Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Teleka värvid muutuvad arvutiga ühendamisel. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ra1ku
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2016




sõnum 12.06.2017 01:02:37 Teleka värvid muutuvad arvutiga ühendamisel. vasta tsitaadiga

Tere,

Mure siis selline, et sain nö "uue" teleka milleks siis Philips. Tava kanaleid näitab ilusti kuid kui vaatasin läbi HDMI lauaarvutist filmi siis mingi moment lõi värvid täiesti paigast ära.
"Vana" Samsungi telekaga arvuti sellist vingerpussi ei teinud, kuid kui ma ühendasin "uue" Philipsi teleka oma Dell läpakaga (vga to hdmi konverteriga) siis pilt oli ilus (2 päev käis ja ei muutunud kordagi).
Panin kaks kombot korraga tööle...vahetasin HDMI juhtmeid.
Läpakas ja "uus"Philips- pilt nii nagu peab.
Lauaarvuti ja "vana" Samsung- pilt nii nagu peab.
Vahetasin arvutite taga telekad ära
Läpakas ja "vana" Samsung- pilt nii nagu peab.
Lauaarvuti ja "uus" Philips"- pildi värvus muutus.
Pildi värvuse muutusel ei ole mingit kindlat aega. Mõnikord on pilt ilus 5min, teine kord 15min.. siis lööb sekundiks kogu pildi roheliseks ning peale seda pilt tuleb tagasi imelike värvidega. Kui telekas mängib x-aega vale värviga siis mingi moment pilt läheb jälle õigetesse värvidesse (viskab pildi korra mustaks ja muutub õigeks). Samuti muutub pilt õigeks kui ma muudan teleka source-- HDMI1´lt HDMI2´le ja siis tagasi või tõmban HDMi kaabli korraks tagant ära.
Ala arvutist resu muutmisel ei muutunud pilt "õigeks", madalama resuga (1366 x 768 nagu mu Samsungi max resu) ikka muutis värvust. Lasin ka 1080p resu läbi oma "vana" Samsungi, et näha kas videokas äkki ei hooma kolmanda monitori 1080 resu ära , kuid pilt jäi õigeks.
Kui mul kõik kolm ekraani korraga töötavad (2 monitori ja telekas) siis vahet pole kas ma mängin(monitori kaudu), surfan netis(monitori kaudu) või vaatan filmi(teleka kaudu) siis ikka muudab telekas värvi. Telekas omab ambilight´i ja kui telekal käib see "klõps" ära siis teleka ekraanil valge värvus muutub punakaks ning samuti ka ambllight kuvab punakalt.
Lauaarvutil lasin videoka draiverid maha ja installisin nullist uue.
Imelike värvidega pilt http://imgur.com/a/JzbKI (browseri värvust vast teate ja tasustapilt ise on must, tüdruk hall ja tüdruku kätised on neoon sinised)

Lauaarvutiks siis: Q9550 prose, X38-DS5 mobo, Vapor X R9 280X 3GB video (kahe vendiga) ja 2x Samsungi monitori (SyncMaster 226BW 1680x1050 resuga)
Sülearvuti: Dell E5410 M350 (I3) , Intel HD graphic
Telekas "vana": Samsung LE37A450C2
Telekas "uus": Philips 42PFL9664H/12

Esmasp. õhtul saan proovida arvutit ka kolmanda telekaga Samsung PS43D450A ja kahjuks on konsool maal, et "uue" philipsi taha mingit muud ühendust lüüa.
Kuid kas keegi oskab mulle anda nõu, et leida üles milles viga on?
"uus" telekas ju iseenesest läpaka taga töötas ilusti ja arvuti (videokaart) ka kuvas pilti õigesti "vana" telekasse.. miks siis "uus" telekas ja lauaarvuti ei suhtle normaalselt...?

Rain
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 13.06.2017 13:33:38 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt teeb seda pulli videokaart - kunagi oli üks Inteli integreeritud videokaardil vananedes ka selline feature. Tõsi seal kippus kogu arvuti hanguma või olid muud pilditrikid kuniks ise tegid reset. Nimelt sellel videokaardil kuivasid lüüdid ära ja vananedes probleeem süvenes.
Kui ükskõik mis muud asjad HDMI kaudu probleem puudub siis jah videokaardi probleem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra1ku
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2016




sõnum 14.06.2017 00:13:22 vasta tsitaadiga

Proovisin arvutit siis teise Samsungi telekaga (PS43D450A) ja pilt on nii nagu olema peab. Samuti ühendasin selle "uue" Philipsiga Lenovo Thinkpadi (Intel HD3000) displayport/HDMI kaabliga ja pilt samuti ilus...
Arvuti/videolal mingit hangumist jmv pole täheldanud. Videokaart on kõik need aastad minimaalset koormust saanud.. (neli päeva nädalas ei panda arvutit käimagi ja kui käivitatakse siis kas panga jaoks või vaadatakse mingit 45 minutilist seebikat).
Piinasin natuke (25min) FurMarkis GPU stress test´iga videokaarti ka, mingeid vääraid asju ma seal ei näinud.
Tundub kuidagi ulmeline anomaalia... icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 14.06.2017 11:20:42 vasta tsitaadiga

Kas näiteks kontakt teleka HDMI pesaga ei või kalada.
Muidugi võib saatan ka kaablis või selle kontaktis peituda. HDMI signaal on üsna suure sagedusega ning kaablid peavad kõik lainetakistusega sobima. Kui kabbel vilets (või kontakt) siis hakkab osa datat prükkarisse minema ning HDMI omast tarkusest hakkab pilti muutma. Seejuures võib arvuti - tmõni teine telekas paremini HDMI ühendused sobida, sest lainetakistused klapivad paremini. Kuid abi võib olla ka paremas kaablis. Olgem ausad, müüakse igasugust sitta kaablit kah, mis ei väärigi HDMI kaabli nime. Paraku poes pole infot mis on hea ja mis on halb, kullatud ots ei puhu üldse pilli ja reeglina tootjad vaikivad kiivalt oma kaabli sumbuvusest.
Kui paned madalama reso ja probleemi pole siis hakkame tõele lähemale jõudma!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007




sõnum 21.07.2017 16:19:11 vasta tsitaadiga

Mul tegi sama jama kunagi Radeon 7770 ning lahenduseks oli amd tarkvarast määrata "Color Pixel Format" (mul oli seal vist 2 valikut ja ma valisin teise kui default ning probleemid lakkasid). Ma ei tea kas AMD uuel tarkvaral on enam selline võimalus (ma vähemalt ei ole seda seal näinud).

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Teleka värvid muutuvad arvutiga ühendamisel.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.