Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 304, 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2024 11:11:28 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Etz, mis osa täpsemalt ja miks sulle siin niiväga absurdne tundub? hetkel tundub mulle absurdne sinu trollimine...st. pigem nagu selline kibestunud jutu moodi värk. sul ei ole süsteemi, mis suudaks kvaliteetselt esitada madalaid sagedusi?


ot:
Ei mitte see ja kibestunud ma pole kuskilt otsast, olen oma süsteemiga ise rahul.
Lihtsalt naljakas on lugeda, kuidas alati hüppavad välja kuskilt kohe mingid "bassheadid" ja jutt läheb kohe sellele,
kui madalale kellegi süsteem mängib ning kui suure SPL'iga (kui klaasid ei klirise, pole ikka õige värk) ning Dubstep ja Hip-Hop on ainsad zanrid, mide etaloniks võtta ja kõik muu on kibestumine ja mida veel. icon_lol.gif

Rohkem seda teemat ei risusta, koristan selle silma alt ära, luban...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2024 11:50:43 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Muud kõlarid võivad olla või ka mitte olla aga woofrita ei saa

Kusjuures ilma igast emotsioonideta icon_biggrin.gif - õige, woofer peab olema ! Sest ainult tweetriga kaugele ei purjeta icon_wink.gif
Kas peab tingimata olema aktiivne eraldi kastis subwoofer, on iseasi. Ma arvan et ei pea. Aga woofer peab icon_lol.gif

Teiseks, ainult poe spec'iga ei tohi rahulduda ! peale selle et nad on napid, võivad olla valesti kopitud. Been there... minimaalne on minna tootja lehele ja kaevata sealt. Võiks otsida ka teste ja review'sid. Või küsida HV foorumist icon_smile.gif

HV kombe kohaselt - kas keegi kujutab ette et ta ostab emaplaadi ja mälud Arvutitarga spec'e vaadates ?
Ikka lähed ju Asus/MSI/kigapütt/GSkill lehele ja uurid detailseid spece ja timinguid...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2024 12:57:13 vasta tsitaadiga

Teoorias võiks ju eraldi subwoofer võtta koormuse ära peakõlaritelt (kui räägime 2-way kõlaritest), mistõttu peakõlarid võiksid paremini kõlada? Ja kui subwoofereid veel mitu tükki kasutada, siis on bassi kontrollimine ruumis ju tegelikult rohkem kontrollitav.
Ehk pigem taandub ju asi subwoofri(te) paigutamise ja DSP kasutamiseni. Kui neid kahte õigesti teha, siis ma ei näe põhjust, miks subwoofer halb peaks olema. Eriti kui vahel tahaks ka mõnd filmi vaadata või mängu mängida.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.01.2024 14:08:18 vasta tsitaadiga

Mul üks teistsugune küsimus neile kellel siin vingemad helisüsteemid ja kellele meeldib valjult kuulata. Kas keegi oma kuulmisele on selle jamaga liiga teinud?

Ma sain eelmise aasta algul oma süsteemi lõpuks valmis ja tegelikult justkui väga hullu ei ole pannud. Prooviks ehk nii lasknud, et kuulamiskohas 90 (eriline max 95 detsibilli - mobla äpiga mõõdetult). Enamasti üldse mingi 30-50 dB ja kui valjult kuulata, siis 70 (igal juhul vaiksem kui kinos). Aga suvel hakkas mingi jama kuulmisega pihta, et algul kõrvus aegajalt natuke vilistas. Vahepeal kadus ära ja siis jälle tagasi. Nüüd mingi paar kuud ei ole see vilin kõrvust enam üldse ära läinud ja saadab mind kogu aja. Huvi pärast võrdlesin sagedusgeneraatoriga ja see vilin (tinnitus) on umbes 9200 hz sagedusega. Ta on selline õrn vaevukuuldav, aga ära enam ei lähe. Muud kuulmislangust justkui ei ole. Võrdlesin sellesama online sagedusgeneraatoriga ja kuulda on vahemikus 20-11500 hz enam-vähem ühtlaselt.

Ma muidugi ei saa kindel olla, et see helisüsteem üldse kuidagi asjaga seotud on, vanust on 40+ ja varasemas elus omajagu töötanud võsalõikur, mootorsaag, trimmer, muruniitja, relakas jms ning nendega ei ole taibanud oma kuulmist kuidagi kaitsta. Tulirelvi on ka omajagu paugutatud, aga seda küll klappide või troppidega.

Nojah olgu see jutt igaks juhuks hoiatuseks noorematele.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 03.01.2024 14:47:51 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Ühesõnaga, et teema lühidalt kokku võtta, siis woofer on peamine, mida suurem seda parem.
Muud kõlarid võivad olla või ka mitte olla aga woofrita ei saa, veel parem kui oleks veel mitu… icon_lol.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Nii on jah aga siin on ka agasid juures. Nagu eespool keegi mainis ja ma ka ise, siis ruumist sõltub VÄGA palju. Kuidas bass kõlab ja kadu. On jällegi variante, kus suur supakas vales kohas ruumis või volume liiga palju ja tekib hoopis nn boom efekt.
Minu kõlaritel on tootja poolt 28 – 25.000 Hz -6dB ehk, siis 30Hz juures tegelikult hakkab hajuma (2x 6½” woofrid). Pigem reaalsus, et 35hz suudab veel ära teha ja siis hakkab kiirelt alla tulema. Supakal eraldi toide ja siis aitabki hea ja hästi valitud asukohaga. Ega naljaga ei öelda, et pane oma kuulamiskohta supakas ja siis käi mööda põrandat ja kuula kus kohas paremini kõlab icon_smile.gif
Mul näiteks aitas supakal phase muutmine palju. 0 asendis ei olnud nii hea kui ma lülitasin 180 kraadi peale.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 03.01.2024 15:05:54 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Mul üks teistsugune küsimus ...vanust on 40+ ja varasemas elus omajagu töötanud
võsalõikur, mootorsaag, trimmer, muruniitja, relakas jms ning nendega ei ole taibanud oma kuulmist kuidagi kaitsta. ...


Ise küsid, ise vastad.
Ise jõudsin enne helitehnikani ning siis alles saagide, niidukite, trimmeriteni seega
koos tehnikaga, said ka viisakad Husqvarna saemehe klapid ostetud ja neid ka võimalusel kasutatud.
Aga vanus teeb oma.
Lisaks mürale, mõjutavad kuulmist ka kõrvapõletikud, tugev nohu ("trummikile mulgustumine") ja kõrva kogunev vaik.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2024 16:27:49 vasta tsitaadiga

Mingi aeg kasutasin magamajäämiseks kõrvatroppe, mis ilmselt soodustas vaigu kogunemist ja lõpuks oli kinnise kõrva tunne pidevalt. Pereõde tegi kõrvaloputust ja sai korda. Pärast oli kuulmine hulga tundlikum.

https://www.youtube.com/watch?v=rMXgWJbniCo
Spoiler Spoiler Spoiler


https://www.youtube.com/watch?v=daaKKj5_RiI
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004




sõnum 04.01.2024 20:25:07 vasta tsitaadiga

See RK7 Columbia on tõesti madala heliga. Selle bass meenutab pigem kõuekõminat.
Jah, mõnele see küll meeldib, kuid kui see on kohe kõrvade ääres, siis võib olla pisut teine lugu.
Neid lugusid kuulates jääb mulje, et on olemas meeldiva sageduse bass nagu Enigmal (~50Hz) ja siis on bass, mille sagedus hakkab juba muutuma ebameeldivaks (30Hz allapoole).

Minu arvates on parimaks helitugevuseks 65..70dB. See on tavavestlusest kõvem hääl, paneb muusika toas domineerima. Piisav, et hääl hakkaks toas niiöelda "kandma". Mul kõlarid üle 85...90dB ei lähegi (kui bassikõlar välja arvata) ja juba selle tugevusega tunnen, et väga pikalt järjest ei suuda.

Kui vilin on ainult ühes kõrvas, siis võib selle põhjuseks olla ka kasvaja kuulmisnärvil, ülemine tarkusehammas kasvab kõrvanärvile liiga lähedal, kõrvas mingi vaik. Kui kõik need võimalused on välistatud, siis jah, ilmselt vanus. Lisan juurde, et vilisemine võib tekkida ka siis kui pole kunagi kõva muusikat kuulanud. Kõva muusika kuulamine muidugi tõstab tõenäosust. Geneetika mängib ka mingit rolli siin. Kui vilin on korraga mõlemas kõrvas, siis jah, ilmselt vanus või geneetika või liigne kõvade helide tarbimine.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2024 20:45:30 vasta tsitaadiga

Kusjuures minu jaoks see Enigma polnud ülemäära meeldiv. Ta oli vast kõige domineerivam (vähemalt esimesest setist pakututud lugudest), kuid meeldivus on teine teema.

Ma nüüd räägin midagi mida mõni võib jälle pidada jaburaks icon_lol.gif , kuid siiski, võtke seda kui minu subjektiivset arvamust.
Ma üritan bassi tunnetada ka kehaga, kuhu mingi sagedus mõjub ja väga empiiriliselt olen täheldanud:

~80Hz - lööb ajudesse
~70Hz - lööb näo piirkonda
~60Hz - kõrri
~50Hz - good ol' chest thumpin' bass (sinna üritab lüüa ka näiteks. Klipschi horn ja osa PA süsteeme)
~40Hz - kolmnurka
~30Hz - alakõhtu
edasi, khmm... mõelge ise icon_biggrin.gif

Minu jaoks pikalt kõige ebameeldivam on see odava eurotümaka 75-80Hz, miks konkreetselt paneb kupli all kõlisema kui liiga kõvasti.

Kõige meeldivam pigem see gut wrenching 40-45Hz, mida tõestab ka eelpool mõõdetud Lene Marlini kick-drum, mida ma vast kõige paremaks pean.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004




sõnum 05.01.2024 00:12:31 vasta tsitaadiga

Kuulasin Lene Marlini loo ka nüüd läbi. Tõesti on meeldivam bass. Kuid minu arust on hoopiski tema hääl selles loos kõige tugevamaks komponendiks.
Minu jaoks avaldas helitehnikas kõige sügavama mulje hoopiski tweeter. Korralik tweeter paneb lauluhääles osad tähed kõrvas susisema ja jätab mulje nagu oleks laulja päriselt seal kohal ise laulmas.

Bassiteemadel edasi rääkides, ma vist leidsin loo, mis peaks empiiriliselt siis jalad alt ära lööma:
https://www.youtube.com/watch?v=6HqmT9lp0wA

See lugu tuli mulle meelde seoses sellega, et tal loo lõpuosas tõmbas valjuhääldeid imelikult sisse ja läbi graafiku selgus, et seal ongi alla 10Hz helid sees.
Lisaks tegin samast kohast Youtube ja Flaci graafikud. Päris erinevad näevad välja.
Youtube graafik:
Spoiler Spoiler Spoiler


Flaci graafik:
Spoiler Spoiler Spoiler


Need, kes arvavad, et õige bass on alles siis kui baarikapp kliriseb, siis mina soovitan neile paigaldada omale rotary subwoofer, mis peaks suutma mängida kuni 1Hz välja.
Siin üks video efektidest, mida võid lisaks baarikapi klirinale juurde saada:
https://www.youtube.com/watch?v=NZKCxIuJ-5M&t=371s

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 00:31:39 vasta tsitaadiga

Vaata, et mõlemal oleks max vol nii programmis (browser, music player) kui ka Windowsis / OSis.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004




sõnum 05.01.2024 19:57:52 vasta tsitaadiga

Kontrollisin üle helinivood, kõik näidikud olid 100% peal, nii nagu peab.
Mängisin sama flac faili ka läbi brauseri kuidagi ja tulebki välja, et Youtubes olev versioon on ~5dB võrra madalama helitugevusega.

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2024 23:39:52 vasta tsitaadiga

matis, baariklapp kliriseb üsna kõrgete bassitoonide peale. ma pole küll otseselt mõõtnud, või no vähemalt pole märkmeid teinud sellise asja kohta icon_lol.gif aga julgem väita, et kuskil 50-70hz kandis toonidega tavaliselt. mingit rotary subi selle jaoks küll vaja ei ole icon_smile.gif rotary mõte on pigem üldse genereerida mitte enam helilaineid, vaid rõhulaineid...neid sagedusi, mida inimesed tegelikult ei kuule, alla 20hz. sellised sagedused aga tavaliselt ei pane mingeid kappe ega klaase klirisema. toaukse või miski sellise suure asja võivad viia resonantsi. aga no helitehnika mõte ei ole viia esemeid toas resonantsi ja päris rumal oleks veel EKSTRA selle jaoks mingit spetsiaalset seadet hankima hakata. "perseväristajaid" kunagi toodeti ja üritati levitada, aga no üsna välja on vist surnud seegi üritus. ei läinud need isegi lihtsale rullnokale eriti kaubaks.
seda videot, mida linkisid olen kunagi isegi nalja pärast vaadanud..või õigemini, alguses vaatama hakkasin huviga, aga üsna kiirelt sai selgeks, et tegu on rohkem komöödiaga. "with a good set of headphones you should hear the 10hz...because it is generating enough pressure" icon_lol.gif ehk et kui vaid piisavalt survet tekitada siis hakkab inimene ka 1hz kuulma? mkay then...ja siis kuuled igasuguseid rõvedaid (kõrgetel sagedustel) moonutusi, mida see imemasin tal seal tekitab. njah...rotary sub. anyway, eks ta üks omamoodi huvitav leiutis ole, umbes nagu mazda winkelwankel mootor.

milline see palju räägitud lene marlini lugu muidu täpsemalt on? ma olen siin neid linke küll ka päris palju avanud aga see on nagu mööda läinud. mis loo nimi täpsemalt on?
kuulasin seda beastmode'i ka, kuskil seal võib mingi 10hz "heli" muidugi sees olla (see ei ole tegelikult enam mitte ühegi standardi järgi heli, igatahes mitte inimlooma jaoks), kuid objektiivselt võttes seda lugu kuulates mina vähemalt ei tajunud mingisugust reaalset eriti madalat bassi. polnud muidugi ka midagi ebameeldivat, aga kindlasti mitte midagi jalgu alt ära löövat icon_smile.gif graafik näitab ka, et põhiline energia on justkui seal 50hz või kuidas?
neid lugusid on igaenesest palju, kus arusaamatul põhjusel on a'la loo lõppu pandud mingisugune kõlareid hävitav infrasound käik. pole vähe ka ette tulnud, kus sellise asja tulemusel olen kuulnud subielementide helipooli räigelt põhja tagumas. valdav enamus süsteeme ei sisalda nimelt mingisugust subsonic filtrit ning kõiksugu inverterkastid on suht kaitsetud sellise tahtliku tapmiskatse suhtes. õnneks need on olnud alati kellegi teise helisüsteemid, kes siis demovad mulle oma ülihead uut subi, ülivägeva uue looga icon_biggrin.gif päris valus on kuulata sellist asja kui tead täpselt mis sel hetkel kõlari sees tegelikult toimub ja juhtub icon_lol.gif ma sel hetkel enamasti ütlen kohe ära, et väga bueno värk aga ära minu käest küsi, kas ma ei tahaks kuu aja pärast uurida, mis su bassikaga juhtunud on.

nagu eelnevalt jutust võib heal juhul välja lugeda siis isiklikult eelistan muusikat, kus madalaimad sagedused piirduvad reaalselt veel kuuldava materjaliga ehk min ~25hz ning kus see bassisagedus on võimalikult puhas ja tahtlikult moonutamata (ehk kena siinus). nii et kõige mõnusam bass ongi umbes vahemikus 25-45hz minu jaoks. või siis hästi puhas ja kiire ning täpne väheke kõrgem kick, seda ka enamasti hea kuulata. peaasi, et sellist jubedust ei pea kuulma/kuulama https://www.youtube.com/watch?v=PPIAp2l6kgw&list=PLdRyp9zzK32WhdYZHK9e5YOJcEi4Q8xG_&index=8

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004




sõnum 06.01.2024 00:42:07 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Päris hea valik siin testimiseks. Minu setup'is (stereo 12'' bass kinnises kastis - F3 in room ~35Hz ja 12db roll-off ja väike 10m2 tuba, kuulasin u. 70db tugevusega - telefoniga mõõtes) oli pikalt kõige võimsam bass Enigmal. Samas näiteks see "lendulaskmise lugu" Luv Forever ja see Crystal Ball olid üsna meh... tähendab, ma kuulsin küll mida ma seal kuulma peaks (eeldan icon_smile.gif ) aga impact oli vähene ja pani mind mõtlema et peaks oma bassiga (millega ma seni üsna rahul olen olnud) ikka veel tööd tegema icon_lol.gif Või siis peaks kuulama kõvemini (aga praegu õhtune aeg ja pere kodus). Homme proovin elutoa süsteemiga ka.

Algul arvasin, et Youtube ja Airplay võtavad midagi ära, aga Faithlessi plaat mul omal ka ja võrreldes enda ja Youtube+Airplay koopiat, bassi otsas vahet polnud. Pigem isegi vastupidi ?

Ise olen sellise "tavamuusika" puhul kasutanud bassi reference trackina seda:
https://www.youtube.com/watch?v=dbxkbSfOVZc
Proovisin praegu ka ja vähemalt mul impact selle Enigma looga suht võrreldav.

Või see:
https://www.youtube.com/watch?v=M2MofcPjonU
Ma pole tegelikult kunagi vaadanud kui madalale see tegelt läheb, kuid olen mõne süsteemi klippima/plärisema saanud icon_biggrin.gif

Vanat techno värki:
https://www.youtube.com/watch?v=WiBHghSMabY
On mis on aga lõpp on hea, saab terve baarikapi klirisema icon_cool.gif


Lene Marlin oli ülal tsiteeritud postitusest teine lugu:
https://www.youtube.com/watch?v=M2MofcPjonU

Bassikaga pole siiani õnneks midagi juhtunud. Ma olen nõus, et selles loos pole tõepoolest midagi jalgu alt ära löövat, kuid ma lihtsalt teoreetiliselt mõtlen, et kui see lugu panna mängima koos rotary subiga, siis äkki lööks? Videos on näha, et 1Hz pole mingi probleem. Enne igat lõpubeati oleks üks "uksepauk" kirsiks tordil. Ma ise isiklikult endale sellist asja osta ei sooviks icon_biggrin.gif

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 00:53:50 vasta tsitaadiga

Korteris väga kappe ei värista,samas bass on mõnus,saab ka nii.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 03:18:06 vasta tsitaadiga

Klirina herts sõltub igasugustest resonantsidest ja omavõnkesagedustest, üks viis kuidas kliristama saada on panna kõik hertsid bassi sisse!
https://www.youtube.com/watch?v=ie-8CZvUGck
Spoiler Spoiler Spoiler


Veits meloodilisemat laia bassi spektriga:
https://www.youtube.com/watch?v=rdzAD_vxRyU (poole loo pealt läheb helistik madalamaks)
Spoiler Spoiler Spoiler


boonus 2024 jungle
https://www.youtube.com/watch?v=D0C5IpRXQko
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 15:38:38 vasta tsitaadiga

Ma vaatan takkajärgi, et mu baarikapi klirina kommantaari võeti vist liiga tõsiselt icon_lol.gif

Tegelt pole mul enam aastaid baarikappi (if ju nõu vat ai miin), viimati sain midagi klirisema mingi hiiglasliku subbakaga u. 15 tagasi ja kui tõesti 90-date keskel hilisteismelisena selle krdi sommide Dance Nationi saatel mööblit resonantsi ajasin, ei tundunud see isegi siis hea või lahe... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 16:43:19 vasta tsitaadiga

Päris huvitavad jutud thumbs_up.gif. Kui keegi raatsib oma süsteemi kirjeldada, mis võimendi, kõlarid, subwoofer, dac siis teaksin kuhu pürgida icon_biggrin.gif. Ja kui oleks veel võimalik kuulata siis oleks super.
Endal on Tandberg 2075 ja kõlarid Tandberg 3520(moditud). Tänan ja edu edaspidiseks.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 18:46:10 vasta tsitaadiga

ei oskagi vist peast kogu seda nimekirja üles loetleda icon_lol.gif

aga subwoofritest üldiselt võib natuke pajatada ikka. peamiselt kasutan Peerlessi XXLS ning Scanspeak'i samaväärseid elemente praegu (erinevaid sub'e nendega on mul...ma ei teagi, 4-5 äkki). olen tahtnud ja plaanind hankida ka ühe või mitu Seas "El Roy" icon_biggrin.gif aga pole sellise väga hea pakkumise peale veel juhtunud.
selleks puhuks kui bass peab olema eriti täpne ja kiire ja uncompressed, kasutan sellist sub'i http://www.troelsgravesen.dk/18TH/18N862.pdf aga modifitseeritud versiooni sellest. see on semi-open baffle sub.
võimenditena (woofrite jaoks) kasutan enamasti Hypex'i D klassi plaate aga ka üht Emotiva monoblock võimu ja ühk behringeri sillatavat D klassi võimu.

mingit sellist üht konkreetset süsteemi minul isiklikult ei olegi. see oleks liiga igav ja seega vahetan ikka iga kuu paari tagant mingeid komponente, proovin seda ja teistpidi ning kuna erinevaid kuulamisalasid/ruume, mida kasutan on 3tk siis neid kombinatsioone ikka tekib.
just vähem kui nädal tagasi sai ostetud selline vidin https://www.minidsp.com/images/documents/Product%20Brief-nanoAVR.pdf kätte pole veel saanud aga ehk kuangi ikka jõuab ja siis tahan proovida teha ühed 4 riba aktiivsete filtritega kõlarid. jumal tänatud, et võimendid on juba olemas ja neid ostma ei pea hakkama icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 20:46:53 vasta tsitaadiga

Äge värk thumbs_up.gif Aga mis põhivõimendi on?
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matis
HV kasutaja
matis

liitunud: 12.04.2004




sõnum 06.01.2024 21:16:33 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Klirina herts sõltub igasugustest resonantsidest ja omavõnkesagedustest, üks viis kuidas kliristama saada on panna kõik hertsid bassi sisse!
https://www.youtube.com/watch?v=ie-8CZvUGck
Spoiler Spoiler Spoiler


Veits meloodilisemat laia bassi spektriga:
https://www.youtube.com/watch?v=rdzAD_vxRyU (poole loo pealt läheb helistik madalamaks)
Spoiler Spoiler Spoiler


boonus 2024 jungle
https://www.youtube.com/watch?v=D0C5IpRXQko


Hoosick ja Skinsurf kõlavad ka päris hästi. Minu arust meloodiline bass on parem kui tavaline bass.
Neid lugudes kuulates tekib küsimus, et kuidas leiate selliseid lugusid?

_________________
https://www.e-abi.ee/ - Pangalingid, Smartposti, Post24 moodulid, Järelmaksumoodulid. Magento, Prestahop, Wordpress. Aktsepteerin Bitcoini!
Soovid lisada oma tooteid HinnaVaatlusesse? https://www.e-abi.ee/magento/kasulikud/product-exporter-and-multi-product-feed-generator-hinnavaatlus.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 01:11:40 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Kui keegi raatsib oma süsteemi kirjeldada, mis võimendi, kõlarid, subwoofer, dac siis teaksin kuhu pürgida


Ma ütleks selle peale, et ära teiste järgi küll kuhugi pürgi icon_razz.gif

Inimeste maitsed, ruumid, rahalised võimalused, kätte tulnud juhused ja mis kõige tähtsam - tee (ja kogemus) selleni on niivõrd erinevad.

Entusiastide süsteemid on pidevas muutumises ja neil on neid mitu. Nagu ka Wiltz kirjeldas - mix and match. Tänapäeval järjest suurenev modulaarsus, järjest paremini kättesaadav digitehnika (nii rahalises kui ka läbi tarkvara seadistamise mõttes - nagu näitena toodud minidsp), järjest parema tasemega Chi-fi, (tänu eBay sarnastele keskkondadele) globaalne järelturg, kõik soodustavad seda - täna proovin seda, homme teist. Nagu kiirmood või IKEA.

Kindlasti on ka "vana kooli" huvilisi, kes lähtuvad põhimõttest "parem osta üks kord ja korralik" ja siis elada sellega 5-7 aastat. Ma usun et Elfa foorumis on selliseid rohkem (tean et sa seal ka tegev).

Mina olen teist korda (eelmine kord 10-15 aastat tagasi, vahepeal ostsin Naime ja Linne järelturult) pigem DIY lainel ja märksõnadeks samuti Class D ja DSP. Ja ei midagi kallist, kuhu "pürgida".

Wiltz - mis on semi-OB ? Mingi H või U-frame ?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 03:12:13 vasta tsitaadiga

mihkel7, tea kas otseselt põhilist ongi, palju kasutan hetkel nii oma vana head Onkyo sr805 kui ka üht Yamaha resiiverit, mis peaaegu samast kaalukategooriast. stereo lõppvõimendina on hiljuti valikusse lisandunud Roteli üks väga äge AB-klassi võimendi ja siis kasutan veel üht NuForce täisdigitaalset karpi (DDA-100). võimendeid kõlarite taga vahetan üsna tihti...mitte, et tingimata oleks vaja seda teha aga noh, huvitav või nii. mõnel juhul muidugi on vaja ka sest ega päris iga võimendi ikkagi ei ole loodud päris iga kõlaripaari jaoks või ükskõik millistel tingimustel töötama. kui tahad ühendada "keerulised" kõlarid, mille reaalne takistus käib julgelt alla 4 oomi ning tundlikkus ei ole eriti kõrge ja kuulata muusikat sellise nivooga, et ikka tunda oleks. no siis näiteks see väike NuForce lülitab end lihtsalt välja...aga selle all seisev 25 kilone Onkyo "emalaev" juba tervitav rõõmsalt ja ootab oma võimalust icon_biggrin.gif ~300w moonutusevaba võimsust @4ohm, 2 channels driven on asi, mida päris "iga teine" võimendi välja ei võlu. selle jaoks on vaja muljetavaldavat toiteosa.

kuulasin just lene marlini lugu nüüd oma hetke põhisüsteemiga, krt...tõesti on mõnus bassline ja muidu ka hea mahe lugu. läks kohe otse "the listi" ja suured tänud suur13 linki jagamast (mille jagamise ma esialgu maha magasin icon_lol.gif )

semi-OB on sisuliselt selline "ise leiutatud" mõiste mul selle kohta, et suur 18" element on paigaldatud jah teoorias H-frame'i. See H-frame ise on siin küll pea tähtsusetu, vaid asja püsti hoidmise eesmärgiga aga SEMI tuleneb sellest, et kui võtta nö. 360 kraadine täisring kõlarielemendi ümber siis sellest on peaaegu otseselt avatud vaid üsna väike sektor ehk kuskil 90 kraadi (üles ehk lae suunas), siis on teine 90 kraadi, mis on suurema separatsiooniga küljele (kõlalaud ise ja see minimaalne H-frame) ning ülejäänud ~180 kraadi on täiesti suletud ehk seal on "ees" põrand ja ruumi külgsein. element ise on põrandapinnale üsna lähedal ka, 10-15cm ehk. tegelikult peaks mingi aeg pisut ümber tegema ja väheke kõrgemale tooma.

mida see annab on, et ilma igasuguse boosti ahelata mängib see (sub)woofer mul väga kenasti ja üsna ühtlaselt umbes nii 80hz kuskil 25hz'ni välja. tegelikult ka alla selle aga seal hakkab juba selgelt tekkima teatav cancellation seoses ruumi piiretega ning selle täielikult vabas õhus asetseva elemendi käik läheb hirmus suureks ka kui sealt sub 20hz üritada pressida. aga muidu jah, üllatavalt hästi toimib see semi-OB subwoofer ning helirõhku tuleb ikka sinna 115db kanti ka vajadusel icon_smile.gif see on siis xmax'i ületamata. kuigi ega seda polegi just lihtne ületada, elemendi xmax on pisut suuremgi kui xmech ning kuskil +-15mm tootab ikka juba väga suurt helirõhku nii suure papi pealt. speci järgi xmax on +-19mm icon_lol.gif

kui pürgimisest rääkida, väga üldiselt ja kõrgemal tasandil siis mina oma kogemuse põhjal oskan vast soovitada pürgimist peamiselt kõlarite maailmas. ma ei tea kas pürgimine see kõige õigem termin, aga proovimine, katsetamine, uurimine, kombineerimine on kindlasti head märksõnad. minu tee tõsiselt võetava DIY juurde algas kunagi 2000 kanti Audese tehase külastusest Jõhvis, sealt teatud toodetega koju tulekust ja natuke hiljem sinna juurde Visatoni kraami avastamisest (tevalo pood). Lisaks täna domineerivale Seas, Peerless, SBAcousticsile kasutan nii Visatoni kui pisut ka Audese komponente siiani välja. õnneks on kogu selle DIY kõrval saanud palju kasutada ja katsetada ka igasuguste nö. suurte kõlaritootjate kraami. see annab hea võrdlusmomendi...ehk kokkuvõttes - nagu varemgi sai öeldud, katseta, proovi, vaheta, võrdle...võimalusel mõõda. modifitseeri, ehita ise icon_smile.gif poest suvalise hästi kalli kõlari ostmine ja siis 10a kõigile kuulutamine kui hirmus hea see ikka on, see on lõppude lõpuks igav - ja olgem ausad, ega sa kõik need 10a tegelikult ikkagi ei tea, kas ta päriselt ka on nii hea või sulle lihtsalt tundub nii icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 23:15:15 vasta tsitaadiga

Tänan vastuste eest ja jõudu teile otsimises ja nautimises, kuulamises. thumbs_up.gif Mina jään praegu ikkagi oma Tandbergide juurde kuigi fimide vaatamisel kasutan Nad T 748. Edu teile.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 13:25:22 vasta tsitaadiga

Aga kas oled 1:1 võrrelnud Tandbergi ja NAD'i ?

Samad kõlarid, täpselt sama asukoht ja muusika (täpselt samal kõvadusel) ?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 304, 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.