|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
sõnum |
teema: Kommenteerimine: HPTA374 |
mairo22
vastuseid: 184
vaadatud: 108128
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 26.06.2008 21:17:05 pealkiri: Kommenteerimine: HPTA374 |
| Ketas ostetud ja töötab perfecto |
teema: Samba kiirus |
mairo22
vastuseid: 8
vaadatud: 4332
|
foorum: Linux & UNIX postitatud: 08.01.2008 01:19:49 pealkiri: Samba kiirus |
Proovisin just OpenSuse 10.2 ja Win2k vahel üle samba 700MB faili liigutada.
Linux->Windows liikus fail 6500kbytes/s (52Mbit/s)
Windows->Linux aga 8300kbytes/s (66,4Mbit/s)
Sinna otsa tu ... |
teema: Kommenteerimine: .who. |
mairo22
vastuseid: 35
vaadatud: 15624
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 27.06.2007 10:27:54 pealkiri: Kommenteerimine: .who. |
| Kandis raha ette, saatsin kauba hilinemisega ja tehing igati bro! |
teema: Kahe miniDVD video kokku panemine ühe DVD peale |
mairo22
vastuseid: 7
vaadatud: 3500
|
foorum: Multimeedia- ja helifoorum postitatud: 24.01.2007 18:44:42 pealkiri: Kahe miniDVD video kokku panemine ühe DVD peale |
Hetkel ühe testplaadi tegin siis nii, et dvd-decrypteriga iso'd igast DVD-st.
Daemon-toolsiga virtuaalsed CD-d ja iga iso mountisin eraldi seadmena külge.
DVD-shrinkiga main-video kataloogid ühek ... |
teema: Kahe miniDVD video kokku panemine ühe DVD peale |
mairo22
vastuseid: 7
vaadatud: 3500
|
foorum: Multimeedia- ja helifoorum postitatud: 23.01.2007 13:05:22 pealkiri: Kahe miniDVD video kokku panemine ühe DVD peale |
On videokaamera, mis kirjutab kõik 1,3GB vms DVD peale.
Kuna väikeste plaatide hunnikuga halb ringi käia, siis kirjutaks 2-3DVD'd ümber ühe suurema peale.
Oskab keegi soovitada, mis programmiga ... |
teema: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
mairo22
vastuseid: 23208
vaadatud: 5775366
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 24.10.2006 22:14:12 pealkiri: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
| Sinna on veel aega aga kui eesti tv signaal soome eeskujul ülenisti digiks muutub on praegused tv-kaardid kõik kasutud. Pole uurinud, vb on juba digisignaali toetavaid kaarte saadaval. |
teema: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
mairo22
vastuseid: 23208
vaadatud: 5775366
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 23.10.2006 20:48:32 pealkiri: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
| Olen siiani analoog TV omanik ja isegi ei mõtle digi TV peale minekut. Ei mingeid häireid, kokkujooksmisi, pane või 10 telekat üksteise järgi. Ja kõike seda odavama raha eest. Kui töötu oleks ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 23.10.2006 20:42:40 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
Redikate, võta jah ekodu. Mõni vähemalt õpib teiste vigadest ja püüab neist hoiduda aga mõnel on vaja vitsad ise kätte saada
Midagi püsivat ei soovita sul mõni kuu sinna peale panna kuna ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 17.10.2006 18:15:54 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
|
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 09.10.2006 12:30:37 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
Niinih, ekodu.net pani nüüdseks oma foorumi ka kinni. Arvatavasti ikka sellepärast, et sinna tekkis viimasel ajal juurde ainult vihaste kasutajate postitusi.
Kui vastust ei saa ei maili kui foorum ... |
teema: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
mairo22
vastuseid: 23208
vaadatud: 5775366
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 27.08.2006 20:39:23 pealkiri: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
Satelliitühendust võib häirida kõva vihm, suur tuul ja väga tihe lumi.
Lisaks on ehk mõni kuulnud ülilevist, kus raadiosageduslained peegelduvad pilvedest pika maa peale tagasi. Satelliitside ... |
teema: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
mairo22
vastuseid: 23208
vaadatud: 5775366
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 23.08.2006 22:50:53 pealkiri: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
| See oli teisipäev 22.august kl17 ajal kui 70 kanalist jäi alles ainult 3tk eesti omad. Kõikidel teistel näitas "No Signal" või oli must pilt. Kusagil sellise katkestuse kohta inffi ka pole, mis j ... |
teema: TV kava desktopile |
mairo22
vastuseid: 134
vaadatud: 60769
|
foorum: Linux & UNIX postitatud: 11.08.2006 08:08:36 pealkiri: TV kava desktopile |
| Tundub et kavade live bookmark on jälle tööle hakanud aga charset on vale. Pakun et UTF-8 asemel võiks ISO8859-1 olla. |
teema: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
mairo22
vastuseid: 23208
vaadatud: 5775366
|
foorum: Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum postitatud: 27.07.2006 14:10:41 pealkiri: Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) |
| See, et Starman mingeid arveid sisse nõuaks ma küll omast kogemusest näinud pole, ma olen vahest pikalt kodust ära ja mingeid kirje pole, iga kord ei ole meeles ka maksta aga üle 2 kuu maksmata p ... |
teema: GPS seadmed |
mairo22
vastuseid: 195
vaadatud: 73301
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 26.07.2006 08:08:25 pealkiri: GPS seadmed |
Sirf star III chipset peaks võimaldama 20 satelliidi jälgimist.
Aga mingi probleem sellega veel oli, et reaalselt 20 satelliidi andmeid ei jälgita vaid kuni 12 kuigi seadme poolt olid kõik ee ... |
teema: GPS seadmed |
mairo22
vastuseid: 195
vaadatud: 73301
|
foorum: Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika postitatud: 25.07.2006 20:48:09 pealkiri: GPS seadmed |
| Tevalos müügil uued ja täpsemad GPS seadmed, mis kasutavad võimalusek lisaks ka GSM ja 3G võrku paremaks asukoha määramiseks. Lisaks on määramine kiirem ning senise 12 satelliidi asemel kasut ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 25.07.2006 20:43:28 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
| See ssh kaudu passwordi asi võib ju turvaline olla aga sellise asja pärast pole mõtet dubleeritud netiühendusi tegema hakata juhuks kui üks teenusepakkuja peaks pillid kotti panema kasvõi ajutis ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 21.07.2006 18:01:53 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
mmz, pole vajadust veel ekodu foorumis ringi käia niipalju et taolise teema peale sattunud oleks.
Aga nagu öeldud, siis enne nende linkide nägemist ei teadnud et välismaised hostingupakkujaid kas ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 21.07.2006 16:11:38 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
Mõtlesin, et uurin natukene kelle käest ekodu ise teenust ostab. Lihtsalt informatiivne info.
Alustuseks ping on kuidagi kahtlaselt suur:
# ping ekodu.net
PING ekodu.net (85.92.72.114 ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 21.07.2006 00:29:20 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
Jah, ekodu tunub seni otsingute põhjal ka ainuke sobiv olevat.
Kahju ainult, et nad telefoni teel tuge ei paku (küsisin täna järgi) kui mõni kiire probleem juhtub olema.
Käis mõte läbi et ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 20.07.2006 18:33:46 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
Tundub tore hostingupakkuja olevat aga neil alla 100EEk paketis max 3 mysqli.
Hetkel omal 5baasi kasutuses ning otsin võimalust et saaks 1-2 juurde teha.
Odava raha eest head asja on üsna raske ... |
teema: Soovitage virtuaalserverit |
mairo22
vastuseid: 3724
vaadatud: 1135866
|
foorum: WWW postitatud: 20.07.2006 10:37:06 pealkiri: Soovitage virtuaalserverit |
beeserver.net - vana mysql vers 4.0.26 (uuemaga ei ühildu timestamp ning passwordide hashide pikkus lühem)
zerver.eu - kontakti on nende lehe kaudu võimatu saada mingite probleemide ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 17.07.2006 15:42:46 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
Jään praegu GNUPG juurde mis pakub päris palju erinevaid variante ja kuni 2048bit votmeid.
Siiani läbiproovitud masinates oli õnneks kõigil Linuxitel gpg installitud aga SunOS-l seda polnud. ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 16.07.2006 01:29:52 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
See br-force vastane automaatne IP blokeerimine oleks jälle üks nö elementaarne turvalisuse nõue.
Kogu selle asjaga on mõned probleemid kuna erinevaid passworde on kümnete viisi ning ilma se ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 15.07.2006 09:55:28 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
Väike täiustus veel mida vahepeal leidnud olen:
PHP-ga kasutamiseks on olemas mhash pakett, mis toetab krüptoalgoritme: SHA1, SHA160, SHA192, SHA224, SHA384, SHA512, HAVAL128, HAVAL160, HAVAL192 ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 15.07.2006 01:18:32 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
RIPEMD kohta sellise asja leidsin:
The 256 and 320-bit versions diminish only the chance of accidental collision, and don't have higher levels of security as compared to, respectively, RIPEMD-128 and ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 15.07.2006 00:53:30 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
| Kõigepealt peaks ikka alustama sellest et mida sa krüptid. Üldjuhul kui hoiad krüptitud andmete salasõna samas masinas kus andmeid endid ning mõlemad on kasutajale kättesaadavad võib igasuguse ... |
teema: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
mairo22
vastuseid: 18
vaadatud: 6443
|
foorum: Turvalisus postitatud: 15.07.2006 00:15:16 pealkiri: Turvalise krüptoalgoritmi valimine |
Millega siis ikkagi oma passworde jms krüptida, md5, sha-1 jne?
md5 on juba ammuilma lahti häkitud, max variantide arv 2^64
sha-1 tehti lahti eelmine aasta, max variantide arv 2^80 ehk turvalise ... |
teema: Mälupulk turvaliseks |
mairo22
vastuseid: 6
vaadatud: 1792
|
foorum: Turvalisus postitatud: 14.07.2006 23:31:52 pealkiri: Mälupulk turvaliseks |
| Aga et asi ka linuxis töötaks? |
teema: Kommenteerimine: bantid |
mairo22
vastuseid: 128
vaadatud: 36920
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 29.06.2006 13:09:26 pealkiri: Re: Kommenteerimine: bantid |
| Serial+LPT kaart ostetud ja sain kiirelt korraliku kauba kätte. |
teema: Windowsi kiire IP muutmise script |
mairo22
vastuseid: 6
vaadatud: 5213
|
foorum: Kasulikud näpunäited postitatud: 21.06.2006 09:27:46 pealkiri: Windowsi kiire IP muutmise script |
Kuna käin lapakaga pidevalt töö ja kodu vahel, siis tüdinesin ära 2x päevas IP jms käsitsi sisestamisest.
Tööl käib DHCP ja kodus staatiline IP aadress sh DNS.
Esiteks teed ühe faili a ... |
teema: X-graafilise keskkonna kuvamine puttyga |
mairo22
vastuseid: 14
vaadatud: 6508
|
foorum: Linux & UNIX postitatud: 16.05.2006 19:35:56 pealkiri: X-graafilise keskkonna kuvamine puttyga |
Pane linuxi masinas käima: vncserver
Küsitakse passwordi ja kõik.
WIndowsi masinas tõmbad vncviewer-i ja paned sisse IP näit: 192.168.1.1:1 ja oledki sees.
See :1 võib olla erinev, olen ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 26.04.2006 22:21:40 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Proovisin natuke Win2000 all tuuninguid teha ja selle tulemusena ei töötanud mul enam samba sharetud kettad.
Täpsemalt sis TcpwindowSize kui panna suurem kui 65000 annab sellise errori Sambaga teg ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 23.04.2006 20:47:05 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
10 sekundit on pisut liiga lyhike aeg p6hjapanevate j2relduste tegemiseks.
Kas veidi pikemalt ei saa testi jooksutada? N2iteks paar minutit.
Tegin teste korduvalt 4-5min jooksul ja parim tulemus o ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 23.04.2006 11:29:28 pealkiri: Re: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Jätsin kogemata kahe silma vahele selle iperf nimelise asja. Linuxi jaoks lasin sortsust paki kokku.
Tegin testid ära ja tulemused sellised:
[b]UDP[/b]
iperf -c 192.168.1.1 -u - ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 23.04.2006 00:35:59 pealkiri: Re: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Sellisel juhul pole ju vähimatki mõtet arutada kaabli kategooria jms. üle. Eks mulle jäi pealkirjast lihtsalt vale mulje.
-- Andres Alla
Igale asjale saab mitut moodi läheneda. Ketastest ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 22.04.2006 14:02:36 pealkiri: Re: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Linuxi masinas löön enne kopeerimist käima iptraf nimelise programmi ja näitab reaalajas IN/OUT ja kogu kiirust.
http://iptraf.seul.org/shots/iptraf-dstat1.gif
Ma ei näe suurt mõtet mõõta ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 22.04.2006 10:38:37 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
| Tundub et kaabel tuntakse tõesti automaatselt ära st kui oli 100Mbit kaabel siis näitas ka 1Gbit ühendust kuigi kiirus oli 120Mbit ainult aga tegin nüüd crossover õige 1Gbit kaabli 5m pikkuse j ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 20.04.2006 14:25:12 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Avastasin suht juhuslikult et 1Gbit CAT5 kaabli puhul on kõik sooned kasutuses (100Mbit puhul ainult 4 soont). Lisaks on ristkaabli puhul kõik sooned risti aga 100Mbit puhul ainult 4 soont.
Ka se ... |
teema: Kommenteerimine: birq |
mairo22
vastuseid: 30
vaadatud: 8885
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 17.04.2006 19:18:39 pealkiri: Re: Kommenteerimine: birq |
Ostis emme, maksis raha osaliselt ette ära.
Tasub äri ajada. |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 14.04.2006 09:00:06 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Jah tean seda et cached reads ei näita tegelikku kiirust ja olen algusest peale 47.14 MB/sec-ga arvestanud.
Olen üritanud googeldada et aru saada mis vahe on siis tegelikult cat-5 ja cat-6 kaabli ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 13.04.2006 19:07:34 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Linuxi all näiteks hdparm-iga testid:
# hdparm -tT /dev/hdc
/dev/hdc:
Timing cached reads: 1280 MB in 2.00 seconds = 638.68 MB/sec
Timing buffered disk reads: 142 MB in 3.0 ... |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 13.04.2006 00:00:01 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
Linuxi masinal iptraf näiteks.
Äki on asi, et ühes masinas ehk HP laptopis on võrgukaart 32bit ja teises Athlon 3000+ masinas 64bit võrkar (emaplaadi peal olev)? |
teema: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
mairo22
vastuseid: 28
vaadatud: 11100
|
foorum: Andmeside ja kõnelevi postitatud: 12.04.2006 23:07:53 pealkiri: 1Gbit LAN ja CAT6 kaabel |
On kaks võrkarit 1000Mbit toega aga täna testites üle 120Mbit/s ei õnnestunud saada, mõlematpidi.
Ühelpool OpenSuse 10 ja teisel Win2000.
Jäin mõtlema et äki kiirus nii all kaabli pärast k ... |
teema: SATA-II ja SLI aktiveerimine nforce4 emaplaatidel |
mairo22
vastuseid: 6
vaadatud: 1601
|
foorum: Protsessorid postitatud: 11.04.2006 16:14:14 pealkiri: SATA-II ja SLI aktiveerimine nforce4 emaplaatidel |
| Võtsin korra veel ajakirja ette. On olemas teatavasti 3 tüüpi nforce4 kive ja seal käis jutt just sellest kõige odavamast kuna teistel on sata-2 aktiveeritud ju. Proovimist igatahes tasub. |
teema: SATA-II ja SLI aktiveerimine nforce4 emaplaatidel |
mairo22
vastuseid: 6
vaadatud: 1601
|
foorum: Protsessorid postitatud: 11.04.2006 12:20:45 pealkiri: SATA-II ja SLI aktiveerimine nforce4 emaplaatidel |
Meie üks arvutiajakiri kirjutas et ka tavalistel nforce4 kiipidega emmedel on võimalik SATA-II ja SLI tööle saada.
Googlest leidsin ka paar pildikest kus tuleb paar nforce4 kivil olevat ühendust ... |
teema: Kommenteerimine: martl |
mairo22
vastuseid: 244
vaadatud: 61723
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 05.04.2006 22:42:49 pealkiri: Kommenteerimine: martl |
| Tehing nii nagu olema peab ja postiga saatmisel probleeme pole. |
teema: Kommenteerimine: Siil udus |
mairo22
vastuseid: 27
vaadatud: 15715
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 05.04.2006 22:40:00 pealkiri: Kommenteerimine: Siil udus |
| Kõik läks nii nagu pidi ja kokku lepitud. |
teema: Kommenteerimine: FPSrulez |
mairo22
vastuseid: 14
vaadatud: 6180
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 03.04.2006 22:37:35 pealkiri: Kommenteerimine: FPSrulez |
| Mees tuli, nägi ja ostis prose nii nagu lubatud. |
teema: Kommenteerimine: kutsa99 |
mairo22
vastuseid: 171
vaadatud: 58437
|
foorum: Kommentaarid kasutajatele postitatud: 01.04.2006 09:35:58 pealkiri: Kommenteerimine: kutsa99 |
Tegin vahetuskauba. Aus mees, kõik oli nii nagu lubatud.
EDIT: kuna kaubaga polnud kaasas kõiki garantiipabereid jm mis sinna juurde käis, siis väheke ettevaalik võiks olla ostmisel et kõik m ... |
| |