Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Oksjoniportaal osta.ee kehtestas väheaktiivsetele kasutajatele igakuise haldustasu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Xloaded
külaline






sõnum 11.06.2017 20:23:26 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Delfi artiklist
tsitaat:
"Osta.ee ähvardab kasutajaid sellega, et konto võib kustutada ainult kord elus," kirjutas toimetusega ühendust võtnud oksjonikeskkonna kasutaja. "Selline praktika on teenuste kasutamise vabadusega vastuolus seadusega. See tähendab ka seda, et nad jätavad teie isikuandmed oma süsteemi vaatamata kustutamisavaldusele. Kustutasin oma konto ära, kuna ebakutselistest ettevõtjatest hoian end alati eemale," kirjutas Osta.ee kasutaja.

Osta.ee juht Gunnar Valge sõnul ei ole see siiski päris nii: kui tehingud kasutajaga on lõpule viidud, kõik kohustused on täidetud ja nõuete tekkimise mõistlik aeg möödas, kustutatakse kasutaja soovil tema isikuandmed. "Seoses uute andmekaitse regulatsioonidega oleme just neid süsteeme ja protseduure täiustamas," kommenteeris Valge nädala alguses.


Kuidas seda "vastust" nüüd võtta? Soolapuhumisena ja osaliselt mees üldse ei vasta!

Esiteks on selline praktika vastuolus seadusega - ehk sellist olukorda ei tohiks üldse tekkida - osta.ee pool ei näinud vaeva antud väite ringi lükkamiseks - eeldan et sellega nõustuti kuna vaastuväited puudusid!

Teiseks - mis moodi siis kasutaja tuvastatakse kõi kuik tema andmed kustutatakse? Kõlab võimatuna kuna midagi on ikka vaja säilitada, seega mingil määrar toimub seaduse rikkumine või noh pehmemalt öeldes on "väike riive"


viimati muutis Xloaded 11.06.2017 20:24:57, muudetud 1 kord
tagasi üles
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2017 20:24:32 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:

Kahjuks ma ei saa sinuga nõustuda.

Hinnatõus on üks teema ja mõistlikuse piires saab seda tõesti tingimusi muutes teha.

Samas kui tasuta konto muutub tasuliseks ei ole see mõistlik hinnatõus, see on ühe teenuse lõppemine ning uue teenusega alustamine.
Uue tasulise teenusega liitumiseks on vaja uut avaldust, ei saa eeldada et kasutajad automaatselt on nõus seni tasuta olnud teenuse eest maksma!

Tõsi, see tõesti teine teema kui tasuta teenus tehakse tasuliseks. See, mis ma mainisin on ka maakohtust läbi käinud. Kuigi olen üsnagi kindel, kui selle teemaga Eestis kohtu poole pöörduda siis võitjaks jääb osta.ee ehk siis Eesti Meedia icon_smile.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 11.06.2017 20:28:45 vasta tsitaadiga

mannatera kirjutas:
Xloaded kirjutas:

Kahjuks ma ei saa sinuga nõustuda.

Hinnatõus on üks teema ja mõistlikuse piires saab seda tõesti tingimusi muutes teha.

Samas kui tasuta konto muutub tasuliseks ei ole see mõistlik hinnatõus, see on ühe teenuse lõppemine ning uue teenusega alustamine.
Uue tasulise teenusega liitumiseks on vaja uut avaldust, ei saa eeldada et kasutajad automaatselt on nõus seni tasuta olnud teenuse eest maksma!

Tõsi, see tõesti teine teema kui tasuta teenus tehakse tasuliseks. See, mis ma mainisin on ka maakohtust läbi käinud. Kuigi olen üsnagi kindel, kui selle teemaga Eestis kohtu poole pöörduda siis võitjaks jääb osta.ee ehk siis Eesti Meedia icon_smile.gif


Nii jaa naa.

Väike hinnatõus läheb jah teenusepakkujal läbi kui see just 200% pole.

Samas tasuta teenus tasuliseks. Ma ei tea Eesti kohtupraktikas juhtumist kus teenusepakkuja võitnud oleks.
Pigem loobuvad enne kohtut kohtusse minemisest, rumalad maksavad ja kes teavad oma õigusi imestavad kui nahaalne saab olla..
tagasi üles
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2017 20:44:37 vasta tsitaadiga

Oot, aga kui kontol raha pole, siis midagi ju maha ei võeta ja kontot ka ei kustutata?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 11.06.2017 20:45:36 vasta tsitaadiga

dvd vader kustutab oma osta.ee konto aastal 2017. pensionärina, näiteks 2059 soovin maha müüa midagi nooruspõlves soetatut, mis selleks ajaks on haruldus. EI SAA, oled kord oma konto kustutanud ja seda ei saa seal mitte kunagi sama isikukoodiga enam uuesti registreerida. dvd vader algatab isikukoodi muutmise protsessi.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2017 20:52:19 vasta tsitaadiga

saatsin teate sooviga konto kustutada. põhjendasin huvi puudumist olla seotud järjest keerukamaks ja kasutajavaenulikumaks muutuva süsteemi vastu. speegi sealse möllamise unustasin mainida. ma justkui ei taha maksta haldustasu kohale, kus ma selle idika käest oma raha eest petta saada võin.

tsitaat:

saadan AKI kaudu ametliku digitaalselt allkirjastatud avalduse isikuandmete töötlemise lõpetamiseks, millele nõuan Osta.ee poolt kinnitust.



kuidas seda kõige lihtsam teha oleks icon_razz.gif ?
kuidas oleks mõistlik akile pöördumine vormistada?

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.06.2017 20:52:30 vasta tsitaadiga

Aga kui nad isikukoodi vms tuvastust otseselt alles ei jäta, vaid näiteks md5 hash isikukoodist - siis see peaks ju ka töötlemise alla minema?

Tekib tõesti huvi, kuidas nad tuvastavad, kas mul on nende keskkonnas juba konto olnud, kui avalduse alusel kõikide isikuandmete töötlemise lõpetamist nõuan.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2017 20:53:47 vasta tsitaadiga

..siis peaks suvalisel aja hetkel uue konto teha saama.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetu mees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003




sõnum 11.06.2017 20:55:15 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Oot, aga kui kontol raha pole, siis midagi ju maha ei võeta ja kontot ka ei kustutata?


Nii võib passiivsetele klientidele saadetud emailist aru saada küll. Arvatavasti seisab tegevuseta kontodel kokku hunnik raha, mis soovitakse omastada. Minul oli endale teadmata näiteks 1.77€
Kommentaarid: 632 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 516
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 11.06.2017 21:04:20 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 01.04.2019 00:49:11, muudetud 1 kord
tagasi üles
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 11.06.2017 21:07:00 vasta tsitaadiga

huvitav mis neist kasutajatest saab, kes on registreerinud, aga kes on surnud. kas osta.ee kontrollib regulaarselt oma andmebaasi isikukoode rahvastikuregistriga, et kes on vahepeal ära surnud? või siis tõesti väänatakse lahkunutele tagaselja võlad kaela icon_lol.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 11.06.2017 21:17:13 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
huvitav mis neist kasutajatest saab, kes on registreerinud, aga kes on surnud. kas osta.ee kontrollib regulaarselt oma andmebaasi isikukoode rahvastikuregistriga, et kes on vahepeal ära surnud? või siis tõesti väänatakse lahkunutele tagaselja võlad kaela icon_lol.gif
Ei tea, kas surnud saavad võlgu koguda, aga võla saab pärida küll. Uue seaduse järgi läheb pärand automaatselt üle ka icon_lol.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.06.2017 21:18:03 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
dvd vader kirjutas:
huvitav mis neist kasutajatest saab, kes on registreerinud, aga kes on surnud. kas osta.ee kontrollib regulaarselt oma andmebaasi isikukoode rahvastikuregistriga, et kes on vahepeal ära surnud? või siis tõesti väänatakse lahkunutele tagaselja võlad kaela icon_lol.gif
Ei tea, kas surnud saavad võlgu koguda, aga võla saab pärida küll. Uue seaduse järgi läheb pärand automaatselt üle ka icon_lol.gif
Sellisel juhul mitte, kui pärandijaotus on juba teostatud ning aeg mööda läinud, millal võlgnevusi saab sisse nõuda.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 11.06.2017 22:26:59 vasta tsitaadiga

Mul veidi keerulisem probleem.

2007a sain piiratud staatuse, asi otsustati minu kahjuks kuna ei pääsenud tol korral netti.
Kuna keeldun 32eur maksmast ( ei näe et olen süüdi) siis kontot sulgeda ka ei saa -.-

_________________
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.06.2017 22:38:56 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
Mul veidi keerulisem probleem.

2007a sain piiratud staatuse, asi otsustati minu kahjuks kuna ei pääsenud tol korral netti.
Kuna keeldun 32eur maksmast ( ei näe et olen süüdi) siis kontot sulgeda ka ei saa -.-
Ei ole keeruline - sa oled võlgu.

Sul on mõningad variandid:
1) Tunnistad enda võlgnevust, maksad ära
2) Kaebad edasi ning võib-olla kaasad erapooletu ekseprtiisi
3) Lased olukorral aeguda

Tõenäoliselt isegi 32€ pärast ei hakka keegi sind taga ajama ning kohtusse andma...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 11.06.2017 22:54:10 vasta tsitaadiga

Millal see ära aegub, case on 2007a tehtud icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 11.06.2017 23:03:30 vasta tsitaadiga

Ma sellele aegumisele ei loodaks.
Arvatavasti on asi inkassos,,,ja siis noh paari aasta pärast potsatab sulle kiri, mille sisuks: võlgnevus 32 euri + menetluskulud 100 euri.

Ja siis hakkad oma närve ja aega kulutama, et asi ausaks saada.

Käidud kadalipp, lõpetatud lepingu näol. (pole küll sama näide, aga lepingut lõpetades küsisin teenindajal, et kas nüüd on kõik makstud. Vastus "Jah"). Tegemist oli Starmani lepingu lõpetamisega, mis siis mulle laekus 9 a hiljem kohtutäituri pangakonto arestina.

Aga osta.ee konto sulgesin. Lihtsalt põhimõtte pärast. Kui pole vaja potentsiaalset klienti neile, siis saagu nende tahtmine.

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.06.2017 23:13:29 vasta tsitaadiga

crashromeo, ma võib-olla loen mööda, aga Tsiviilseadustiku üldosa peatükk 10, § 146 ütleb, et 3 aastaga aegub tehingust tulenev nõue.

Ehk, kui sellisel juhul inkasso peale lendab ja kohtutäitur varad arestib, siis nõua algset nõuet, meeldetuletuste tõendeid ja saada perse, kui 3 aastat on algsest nõudest möödas.
Kohtutäitur ei tohiks sellist teemat vastugi võtta.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 11.06.2017 23:17:44 vasta tsitaadiga

Tohoh.

Logisin üle pikka aja sisse osta.ee kontole.

Case aastast 2007.
Konto on autentimata.
Kehtivaid pretensioone ei ole (kirjas on et lahendatud pretensioon).





E: mäletasin valesti, raha nõuet ei olnudki, kustutada ikka ei saa. Mingi eelmise aasta kirjutasin ja siis öeldi et ei saa :/
Aga kirjutasin osta.ee-le ja eks kuulen:)


Igaksjuhuks kontrollisin ka e-seifist ega mingit maksevõlga pole, kõik ok icon_smile.gif

_________________


viimati muutis Wusses 11.06.2017 23:23:15, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crashromeo
HV Guru
crashromeo

liitunud: 04.09.2011




sõnum 11.06.2017 23:18:59 vasta tsitaadiga

LKits, Ma mäletan seitset aastat. Kolm kindlasti mitte.


Aga nõude maksin ära, sest arestitud konto pärsib elu edasist elamis.
Momendil on käsil nö tagasinõue, sest eksimuse tegi teller, mitte mina.
Aga ma ütlen, peavalu on see.

Wusses, kui oled Autentimata, siis pole ju kelleltki raha sisse nõuda icon_biggrin.gif

_________________
Valguslahendused eramajadele.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2017 23:41:20 vasta tsitaadiga

nad seal susserdasid kunagi midagi. ma polnud aastaid sisse loginud ja sain uuesti ennast oma kontoga sidudes mingi teise mehe kommentaarid oma konto külge.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
invension
Kreisi kasutaja
invension

liitunud: 27.09.2009




sõnum 12.06.2017 00:45:20 vasta tsitaadiga

Oota, ma nagu korralik kasutaja seal mitme positiivega jne.
Kõik asjad ok ja e-konto 0. Ja tõesti kasutan võibolla kord-kaks aastas. Nüüd kui näiteks 12 kuud möödas siis pean mingi sund ostu-müügi tegema või muidu tekib kohe võlg sinna? Iga faking kuu? icon_eek.gif
Ja kui otsustan et käigu perse oma välja mõeldud võlaga siis võib juhtuda et mõne aja pärast on inkasso kiri postkastis?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.06.2017 05:16:35 vasta tsitaadiga

Siiski piisab ainult korra aastas ühe pakkumise tegemisest suvalisele oksjonile ja maksu ei ole. Valida mingi 0,1€ oksjon, siis pole muret võita ka.
Kelle jaoks see tüütu on, siis pole tõesti mõtet kontot hoida.
Miks aastaid hiljem kontot uuesti luua ei saa, sellest aru ma ei saa thumbs_down.gif

Osta.ee kontot saab kasutada näiteks raha krediitkaardilt tavakontole kantimiseks. Siis krediitkaardi 30-päeva intressivabadus jääb alles.
Otse krediitkaardilt ülekannet tehes või sularaha võttes hakkab aga protsent kohe jooksma.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2017 10:49:45 vasta tsitaadiga

Kas keegi selgitaks, kuidas nad seda 49 senti välja nõudma hakkavad? Lasevad mu pangakonto arestida?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2017 10:51:19 vasta tsitaadiga

Betamax, inkassole läheb nõue ilmselt ja 49 sendist saab mitukümmend euri icon_rolleyes.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Oksjoniportaal osta.ee kehtestas väheaktiivsetele kasutajatele igakuise haldustasu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.