud kui ma õigesti mäletan.

ei saa küll öelda, et Crumpleri rihmad hirmus peenikesed oleks, täitsa normaalsed, mälestusi õlgade soonimisest igatahes pole icon_rolleyes.gif

Ja seda ka Matrixpackidega võrreldes, mida mul on samuti paar tükki erinevas mõõdus. icon_wink.gif

Eks need fotokottide hinnad kipuvad rämedad olema küll, sellega täiesti nõus. Kunagi Matrixpacki omad lubasid ka spetsiaalkotte tegema hakata, aga pole siiani kuulda olnud. Teine variant on, et ostad mingi 35 l matrixpacki ja paned sinna üleõlakoti fotokolaga sisse. Ongi eemaldatava sisuga siis :-p

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 07.04.2008 22:48:00 vasta tsitaadiga

Suht sama suur on, kui 300 f4. Varjuk maas, kuskile 20cm kanti.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 23:19:44 vasta tsitaadiga

No siis seal 25 cm kandis.


Uurisin Crumpleri sisu suurust. Kui sealt seest veel eemaldada eraldi kinni käiv taskuke juhtmete jms jaoks, siis peaks mingi umbes 38 cm pikkune asi kenasti kotti sisse mahtuma. Koos selle otsataskuga jääb õõnsus sinna 25-30 cm vahele. Kahjuks kaamera ja objektiividega ei saa hetkel proovida.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 08.04.2008 22:56:15 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
/../Kunagi Matrixpacki omad lubasid ka spetsiaalkotte tegema hakata, aga pole siiani kuulda olnud./../

Mul on osadest eestifoto ja tripi positustest küll jäänud mulje, et neid siiski tehti või koguni tehakse siiani. Lisaks ma tean vähemalt ühte inimest, kes enda väitel tehases moditud matrixiga ringi käib.
Muide googel on viimastel kuudel suutnud indekseerida mingi matrixipood.matrixpack.ee nimelise asja.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 09.04.2008 11:44:57 vasta tsitaadiga

marqs, tänud, saatsin Matrixpacki kirja ja vaatan, mis nad kostavad. Mu enda mõlemad seljakotid on ka muidu oma käe järgi kujundatud, 80-liitrise matkakoti paikapanemisega läks nende kontoris poolteist tundi, tükk aega proovisin erinevaid kotte selga, katsetasin erinevaid selja-osasid jne. Neil on väga meeldiv ning asjalik teenindus, julgen soojalt soovitada.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 09.04.2008 14:26:26 vasta tsitaadiga

Anna teada, kuidas läks.
Mul on ka üks fotokoti seljkotti inetgreerimise idee mõni aeg küpsenud.
Ma küll plaanisin oma praeguse Ferrino suure tagatasku seina avatavakse teha, et saaks alt Tamraci õlakoti sisse libistada, ehk ka takijakinnituste ja muude vigurite natuke trikitada.
Aga et see asi ka kasutatav oleks kohe laiali ei laguneks, pean esmalt mõne pädevama kingsepa või kotimeistri leidma

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 09.04.2008 14:48:42 vasta tsitaadiga

Jättes kõrvale isetegemise ja erilisuse rõõmu, tekib küsimus, kas selline mässamine lõppkokkuvõttes kulukam ei tule, kui korraliku koti ostmine?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 09.04.2008 15:27:06 vasta tsitaadiga

Mmm.. see, et ma enda aastatega kogunenud sumadanid natuke mugavama tarbimise nimel kokku tahan integreerida?
Kui ma viimase kingsepalt saadud arve (40.- eek) järgi püüan leida töömehe tunnihinna, lisan sinna mingi materialikulu (a' 100...1000 eek) ja arvan kuludesse ka kappi seisma jäävad 2-3 kotti ja sebimisele kuluva aja ning kõrvutan nüüd selle sarnase funktsionaalsesega kandesüsteemi poehinnaga (2000...xxxx eek), siis tundub sel tegevusel peale kõike muud isegi majanduslik mõte olevat.

Ja ega neid elamist seljas tassivaid tegelasi päris normaalseteks ei saagi pidada 8)

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 10.04.2008 19:27:50 vasta tsitaadiga

Minul on selline kott - http://www.photopoint.ee/toode.php?id=12065
Üldiselt kogemused väga head. Materjalid on tugevad ja istub normaalselt ka õlgadel.
Samas on sellel üks suur viga - see näeb liiga "fancy" välja. Alguses nagu ei häirinud, aga nüüd eelistaks natuke tagasihoidlikuma välimusega toodet.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 10.04.2008 21:01:56 vasta tsitaadiga

Photopointis müügil: http://www.photopoint.ee/toode.php?id=16022

ehk :
http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3356&review=lowepro+flipside

Väga lahe asi tundub olevat. Keegi näppind ka juba?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004




sõnum 10.04.2008 21:03:23 vasta tsitaadiga

Ei tundu äge, kaamera kättesaamiseks peab koti seljast võtma. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 10.04.2008 21:06:47 vasta tsitaadiga

Kas mitte ette ei käi? Ma sain nats teisiti aru siis vist süsteemist. Ok nwm.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 10.04.2008 21:09:50 vasta tsitaadiga

r3nx, see tavaline slingshot' tüüpi kott, nagu ma sellest aru saan. see süsteem ei ole nii mugav, kui ta algul tundub. kirjutasin kunagi sellise väiksema koti kohta ülevaate ka ülevaadete foorumiossa.. pigem võta kata dr 467 seljakott. thumbs_up.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  digipeegli koti valik Eestis ja soetamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 17, 18, 19  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.