|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
sõnum |
teema: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
skyTronic
vastuseid: 15980
vaadatud: 3376806
|
foorum: Protsessorid postitatud: 12.06.2026 21:17:52 pealkiri: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
| Mäletan, et 1700 -> 3700X peale minnes sai Dota2 feeli kõvasti sujuvamaks. 3700X ikka veel töötab proxmox serveris. 1700 oli pikalt TrueNASi peal. |
teema: Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme |
skyTronic
vastuseid: 7769
vaadatud: 1583590
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 04.06.2026 17:39:54 pealkiri: Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme |
Armust naabrite vastu said tummisemad SVS kummijalad woofri alla krutitud.
Mu naabril on analoogsed asjad woofril, ega see ei aita eriti midagi. |
teema: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
skyTronic
vastuseid: 10715
vaadatud: 2137607
|
foorum: Tarkvara postitatud: 06.04.2026 12:45:01 pealkiri: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
| Mis MITM rünnakust jutt või mida Web-eID teisiti teeb, et see ei kontrolli certe? |
teema: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
skyTronic
vastuseid: 10715
vaadatud: 2137607
|
foorum: Tarkvara postitatud: 05.04.2026 02:17:05 pealkiri: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
| Pole pikalt ID-kaarti kasutanud ja seda teemat jälgides olin valmis probleemideks, aga sai paar autentimist ja allkirjastamist ilusti tehtud W11 + Firefox 149.0 |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 28.03.2026 02:40:11 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
Proxmox on eraldi füüsiline host Sul, eks? Sest TN sees on ka virtukate paigaldamise võimalus, jäin just vaatama.
Jah. Jooksutasin ühte VM-i TrueNASis, aga sellega olid random probleemid nagu KV ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 27.03.2026 18:27:40 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| Ma kasutan TrueNASi failiserverina, ainuke äpp seal on Netbird/Tailscale, et läpakaga remote smb kasutada. Enamus äpid istuvad eraldi Proxmox masina peal. Kui vaja palju äppe manageerida ja tahad ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 27.03.2026 16:08:55 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
Tasuline TrueNAS on siis teema kui sul tugevat supporti või mitme masinaga high availabilityt vaja on.
Häkkimislõhn mis mõttes? Truenas on küll linux distro, aga apt sarnast package manageri s ... |
teema: Kohvi ja masinavaatluse teema :: Kohvimasinad |
skyTronic
vastuseid: 1707
vaadatud: 305142
|
foorum: Ostuabi/hinnapäring postitatud: 04.03.2026 14:01:42 pealkiri: Kohvi ja masinavaatluse teema |
| Mõeldud on vast odavad käpamasinad (nagu [url=https://onoff.ee/et/espressomasinad/7721-de-longhi-ec685bk-19105396-8004399331181.html]see) - nende puhul peaksid Boschi jahvataja ka välja vahetama. V ... |
teema: Mis tingib sahina kõlarites? |
skyTronic
vastuseid: 11
vaadatud: 1810
|
foorum: Multimeedia- ja helifoorum postitatud: 11.02.2026 17:09:05 pealkiri: Mis tingib sahina kõlarites? |
| Sahina põhjus on võimendis, mitte kõlarites. Tundub, et selle Fosi võimendi volume nupp reguleerib sissetulevat signaali, mitte võimendi väljundvõimsust kui helitugevuse muutmine sahinat ei muu ... |
teema: Synology arutelu |
skyTronic
vastuseid: 2891
vaadatud: 776984
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 20.01.2026 14:42:34 pealkiri: Synology arutelu |
| Mul näiteks üks sünk tehtud sedasi, et kui telefon satub koduwifisse, siis automaatselt piltide kausta uuenenud sisu läheb ühesuunaliselt Androidist Synologysse.Kui hiljem telefonis otsustad udus ... |
teema: Synology arutelu |
skyTronic
vastuseid: 2891
vaadatud: 776984
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 18.01.2026 18:58:00 pealkiri: Synology arutelu |
Oleks tarvis automaatselt alla laadida ainult uued failid (nt changed date last 30 days) Synologist androidi seadmesse. Ideid kuidas lahendada?
Kunagi kasutasin syncthingi, aga paistab et Android ja ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 07.01.2026 20:51:56 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| Rääkides alertidest - sendgrid e-mailide free tier on ära kadunud, millega see asendada? |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 07.01.2026 16:57:51 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| TrueNAS on pigem nagu ruuteri firmware, kus sa süsteemi failides ei tuuselda ja mingit package manageri ei kasuta. openmediavault on Debian ja administreerid nagu linuxit. |
teema: Arvutitark |
skyTronic
vastuseid: 4789
vaadatud: 1435574
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 05.01.2026 01:17:26 pealkiri: Arvutitark |
Asuse monitoriga läks umbes kuu. WD kõvakettaga samuti. Mõlemad kohe pakist võttes vigased.
Arvutitargast? Raha tagasi polnud võimalik saada? |
teema: Mikrotiki arutelu |
skyTronic
vastuseid: 511
vaadatud: 114999
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 21.12.2025 21:48:36 pealkiri: Mikrotiki arutelu |
| Ansible playbooks üle SSH |
teema: Synology arutelu |
skyTronic
vastuseid: 2891
vaadatud: 776984
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 21.12.2025 17:59:32 pealkiri: Synology arutelu |
Pole veel uurinud kui Emby v Immich peale minna ja kui Synost loobudes TrueNAS peale üle minna, et kas saan nende progede konfi failid jms vajaliku lihtsalt üle kanda.
Immich: Kopeerida conf fai ... |
teema: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
skyTronic
vastuseid: 15980
vaadatud: 3376806
|
foorum: Protsessorid postitatud: 19.12.2025 14:23:53 pealkiri: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
Aasta tagasi ostsin 240€ eest
https://arvutitark.ee/arvutikomponendid/malud-ram/gskill-trident-neo-amd-rgb-ddr5-2x32gb-6000mh-1201897
1044.90 €  |
teema: Millised kõrvaklapid? |
skyTronic
vastuseid: 5662
vaadatud: 1514704
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 02.12.2025 00:54:11 pealkiri: Millised kõrvaklapid? |
| Olen lugenud sarnast juttu DT770, DT880, DT990 seotult, et neil on natuke kleepuv membraan vms. Pigem ma arvan, et nad on lihtsalt nii kaua eksisteerinud, et igasugust asju nendega juhtunud. Enda DT77 ... |
teema: Millised kõrvaklapid? |
skyTronic
vastuseid: 5662
vaadatud: 1514704
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 30.11.2025 17:35:50 pealkiri: Millised kõrvaklapid? |
| , seal kas juhe puutub kokku membraaninga või mingi juuksekarv või tolmukübe. Proovi lihtsalt kõvasti raputada. Kui ei aita, siis vaata õpetusi kuidas klapid nii palju lahti teha, et näeks kas j ... |
teema: KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info |
skyTronic
vastuseid: 4373
vaadatud: 1030532
|
foorum: Kõvad kettad postitatud: 10.11.2025 19:23:05 pealkiri: KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info |
| Kui ei pea kuskile Hiina saatma, ja on sama lihtne tagastus, et paar klikki amazonis ja paned Smartposti kappi, siis tore, aga pole olnud huvi endal seda välja uurida, kas Amazonist väljast shipitud ... |
teema: KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info |
skyTronic
vastuseid: 4373
vaadatud: 1030532
|
foorum: Kõvad kettad postitatud: 10.11.2025 16:04:36 pealkiri: KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info |
Kui seda mõtled, siis ei ostaks ise ka, kuna ei shipita Amazonist.
https://www.amazon.de/-/en/dp/B0DHLFXSTZ
https://i.imgur.com/eDEiPgo.png |
teema: KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info |
skyTronic
vastuseid: 4373
vaadatud: 1030532
|
foorum: Kõvad kettad postitatud: 10.11.2025 15:55:09 pealkiri: KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info |
| Olen ostnud Seagate kettaid Digital Emporium GmbH müüjalt, kuid ainult Amazoni laost saadetavaid. Sattus üks katkine ketas ja sai kiiresti Amazoni tagastatud. |
teema: Arvutitark |
skyTronic
vastuseid: 4789
vaadatud: 1435574
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 27.10.2025 14:32:39 pealkiri: Arvutitark |
| Ise sattusin tagastatud monitori otsa. Tootelehel see ei olnud selgelt ära märgitud. Tagastasin ise ka sama monitori. Tagastatud asjade müük võiks ja peaks küll täpsemini ära märgitud olema. |
teema: PLEX serveri ehitus |
skyTronic
vastuseid: 276
vaadatud: 120418
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 09.09.2025 20:32:42 pealkiri: PLEX serveri ehitus |
Täna veidi peale keskkööd tuli Plex tiimilt kiri, et neil oli "breach" andmebaasi.
Sellest jutt
https://nvd.nist.gov/vuln/detail/CVE-2025-34158
https://forums.plex.tv/t/important-notice-of- ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 24.08.2025 20:21:09 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| Ei saa aru, mis see Node lisamine on. |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 24.08.2025 17:33:42 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| Kuhu maani su Tailscale on ära seadistatud? Installisid Tailscale rakenduse TrueNASis ja Tailscale konto tehtud? Auth key sisestatud TrueNAS Tailscale rakendusse? Approve'sid seadme siin https://logi ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 18.08.2025 00:25:39 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| TrueNAS plex töötab kui video data on read-only permissionitega. |
teema: Mikrotiki arutelu |
skyTronic
vastuseid: 511
vaadatud: 114999
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 05.08.2025 20:38:05 pealkiri: Mikrotiki arutelu |
"Üldiselt mac aadressiga sisse logimisega kui dhcp pole paigas kuskil kuulsin et mikrotikiga see default sätted pole elu aegselt"
Kas see peaks eesti keel olema? Peksad nii segast, et keegi ei sa ... |
teema: Mikrotiki arutelu |
skyTronic
vastuseid: 511
vaadatud: 114999
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 05.08.2025 18:39:59 pealkiri: Mikrotiki arutelu |
Kellegi .rsc ei aita kui midagi on corrupted config või firmware...
https://help.mikrotik.com/docs/spaces/ROS/pages/24805390/Netinstall |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 12.07.2025 20:48:18 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| TrueNASil saad Tailscale kasutada ja ei pea porte internetile avama: https://tailscale.com/kb/1483/truenas#requirements |
teema: Isikutuvastamisel vaid kasutajatunnuse ja salasõna kasutamine on liiga ohtlik |
skyTronic
vastuseid: 5
vaadatud: 1919
|
foorum: Pressiteated postitatud: 17.06.2025 03:01:11 pealkiri: Isikutuvastamisel vaid kasutajatunnuse ja salasõna kasutamine on liiga ohtlik |
| Vaatan, et hinnavaatlus.ee on passkey lisamise implementeerinud, aga lisades on valikus ainult Windows Hello ja Yubikeyd lisada ei saa. |
teema: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
skyTronic
vastuseid: 10715
vaadatud: 2137607
|
foorum: Tarkvara postitatud: 30.05.2025 18:58:23 pealkiri: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
* Hiljutiste muudatuste tõttu Chrome'i kasutajaandmete krüpteerimises Windowsis ei saa Firefoxi migreerimisviisard enam otse Chrome'ist makseviise ega paroole importida. Kasutajad saavad aga endis ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 23.05.2025 15:06:39 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
| Äppide puhul viimase versiooniga mindi Dockerile üle ja võib olla tõrkeid äppide migratsiooniga Truenasi uuendamisel, aga edaspidi peaks see pool paigas olema nüüd ja selliseid migratsioone vaj ... |
teema: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
skyTronic
vastuseid: 1114
vaadatud: 314631
|
foorum: TSI (TeeSeeIse) postitatud: 23.05.2025 14:31:20 pealkiri: Koduse NAS-ketta / serveri ehitamine |
TrueNAS sobib basic asjadeks väga hästi, smb share ja mingi nextcloudi saab ka sinna peale jooksma, ning plexi, aga selline mugavus nagu Syno puhul unusta ära. Bugine on ka sunnik ikka.
Andmete sa ... |
teema: Korpuste teema |
skyTronic
vastuseid: 5093
vaadatud: 1052942
|
foorum: Kast / Toide / Casemod postitatud: 19.05.2025 00:21:46 pealkiri: Korpuste teema |
Tõmbamine takistusest (tolmufiltrist) ongi ventilaatoritel tüüpiliselt mürarikkam kui lükkamine vastu takistust (vastu radikat, või ventikas on tolmufiltri ees).
Mul on NH-U12 undervolditud 9 ... |
teema: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
skyTronic
vastuseid: 10715
vaadatud: 2137607
|
foorum: Tarkvara postitatud: 21.04.2025 23:42:16 pealkiri: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
Igaljuhul, sellise uudise valguses kolin Brave või Opera peale üle.
Ei pääse nii lihstalt - Brave on cryptominer ja Opera on Hiina nuhkvara. |
teema: Kohvi ja masinavaatluse teema :: Kohvimasinad |
skyTronic
vastuseid: 1707
vaadatud: 305142
|
foorum: Ostuabi/hinnapäring postitatud: 02.04.2025 09:35:42 pealkiri: Kohvi ja masinavaatluse teema |
seda peab siis ühtemoodi tegema
telo hoidma samal kaugusel, sama nurga all ja vbla iga teloi ka veel erinev,,,,
Ühesõnaga see ei näita midagi
Jah, kust võtab telefoni app mikrofoni konkreetse ... |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 02.04.2025 02:35:16 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
CRS305-ga saab valida S+RJ10 (10GBASE-T) kiirust
https://mikrotik.com/product/s_rj10 |
teema: Arvutitark |
skyTronic
vastuseid: 4789
vaadatud: 1435574
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 20.03.2025 16:49:49 pealkiri: Arvutitark |
| Omast kogemusest 700€ monitor võeti tagasi, kuigi oli näha, et too oli juba avatud varemgi |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 21.02.2025 15:01:03 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
Pigem see: https://eu.store.ui.com/eu/en/category/all-switching/products/usw-flex-xg
https://www.hinnavaatlus.ee/2194709/ubiquiti-switch-unifi-flex-xg-usw-flex-xg/
RouterOS analoog https://www.hinna ... |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 10.02.2025 14:13:12 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
| Ruuteri ja switchi interface status rate näitab 10G? |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 03.01.2025 23:11:56 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
fio utlityt pole Synol? kasutage bs N * 4k, soovitavalt failisüsteemi block või md raid chunk N kordset suurust
-c, --chunk=
Specify chunk size of kibibytes. The default when creating an arr ... |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 03.01.2025 17:34:15 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
Sa nagu põhimõtteliselt ignoreerid kõike, mida ma siin räägin ?
Su jutt on osalt õige, aga peksad ülbelt segast ka või arusaamatult seostatud juttu, näiteks
Tahad tegelikku tulemust, harras ... |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 03.01.2025 16:29:10 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
Testige võrku ikka võrgu testimise tööriistadega.
Pane Synol iperf3 server püsti dockeriga https://hub.docker.com/r/networkstatic/iperf3/
Ja ühenda sinna oma masinast iperf3 clientiga https: ... |
teema: 10 Gigabit kodus? |
skyTronic
vastuseid: 246
vaadatud: 109140
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 03.01.2025 14:32:42 pealkiri: 10 Gigabit kodus? |
OK, eksperdid. Kas minu server
7x16TB Toshiba Enterprise @raidZ2 (3x 2TB Fikwot FN960 @mirror, metadata) on piiratud 10gb võrkari või ikkagi raid kiiruse poolt? Hetkel on reaalsed kiirused just sel ... |
teema: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
skyTronic
vastuseid: 10715
vaadatud: 2137607
|
foorum: Tarkvara postitatud: 22.12.2024 17:25:46 pealkiri: Mozilla Firefox arutlus/probleemid. |
| about:processes lehele saab ka kolm triipu -> More Tools -> Task Manager (Shift + Esc shortcut) |
teema: Mikrotiki arutelu |
skyTronic
vastuseid: 511
vaadatud: 114999
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 20.12.2024 19:52:29 pealkiri: Mikrotiki arutelu |
| Siis on ju võimalus RouterOS 7 oma kõikide parandustega proovida. Vanemaid versioone uuendades on 7.12 vist max ja sealt edasi saab kõige uuema peale panna. 7.12 -> 7.13 toimus WIFI süsteemi ov ... |
teema: Mikrotiki arutelu |
skyTronic
vastuseid: 511
vaadatud: 114999
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 20.12.2024 19:32:59 pealkiri: Mikrotiki arutelu |
| , mis RouterOS versioon on? |
teema: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
skyTronic
vastuseid: 15980
vaadatud: 3376806
|
foorum: Protsessorid postitatud: 20.12.2024 19:21:15 pealkiri: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
| 7E51v1A1A (tol hetkel latest) ja 7E51v1A16 sai proovitud, memory reseat, CPU reseat jms sai ka proovitud. |
teema: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
skyTronic
vastuseid: 15980
vaadatud: 3376806
|
foorum: Protsessorid postitatud: 20.12.2024 17:49:04 pealkiri: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
Mis mälud ei töötanud?
CMK64GX5M2B6000Z30 (polnud QVL listis) - bootis JEDEC kiirustega, aga EXPO mitte
6000J3040G32GX2-TZ5NR (oli QVL listis) - ei bootinud üldse
9800X3D prosega |
| |