Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  rsyslog -> sqlite märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2017 19:39:58 rsyslog -> sqlite vasta tsitaadiga

Oleks vaja tekitada syslog'ile võimekus sqlite'i baasi kirjete lisamiseks.

syslogi konfis ka vajalikud read olemas:
$ModLoad omlibdbi
$template database_insertion_tmpl,"insert into SystemLogs(logMsg) values('%msg%')",stdsql
$ActionLibdbiDriver sqlite3
$ActionLibdbiDBName /tmp/syslog.db3


libdbd-sqlite3 ja libdbi1 on installitud.
Samas jääb mulje, et mingi osa libdbi'st on ikkagi puudu, sest syslogi teenuse resamisel juhtub see:
Jun  3 20:30:44 ubuntu-srv rsyslogd-2066: could not load module '/usr/lib/rsyslog/omlibdbi.so', dlopen: /usr/lib/rsyslog/omlibdbi.so: cannot open shared object file: No such file or directory  [v8.16.0 try http://www.rsyslog.com/e/2066 ]
Jun  3 20:30:44 ubuntu-srv rsyslogd-3003: invalid or yet-unknown config file command 'ActionLibdbiDriver' - have you forgotten to load a module? [v8.16.0 try http://www.rsyslog.com/e/3003 ]
Jun  3 20:30:44 ubuntu-srv rsyslogd-3003: invalid or yet-unknown config file command 'ActionlibdbiDBName' - have you forgotten to load a module? [v8.16.0 try http://www.rsyslog.com/e/3003 ]


Tõepoolest - /usr/lib/rsyslog/omlibdbi.so ei eksisteeri. Aga mille paigaldamisega see sinna tekkima peaks?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.06.2017 21:24:20 vasta tsitaadiga

Mul pole hetkel aimugi, aga olen täiesti kindel, et teekide olemasolu ja paigaldamise küsimused sõltuvad distrost ja selle versioonist icon_rolleyes.gif

Aah, OK, logi räägib ubuntust, ma ei hakanud algul seda vaatama üldse. Olgu, vähemalt see on teada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 03.06.2017 21:27:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2017 21:31:06 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mul pole hetkel aimugi, aga olen täiesti kindel, et teekide olemasolu ja paigaldamise küsimused sõltuvad distrost ja selle versioonist icon_rolleyes.gif

See info jäi tõesti kiiruga kritseldamata - Ubuntu Server 16.04 (ehk viimane LTS)

Nii palju ma olen nüüd välja kaevanud, et punamütsikese sugukonnas on selline pakk nagu rsyslog-module-dbi, mis peaks selle library tekitama. Samas buntulistele ei paista selle analoogi olevat.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 03.06.2017 21:42:58 vasta tsitaadiga

Mul on kuri kahtlus, et ubuntu libdbi pakk on kompileeritud ilma omlibdbi-ta, sellele kahtlusele tundub esmapilgul lisa leiduvat vana ubuntu 8.10 kohta käivas teemas http://kb.monitorware.com/ubuntu-rsyslog-libdbi-t8916.html
Seega tundub, et pead selle kas ise kompileerima uuesti koos vajalike komponentidega või leidma kusagilt valmiskompileeritud alternatiivi. Loodetavasti sellise, mida ikka hooldatakse ka ja millel on oma repo kusagil.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  rsyslog -> sqlite
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.