Avaleht
otsing leidis 114 vastet
Avaleht  mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor sõnum
  teema: Failide taastamine
indrek

vastuseid: 4
vaadatud: 2085

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 31.03.2010 01:46:42   pealkiri: Failide taastamine
Testdiski paketis leiduv photorec mind sarnaste probleemide korral alati päästnud.
  teema: dd-wrt ja port 80 suunamine
indrek

vastuseid: 4
vaadatud: 2572

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 13.10.2009 12:45:29   pealkiri: dd-wrt ja port 80 suunamine
Mul on sellised lahendused alati kenasti töötanud (annan dhcpga IP, kuid lähtuvalt MACist saab sama ip alati). Kui ssh-ga ruuterisse lähed, siis kas sealt saad ligi veebiserverile? Kas veebiserver ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 05.12.2007 19:22:05   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, kõige kiirem viis vast adobe acrobat juurde installida sellisteks juhtudeks.
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 19.11.2007 02:19:37   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, taastada on tihtipeale võimalik sõltumatult failisüsteemist (kui pole faile füüsiliselt üle kirjutanud), lihtsalt mõnes situatsioonis võtab veidi aega. testdisk ja photorec on mul paar korda ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 17.11.2007 15:18:54   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, http://download.novell.com/SummaryFree.jsp?buildid=ESrjfdE4U58~ leiab selle. http://librarycomputerguy.wordpress.com/2007/10/20/open-ms-word-2007-docx-documents-in-ubuntu/ on kah veel mingi õpetus, ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 17.11.2007 01:45:32   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
Openofficele saab jah plugina peale panna, mis avab neid docxe, aga kui neid vähe on, saad mõnda veebipõhist konvertijat kasutada. Ise olen kasutanud zamzari http://zamzar.com/
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 14.11.2007 22:47:05   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
veel üks ümbernurga alternatiiv on panna samas failis:

RC_PARALLEL_STARTUP="yes"

mõne konfiguratsiooni puhul võib see problemaatiline olla (hoia esimesel korral livecd ligi).
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 10.11.2007 15:16:41   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
,

/etc/conf.d/rc.conf

failis muuda RC_NET_STRICT_CHECKING selliseks:

RC_NET_STRICT_CHECKING="none"

siis ei ürita ta buutimisel ühtegi võrguühendust käima tõmmata.
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 04.11.2007 00:19:47   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, ubuntul polegi by default root-kasutajat - root-õigustes saad teha asju pannes tarviliku käsu ette sudo
root-kasutaja võib muidugi teha - mu mälu järgi aktiveeris selle käsk: sudo passwd

s ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 03.11.2007 01:25:15   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, ja enne töötas korralikult? Äkki on swap-partitsioon ära unustatud kuidagi (täiesti lambist pakutud, ükskõikmisteine probleem võib kah olla - vbla kuumeneb prose üle jne)? Vaata, mida sudo ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 26.10.2007 22:30:03   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, esimene tulemus googlest:
http://www.linux.com/articles/113715
ja teine:
http://blog.dotkam.com/index.php/2007/06/25/custom-keyboard-layout-in-ubuntu-or-just-linux/
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 25.10.2007 23:53:18   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, thinkpadide puhul aitab thinkwiki:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Problem_with_video_output_switching
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 25.10.2007 14:40:06   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, mis videokaardiga on tegu?
  teema: Ubuntu ja Raadio2
indrek

vastuseid: 4
vaadatud: 4136

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 20.10.2007 23:26:03   pealkiri: Ubuntu ja Raadio2
mplayer mms://213.35.156.21/raadio-2
või misiganes muu muusikamängija, mis sellist aadressi avada lubab..
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 18.10.2007 21:09:37   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
mnjah, nii informatsiooni korras, et praegune skype'i linuxi-versioon (1.4.*) kasutab just qt4-a.
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 27.09.2007 21:28:29   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
Terminaator, asi selles, et tegelikult pole täpselt teada, mida sa tahtma hakkad - vbla vaja kuskil printeri külge arvuti ühendada? Võibolla tahad kaardilugejat külge panna? lsmod käsk näitab s ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 29.03.2007 19:53:16   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
Vähemalt kubuntuga julgen ka uutele kasutajatele praegu soovitada juba viimast Kubuntu Feisty beetat - jookseb mul kahes arvutis (sh läpakas, mis selle ordiga üsna sarnane) kenasti ja foorumites ka ...
  teema: kiire mure GRUB-iga
indrek

vastuseid: 34
vaadatud: 11820

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 18.02.2007 18:30:39   pealkiri: kiire mure GRUB-iga
, vbla leiad siit midagi, aga OLE ETTEVAATLIK, et windowsi ketast maha ei tapaks:
http://www.linuxforums.org/forum/debian-linux-help/32939-fixing-grub-error17-without-formatting.html
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 11.02.2007 21:13:39   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
, äkki on tegemist videokaardi resolutsioonivahetamise protsessiga?
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 05.02.2007 17:46:56   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, ruuteri restarti oled proovinud?
  teema: Muusikaline omalooming Linuxi all
indrek

vastuseid: 23
vaadatud: 8835

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 24.01.2007 20:39:23   pealkiri: Muusikaline omalooming Linuxi all
Just kuulutati välja http://www.ubuntustudio.com/
eeldatavalt tuleb välja aprillis.
Aga pane mõni uuem ubuntu, 5.04 on ikka iidne juba.
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 17.01.2007 09:44:40   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, see ruuter peaks andma sulle dhcpga ühenduse, mis peaks olema kõige standardsem ja erilist konfi mitte vajama. Võrgukaart sul töötab? mida ifconfig näitab?
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 07.01.2007 21:16:07   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
,

sudo mount /dev/sda1 /kuhugile/kataloogi

peaks käsurealt töötama. Kuigi uuemad kded-gnomed peaksid selle automaagilsielt ära tundma.
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 07.01.2007 04:30:39   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, mida dmesg näitab vahetult peale selle ühendamist?
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 18.12.2006 19:15:01   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=185174
peaks aitama, aga sul on tõenäoliselt selleks vaja töötavat internetiühendust (üle kaabli siis).
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 18.12.2006 09:42:46   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
on üsna vähetõenäoline, et su koju mõni avalik leviala levib - see eeldaks, et 30 meetri raadiuses keegi kogu maailmale oma netti jagab.

aga sellest teisest probleemist (wifi card not availab ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 15.12.2006 00:26:01   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
kirjuta konsooli:
sudo ifup eth0
sudo dhcpclient3 eth0 [EDIT: õige käsk oleks muidugi olnud sudo dhclient3 eth0]
vaata, mis juhtub.
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 21.11.2006 19:09:32   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
, ma olen siuksest asjast kuskil kuulnud. Vaata, et su /etc/hosts fail oleks korrektne. Kui seal kõik korras, siis lükka ipv6 välja. Kui see ka ei aita, siis vaata gentoo foorumist, sest su kirjeld ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 15.11.2006 18:54:23   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
kde ksysguard avaneb kõige lihtsamalt klahvikombinatsiooniga "cntrl"+"Esc", aga 384 mega mäluga peaks Krita küll talutavalt jooksma.

Samba konfimiseks on kde control centeris eraldi moodul, gnom ...
  teema: Folding@home
indrek

vastuseid: 1797
vaadatud: 482815

sõnumfoorum: HV üritused   postitatud: 10.11.2006 23:48:39   pealkiri: Folding@home
Kuidas see tollimaksujama siis lahenes?
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 03.11.2006 22:02:16   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, kui ei ole native draivereid, proovi ndiswrapperiga. Sellega on küll veidi jamamist, aga tavaliselt saab asja käima.
  teema: Folding@home
indrek

vastuseid: 1797
vaadatud: 482815

sõnumfoorum: HV üritused   postitatud: 14.10.2006 16:05:00   pealkiri: Folding@home
, FAH GPU klienti linuxile pole vist niipea oodata? Nagu tänane slashdot kirjutab, teeb üks gpu ära 50 CPU töö tänu paralleelarvutuste võimalusele.
  teema: Folding@home
indrek

vastuseid: 1797
vaadatud: 482815

sõnumfoorum: HV üritused   postitatud: 13.10.2006 02:08:53   pealkiri: Folding@home
nonäe, tänu värskele verele oleme edukalt taas esikaheksasaja hulka murdnud. Sellist 24h keskmist pole Estonia team vist varem näinudki.
http://folding.extremeoverclocking.com/team_summary.php?s= ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Knoppix -iga
indrek

vastuseid: 248
vaadatud: 45497

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 23.09.2006 23:33:46   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Knoppix -iga
mul oli muuseas raneliga samasugune asi, kui viimati üritasin, ja ega ei saanudki asjale pihta, enne jõudis elion kaabli majja vedada. Kas see windowsi peal muidu töötab (ei hakanud testimise pär ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 02.09.2006 00:24:47   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
kui kellelgi enam vana gcc-d pole, aga qemu ikka kõvasti vaja, siis peaks see aitama: http://www.gibix.net/projects/qemu/
väidetavalt töötavad 0.8.0 patchid ka 0.8.2 peal. Kummaline, et neid veel ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 01.09.2006 23:43:12   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
netist mäletan nagu juttu sellest, et qemu kompileerida gcc 3.xiga ja kqemu 4.x-iga (või kasutada cvs-versiooni). Endal pole olnud põhjust proovida.
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 31.08.2006 12:27:59   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
kedagi huvitab siis 2006.1 ilmus täna koos gcc 4.1.1 ja glibc-2.4-r3 thumbs_up.gif

ja et sellest kasu saada (veidi kiirem, eriti c++ korral; veidi turvalisem), tuleb käituda lähtuvalt siinolevast õpetus ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 29.08.2006 15:22:51   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
,
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Install_Linux_after_Windows
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Install_Windows_after_Gentoo

Nagu näed on jah veidi lihtsam Linuxit peale Windowist installida. Aga sõlt ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 29.08.2006 14:11:35   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
, tutvu oma /boot/grub/grub.conf failiga - seal on kirjas millist kernelit kasutatakse, millist partitsiooni juurkataloogina jne. Samuti leiad netist piisavalt õpetusi, kuidas grub windowsit buutima ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 28.08.2006 23:37:44   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
Grub toetab viimased aasta-paar reiserfsi, vanasti jah ei toetanud. Mul kah siin ühel arvutil mingil põhjusel (tegelikult sellepärast, et võtsin /boot partitsiooni kasutusele portage partitsioonin ...
  teema: X-graafilise keskkonna kuvamine puttyga
indrek

vastuseid: 14
vaadatud: 6508

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 12.05.2006 15:57:37   pealkiri: X-graafilise keskkonna kuvamine puttyga
NX-i kliendid peaksid kah windowsil olemas olema - võtab vnc-st vähem võrguressurssi. NX serveri olen ubuntu peal tööle pannud, nii et debianil peaks kah minema. http://www.nomachine.com/download ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 09.05.2006 21:46:59   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
Ma ep mõtle 'i, aga mõned gentooga alustajad kipuvad arvama, et ~x86 on eraldi branch, nagu debian unstable või ubuntu beeta, mis peaks iseseisvalt koos enamvähem töötama. Mõnel erijuhul võib ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 07.05.2006 18:04:50   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga


See vahe pole esialgu jah eriline, aga omast kogemusest võin ütelda, et peale kolme aastat hoolsat syncimist andis eraldi partitsiooni eraldamine tunda küll. Faili mountimine on ilmselt mugavam ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
indrek

vastuseid: 1506
vaadatud: 254101

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 03.05.2006 19:40:41   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga
, just kogemuste saamine ongi üks põhjus, miks gentood installida. Aga kui sul knoppix kah ei suuda xi konfi ehitada, siis peaksid vast otsima spetsiifiliselt oma kaardi kohta infot gentoo foorumist ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 20.04.2006 04:44:17   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, ma ei mäleta täpselt ja pole cd-d ka käepärast, aga vist on install-cdga nii, et mitte ei vajuta enter vaid kirjutad memtest või memtest86 ja siis enter. Seejärel lased tal vähemalt mõned tu ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 24.03.2006 13:04:22   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, ok, siis on midagi kummalist lahti. Kuna ma Gnome' ei tunne, siis teeme asja ära ümber nurga.

Esimesena installeeri endale nano (nano on tekstipõhine tekstiredaktor, võibolla on see kohe ka ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 24.03.2006 01:46:35   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, niisiis ta avab selle faili ja sa saad teda tekstiredaktoris onju muuta? Ja siis salvestamisel ütleb, et pole õiguseid? Kui nii, siis kas sul on /boot eraldi partitsioonil?
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 24.03.2006 00:24:36   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, no saad ikka. Miks ei saa?
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 05.03.2006 20:40:35   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, kui oled neid foorumis toodud õpetusi proovinud ja abi pole saanud, siis võid loota selle peale, et Dapperis asi korras. Vähemalt paar allikat sellele viitavad. Dapper peaks aprillis välja tulem ...
  teema: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
indrek

vastuseid: 3765
vaadatud: 690905

sõnumfoorum: Linux & UNIX   postitatud: 05.03.2006 16:55:04   pealkiri: Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga
, ma vaatan et su küsimus siin pikalt vastamata - võibolla aitab veidi sellise koha uurimine: http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_Synaptics_Touchpad
Jäta need kerneli konfid jne vahele, asi, mis edas ...
 
mine lehele 1, 2, 3  järgmine Ajatsoon GMT +3 » Eesti suveaeg
näita foorumit:  



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.