Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Ettevalmistused Telia optikaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2020 17:11:22 vasta tsitaadiga

kui sa hex s mikrootikule manu saad, saad ju sfp välja õngitseda ja järgi vaadata. ideeliselt peabki see ühendus otse töötama, sõltumata sfp tootjast - standard on ju üks
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
GTC
HV kasutaja

liitunud: 31.01.2011




sõnum 05.02.2020 17:38:36 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
kui sa hex s mikrootikule manu saad, saad ju sfp välja õngitseda ja järgi vaadata. ideeliselt peabki see ühendus otse töötama, sõltumata sfp tootjast - standard on ju üks



Ligi kahjuks ei pääse hetkel aga leidsin foto SFP-st mille olin teinud ja seal kirjas: DataProjekt SFPG-SS3420D-LC.

Ja kas WiFi MikroTiku-t soovib siis hAP AC peaks 99, 99% töötama SFP sisendist, pole veel proovinud , seepärast 100% ei julge kinnitada.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2020 17:40:25 vasta tsitaadiga

See on siis "tavaline" optikaühendus, mitte PON tehnoloogial. Selle saab tõesti igas seadmes tööle.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.02.2020 21:39:23 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
See on siis "tavaline" optikaühendus, mitte PON tehnoloogial. Selle saab tõesti igas seadmes tööle.

just nii, tegemist pole GPONiga vaid fiibri konverteriga jaamas ja GTC, pool SFPga.
false alarm.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2020 02:18:27 vasta tsitaadiga

elar_85 kirjutas:
tere
oskab keegi öelda, kas minu vana modem sobib Telia teenuste kasutamiseks või vaja nende käest modem rentida?
Ruuteriks Asus RTN-66U. Peaks olema IPTV valmidus.
Teliast öeldi, et valguskaabli taha tuleb mingisugune konverter...ja siis edasi nende modem. Tahaks nende modemi mängust välja jätta. Ja siis kaabel edasi Telia digiboksi.
Kas on vajalik mingisugune seadistus või toimib plug-n-play variandina?

Tänud teadjamatele.


Paar numbrit vaja kirjutada asuse menüüs õigesse kasti. Ei mingit kosmoseteadust. Saad kuni 2 digiboksi panna vastavalt 3 ja 4 port sel juhul. Youtube äpp digiboksis siis ei toimi, aga kõik ülejäänud peaks vist töötama.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9118896#9118896
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 09.02.2020 14:10:04 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike "halastamine" icon_cool.gif eestimaalastele - kuna ma tean ülihästi kui väga eestlased vihkavad füüsikat.
Eriti veel seda mida nad peavad ise raamatutest kokku lugema, et selliselt targemaks saada. icon_cool.gif

Järgmine pilt ütleb siis selgelt selle kõik välja.
1. WiFi = elektromagnetväli.

2. Elektromagnetväli aga omakorda jaguneb kaheks:
- elektriväli
- magnetväli

Ja edasi on kõik imelihtne:
1. elektriväli on siis see "saatanast tegelane" mis kõikvõimalikke mittevajalikke "signaale / mürasid" edasi tassib.
2. ning magnetväli on siis "tegelane" mis on oluliselt tundetum igasugu jamade korral.

Seega: kogu mäng ongi sellele suunatud, et kasutada maksimaalselt seda magnetvälja.
Kui on küsimus - miks keegi sellest avalikult ei räägi - siis üks vastus on selline, et magnetvälja kasutamine on paljudes riikides ametlikult keelatud. Põhjuseid otsib igaüks ise. Ja nii ongi see kõik jäänud huvilistele enda leiutada. beer_yum.gif
PS: Ise leiutasin samuti selle pärast, et 2,4GHz-i on meie majas "paksult müra täis". icon_cool.gif

Sa unustad ära, et ka varjestamata kaabel on kiirgusallikas. dance.gif

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2020 17:53:11 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike "halastamine" icon_cool.gif eestimaalastele - kuna ma tean ülihästi kui väga eestlased vihkavad füüsikat.
Eriti veel seda mida nad peavad ise raamatutest kokku lugema, et selliselt targemaks saada. icon_cool.gif

Järgmine pilt ütleb siis selgelt selle kõik välja.
1. WiFi = elektromagnetväli.

2. Elektromagnetväli aga omakorda jaguneb kaheks:
- elektriväli
- magnetväli

1. Wifi signaal on raadiolaine, mis on valgus. Valgus ei ole elektromagnetväli, vaid on põhjustatud em-välja perioodilisest muutumisest (em-lainetus). See pole sama asi.
2. Elektromagnetväli ei jagune kaheks, vaid koosnebki elektri- ja magnetväljadest. Nimetuses peitub vihje icon_rolleyes.gif . Kui magnetväli muutub (nt liigutada püsimagnetit), siis see tekitab juhtides elektrivoolu ja seega elektrivälja. Elektrivool omakorda tekitab (muutuvat) magnetvälja. Selle vahelduva protsessi käigus tekkinud nähtust nimetame em-väljaks.

Ei vihka füüsikat. Eelistan raamatut sinu selgituste asemel.
Lohakast mõtlemisest tekivad lohakusvead. Veendu, et tead, millest sa räägid.

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2020 19:07:29 vasta tsitaadiga

mul juhtus selline pull, et pööripäeval tekkis suur pöörisvool. aga kuna tegu oli pööripäevaga, võib vaid ette kujutada, mis juhtus...
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.02.2020 19:51:35 vasta tsitaadiga

A-lvin kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Väike "halastamine" icon_cool.gif eestimaalastele - kuna ma tean ülihästi kui väga eestlased vihkavad füüsikat.
Eriti veel seda mida nad peavad ise raamatutest kokku lugema, et selliselt targemaks saada. icon_cool.gif

Järgmine pilt ütleb siis selgelt selle kõik välja.
1. WiFi = elektromagnetväli.

2. Elektromagnetväli aga omakorda jaguneb kaheks:
- elektriväli
- magnetväli

1. Wifi signaal on raadiolaine, mis on valgus. Valgus ei ole elektromagnetväli, vaid on põhjustatud em-välja perioodilisest muutumisest (em-lainetus). See pole sama asi.
2. Elektromagnetväli ei jagune kaheks, vaid koosnebki elektri- ja magnetväljadest. Nimetuses peitub vihje icon_rolleyes.gif . Kui magnetväli muutub (nt liigutada püsimagnetit), siis see tekitab juhtides elektrivoolu ja seega elektrivälja. Elektrivool omakorda tekitab (muutuvat) magnetvälja. Selle vahelduva protsessi käigus tekkinud nähtust nimetame em-väljaks.

Ei vihka füüsikat. Eelistan raamatut sinu selgituste asemel.
Lohakast mõtlemisest tekivad lohakusvead. Veendu, et tead, millest sa räägid.

Sinu vastus: hinne kaks ja jäid klassikursust kordama. icon_cool.gif

Mine nüüd TPI-sse ja õpi seal 5 aastat raadiotehnikat - siis saad teada, et WiFi on elektromagnetväli. Täpselt sama mis on sinu teleris, raadios, telefonis.
Ja see mis tuleb päikeselt, ehk valgus, on samuti kasutatav kuid siis on tegemist LiFi-ga, mitte WiFi-ga.
LiFi-t saab igaüks endale koju ehitada, vastavad LiFi-pirnid on tootmises ja müügis. icon_cool.gif

Ja mis puutub elektromagbetvälja siis ainult algaja amatöör ei tea seda, et selline väli on lahutatav kaheks väljaks ning mõlemat saab eraldi kasutada.
Näiteks sinu mikrolaineahjus on kasutusel magnetväli. Mitte elektriväli.
- samuti sinu telefoni juhtmevaba laadmine on magnatväli
- induktsioonpliit sul köögis töötab magnetväljaga..
jne, jne.
---------------
Minu kodune WiFi on aasta otsa ainult magnetväli, elektriväli "on välja visatud". icon_biggrin.gif
Selles ei ole midagi erilist, lihtsalt eestlased on sellised õrnad lumehelbekesed kes kohe kohutavad, paaniliselt, kardavad teistmoodi mõelda kui "pahad kapitalistid neile pähe peksavad".
PS: Esimest korda kasutasin ise magnetvälja väljafiltreerimist juba kusagil aastal 2000. Ning seda selleks, et Eesti Telefoni poolt pakutud lahendus veavabalt, Dial-upi otsas veavabalt tööle saada.
- ja sama lahendusega saab ka näiteks VDSL-i oluliselt paremini tööle panna. Ainult Telia ei taha sellest midagi kuulda ega teada…

PS2: ma kasutaks heameelega juba LiFi-t aga seal on see probleem, et see on ainult ühes kindlas ruumis ja peab olema otsenähtavus saatja-vastuvõtja vahel.

Aga mina ei käsi kedagi - kes on arad ja kardavad teistmoodi mõelda, eks need nutavad siis "kapitalistide varrukaid edasi märjeks" - et miks see või teine ühendus ei tööta või miks ma midagi tööle ei saa... beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 09.02.2020 19:58:44 vasta tsitaadiga

A-lvin kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Väike "halastamine" icon_cool.gif eestimaalastele - kuna ma tean ülihästi kui väga eestlased vihkavad füüsikat.
Eriti veel seda mida nad peavad ise raamatutest kokku lugema, et selliselt targemaks saada. icon_cool.gif

Järgmine pilt ütleb siis selgelt selle kõik välja.
1. WiFi = elektromagnetväli.

2. Elektromagnetväli aga omakorda jaguneb kaheks:
- elektriväli
- magnetväli

1. Wifi signaal on raadiolaine, mis on valgus. Valgus ei ole elektromagnetväli, vaid on põhjustatud em-välja perioodilisest muutumisest (em-lainetus). See pole sama asi.
2. Elektromagnetväli ei jagune kaheks, vaid koosnebki elektri- ja magnetväljadest. Nimetuses peitub vihje icon_rolleyes.gif . Kui magnetväli muutub (nt liigutada püsimagnetit), siis see tekitab juhtides elektrivoolu ja seega elektrivälja. Elektrivool omakorda tekitab (muutuvat) magnetvälja. Selle vahelduva protsessi käigus tekkinud nähtust nimetame em-väljaks.

Ei vihka füüsikat. Eelistan raamatut sinu selgituste asemel.
Lohakast mõtlemisest tekivad lohakusvead. Veendu, et tead, millest sa räägid.

Omal ajal õpetati mulle koolis, et valgus on elektromagnetkiirgus. Valgus on oma olemuselt ristlainetus.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2020 20:10:55 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:

Omal ajal õpetati mulle koolis, et valgus on elektromagnetkiirgus. Valgus on oma olemuselt ristlainetus.

Nõus. Katsetega [double slit experiment] on kindlaks tehtud, et valgusest võib mõelda kui elektromagnelainetusest ja ka nö footonite voost (selle kohta öeldakse valguse dualism). Ristlainetus tähendab, et laine ostsilleerub risti oma levimise sihiga [vaibakloppimine] ja em-laine puhul see on tõesti nii.

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2020 22:26:20 vasta tsitaadiga

Mina näiteks eraldan silmapesuvee vanni minnes H ja 0 ja nr 2 teen veel kas kaheks, või isegi neljaks, sõltuvalt kuidas mul tuju on

mis selle plussiks on - ma saan end praktiliselt ideaalselt puhtaks, kuid mul ei ole kulu peaaegu üldse vett. säästud on meeletud.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 10.02.2020 09:10:07 vasta tsitaadiga

Heh, raadiolained on elektromanget, nagu valguski, aga lainepikkus on oluliselt suurem, kogu lugu.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.02.2020 21:11:47 vasta tsitaadiga

Edit:
nüüd ma siis näitan ära milles on üks peamine probleem miks "lumehelbekesed-õhuneti-WiFI-fännid" ei taha midagi kuulda sellest, et nad peavad midagi leiutama hakkama.

Tegemist on sellise toreda asjaga nagu seadme kaal.
1. esimesel näidispildil on USB-modem ja mille kaal on: a 50 grammi:


2. Ja nüüd siis teine näidispilt kus on seesama USB-modem paigutatud "selektiivsesse Faraday-puuri".
Ja see "pakk", pildil, kaalub a 1 kilogramm. icon_cool.gif


Sama probleem on ka muude seadmetega: telefon, WiFi-ruuter mis, olles selektiivses Faraday-puuris, kaaluks paremal juhul samuti kilogramme. Halvemal juhul kümneid kilogramme. icon_smile.gif
- 4G telefoniga katsetasin, kaasas tassimine oli sama "kui poole tellise tassimine". icon_biggrin.gif
--------------
Ja kui keegi veel aru ei saa, et mis ma sellega võidan - siis hetkel säästan kokku a 500-600euri.
A. mul pole vaja osta WiFi6 toega WiFI-ruuterit ja mille hind on a 200-300 euri.
B. mul pole vaja osta kahte WiFi-AP-d.
C. mul pole vaja osta arvutitele 5GHz toega WiFI-kaarte.
- sellise magnetvälja kasutamise korral töötab see 100% kvaliteediga 2,4GHz-i WiFI-võrgus ja võrku ei sega isegi see, et kõrvalmajadest levib kohale a 40 võõra WiFi-võrgu võõras signaal ja mis siis minu võrku häiriks. beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.02.2020 21:29:57 vasta tsitaadiga

Saab ka nii optikaks ette valmistuda, nagu teemas kirjas. Faraday puuri see ONT.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2020 00:08:50 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Edit:
Ja kui keegi veel aru ei saa, et mis ma sellega võidan - siis hetkel säästan kokku a 500-600euri.
A. mul pole vaja osta WiFi6 toega WiFI-ruuterit ja mille hind on a 200-300 euri.
B. mul pole vaja osta kahte WiFi-AP-d.
C. mul pole vaja osta arvutitele 5GHz toega WiFI-kaarte.
võrku häiriks. beer_yum.gif


a tead kuidas mina säästan? mina ostan suvalise sfp toega l3 taset oskava switchi ja usu või ära usu, aga isegi hõbepaberit pole vaja. üldiselt soovitaks kangemad rohud vaadata.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hans89
HV vaatleja
hans89

liitunud: 08.12.2009




sõnum 20.05.2023 11:51:53 vasta tsitaadiga

See on päris hea info, kui saan õigesti aru, et Telia võiks anda ka oma ONT aemel hoopis SFP? Siis saaks ühe karbi veel vähemaks kodus ja miktorik Hex Si lükata selle otse.
Keegi teab, kuidas seda saada? Lihsalt küsida tehnikult?

GTC kirjutas:
Telia pakkus tasuta TP-LINK MC220L koos SFP ga ja oma ruuterit rendile...
Loobusin INTENO ruuterist ja sain tööle hEX S MikroTiku Telia poolt antud SFP-ga mille tootjat ei mäleta kahjuks hetkel enam...omaenese tarkusega sain tööle ikka on vastus küsimusele.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 20.05.2023 12:13:58 vasta tsitaadiga

eespool on selgelt kirjas, et se pole PON.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans89
HV vaatleja
hans89

liitunud: 08.12.2009




sõnum 20.05.2023 16:18:56 vasta tsitaadiga

On jah. Ja Vahur ütleb, et selle saab tõesti igas seadmes tööle.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 19:12:10 vasta tsitaadiga

hans89, telia pakub sulle teenuse üle PON, vahuri mainitud ühendused on erilahendused ja tänaseks pigem ajalugu erakliendi jaoks.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans89
HV vaatleja
hans89

liitunud: 08.12.2009




sõnum 20.05.2023 21:05:41 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 22:03:25 vasta tsitaadiga

Iga erilahendus on võimalik, kui matuke osata, aga lihtsalt selle lepingu njuansid jävad väga kalliks
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1710 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 18.07.2023 19:46:29 vasta tsitaadiga

Erilahendusi kliendi soovil väga ikka ei tehta, pigem erandina ärikliendid.
Küll aga võib Telia tehnilistel põhjustel tekkida erilahendusi, maapiirkonnas mitte PON vaid meediakonverter SFPga. Pigem haruldane.
PON on alati ONTiga ja sellel SFP valikut ei ole Telial olemas.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aero
HV vaatleja

liitunud: 25.08.2008




sõnum 02.05.2024 14:03:46 vasta tsitaadiga

Vast sobib kui küsin Telia teemas natuke laiemalt - kas vastab tõele, et signaali võimsus (sumbuvus?) valguskaablis peaks jääma konkreetsesse vahemikku? -18 ... -20 dB?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.05.2024 14:29:11 vasta tsitaadiga

Kõigi optikatega on sumbuvus oluline. Tegelikult kõigi signaalidega. Sul on signaal aga liiga nõrk?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Ettevalmistused Telia optikaks mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.