|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
sõnum |
teema: MacBook Neo |
mihhkel
vastuseid: 61
vaadatud: 5824
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 05.03.2026 15:45:05 pealkiri: MacBook Neo |
| Täitsa huvitav aparaat Apple arvutimaailma sisenemiseks 719€ eest. Järgmine samm, Air, on ca 2x kallim. Veel huvitavam aparaat selleks oleks mõni kasutatud/refurbished M2/M3 Air, millel 16 GB mä ... |
teema: MacBook Air |
mihhkel
vastuseid: 819
vaadatud: 354532
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 11.02.2026 23:49:34 pealkiri: MacBook Air |
Kui keegi aga hakkab eesti keeles Apple silikoonist rääkima ... Parem siis juba "Õunaräni"  |
teema: Windows 11 |
mihhkel
vastuseid: 4791
vaadatud: 800964
|
foorum: Microsoft postitatud: 05.02.2026 12:06:52 pealkiri: Windows 11 |
| , isiklikus arvutis on tõesti igaühe oma otsustada, kas tahab Bitlockerit või mitte, aga korporatiivmaailmas kipuvad olema igas't ISO- vm sertifikaadid ja kindlustused-värgid, mille puhul on üks ... |
teema: Ports võhiku küsimusi Apple ökosüsteemi ja riistvara kohta |
mihhkel
vastuseid: 70
vaadatud: 16505
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 12.05.2025 22:16:13 pealkiri: Ports võhiku küsimusi Apple ökosüsteemi ja riistvara kohta |
Macil ei saa sa midagi enda järgi kohandada
Saab ikka, lihtsalt mitte nii äärmuslikus ulatuses kui mõne Linuxi DE peal. Vastukaaluks on mõned asjad aga ehk stabiilsemad (mitte et mu ... |
teema: Mac Mini |
mihhkel
vastuseid: 192
vaadatud: 197379
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 11.05.2025 22:26:10 pealkiri: Mac Mini |
| , ma oma töö juures pole veel ühestki mahakoolnud minist kuulnud (ja meil on neid päris palju kasutusel, nii Zoom Roomide kui ka lihtsalt infokuva jaoks, enamik ajatatud argipäeviti hommikul kl 8 ... |
teema: MacBook Pro |
mihhkel
vastuseid: 2092
vaadatud: 675606
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 29.12.2024 16:11:47 pealkiri: MacBook Pro |
Jah, Preview ise toimib. Kõik oleks justkui nagu korras, aga see kõige tähtsam fotode organiseerimisel/sorteerimisel on häiritud tänu eelvaadete kadumisele. Müstika.
On olnud sarnane anomaalia. ... |
teema: MacBook Pro käivitub, aga ekraan ei võta pilti ette |
mihhkel
vastuseid: 18
vaadatud: 5556
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 13.10.2024 12:40:25 pealkiri: MacBook Pro käivitub, aga ekraan ei võta pilti ette |
mäki omanikud lakuvad kasvõi kella kui see " äkki aitab ".Mis teha, kui õunafirma toodete parandamine nii absurdselt kallis/keeruline on  |
teema: MacBook Pro käivitub, aga ekraan ei võta pilti ette |
mihhkel
vastuseid: 18
vaadatud: 5556
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 12.10.2024 17:14:57 pealkiri: MacBook Pro käivitub, aga ekraan ei võta pilti ette |
| Väidetavalt hinge ettevaatlik puhastamine aitab (mõnel küll ainult ajutiselt): https://discussions.apple.com/thread/254837177 |
teema: Google Mail/GMail üldteema |
mihhkel
vastuseid: 2228
vaadatud: 628837
|
foorum: Üldfoorum postitatud: 27.09.2024 21:25:32 pealkiri: Google Mail/GMail üldteema |
, Teams ongi üks igavene "junk", nii et õigesti teeb  |
teema: iPad |
mihhkel
vastuseid: 2371
vaadatud: 639927
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 15.06.2024 09:34:56 pealkiri: iPad |
Tundub, et Pro mudelite puhul saab arvestada kuue aastaga, teistel viiega; lisaks pärast seda umbes kaks aastat turvaparandusi.
Võrdluseks: hetkel uusima iPadOS-i (17) vanimad toetatud iPad Pro m ... |
teema: Safari |
mihhkel
vastuseid: 50
vaadatud: 59650
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 28.05.2024 23:41:30 pealkiri: Safari |
| , huvitav, minul ei lasnud Backspace'i määrata (läpaka klaviatuuril). |
teema: Safari |
mihhkel
vastuseid: 50
vaadatud: 59650
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 27.05.2024 23:14:54 pealkiri: Safari |
Kuidas ja kas saab Safaris shortcutid ära muuta?
Et "Refresh" oleks F5 nagu tesites brauserites ja et "Back" oleks backspace klahv.
Apple on nii elementaarsed asjad kahe klahvi kombinatsiooni a ... |
teema: MacBook Pro |
mihhkel
vastuseid: 2092
vaadatud: 675606
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 31.01.2024 20:26:41 pealkiri: MacBook Pro |
| Üldiselt võiks eeldada, et M1 masinad saavad uuendusi veel päris mitu aastat. Aga kes neid õunafirma tuuli täpselt teab, nii et ega keegi ju kindlalt väita ei saa, et aastani 202x saavad uuendus ... |
teema: OpenCore Legacy Patcher (uuem macOS vanale mäkile) |
mihhkel
vastuseid: 28
vaadatud: 17995
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 29.01.2024 22:34:18 pealkiri: OpenCore Legacy Patcher (uuem macOS vanale mäkile) |
| , selle lingi kaudu ei lase App Store'ist Catalinat paigaldada? https://apps.apple.com/us/app/macos-catalina/id1466841314?mt=12 |
teema: MacBook Pro |
mihhkel
vastuseid: 2092
vaadatud: 675606
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 05.01.2024 04:05:23 pealkiri: MacBook Pro |
| See "service recommended" tuletas meelde, et oli hiljuti juhus ühe 2017. a 13-tollisega, mis samuti soovitas akule n-ö hooldust ja kippus mingi hetk hoiatamata pilti taskusse viskama (kuskil 30–10 ... |
teema: MacBook Pro |
mihhkel
vastuseid: 2092
vaadatud: 675606
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 05.01.2024 00:56:36 pealkiri: MacBook Pro |
, topcase = klaver, trackpad ja metallkorpus nende ümber (ning korpuse sisepoolele liimitud aku). Ehk siis pmst kõik, mis ekraani ja emaplaadi vahele jääb.
Endal mul analoogakudega kokkupuudet ... |
teema: MacBook Pro |
mihhkel
vastuseid: 2092
vaadatud: 675606
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 26.12.2023 21:15:35 pealkiri: MacBook Pro |
| Kas keegi teab, et kas kõigile Mac-idele saab ubuntu peale panna või ainult intel versioonidele? Ja siis, et tagasi mac os x-i saab panna kui vaja, kas on ka emaplaadi järgi ident.? T2-kiibiga masi ... |
teema: Macbook Air M1 ja 2 monitori |
mihhkel
vastuseid: 3
vaadatud: 2600
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 14.12.2023 02:40:33 pealkiri: Macbook Air M1 ja 2 monitori |
"Apple tunneb oma kliente, Airi kasutajad ei vaja kahte lisamonitori" – treidmaark ja ell-oo-ell.
Suht ajuvaba jah, arvestades, et viimane Air, mis ainult ühte lisamolli tunnistas, oli 2017. a o ... |
teema: MacBook Air |
mihhkel
vastuseid: 819
vaadatud: 354532
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 14.12.2023 02:01:15 pealkiri: MacBook Air |
Katsetasin ka huvi pärast.
Ühe Catalinaga vana Maci läpaka peal eesti paigutuse puhul Vivaldi brauseris Cmd++ vähendab ja Cmd+´ suurendab (Cmd+- teeb midagi sootuks muud). Ilmselt muud Chromiu ... |
teema: Google Mail/GMail üldteema |
mihhkel
vastuseid: 2228
vaadatud: 628837
|
foorum: Üldfoorum postitatud: 13.11.2023 21:45:47 pealkiri: Google Mail/GMail üldteema |
| , üht-teist saab pärast konto loomist GAM-iga määrata (mõistlik eelkõige juhul, kui sul kontode loomiseks mingi skript on), aga nt nädala alguspäeva minu teada mitte. Tüütu jah. |
teema: MacBook Air |
mihhkel
vastuseid: 819
vaadatud: 354532
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 19.05.2023 14:24:07 pealkiri: MacBook Air |
| , kui Activity Monitor midagi kahtlast ei näita, siis proovi SMC lähtestamist. 2017. a Airi puhul järgi juhiseid ilma T2-kiibita masinate jaoks: https://support.apple.com/en-us/HT201295#:~:text=If% ... |
teema: MacBook Air |
mihhkel
vastuseid: 819
vaadatud: 354532
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 23.10.2022 18:45:35 pealkiri: MacBook Air |
Guugeldasin ja proovisin igast variante safe modest bootimisest kuni terminali käskudeni välja, aga ei miskit. Milliseid terminali käske sa juba proovisid?
Ma vaataks, mida see näitab:
sudo ls ... |
teema: MacBook Pro |
mihhkel
vastuseid: 2092
vaadatud: 675606
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 01.09.2022 09:58:30 pealkiri: MacBook Pro |
Kas mingit analoogi ka on selle 365 asemele.Oli plaanis office ka osta aga tuleb vist midagi muud vaadata. Apple'i enda Numbers/Pages/Keynote? Või siis LibreOffice  |
teema: MacBook Air |
mihhkel
vastuseid: 819
vaadatud: 354532
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 31.08.2022 20:32:48 pealkiri: MacBook Air |
M1 MBA 2020 256GB 8GB RAM
M1 MBP 2020 512GB 8GB RAM
Lisaks siia soovituse vaadata ka M1 MBA 2020 256GB 16GB RAM poole, kuniks neid veel saada on (nüüd kui M2 väljas). Nö kontorirakendustes mälu ... |
teema: Vivaldi - uus veebilehitseja algsetelt Opera tegijatelt |
mihhkel
vastuseid: 25
vaadatud: 55908
|
foorum: Tarkvara postitatud: 28.02.2022 23:58:38 pealkiri: Vivaldi - uus veebilehitseja algsetelt Opera tegijatelt |
| Oskab keegi öelda, kas Vivaldil seda nö "portable" versiooni on? Siin on juhised: https://help.vivaldi.com/desktop/install-update/standalone-version-of-vivaldi/ |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
mihhkel
vastuseid: 4376
vaadatud: 829808
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 07.10.2021 21:21:46 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
| Apple kasutab iirc AMD videokaarte vaid Inteli CPU'dega masinates, milleks on praeguseks ajaks järgi jäänud vaid Mac Pro workstation'id (jah, need, mille hind algab 6k$ pealt) ja 27'' ekraaniga iMa ... |
teema: macOS Big Sur |
mihhkel
vastuseid: 68
vaadatud: 22787
|
foorum: Mac/Apple postitatud: 01.10.2021 00:15:30 pealkiri: macOS Big Sur |
Ma arvan et 11.6 installer juba sisaldab uuendatud Safarit, saab näha kas probleem sedapidi minnes laheneb.
Ei sisalda kusjuures. Puhtaks tehtud masinale selga lastud 11.6-ga tuleb kaasa Safari 14.1 ... |
teema: Chrome või Firefox (Uus küsitlus: millist browserit sina kasutad?) |
mihhkel
vastuseid: 50
vaadatud: 18150
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 12.03.2021 23:52:14 pealkiri: Chrome või Firefox (Uus küsitlus: millist browserit sina kasutad?) |
Vana head Operat ei nuta taga vaid mina üksi. Õnneks tuli Opera üks tegelastest välja Vivaldi-ga ja see arvutis juba pikalt. Puudub veel meilihaldus ... Ei puudu https://vivaldi.com/blog/vivald ... |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 22.06.2020 00:02:16 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
, vt nt https://html5test.com/ - mis videokoodekid see tuvastab?
Või https://bitmovin.com/demos/drm - kas "Encrypted Media Extensioni" all on nt Widevine ees linnuke? Kui ei, siis see seletaks, miks ... |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 19.06.2020 01:51:32 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
| , chromium-codecs-ffmpeg(-extra) või opera-ffmpeg-codecs vms on paigaldatud? |
teema: Chrome või Firefox (Uus küsitlus: millist browserit sina kasutad?) |
mihhkel
vastuseid: 50
vaadatud: 18150
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 19.03.2020 15:50:03 pealkiri: Chrome või Firefox (Uus küsitlus: millist browserit sina kasutad?) |
Küsitlusest on puudu variant "Midagi muud"
Kasutan Vivaldit. Chrome'i mootor, aga palju lisafunktsioone ja seadistusvõimalusi. |
teema: kõige parem error |
mihhkel
vastuseid: 1337
vaadatud: 575525
|
foorum: Naljakad juhtumised arvutimaailmast postitatud: 06.10.2018 12:05:00 pealkiri: kõige parem error |
Kui ühiku puudumine välja jätta, siis variant "1 miljard" [baiti] = 1 GB oleks ju isegi õige  |
teema: kõige parem error |
mihhkel
vastuseid: 1337
vaadatud: 575525
|
foorum: Naljakad juhtumised arvutimaailmast postitatud: 12.05.2017 20:39:07 pealkiri: kõige parem error |
LIBDBUSMENU-GLIB-WARNING **: Trying to remove a child that doesn't believe we're it's parent.
Vaat kus sõnakuulmatu alamprotsess. |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 06.08.2015 19:36:04 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
| "C:\Program Files (x86)\Opera\cache" ümber jutumärgid äkki? |
teema: Kommenteerimine: B-52 Stratofortress |
mihhkel
vastuseid: 19
vaadatud: 3959
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 24.04.2014 11:52:39 pealkiri: Kommenteerimine: B-52 Stratofortress |
Ostsin ruuteri, tehing kiire ja korralik  |
teema: Kommenteerimine: antu14 |
mihhkel
vastuseid: 192
vaadatud: 65293
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 30.08.2013 16:55:27 pealkiri: Kommenteerimine: antu14 |
Ostsin ruuteri, kõik OK  |
teema: Samsung I9100 Galaxy S II |
mihhkel
vastuseid: 7146
vaadatud: 1313000
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 22.08.2013 13:33:55 pealkiri: Samsung I9100 Galaxy S II |
| Kas sellele probleemile, et äratus käib ainult sekundi või kaks, on mingit lahendust ka? Otsinguga leidsin vihje mälupuudusele koos soovitusega ebavajalikud taustal käivad äpid maha lasta, aga n ... |
teema: Kommenteerimine: jigsaw813 |
mihhkel
vastuseid: 366
vaadatud: 102209
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 24.04.2013 23:58:41 pealkiri: Kommenteerimine: jigsaw813 |
Ostsin telefoni  |
teema: Nokia E52 |
mihhkel
vastuseid: 672
vaadatud: 206582
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 28.10.2012 18:31:59 pealkiri: Nokia E52 |
oleks vaja kogu telefoni raamatu kontaktid saata arvutisse ,et hiljem uue sim kaardile tagasi saata.Mis proge või mis tarkvara mul läheb arvutisse vaja ja mida ma tegema pean?
Kui uus SIM läheb ... |
teema: Avastati esimesed värvilised filmikaadrid |
mihhkel
vastuseid: 9
vaadatud: 3174
|
foorum: Varia postitatud: 14.09.2012 19:16:31 pealkiri: Avastati esimesed värvilised filmikaadrid |
| Üks vene fotograaf kasutas mõni aasta hiljem sarnast tehnoloogiat värvifotode saamiseks: http://www.boston.com/bigpicture/2010/08/russia_in_color_a_century_ago.html |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 27.08.2012 15:58:48 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
| , paremklõps suvalisel kaardil - Kohanda - Luba pisipildid kaartidel (linnuke eest ära). |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 06.07.2012 12:11:14 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
Chrome on parim.Ei ole  |
teema: Nokia E52 |
mihhkel
vastuseid: 672
vaadatud: 206582
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 05.04.2012 13:29:45 pealkiri: Nokia E52 |
| Eestis ta ongi mul enamasti sees, aga roamingus on MB hind natuke kallim... |
teema: Nokia E52 |
mihhkel
vastuseid: 672
vaadatud: 206582
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 05.04.2012 01:50:33 pealkiri: Nokia E52 |
Avastasin täna, et kuigi AGPS on keelatud, kasutab telefon seda ikkagi. Telefoni restart ega AGPS-i sisse ja uuesti välja lülitamine ei aidanud  |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 27.03.2012 17:53:39 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
| Pluginad jooksevad eraldi protsessina ka 32-bitistel. |
teema: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
mihhkel
vastuseid: 1830
vaadatud: 513713
|
foorum: Tarkvara postitatud: 04.03.2012 00:41:59 pealkiri: Opera ja kõik tema probleemid ning lahendused |
| Mul ei tööta No Dupes ja laienduste kaudu avanevad kaardid lähevad samuti valesse (vasakusse) otsa. (Platvorm: Debian Lenny, 32-bit) |
teema: ÜRO tahab Interneti oma kontrolli alla võtta |
mihhkel
vastuseid: 74
vaadatud: 14099
|
foorum: Arvuti ja internet postitatud: 21.02.2012 18:28:24 pealkiri: ÜRO tahab Interneti oma kontrolli alla võtta |
Mida veel  |
teema: Nokia E52 |
mihhkel
vastuseid: 672
vaadatud: 206582
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 04.02.2012 21:54:52 pealkiri: Nokia E52 |
Telefoni kõige kohutavam plugin on see nn. galerii mis on aeglane ja lagib ning puudub piltide vaatamise zoom funktsioon (sama funktsioon töötab kui pilte vaatan kontor -> failihaldur alt).
S ... |
teema: Üleskutse: Ei ACTA'le! |
mihhkel
vastuseid: 1656
vaadatud: 386245
|
foorum: Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... postitatud: 27.01.2012 02:02:30 pealkiri: Üleskutse: Ei ACTA'le! |
| O sancta simplicitas... |
teema: Mart Laari Facebook lehel toimub tsensuur - kas uue (vaikiva) ajastu algus? |
mihhkel
vastuseid: 310
vaadatud: 92552
|
foorum: Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... postitatud: 27.01.2012 01:29:46 pealkiri: Mart Laari Facebook lehel toimub tsensuur - kas uue (vaikiva) ajastu algus? |
Mälus sai ruum otsa?  |
| |