Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
48%
 48%  [ 36 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
17%
 17%  [ 13 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
28%
 28%  [ 21 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
6%
 6%  [ 5 ]
hääli kokku : 75

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 06:51:15 vasta tsitaadiga

Reklaamialgoritmid ei ole veel tehisintellekt. Küpsiste träkkerid on hetkel veel see nimetus, mis reklaamialgoritmidega töötavad. Selleks olengi sunnitud kasutama adguardi. eemaldab facebooki ja muu nuhkimise..
_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 06.01.2024 13:08:39 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Reklaamialgoritmid ei ole veel tehisintellekt. Küpsiste träkkerid on hetkel veel see nimetus, mis reklaamialgoritmidega töötavad. Selleks olengi sunnitud kasutama adguardi. eemaldab facebooki ja muu nuhkimise..

Kogu see AI roe ju üks algoritmide jada ongi ! ?
Või oota ... AI hakkas juba ise mõtlema icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 13:15:51 vasta tsitaadiga

Inimesed kipuvad jah, kõiki asju tehisintellektiks nimetama. Aga algoritmid on ikka ennem.
_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 06.01.2024 13:33:28 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Inimesed kipuvad jah, kõiki asju tehisintellektiks nimetama. Aga algoritmid on ikka ennem.

Sa ei räägi nagu päriselt sellist algkooli tasemel juttu nüüd ?
Millest koosneb siis sinu arvates AI ?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 06.01.2024 13:52:12 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
Loed ja imestad, millises fantaasiamaailmas ikka veel mõned ullikesed elavad ...
Usalda meediat, küll nemad juba teavad icon_lol.gif

Ettevõtteid sa peadki usaldama, muidu ei ole võimalik tänapäeva maailmas toimetada (meediast pole siin mingit juttu olnud) Isegi HV tahab sinu nime ja isikukoodi teada siin ärifoorumites toimetades ja pead usaldama Tanelit, et ta külapeale seda infot laiali ei levitaks. Ilmselt levitaks aga õnneks seadused piiravad ja see tekitab kindlustunnet. Kui minul on täielik kontroll selle üle, kes, kus ja kuidas minu andmeid kasutab, siis ongi okei. Seadused peavad olema paigas, et seda reguleerida.

OPollo kirjutas:
Sa ei räägi nagu päriselt sellist algkooli tasemel juttu nüüd ?
Millest koosneb siis sinu arvates AI ?

Äkki peaksid hoopis ise ennast harima AI teemal.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2024 14:07:50 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Prooviti kuidas ChatGPT suudab laste haigusi diagnoosida. Tulemus oli väga halb.
https://arstechnica.com/science/2024/01/dont-use-chatgpt-to-diagnose-your-kids-illness-study-finds-83-error-rate/
Sellise spetsiifiline ülesanne sõltub ülesande püstitusest ja võrdlusbaasist.
Kui teeme võrdluse kus ühel pool on jumal teab, mis internetist leiduvast materjalist õppinud AI ja teise võistkonna koostame juhuvaliku põhjal inimestest tänavalt - kas saaksime haige lapse puhul parema diagnoosi.
Teoreetiliselt kui inimvalimi puhul võib valimisse sattuda ka arst, kes eeldatavasti suudaks diagnoosida kvaliteetsemalt, kui ülejäänud valim, on meil ikkagi demokraatia, kus ei väsita kordamast, kuidas "demokraatia tagavat õiged otsused", seega ka selle 1 arsti arvamusel valimist oleks ainult tema enda hääl ja arvesse läheks diagnoosil ikkagi "õige" otsus ehk demokraatlik konsensuse alusel tehtud otsus icon_biggrin.gif

Seega AI ka antud artikli&uudise järgi üsna inimnäoline - paneb oma kollektiivse õpimeetodiga samamoodi puusse kui keskmine inimpopilatsioon oma kollektiivse teadmisega mistahes spetsiifilises otsuses-vastuses.

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 06.01.2024 14:18:13 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
OPollo kirjutas:
Loed ja imestad, millises fantaasiamaailmas ikka veel mõned ullikesed elavad ...
Usalda meediat, küll nemad juba teavad icon_lol.gif

Ettevõtteid sa peadki usaldama, muidu ei ole võimalik tänapäeva maailmas toimetada (meediast pole siin mingit juttu olnud) Isegi HV tahab sinu nime ja isikukoodi teada siin ärifoorumites toimetades ja pead usaldama Tanelit, et ta külapeale seda infot laiali ei levitaks. Ilmselt levitaks aga õnneks seadused piiravad ja see tekitab kindlustunnet. Kui minul on täielik kontroll selle üle, kes, kus ja kuidas minu andmeid kasutab, siis ongi okei. Seadused peavad olema paigas, et seda reguleerida.

OPollo kirjutas:
Sa ei räägi nagu päriselt sellist algkooli tasemel juttu nüüd ?
Millest koosneb siis sinu arvates AI ?

Äkki peaksid hoopis ise ennast harima AI teemal.

1. Ooot oot oot, ma peangi ettevõtteid usaldama ? kõlab nagu selline väga patriootlik ood ... kus ma seda viimati kuulsingi ? - "lugege mu huultelt" ? icon_lol.gif
Kõik on müüdav siin ilmas, nimeta vaid hinnasilt - kui sa sellest osast siin ilmas pole veel aru saanud, FAKT!

2. Ole nii pai poiss ja hari mind siis sellel AI teemal, mis see muud on, kui mitte algoritmide jada ?
Loodan, et sa ulmefilmi maailma ei lähe ja mulle miskises vedelikus, traatidega ajuhollust kuskil purgis, lahti seletama ei hakka icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 14:37:40 vasta tsitaadiga

Tegin siis ChatGPT-ga koos ühe teksti Karl Marxi kohta:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2024 17:52:25 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
OPollo kirjutas:
Et otsid korra saapaid, 15 min eeltööd ja teed onlines tehingu ära, peale seda ketrab Delfi sulle kaks kuud saapareklaame icon_lol.gif

Nagu ma ütlesin, see ongi jama. Ei oleks nii hull, kui algoritmid saaks aru, et otsin midagi või olen selle juba saanud kuskilt. Saaks isegi siis vähemalt määrata, et mind ei huvita selline reklaam. Facebookis selline nupp täitsa olemas aga konkreetsel juhul pole see toiminud. Ühesõnaga poolik jama ja kasutajate andmed on turul ilma neile reaalset kasu toomata.

Samas ära aja segi seda jama AI teemaga üldiselt. See hetkel ongi probleem, et kasutatakse mingeid algelisi algoritme reklaamimajanduseks ja see tekitab probleeme kõigile osapooltele (reklaam, millel ei klikita on kahjum ka pakkujale ja tellijale) Korraliku AI baasil asja ajades oleks asi natuke mõistlikum. Ainus, mis ise küsiks oleks läbipaistvus. Ma olen nõus tasuta asjade tarbimisel reklaame nägema ja oma andmeid jagama nende paremaks toimimiseks, kui ma tean täpselt kuhu mu andmed lähevad ja saan neid kustutada/kinni keerata teenuse eest makstes või valides suvalisel hetkel, et enam teenust ei tarbi!


Ega seda algoritmi väga heaks ei saagi. Google näiteks näeb, et uurisid saabastega seotud veebilehti. Seda ta ei tea, kas otsisid saapaid endale, aitasid sõbral saapaid valida või hakkasid lihtsalt uurima, kas see tõsi on kui keegi saabastest mingi uskumatuna tunduva loo rääkis.
Kui eeltöö tehtud, siis saapaid tahad ilmselt enne ostmist jalga proovida ehk lähed füüsilisse poodi. Seda google enam ei tea, kas poodi läksid ja kas sealt saapad ostsid või pigem jäid paremat diili, palgapäeva või uuemat mudelit ootama. Või lihtsalt tark ei torma ja lased sel mõttel veel natuke seedida kas ja millised saapad osta.
Muidugi reklaamivahendaja märg unistus oleks, et nii kui saapad kassas läbi lüüakse, läheb googlele, facebookile ja krt teab veel kellele info, et ostsid saapad ja nüüd võib sulle saapaviksi reklaami näitama hakata icon_biggrin.gif Aga pakun, et enamik inimesi sellise asjaga nõus ei oleks, et jagatakse kolmandale osapoolele detailset infot tema ostude kohta.

Seega isegi kui algelise algoritmi asemel oleks väga tasemel ja nutikas müügiinimene, peaks ta sind üsna põhjalikult profileerima, et oskaks sulle pakkuda just neid tooteid, mida sul parajasti vaja on.

Jah, see oleks ühest küljest hea, kui saaks ise kuskil öelda, et saapad, rinnahoidjad ja toyota valuveljed mind ei huvita. Aga mis teeks inimene, kui saaks ette lehe kus saab teha linnukesed mille reklaam teda ei huvita - ilmselt paneks 90% tuimalt select all icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 06.01.2024 19:50:29 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:


Jah, see oleks ühest küljest hea, kui saaks ise kuskil öelda, et saapad, rinnahoidjad ja toyota valuveljed mind ei huvita. Aga mis teeks inimene, kui saaks ette lehe kus saab teha linnukesed mille reklaam teda ei huvita - ilmselt paneks 90% tuimalt select all icon_biggrin.gif

oot, aga see Pisa test, pidi maru positiivne olema ? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 19:54:07 vasta tsitaadiga

Tehisintellekt on juba asja kallal (miki hiire kallal)
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 06.01.2024 20:49:07 vasta tsitaadiga

OPollo, rahune juba maha, kapiAI! icon_biggrin.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 06.01.2024 20:59:59 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
OPollo, rahune juba maha, kapiAI! icon_biggrin.gif

Muudab see konteksti ?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 06.01.2024 21:13:52 vasta tsitaadiga

Mõne aja pärast on meil ilmselt oma isiklik AI assistent, mis jälgib pidevalt millega tegeleme ja mida järgmiseks vaja on. Vaatab kaamera kaudu saabaste kulumisasstmegi üle. Ja vöökoha ümbermõõdu inig kaalu salvestab. Jälgib meeleolu. Külmkapi sisu on teada. Jne jne. Kogutud infopaketist koostab vajaliku profiili, mida meile meie harjumuste ja vajaduste põhiselt järgmisena tarvis võiks minna. Info sellest profiilist jõuab reklaamide kuvajani ja nii näeme vaid tarvilikku reklaaminfot.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 21:37:31 vasta tsitaadiga

Tegin OPollo jaoks:
Spoiler Spoiler Spoiler


Algoritm üksinda on ainult teatud asjade tegemiseks. Komplekne kimp arvuteid, seadeid ja algoritmide kogumeid
ja tehnoloogiaid kokku kasutades - eriti just masinõppe ja keeleõppe arenguga - see on AI.
Tähendab, suurt klastrit ja seega ka keegi vastutab.
Microsoft paneb oma programmidesse AI- vajab oma ja OpenAI neuronvõrgu arendust .jne

Lihtsalt meedia pasundab nüüd kõik algoritmid AI-ks "ära nimetama".
Kuigi tegelt mõned üksikud peaklastrid müüvad oma teenust. Ja mõni nimetab oma algoritmi juba tehisinetellektiks. Teada ju et OpenAI annab API-si .jne.

_________________
Je t'aime moi non plus
link


viimati muutis mina634 06.01.2024 21:40:54, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 06.01.2024 21:38:18 vasta tsitaadiga

perenoel, enne jõuab Google isikustatud reklaamid kinni panna, kui sinu saamatutele ja mäluta amööbidele mõeldud maailm valmis saab...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 21:52:05 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Mõne aja pärast on meil ilmselt oma isiklik AI assistent, mis jälgib pidevalt millega tegeleme ja mida järgmiseks vaja on. Vaatab kaamera kaudu saabaste kulumisasstmegi üle. Ja vöökoha ümbermõõdu inig kaalu salvestab. Jälgib meeleolu. Külmkapi sisu on teada. Jne jne. Kogutud infopaketist koostab vajaliku profiili, mida meile meie harjumuste ja vajaduste põhiselt järgmisena tarvis võiks minna. Info sellest profiilist jõuab reklaamide kuvajani ja nii näeme vaid tarvilikku reklaaminfot.

Sa reklaamid Hiinat. Sa unustasid veel punktid ka ära. Et vajalikud punktid pead kokku saama, muidu ei tohi enam kuskile minna kui miinuses oled.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 06.01.2024 22:07:50 vasta tsitaadiga

Oli aeg, kui kõrgaadel isegi ei riietunud ise, vaid selleks olid toapoisid ja -tüdrukud, kes hüppasid ümber majaemanda või -isanda ja sättisid ta valmis nagu mannekeeni. Selles ei ole midagi halba, kui tehnoloogia võtab labaste ja rutiinsete asjade tegemise enda kanda. Ühelt poolt on kõik vajalk kliki kaugusel võtta, mitte millegi ülearusega ei tüüdata ning teiselt poolt saab ärimees oma kliendiga kergest suhelda. Ja suhtluskanali (saidi, video jne) omanik võtab oma priske saagi kah. Kõik ainult võidavad sellest.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 06.01.2024 23:04:40 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Oli aeg, kui kõrgaadel isegi ei riietunud ise, vaid selleks olid toapoisid ja -tüdrukud, kes hüppasid ümber majaemanda või -isanda ja sättisid ta valmis nagu mannekeeni. Selles ei ole midagi halba, kui tehnoloogia võtab labaste ja rutiinsete asjade tegemise enda kanda. Ühelt poolt on kõik vajalk kliki kaugusel võtta, mitte millegi ülearusega ei tüüdata ning teiselt poolt saab ärimees oma kliendiga kergest suhelda. Ja suhtluskanali (saidi, video jne) omanik võtab oma priske saagi kah. Kõik ainult võidavad sellest.

Ja neid paneme vangi, kes kasutavad reklaami blokeeringut?

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 06.01.2024 23:39:51 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
perenoel kirjutas:
Oli aeg, kui kõrgaadel isegi ei riietunud ise, vaid selleks olid toapoisid ja -tüdrukud, kes hüppasid ümber majaemanda või -isanda ja sättisid ta valmis nagu mannekeeni. Selles ei ole midagi halba, kui tehnoloogia võtab labaste ja rutiinsete asjade tegemise enda kanda. Ühelt poolt on kõik vajalk kliki kaugusel võtta, mitte millegi ülearusega ei tüüdata ning teiselt poolt saab ärimees oma kliendiga kergest suhelda. Ja suhtluskanali (saidi, video jne) omanik võtab oma priske saagi kah. Kõik ainult võidavad sellest.

Ja neid paneme vangi, kes kasutavad reklaami blokeeringut?


Oh ei pane midagi. Keegi ei hakkagi kasulikku asja blokeerima. Blokeeritaksegi seetõttu, et mittesihitud laiatarbereklaam on mõttetu. Erinevalt siin paljudest, mina olen just nimelt sellise reklaami vastu. Mulle ei meeldi ka linnavahel need ülisuured bännerid, mis vilguvad kõigile ühtemoodi.

* * *


Üks põnev video AI klassifitseeringutest, kus esimene pool räägib lahti olemasolevate AI-de hierarhia ja teine pool kuulub ulmevaldkonda. Mina seda võimalust üleloomulikule tasandile tõusvast AI-st ei usu, sest ta ikkagi opereerib ainult materiaalsel tasandil, samas kui inimesele on avatud ka astraalsfäärid, milles toimimine on annab materiaalsele põhjuslikke tulemusi. Ka kõige sofistitseerituim AI seda ilma inimese osaluseta suuta ei saa - ja selleks muidugi võib ta hakata inimkonda suunama küborgiks saama.

Kahjuks on video omanik keelanud väljaspool YouTube'i selle mängimise, seega on see vaadatava ainult SIIN

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 07.01.2024 04:41:24 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Oli aeg, kui kõrgaadel isegi ei riietunud ise, vaid selleks olid toapoisid ja -tüdrukud, kes hüppasid ümber majaemanda või -isanda ja sättisid ta valmis nagu mannekeeni. Selles ei ole midagi halba, kui tehnoloogia võtab labaste ja rutiinsete asjade tegemise enda kanda. Ühelt poolt on kõik vajalk kliki kaugusel võtta, mitte millegi ülearusega ei tüüdata ning teiselt poolt saab ärimees oma kliendiga kergest suhelda. Ja suhtluskanali (saidi, video jne) omanik võtab oma priske saagi kah. Kõik ainult võidavad sellest.
Ja siis käib naaberriigi "tsaaril" peas üks klõps, teine klõps käib sind teenindava AI "peas", seejärel kaob elekter, võrk samuti ja sa jäädki palja tagumikuga oma voodiservale istuma, sest ise sa endale pükse enam jalga panna ei oska ja sobivaid valikuid iseseisvalt, ilma reklaamionudeta sa enam teha ei suuda. Liiga õhinapõhised "futuroloogid" surevad alati esimesena välja...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 07.01.2024 07:47:48 vasta tsitaadiga

perenoel My Lord, ma näitan sulle Aafrikat:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 12:59:26 vasta tsitaadiga

Kusjuures ma tahangi, et näiteks Selver, Rimi ja muud toidupoed näiteks mu ostmisharjumusi jälgiks ning neid isikustaks. Ma olen nende klient, ma käin nende poes, ostan 99% ajast ainult neid tooteid ja tootegruppe, mis mulle meeldivad. Seega minu ootus poodidele ongi, et nad teeksid mulle just nendele personaalseid allahindluseid. Aeg-ajalt võetakse sortimenti uusi tooteid ja seal võiks samuti näiteks tutvumishindu teha, et mind neid ostma meelitada.

Amazoni puhul võiksid nad juba ammu AI kasutusele võtta. Kui ostan neilt akutrelli, siis ilmselgelt pole mulle pärast seda suurt mõtet näidata mitu nädalat akutrellide ostusoovitusi. Pigem võiks AI siin olemas olla, mis pakuks sellele konkreetsele akutrellile lisavarustust - akud, hoidikud, otsikud, kruvid jne. Palju mõttekam ja kasumlikum.
Meenub üks nali elust enesest, kus tüüp ostis prill-laua Amazonist ja siis pikka aega iga kord Amazoni sisse logides soovitati talle prill-laudu icon_lol.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 07.01.2024 13:07:51 vasta tsitaadiga

Vondur, See on üks põhjusi, miks mitte mingi hinna eest ei tohi lubada küborgide tekkimist. Siis ei ole enam mitte kellegi puhul garantiid, et selles peas suvalisel hetkel tundmatust allikast ja eesmärgist lähtuv klõps ei või käia. Aga kõik, mis jääb meist väljaspoole, ei kujuta vast ohtu. Ka kõrgaadel hakkas peale I MS, kui riigid maksudega nende sissetulekud nahka pistsid ja nad enam ei suutnud armeed teenijaid pidada, ise riietuma ja teeb seda siiani. Ja keegi ju ei pea kedagi saamatuks seetõttu, et too näiteks ise käsitsi pesu ei oska pesta. Aga kui elekter ära läheks, ei jääks muud üle.

mina634, See "my Lord" on AI jaoks üsna mõistlik, sest annab kasutajale siiski juhtrolli tunde. Sest vaata, kui me AI käest kõike küsime ja tema muudkui oskab, tekib alateadvusesse alaväärsustunne. Seega jah, ma arvan, et siinse teema algse küsimuse juurde tagasi pöördudes: me peame suhttlema AI-ga viisakalt, kuid alfarollist lähtudes. See, et tema meie poole "My Lord" pöördub, tuletab seda suhet hästi meelde. Ma ei ole seda enesel ära muutnud ja nii ilmselt jääbki.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 07.01.2024 15:28:23 vasta tsitaadiga

Kui sind maast madalast alfaisaseks peetaks ja masin sind kohtleb My Lordina, siis ükskord avastad, et sa oled tüdruk
ja sind kuningannaks peav auto on põõsas ja sa imestad, et miks politseid sind My Lordina ei kutsu, see ei ole sinust aga võib nii juhtuda teiste inimestega:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.