Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Amazoni return policy muutub märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 10.12.2022 23:51:21 Amazoni return policy muutub vasta tsitaadiga

Amazoni return policy muutub uuest aastast hoopis mõistlikumaks. (artikkel). Senine korraldus, kus e-raamatu ostja võis selle kõige lihtsaimas korras 7 päeva jooksul tagastada muutis KDP sisuliselt avalikuks raamatukoguks. Amazoni andmetel on neil küll mingid algoritmid kuritarvituste vältimiseks, kuid kuulu järgi blokkisid nad tagastusvõimaluse alles 5-6 raamatu ühes kalendrikuus tagastamise järel. Gee, keskmisel lugejal pole rohkemat ju tarviski. Kes ikka jõuab üle ühe raamatu nädalas läbi lugeda.

Ilmselt oleksid indie autorid võinud pirisema jäädagi, aga suured kirjastused said väga pahaseks ja ähvardasid eemale astuda. Ega ei ole ikka küll nii, et loed aga kamaluga kõik Grishami ja Browni uudisteosed piraatkorras läbi ja muudkui tagastad LOL. Uuest aastast saab Kindlet tagastada ainult siis, kui on loetud alla 10% raamatust. Minu meelest võiks veel paaritunnine limiitaeg ka olla.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 11.12.2022 03:23:43 vasta tsitaadiga

Olen ostnud 11 aasta jooksul tuhandeid Kindle raamatuid (ja igasugune DRM saab neilt kohe eemaldatud ning varukoopiad tehtud), kuid tagastanud olen kogu selle aja jooksul vist 3 või 4 - kas siis sain vale faili, raamat oli nii halvasti formaaditud, et selle kordategemine oleks võtnud mitu päeva või sai ostetud eksikombel raamat, mis oli mul juba olemas. Ei ole kunagi tagastanud loetud raamatut, isegi kui see mulle ei meeldinud. Samuti pole tagastanud ostetud raamatuid peale varukoopia tegemist. See oleks lihtlabane vargus. Minu arust on see 10% limiit täiesti OK.

Samas kui ma ei hoiaks kõiki oma e-raamatuid Calibre'is, oleks eksikombel topelt ostetud raamatuid hulga rohkem. Calibre teeb kontrollimise väga kiireks ja lihtsaks. Amazoni peale ei saa selles asjas loota, ja paljud raamatud pole ka sealt ostetud, vaid Kobo veebipoest, Google Play raamatupoest või veel mõnest muust kohast.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 18.12.2022 18:25:15 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Amazoni peale ei saa selles asjas loota, ja paljud raamatud pole ka sealt ostetud, vaid Kobo veebipoest, Google Play raamatupoest või veel mõnest muust kohast.


Miks on Kobo või Google Play Amazonist paremad? Ise laadisin oma väiksemamõõdulisema raamatu kolme nädala eest Amazoni kõrval ka Kobosse ja Apple Booksi (Google Pay ei võimalda Eesti residendile müüki), kuid kui Amazonis on ilma reklaami tellimata nende poolt kümmekond ostu (lisaks nendele, mida ise olen saidilt saatnud), siis Kobo ja Apple Books on siiani ümmeargune null. Ootan vist mõne nädala veel ja siis lähen Amazonis KDP Selecti peale üle, sest osades Amazoni poodides on Selectiga royalty 30% asemel 70% ja marketingi võimalused ka peale selle.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 19.12.2022 00:52:41 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Miks on Kobo või Google Play Amazonist paremad? Ise laadisin oma väiksemamõõdulisema raamatu kolme nädala eest Amazoni kõrval ka Kobosse ja Apple Booksi (Google Pay ei võimalda Eesti residendile müüki), kuid kui Amazonis on ilma reklaami tellimata nende poolt kümmekond ostu (lisaks nendele, mida ise olen saidilt saatnud), siis Kobo ja Apple Books on siiani ümmeargune null. Ootan vist mõne nädala veel ja siis lähen Amazonis KDP Selecti peale üle, sest osades Amazoni poodides on Selectiga royalty 30% asemel 70% ja marketingi võimalused ka peale selle.

Varem olid paljud raamatud seal odavamad (peamiselt tradpubs ehk suurte kirjastuste raamatud, mitte self-published kraam), viimasel ajal on aga hinnatase ühtlustunud ja pole enam erilist vahet, kust osta. Olen kuulnud paljude autorite suust, kes oma raamatuid ise välja annavad, et Amazonist saadud tulu ületab mitmekordselt teistelt müüjatelt saadu. Isiklikult minul pole erilist vahet, kust ma raamatu ostan. Vanast harjumusest võrdlen hindu ikkagi, aga kui raamat on müügil ainult Amazonis (KDP Select, nagu sa mainisid), siis ostan ta sealt. Kui hinnad on igal pool suhteliselt samad, siis olen vahel ostnud Kobo poest üksnes sellepärast, et anda oma panus mingigi konkurentsi olemasolule e-raamatute valdkonnas. Iseasi, kuivõrd sellest reaalselt mingit tolku on, kardetavasti mitte. Kardetavasti sellepärast, et kuigi mul pole midagi Amazonist ostmise vastu, ei tahaks ma siiski, et nad muutuvad e-raamatute müügi alal täielikuks monopoliks. See poleks kasulik ei autoritele ega lugejatele.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Amazoni return policy muutub
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.