Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Hinnad »  Kodune meelelahutus läheb märgatavalt kallimaks: Netflix ja Spotify tõstavad hindu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 11:38:34 vasta tsitaadiga

Mul muusika voogedastus taustaks kui vaja autoga sõita, jooksmas käia ja mõnikord isegi tööl (aitab keskenduda kui vaja midagi pikka kirjutada). Ei mäletagi, et oleks nagu hiljuti lihtsalt kuulanud muusikat nii, et midagi muud ei tee samal ajal....
Jube nüri oleks hakata CDsid autosse vedama (lastelaulud + mida iga vanem laps aegajalt soovib) või iga kord mõelda, mis muusiakt telefoni kopeerin mida jooksmise ajal tahan kuulata....

Aga Netflix on mul ka olemas. Selle jaoks, et kui pärast pikka tööpäeva ja karja lastega tegelemist, enam pärast 23.00 midagi väga aktiivset teha ei jõua ja und veel ei tule. Siis mõnikord loen raamatut või vaatan tunnikese passiivset meelelahutust voogmeediast - telekast ei pruugi ju samal ajal midagi vaadatavat tulla. Ja eks lastele lubatakse nädalas paar pikka multikat või loodussaadet ka... Iseasi jah, et palju selle vähese jaoks on mõttekas kuus maksta muidugi. Kui kunagi telekat peaks müüma hakkama, siis vast ikka ostjaid imestavad, et kuidas nii vanal telekal nii väike läbisõit on. Mingit sissepõlemist küll karta ei ole. icon_razz.gif

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 14:12:09 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
tidal hifi võtab 7.49 kuus. Vist hiljuti alles tõstis,enne oli vist 6.99 Kui veel tõstab,siis lõpetan ära,liiga palju ei kuula seda,korra olen lõpetanud ja siis uuesti maksma hakanud.

Kas see on olemasolevatele klientidele?
Kodulehel ütleb, et 11 eur kuus on see pakett.
https://tidal.com/pricing

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 07.02.2024 14:34:40 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
pistyk kirjutas:
tidal hifi võtab 7.49 kuus. Vist hiljuti alles tõstis,enne oli vist 6.99 Kui veel tõstab,siis lõpetan ära,liiga palju ei kuula seda,korra olen lõpetanud ja siis uuesti maksma hakanud.

Kas see on olemasolevatele klientidele?
Kodulehel ütleb, et 11 eur kuus on see pakett.
https://tidal.com/pricing

Tidal HiFi on selle lehe järgi 7.49€, Tidal Family 11.99€, seda siis siitpoolt (EE) vaadates. Äkki teise maa jaoks kehtivad teised hinnad?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 14:53:25 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
pistyk kirjutas:
tidal hifi võtab 7.49 kuus. Vist hiljuti alles tõstis,enne oli vist 6.99 Kui veel tõstab,siis lõpetan ära,liiga palju ei kuula seda,korra olen lõpetanud ja siis uuesti maksma hakanud.

Kas see on olemasolevatele klientidele?
Kodulehel ütleb, et 11 eur kuus on see pakett.
https://tidal.com/pricing
Tidalil on riigiti erinevad hinnad.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 15:06:44 vasta tsitaadiga

Selge, mulle kuvatakse selliseid hindu:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 18:49:52 vasta tsitaadiga

SKG, Eestisse tulles teed siin konto ära. Tundub, et konto jääb selle riigiga seotuks kus teha. Ma mingi hetk tegin Norras kui seal olles oli mingi pakkumine, et 3 kuud 1 hinnaga. Nüüd kuvabki antud konto hindasi NOK-des isegi eestis olles.

Muidu youtube musicul on võimalus enda musa üles laadida ja seda kuulata ilma maksmata.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 19:01:46 vasta tsitaadiga

salatoimik, mul pole enam vaja. Praeguseks on mul kõik vajalik muusika juba omandatud ja ei oska midagi enamat tahta, aastas paar plaati ehk ostan ja ripin.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puma
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.09.2006




sõnum 07.02.2024 19:32:47 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
SKG, kusjuures ise ka ostan plexi ja üldse NASi jaoks juppe kokku. Elektri peale kuluv summa on üliväike % sellest mis maksta erinevatele seppadele.

Endal oli Tidal kasutusel kuid sügisel lõpetasin ära. Maksad küll aga ikka kogu sisu pole mida soovid ja lihtsam endal nurgas serverit jooksutada kuhu huvipakkuv kraam kokku kuhjata. thumbs_up.gif

hoia plexi litsentsi pealt kokku, võta Jellyfin ning litsentsi raha eest võta rohkem mahtu NASile
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 19:55:19 vasta tsitaadiga

Puma kirjutas:
salatoimik kirjutas:
SKG, kusjuures ise ka ostan plexi ja üldse NASi jaoks juppe kokku. Elektri peale kuluv summa on üliväike % sellest mis maksta erinevatele seppadele.

Endal oli Tidal kasutusel kuid sügisel lõpetasin ära. Maksad küll aga ikka kogu sisu pole mida soovid ja lihtsam endal nurgas serverit jooksutada kuhu huvipakkuv kraam kokku kuhjata. thumbs_up.gif

hoia plexi litsentsi pealt kokku, võta Jellyfin ning litsentsi raha eest võta rohkem mahtu NASile

Eluaegne litsents, ühekordne väljaminek, ammu ostetud, mingi kampaania soodushinnaga ka veel.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 07.02.2024 20:05:45 vasta tsitaadiga

Mul on Spotify famili. Ise ei kuula.
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 21:26:24 vasta tsitaadiga

Kuidas te Plexi autos või joostes kuulate? Või on siis vaid raadio?
_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 07.02.2024 22:00:36 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Kuidas te Plexi autos või joostes kuulate? Või on siis vaid raadio?

Plex ja Plexamp töötab ka nutitelefonis. Mul jookseb Plex server koduserveris ja kogu meedia on läbi privaatvõrgu igal pool kättesaadav. Autos lihtsalt telefon läbi sinihamba.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga


viimati muutis Kristoferr 07.02.2024 22:01:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 22:11:55 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Kuidas te Plexi autos või joostes kuulate? Või on siis vaid raadio?

Miks see peaks takistuseks olema?
Spoiler Spoiler Spoiler

~1Mbps FLACi jaoks pole erilist uploadi ka vaja.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 22:14:03 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Kuidas te Plexi autos või joostes kuulate? Või on siis vaid raadio?

Teema on voogedastusest ja siis äkki selline küsimus? Voogedastad loomulikult! Võib kuutasu eest sulle ka müüa. See pole mingi müstika, millega ainult suurettevõtted hakkama saavad.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 00:44:46 vasta tsitaadiga

Toetan siin SKG, ma ka selline inimene, kes teab ise mis tahab ja mul kõik see kraam endal serveris olemas. Mul pole absoluutselt vaja mingeid "uue muusika leidmise algoritme". Kui tõesti väga random meeleolu, siis kõlbab (neti)raadio ka. Teine Spotify häda oli (vähemalt varem oli), et teatud plaadifirmade ja artistide kraam oli täitsa puudu, samuti eesti muusika nadi. Samuti meeldivad mulle kindlad mixid, kuid mõne voogedastusega on see hit or miss.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martüür
HV vaatleja
Martüür

liitunud: 01.08.2007




sõnum 08.02.2024 00:45:28 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
salatoimik, mul pole enam vaja. Praeguseks on mul kõik vajalik muusika juba omandatud ja ei oska midagi enamat tahta, aastas paar plaati ehk ostan ja ripin.


Veidikene olen isegi kade, et uue muusika ammutamisel piir on peal. Möödunud aastal lisandus mu kogusse ainuüksi ~1500 2023. aastal ilmunud albumit, 600+ varasemajast ajajärgust. Kui füüsilise meedia kontekstis vinüülid kõrvale jätta, sest CD pole 10+ aastat juba ostnud, siis Bandcamp (artist saab suurema osa rahast endale) on hea allikas olnud muusika ostmisel, ja noh, muud allikad icon_smile.gif

Kunagi sai Spotify ja muid striimimisteenuseid (hetkel on teoorias YT Music ka olemas, aga ei tarbi peale näidiste kuulamise) kasutatud, aga see muusikavaliku kasinus (tegelikult on päris palju head muusikat, mida ei eksisteeri Spotify'is ja ei hakka ka kunagi eksisteerima) pani mingil hetkel mind sinna suunas liikuma, et olen viimased aastad enda digitaalsest kogust striiminud. Kvaliteet on üks asi, aga on olnud palju ka neid olukordi kus artistid (Neil Young/Joni Mitchell nt. on hea näide) ja/või terved labelid on ennast Spotify'ist välja tõmmanud ja siis on jama majas lemmikartisti kuulamisega. Oman ise muusikat, tean kuidas seda tarbin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 00:50:03 vasta tsitaadiga

Plexi eest maksta, no ma ei tea… icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 01:43:35 vasta tsitaadiga

Martüür kirjutas:
Möödunud aastal lisandus mu kogusse ainuüksi ~1500 2023. aastal ilmunud albumit, 600+ varasemajast ajajärgust.


icon_lol.gif See on muidugi teine äärmus... 6 albumit päevas. Mis mõte on sellisel "hamsterdamisel" kui kunagi 1-te plaati rohkem kui korra ei kuula ?
Just sellise praktika jaoks ju voogedastus ongi IMHO.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Martüür
HV vaatleja
Martüür

liitunud: 01.08.2007




sõnum 08.02.2024 02:04:14 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Martüür kirjutas:
Möödunud aastal lisandus mu kogusse ainuüksi ~1500 2023. aastal ilmunud albumit, 600+ varasemajast ajajärgust.


icon_lol.gif See on muidugi teine äärmus... 6 albumit päevas. Mis mõte on sellisel "hamsterdamisel" kui kunagi 1-te plaati rohkem kui korra ei kuula ?
Just sellise praktika jaoks ju voogedastus ongi IMHO.


Kui võtta keskmiseks albumi kestvuseks 45 minutit (enamik LP'd on ikka kümmekond minutit lühemad), siis on see päevas kuskil 4.5 tundi, keskmiselt kuulan päevas 10-12 tundi aktiivselt muusikat. Kõiki albumeid kindlasti korduvalt uuesti läbi ei kuula, aga parimad jõuavad taaskuulamisse kordi kümneid. Lisaks liiguvad osad lood ka vastavatesse playlistidesse + erinevad teised automatiseerimise vahendid, mis teevad taaskuulamise lihtsamaks kui ratsionaalsemaks. Lisaks on kõik albumid raja kaupa "hinnatud" (vaata eelmist märget automaatika kohta). Voogedastuses selline paindlikus tihti paraku puudub. Keegi samas pole öelnud, et tööstuslikes kogustes muusika kuulamine on lihtne ja igaühele icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 10:48:07 vasta tsitaadiga

Netflixi ja Spotify puhul on minu jaoks oluline boonus suhteliselt lihtsalt ja kiirelt soovitud film, sari, album offline kasutamiseks telefoni tõmmata - lennureisideks ja välismaal kasutamiseks kus andmemahud vähe piiratumad.
Eks kindlasti saab Plexiga ka, lihtsalt pole uurinud kui lihtne/keeruline see telefonisse lokaalse koopia loomine on.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 08.02.2024 11:15:17 vasta tsitaadiga

Draqula, väga lihtne on. Lihtsalt vajutad download nuppu ja ongi lokaalselt saadaval. Plexampis on võimalik alla laadida nii terve playlisti sisu kui albumid paari klikiga. Allalaetava playlist puhul ka uued lisatud lood laevad automaatselt alla.
btw. Eluaegne Plex pass ost aastaid tagasi ca 40€'ga oli üks parimaid digivara oste üldse. Asi töötab ja töötab veatult.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 11:50:57 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Draqula, väga lihtne on. Lihtsalt vajutad download nuppu ja ongi lokaalselt saadaval. Plexampis on võimalik alla laadida nii terve playlisti sisu kui albumid paari klikiga. Allalaetava playlist puhul ka uued lisatud lood laevad automaatselt alla.
btw. Eluaegne Plex pass ost aastaid tagasi ca 40€'ga oli üks parimaid digivara oste üldse. Asi töötab ja töötab veatult.


Lokaalse koopia allalaadimise kiirus sõltub siis puhtalt koduse plex serveri üleslaadimise kiirusest?
Kohati on lihtsalt see, et tahaks vahetult enne lennukile minekut paar filmi tõmmata ja siis oluline, et saaks kiirelt kätte.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 13:45:35 vasta tsitaadiga

No aga tead ju, et lend ees, valmistud ja koos kohvri pakkimisega tõmbad soovitud meedia taskusse üle AX WiFi või USB 3.2. Niikuinii ostsid ju TB-se mahuga Pro Max Ultra.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 15:12:21 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Draqula, väga lihtne on. Lihtsalt vajutad download nuppu ja ongi lokaalselt saadaval. Plexampis on võimalik alla laadida nii terve playlisti sisu kui albumid paari klikiga. Allalaetava playlist puhul ka uued lisatud lood laevad automaatselt alla.
btw. Eluaegne Plex pass ost aastaid tagasi ca 40€'ga oli üks parimaid digivara oste üldse. Asi töötab ja töötab veatult.


Lokaalse koopia allalaadimise kiirus sõltub siis puhtalt koduse plex serveri üleslaadimise kiirusest?
Kohati on lihtsalt see, et tahaks vahetult enne lennukile minekut paar filmi tõmmata ja siis oluline, et saaks kiirelt kätte.

Lend tuleb nii ootamatult või kuidas selline olukord üldse tekib?


Erinevalt Netflixist, Plexi allalaetud content ei aegu ega muutu kasutuks.


Mul oli siin hiljuti torm Isha, viis elektri minema, 28h pimedas, vaikuses ja külmas. Õnneks oli Plexampi puhver telefonis piisav, et sai vähemalt muusikat kuulata ja igavust peletada. icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 09.02.2024 02:30:17 vasta tsitaadiga

Ostsin enda vana teleka jaoks tv box-i et sinna brave browser peale panna ja kasutada lehti nagu Fmovies et kõike vaadata kui vajadus tekib.
Telefonis muusika kuulamiseks on mul winamp või kuulan raadiot.
Igasugu striiming programme mingi ühe kahe seriaali või filmi pärast ei näe põhjust maksta. Eriti kuna nad toodavad ainult diversity inclusion representation prügi.
Ja enamus neist striiming platformidest on ka sellised kus pooled asjad on region blokki all aga tahavad ikka täis mahus hinda selle eest.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Hinnad »  Kodune meelelahutus läheb märgatavalt kallimaks: Netflix ja Spotify tõstavad hindu mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.