Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Ma palun arvutispetsialisti abi/nõu ! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Marpz
HV vaatleja

liitunud: 11.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2021 18:52:58 Ma palun arvutispetsialisti abi/nõu ! vasta tsitaadiga

Tere!


Ma paluksin veidi abi ja nõu inimese käest, kes on arvutijuppidega rohkem kursis.

Pikk jutt aga ma üritan võimalikult lühidalt seda teha.

Ühesõnaga juba 2-3 aastat on esinenud probleem. Kus keset mängimist jookseb arvuti täielikult kokku nii, et hiir ja klaviatuur ei reageeri enam ja tuleb lihtsalt: "Power" nuppu peal hoida.

Alguses see juhtus harva, siis väga ei häirinud. Tegid restardi ja mängisid edasi jälle. Viimase aasta jooksul on see hakanud tihedamini esinema. Ja nüüd olin vahepeal seisus, kus see juhtus iga 30 minuti tagant.

Ütleme siis tunduvalt vanemate või vähemnõudlikumate mängudega jookseb harvem kokku (või siis peale ülipikka järjestiku mängu sessiooni). Ma täpsemalt ei saagi aru, et mis loogika alusel ta jookseb kokku (nt. nõudlikumat mängu: "Assassins Creed: Valhalla"-t saan paar tundi mängida ja GTA V ainult pool tundi).

Imelik on ka see, et arvuti jookseb kokku ainult mängides. Arvutis surfates või tööd tehes ei tule seda põhimõtteliselt kunagi ette (v.a mõni väga üksik kord). Enamus ajast kasutan kodus arvutit videomontaaži tööde jaoks televisioonile, seega on üksjagu convertimist, importimist, exportimist. Kuid 2-3 korda nädalas sisustan aega mõne toreda arvutimänguga.


Ma olen juba kuude välismaafoorumisse oma probleemist kurtnud, paljudes kohtades keegi ei vasta. Aga seal kus on tagasisidet antud, on väga konkreetseid juhiseid jagatud:


UPDATE: 5.01.2021

Kõik tüüpilisemad asjad olen ma läbi proovinud (mis võivad seda põhjustada):

a) Disabled background apps
b) Disabled startup programs
c) Increase The Size Of Virtual Memory
d) Got Rid Of Temp Files
e) Changed the power settings
f) Updated drivers (under the devices manager I went through all the devices for additional updates. 1 device was out of date, updated it)
g) Using the MSI Control Center, I updated all the motherboard drivers, including BIOS.
h) Used DDU to uninstall all the NVIDIA drivers.
i) Installed older 442.74 Driver.
j) In the BIOS disabled: "vt-d (virtualization)", "fast boot", change the "PCIe Configuration to [GEN2]"
k) If this PSU uses iCUE, set the RAIL performance to SINGLE and then Uninstall iCUE.
l) I did a clean install on Windows 10. Only installed the Nvidia GPU-s latest update and rockstar launcher, went to play GTA V (and it still freezed). So I guess a program is not causing it. It has something to do with the hardware?!


UPDATE: 8.01.2021

Soovitati teha mõned testid ka:

Speccy link: http://speccy.piriform.com/results/fUd0eU1K10Ew42gsKymE0Jz

Firestrike benchmark link: https://www.3dmark.com/3dm/56597496

FIRESTRIKE FOLDER link (contains HWinfo64 log file during firestrike benchmark test and HWinfo64 screenshots of the program window after the test): https://drive.google.com/drive/folders/1RRUpFzAdRA62VLJjcny3syjjJHiSH7xy?usp=sharing

GAME (GTA V) freeze/crash HWinfo64 LOG file ( I was lucky to start the log 1 minute before the game freezed, original game time was ~28 minutes) : https://drive.google.com/drive/folders/1nxwNpHeFXLho-z0HXhgfg9MAOQUWVO7z?usp=sharing

CPU-Z screenshots (memory and slots) link: https://drive.google.com/drive/folders/1TbiJW00yK8CgEJSMK723mTSz_Jdsfn1G?usp=sharing
MemTest86: tegin ära RAM-ile mõeldud "memtest"-i ja CPU-le mõeldud: "Round Robin"-i testi. Kõik olid negatiivsed (s.t "0" errorit).


Foorumitest öeldi ka, et testidest ja log failidest ei kajastunud mitte midagi ebatavalist.



UPDATE: 10.01.2021

I removed all the memory sticks. Named them "1", "2", "3", "4" (exactly in the order as they where placed into the motherboard before).

a) Yesterday I took out all the sticks, except the: "1", left it in the first memory slot (as it was before). I played for about 2 hours before it froze.

b) Today I tested out: "2", "3" and "4" stick in the first memory slot. Game froze after 1H- 1.5H of playing.

d) Now I connected the "1" stick to the second memory slot, and it gave me for about 2 hours of gameplay before it froze.

Ma kahtlen, et kõik minu Corsairi mälud on defektiga, Ma ostsin esimese paari 2 aastat tagasi, kui ma arvutit komplekteerisin ja teise nüüd hiluti suvel. Ja see freezimise probleem oli juba siis, kui mul ainult üks paar Corsairi mälusid oli.



UPDATE: 13.01.2021


I updated GPU to the latest driver, tested it, still froze (no surprise). Then I took my old GTX 1080 and replaced it with my current RTX 2080Ti. Even left the same NVIDIA driver.

I got to play 2H with my old GTX 1080 GPU, and then it froze. (tested it twice, and exactly got 2H).

And as I mentioned earlier: I got to play 2-3 hours on my new RTX 2080 Ti card, when I had only one ram stick connected. And with the GTX 1080 and all the ram sticks inside, I got to play about 2 hours.

Arvasin, et probleem on ilmselt toitekaga või emaplaadiga?



UPDATE 14.01.2021

Õnneks mul on täpselt sama toitekas ka teises arvutis (vähe kasutatud). Seega panin oma teise toiteka arvutile külge ja ikka jooksis kokku peale 30 minutit GTA V mängimist.



UPDATE 15.01.2021

Võtsin ette siis protsessori.

Võtsin selle lahti ja avastasin et prosel:"processors pads"-idel esines nähtust, nagu: "discoloration", tuli kenasti alkoholiga maha. Samuti panin uue termopasta peale kiibile. (tunnistan, et pole seda termopastat vahetanud mitu aastat).

Ja peale seda jooksis mäng vähemalt 3-4 tundi ennem kokkujooksmist


Kui nüüd meelde tuletada fakte:

a) RTX 2080ti + 32 GB ram-i (kõik ram-i pesad täidetud) = 30 minutit mänguaega

b) RTX 2080ti + 8 GB ram-i (ainult üks ram-i pesa täidetud) = ~ 1.5-2H mänguaega

c) GTX 1080 + 32 GB ram-i (kõik ram-i pesad täidetud) = 2H mänguaega

d) RTX 2080ti + 32 GB ram-i (kõik ram-i pesad täidetud) + CPU lahti võtmine ja puhastamine = 3-4 H mänguaega



Niiet tekib küsimus: kas tegemist on protsessori või emaplaadi probleemiga?

Protsessorit jahtutab mul parim "air-fan" lahendus: "Noctua NH-D15" (2 ventikaga). Kuna ma OC-ga ei tegele, siis heameelega ei hakkaks mingisugust: "custom liquid cooling" lahendust paigaldama. Ma katsun täna ventikate kiirust veidi reguleerida kiiremaks, vaadates kas see midagi muudab, aga jah.

Päris nii uisapäisa ei hakkaks kohe uut protsessorit ostma, kui pärast selgub, et hoopis emaplaadis oli probleem.



My PC:
—————————————————————————————————————————
MOTHERBOARD:
MSI Z390 GAMING PRO CARBON
—————————————————————————————————————————
CPU
Intel Core i9 9900K @ 3.60GHz
—————————————————————————————————————————
GPU
MSI GeForce RTX 2080 Ti 11GB GDDR6 GAMING X TRIO
—————————————————————————————————————————
RAM
CORSAIR DDR4 3200MHZ 32GB (4x8)
—————————————————————————————————————————
PSU
Corsair RMi SeriesTM RM750i - 750 Watt 80 PLUS Gold Certified Silent
—————————————————————————————————————————
SSD
970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 250GB (also where the win10 is installed)
—————————————————————————————————————————



Ettetänades ja parimat soovides,
Kristjan M
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2021 21:25:14 vasta tsitaadiga

külg maha, mingi suvel kasutatav tuuluti sisse puhuma.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2021 21:39:57 vasta tsitaadiga

Vahest võib olla lihtsalt mingi raua vaheline konflikt.
Mul on seda elus juhtund kaks korda.
Kunagi ammu AMD 270X mingi emmega, HDMI pesa ei toimind, teises arutis toimis, õnneks AK tuli vastu ja vahetas teise video vastu, maksin juurede ja kõik korras.
Teine asi, mis on kestnud ~2 aastat, 2700X / X470 / V56 combo, täiesti lambi aeg ajalt musta. Video käis garantiis, tunnistati terveks.
Nüüd vihastasin ostsin endale RX 6800 XT, probleem kadund, sama V56 poiste masinas, probleem puudub.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.01.2021 23:24:06 vasta tsitaadiga

Proovi mõne teise toiteplokiga.
Mul oli kunagi sarnane häda, täiesti suvalistel hetkedel mängudes freeze või restart.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 190
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marpz
HV vaatleja

liitunud: 11.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2021 01:22:35 vasta tsitaadiga

oliver989 kirjutas:
Proovi mõne teise toiteplokiga.
Mul oli kunagi sarnane häda, täiesti suvalistel hetkedel mängudes freeze või restart.


Descriptionis kirjas:

"UPDATE 14.01.2021

Õnneks mul on täpselt sama toitekas ka teises arvutis (vähe kasutatud). Seega panin oma teise toiteka arvutile külge ja ikka jooksis kokku peale 30 minutit GTA V mängimist."
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.01.2021 01:39:06 vasta tsitaadiga

Ma ei loe siit välja, kas temperatuure oled jälginud?
Ega videokaart riser-kaabli otsas ole?
Võiks proovida ka videokaardi välja võtta ja integreeritud GPUga midagi mängida.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2021 07:59:42 vasta tsitaadiga

Ma ikkagi prooviks mõne teise tootja toiteplokiga.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 190
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 17.01.2021 10:23:48 vasta tsitaadiga

Toitekaid vahetasid siis kas kaablid ka vahetasid, võibolla mõni kaabel läbi. Proovida võib ka graafikale kahte eraldi kaablit või sellele ongi kaks eraldi kaablit, mõtlen, et ei ole see otsast kaheks minev kaabel.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2021 10:52:56 vasta tsitaadiga

1. Temp, sellest ka minu nõuanne.
2. Kehv toide.
3. Kokkusobimatus - uued biosid jms.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marpz
HV vaatleja

liitunud: 11.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2021 15:05:22 vasta tsitaadiga

arny kirjutas:
Toitekaid vahetasid siis kas kaablid ka vahetasid, võibolla mõni kaabel läbi. Proovida võib ka graafikale kahte eraldi kaablit või sellele ongi kaks eraldi kaablit, mõtlen, et ei ole see otsast kaheks minev kaabel.




Kaablid ka loomulikult vahetasin.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahasrahla
HV kasutaja

liitunud: 19.06.2011




sõnum 17.01.2021 15:46:20 vasta tsitaadiga

Eemalda kõik sisendseadmed,
peale klaviatuuri ja hiire ning asenda need uute vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 18.01.2021 02:46:48 vasta tsitaadiga

Mõned uitmõtted hilistel õhtutundidel...

Kohati tundub veider maania pakkuda toiteplokki alati probleemide allikaks (kohati ka nii on aga ütleme 20 eurose 1000W isendite korral tõenäolisem).
PS. Kui sellel toiteplokil on füüsiline lüliti "single/multi 12v rails" siis lülita see single peale. (Kas idle "jõude" olekus ka "hardlock-ib" ?? )
[mõned toiteplokid ei kannada madalaid C astmeid ja hanguvad/resetivad samas see toide peaks hakkama saama]

Kui juba proovisid toidet teisest raalist "sama tüüpi, mis tegelt ei ole ka ideaalne" siis proovi selle teise raali mälusi ka sellel konfliktsel raalil.
RAM testi miski 12h+ mitte 1h ja kõik ok... (paistab, et mälud jooksevad 2133 st. ei kasuta XMP proovi XMP kui mälud vigased või cpu-l mälu kontroller paneb villast siis saad "hardlock" kiiremini).
Kui siis ka probleemid esinevad siis rohekm viide kas emaplaat või protsessor (vähetõenäoline aga esineb) kuigi jah mängimine viitaks rohkem gpu-le.

Kas "Windows event viewer" ei paista peale hangumist mingeid kirjeid (hardlock korral ei ole muidugi neid aga tasuks ennem kui hakkat tuimalt mööbeldama logid üle vaadata kui muidugi "sinist ekraani" ei näe siis pole ka seal midagi).

BIOS tee kõikidest lehtedest fotod kui päris kursis pole mida iga rida täendab (eelista autot, usalda tootja valikut esialgu).
Siis tee vastavalt emaplaadi juhendile CMOS reset ja alusta puhtalt lehelt BIOS osas (vaata juhendist kuidas toide jne peab olema arvesta ka et sellel toitel on päris suur hoideaeg, kui juhendis on öeldud et toide peab väljas olema 230V võrgust).

Windows pane Power Profile just high performance peale keela PCIe "Power save" ära. / hiljem muuda "Balanced" tagasi siis lubab OS "takti kuberner" takti langetada ....

PCIe pane auto või gen3 tagasi (need esmased read sobisid win95/98 aegadel, eriti saale suurendamine 32GB korral aga see selleks).

Tasuks ka jälgida nagu ülevalpool soovitatud telemeetriat (temperatuurid ja taktid nt. selle afterburneriga) temp ja taktid vajalikud siis näed kas enne "lockup" hakkab midagi alla kerima ennem ja temp tõusma üle 80C.
Samas tänapäeva protsessorid temp. pärast ei hardlock küll aga VRM pärast aga siis peaks "power off" selle klassi emaplaadil enese päästmiseks tulema. Sellest alustaks lihtsam esialgu temp/takte jälgida.

Mänguga vist sa seda koera üles ei leia, pead eraldi koormama neid komponente, GPU saab vist koormata furmark ?? (windowsa spetsalistid täiendavad) ja
protsessorit mälu aida64 aga jah memtest seda vaja tunde jooksutada et midagi saavutada kui päris tuksis siis saad mõne minutitga aga siis ei oleks ka seda stabiilsust, mis hetkel...

PS2. Pane mängus vsync peale siis peaks see 2080 suht alakoormatud olema ja vaata kas veab kauem välja (kui temp. pärast probleemid) ....

PS3. mida ventilaatorid teevad kui "hardlock" kas gpu oma tõusevad või sama ??

Edu, mida muud ikka soovida keerulisel rajal/ajal ...
PS4. Hoiatus! Pole arvutispetsialist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaboom
huvituja
kaboom

liitunud: 12.10.2012




sõnum 18.01.2021 10:47:54 vasta tsitaadiga

Minu tagasihoidlikud soovitused

1. Memtest 24h - isiklikust kogemusest. On olnud juhuseid, kus raud mängib lolli. Peale n+x tiiru memtest hakkab alles erroreid viskama. Praeguse info põhjal võiks sealt midagi välja kooruda.
2. GPU - kui memtest on korras, siis võiks järgmiseks pakkuda GPU-d. Tean, et test on tehtud, aga jällegi - pikemalt.
3. BIOS ja draiverid - kõige uuemad peale. Võid proovida ka vanemaid kui juba kõige uuemad on peal. Võimalik, et mingi buggy uute draiveritega.

Edu igatahes.
Kaboom

_________________
I want to die in my sleep like my grandfather … Not screaming and yelling like the passengers in his car.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2021 19:44:14 vasta tsitaadiga

kaboom, see kõik töötab eeldusel, et temp ja toide on ok.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2021 00:01:57 vasta tsitaadiga

Ma ei loe välja mis Windows Event log näitab. Päris tihti ma olen ise saanud sealt häid vihjeid mida kahtlustada. Siin väike link ka kuidas leida: https://www.howtogeek.com/123646/htg-explains-what-the-windows-event-viewer-is-and-how-you-can-use-it/
Kirjelduse järgi ma pakuks, et sul mingi arvatavasti kuumeneb üle emaplaadil või mäludel millel temperatuuri sensoreid ei ole. Üks võimalus on nendele siis under volti/clock teha ja kui mänguaeg pikeneb või rohkem ei crashi, siis tead et kusagil on palav, näiteks emaplaadil on osad padjad tehasest puudu või pastat liiga palju pandud.
Teine võimalus, et mälud on vigased ja tekitab liiga palju vigu sisse. Kui mälud on vigased siis tavaliselt on nad juba tehasest tulles sellised, enamus juhtudel mul nii vähemalt olnud. Korras mälud pole mul kunagi hiljem probleeme valmistanud, eks teistel on juhtunud, aga see ka pigem harva. Memtest86 on abiks, või windowsi enda test ajab ka asja ära https://www.windowscentral.com/how-check-your-pc-memory-problems-windows-10
Emaplaadi tootja DDR sobivuse tabelist vaatasid, kas need mälud ikka sobivad?

_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m6mmikiisu
HV kasutaja
m6mmikiisu

liitunud: 19.11.2009




sõnum 31.01.2021 00:26:17 vasta tsitaadiga

Mälud ilusti lõpuni pesas? Endal oli juhus, kus klõps käis ära ja mälud tundusid ka ilusti pesas olevat. Memtest86 peale 8 loopi mingeid erroreid ei andnud.

Natuke peale pressimist ja liikus veel 1-2 mm.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2021 13:46:14 vasta tsitaadiga

viska see msi emme välja.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2021 14:22:59 vasta tsitaadiga

Ja pepukivi, kakalaud või a-suss asemele? Msi vähemalt teeb rma ära.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2021 19:49:38 vasta tsitaadiga

viimased ei teamitukümmend aastat on msi-ga huvitav fenomen, mingi aeg töötab ja siis kas on täiesti ptssis, või hakkab ajunssss. ja ainult msiga. oot pepukivi ja kakalaud on misasi?. seni on suht tummised olnud gigapoodi asjad.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2021 02:27:04 vasta tsitaadiga

Ma oletan, et pepukivi-asrock, a-suss- asus- küllap gigabyte või sapphire siis on kakalaud. Zotac, Intel, Acer, MSI, ECS, Megatrends, Leadtek, Biostar, Zotac, NZXT, PNY ei tundu sobivat.
_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2021 09:56:40 vasta tsitaadiga

Gigabyte.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 28.03.2021 10:19:02 vasta tsitaadiga

Hei,

võimalikud probleemid tõenäolisematest vähemtõenäolisemateni:

1. Vigane SATA kaabel (kuigi sa HDD olemasolu ei maininud, eeldan et videomontaaži puhuks neid võiks olla masinas). Lahendus - poest tutikad kaablid, kõik ära vahetada.
2. Arvuti emaplaadi või korpuse ühendusportides on tolm või karvad, mis koguvad staatilist laengut ja kui tekib lahendus, siis arvuti restardib. Lahendus - suruõhuga kõik pordid üle lasta, veenduda, et seal pole midagi, mida seal olema ei peaks (osadel korpustel nt nö lakke suunatud portidesse võib igasugu huvitavat materjali trehvata).
3. Mõnes emaplaadi slotis on komponent (RAM, videokaart) halvasti kinnitatud või on seal mõni ühenduspin viga saanud (lahti tulnud). Lahendus - kõik välja võtta, slotid suruõhuga puhtaks, vaadata sisse ja veenduda, et kõik on korras.
4. Emaplaadi tagaküljel on tekkinud kontakt korpusega. Lahendus - ebameeldiv, aga saab tõsta masina korpusest välja ja proovida seda seal jooksutada. Kui probleeme ei esine, siis tead milles asi.
5. Vigane RAM stick. Lahendus - tuleks diganostikaprogrammidega mälutestid ära teha, vajadusel vahetada välja.
6. Emaplaadi VRM kuumeneb üle. Lahendus - emaplaadi radikad prose ümbert maha, uus termopasta / termopadi alla, vajadusel paigutada eraldi ventikas nende peale õhku puhuma.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  Ma palun arvutispetsialisti abi/nõu !
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.