Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Miljonid Eestis tõrjutud ründed: ülipopulaarset küberturbelahendust saavad nüüd kasutada ka ärikliendid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.01.2024 14:10:11 Miljonid Eestis tõrjutud ründed: ülipopulaarset küberturbelahendust saavad nüüd kasutada ka ärikliendid vasta tsitaadiga


ELISA PRESSITEADE - Järjest tõusva küberohtude hulga valguses muudab Elisa tänasest internetikasutust turvava Netivalvuri teenuse kättesaadavaks ka äriklientidele, pakkudes sedasi ettevõtjatele võimalust kaitsta oma töötajaid rünnakute ja pettuste eest. Seni eraklientidele mõeldud teenus on ainuüksi sel aastal Elisa kliente kaitsnud enam kui 7 miljoni ohu eest.

“Täna on iga ettevõtte töötaja küberturvalisuse vaates eesrindel ning piisab vaid valvsuse hetkelisest kaotamisest, et tuua ettevõtte jaoks kaasa suur kahju. Netivalvur aitab seda probleemi lahendada, töötades alaliselt taustal ja reageerides kohe, kui mõni oht ilmneb,” rääkis uuest teenusest Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu. “Ja seda sõltumata sellest, kas töötaja kasutab mobiilset internetti, või askeldab tööasjadega kontori võrgus.”

Ärikliendid saavad teenuse aktiveerida individuaalselt iga töötaja nutipaketis, niisamuti on võimalik teenust kasutada mobiilse interneti kontoripaketiga, kaitstes nii kõiki töötajaid, kes kasutavad kontori wifi-võrku. Netivalvur töötab pärast teenuse aktiveerimist alati taustal nõudmata ühtegi kasutajapoolset lisasammu ning sekkub näiteks juhtudel, kui keegi üritab külastada pahavaraga nakatunud veebilehte või kui ilmneb pettuste oht.

Netivalvur töötab iga telefoni, tahvli ja arvutiga ja iga veebilehitsejaga. Seejuures ei langeta teenus interneti kiirust. Teenuse saavad ärikliendid aktiveerida iseteeninduses ja kaitse rakendub mõned hetked pärast liitumist.

“Ettevõtted on kurjategijate jaoks heaks sihtmärgiks ning enamasti pääsetaksegi rahale, andmetele või muule digivarale ligi korraks tähelepanu kaotanud töötajate kaudu. Varustades aga oma inimesed digitaalse abimehega on võimalik riske oluliselt maandada, kaitstes nii töötajaid, kliente kui ka ettevõtet tervikuna,” lausus Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun.

Ta lisas, et igal ettevõttel tasub piisava turvataseme tagamiseks rakendada ka teisi lähenemisi, näiteks luua selged turvareeglid ja töötajaid harida, kuid nende tegevuste kõrval on teenused nagu Netivalvur või viirusetõrjeprogrammid heaks esimeseks kaitseliiniks. “Oma tööpere kaitsmiseks on raske liiga palju teha. Küll aga on võimalik teha liiga vähe,” lisas ta.

Netivalvur on äriklientide jaoks iseteeninduse kaudu tellitav jaanuari algusest. Nutitelefone ja tahvelarvuteid kaitsva paketi kuuhinnaks on kasutaja kohta 1,49 eurot kuus, tervet kontorivõrku kaitsva paketi kuuhinnaks 2,99 eurot kuus. Hindadele lisandub käibemaks ning uued kliendid saavad teenust esimesed kaks kuud kasutada tasuta.

Netivalvuri teenusega saab lähemalt tutvuda siin: https://www.elisa.ee/et/netivalvur-arikliendile

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 14.01.2024 23:34:19 vasta tsitaadiga

DNS blokeering nagu Pi-Hole/AdGuard Home?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2024 20:54:00 vasta tsitaadiga

Ei hakanud eraldi teemaks tegema
tsitaat:
Elisa pressiteade
9. veebruar 2024

Eestlased pidid mullu rinda pistma üle 9 miljoni küberohuga

Möödunud aasta jooksul kaitses Elisa Netivalvuri teenus eestlaseid enam kui 9 miljoni ohu eest ning teenuse statistika põhjal kasvas küberohtude hulk järsult aasta teises pooles. Olukord küberruumis püsib pingelisena tänaseni. Kõige sagedasemalt kehastasid endas mullu internetikasutajate jaoks ohtu pahavara, õngitsusskeemid, botivõrgud ja krüptovaluutasid kaevandavad pahavaralahendused.

Võrreldes eelnenud aastaga kasvas mullu järsult nii ohtude koguhulk, kui ka ohtude hulk kuus ühe kasutaja kohta. Kui 2022. aastal pidi Netivalvur ühe kasutaja puhul kuus keskmiselt appi tõttama 27 korral, siis 2023. aastal küündis näitaja juba ligi 77 sekkumiseni kuus. Möödunud aastal esines ühe kasutaja kohta kõige rohkem ohte augustis, kõige vähem aga jaanuaris.

“Möödunud aasta läbivaks märksõnaks ongi küberruumi ohutaseme tõusmine. Kurjategijad on kahju tegemiseks leidmas järjest loovamaid viise ning ohvriteks langevad nii eraisikud kui ka ettevõtted,” ütles Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu. “Hüpe statistikas ei tulene ka vaid tõsiasjast, et tõusnud on teadlikkus ja võimekus ründeid ära tunda – andmetest on selgelt näha, et tuvastatud küberrünnakute hulk ühe kasutaja kohta on viimase aastaga kasvanud 5 korda ja viimase kahe aastaga lausa 10 korda.“

Kahju tegemiseks rakendasid kurjategijad eelmisel aastal erinevad lähenemisi, kuid mõningateks kõige kavalamateks ning levinumateks lähenemisteks olid näiteks sotsiaalmeediat jäljendavad lehed, pealtnäha meelelahutusteenuseid pakkunud veebilehed, võltsitud e-poed ja sotsiaalmeediakanalite kaudu levitatav pahavara. Olulisteks ohtudeks olid ka erinevad libaloosid, pakipettused ja petukõned.

Näiteks levis mullu skeem, kus läbi sotsiaalmeedia, sõnumi või e-kirja jõudis Instagrami kasutajateni sõnum, et nad peavad oma konto uuesti kinnitama, et seda kinni ei pandaks. Sisestades aga võltsitud Instagrami lehel oma andmed, jagati sisselogimisinfot kohe lehe üles seadnud kurjategijatega. Sarnased skeemid levisid ka Facebookis ja teistel sotsiaalmeediaplatvormidel.

Selle kõrval üritati raha välja petta ka liba-e-poodidega, mis jäljendasid üldtuntud kaubamärke. Kui kliendid lehelt midagi tellida üritasid, jagati kurjategijatega nii nende sisselogimisinfot, kui ka hullematel juhtudel krediitkaardiandmeid. Niisamuti üritati inimestelt raha ja andmeid välja petta paki saabumisest teavitavate libasõnumitega, petukõnedega ning tuntud ettevõtete nimede alt läbi viidud libaloosimistega.

“Mitmed neist lähenemistest on juba ammu tuttavad, kuid mitmed ka uued. Seejuures on vanad-tuntud skeemid iga päevaga veidi raskemini äratuntavaks muutumas ning näiteks võib täna mõnel juhul juba olla üsna keeruline mõista, kas mõne veebilehe näol on tegu millegi reaalsega, või on kasutaja sattunud pettuse radadele,” lisas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. “Seetõttu on järjest olulisemaks muutumas valvas püsimine, nii enda kui oma lähedaste harimine ja pädevate kaitselahenduste kasutusele võtmine.”

Kuigi parimaks viisiks end kaitsta on potentsiaalselt ohtlikke lehtede ning teenuste kasutamise vältimine, ei pruugi sellest alati piisata. Seetõttu soovitab Polli alati paigaldada nutiseadmetesse ja arvutisse viirusetõrjeprogrammi, võtta nii eraisikuna kui ka ettevõtjana kasutusele internetikasutust monitooriva turvateenuse nagu Netivalvur ning tagada, et kõikidesse seadmetesse on alati paigaldatud viimased turvauuendused ja et kontod on kaitstud kahetasemelise autentimisega.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 10.02.2024 11:28:24 vasta tsitaadiga

See, et nutitelefoni võrku kaitseb on küll kuldaväärt asi.
_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Miljonid Eestis tõrjutud ründed: ülipopulaarset küberturbelahendust saavad nüüd kasutada ka ärikliendid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.