Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olavsu1
külaline






sõnum 28.05.2017 02:21:44 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:


olavsu1 kirjutas:
netmaster, sa võiks arusaada et peale MSO ei teata teisi, sest need teised pole kunagi olnud nii lihtsalt piratavad nagu MSO. Seetõttu ongi enamusele tekkinud MSO harjumus.

Misasja? Et kuna tasuta asja ei saa pirada siis seda ei teata ja ei kasutata? icon_eek.gif


Jah, solaris ja star office polnud siis veel välja lekkinud ega töötanud x86 masinatel, kui pira MSO'd sai näpitud.
Linuxist polnud ka siinmail haisugi. Openofficet polnud olemaski.
Käeotsas tassiti eestisse win arvuteid ja win rakendusi ja otseloomulikult pirati windowsit ja tema rakendusi.
Unixi kogemus levida ei saanud. ja ei levi praegugi. Ainult ülikoolidel oli unix masinaid.
unixit pirada ei saagi, sest see tehakse eritellimusena konkreetsele telliale ja raud on ka üsna eriline. Kui lähebki lendu siis on kindlalt teada kellelt lendu läks.

Laiem teadmine Linuxi ja openoffice olemasolust hakkas levima alates 2000 aastast. Kuid selleks ajaks oli inimetele windowsi ja MSO harjumus ajudesse põletatud.

Renka kirjutas:

olavsu1 kirjutas:
LKits, out of box lahendusi on. kuid neid ei müüda igaühele. minult eeldati ameerika kodakondsust.
what?


Jah, ole ameeriklane ja ela ameerikas. siis on ameerika firmadel sulle igasugu toredaid lahendusi pakkuda. Kuulsin seda Oracle siseturu(US nations) müügimehelt.
Oli kord vestlus Oracle messengeris kuhu sattusin Oracle veebipoe turvavea tõttu.

muuseas ma olen pruukind star officet läbi sellise asja nagu PuTTY. töötas küll. ja star office jooksis solarise serveris.
tagasi üles
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2017 02:52:21 vasta tsitaadiga

Alternatiive tuleks alati kaaluda. Windowsi populaarsus on kindlasti hinda mõjutav tegur.
Muidugi on mugav osta teenust raha eest, mida ise teenima ei pea, aga kui see nii ei oleks?
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.05.2017 13:19:19 vasta tsitaadiga

Ma olen lambana alati arvanud, et aukumine on lahe, kuid teised lambad ei ole kuigi toetaval seisukohal... Mis aukumine!? Määgima peab!
tagasi üles
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.05.2017 08:07:11 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
LibreOfficet kasutama. Saatsin ta kuupeale. Ei hakka mina oma masinasse iga veel üht officet paigaldama.

No see tilulilu mida nad seal algklassides teevad puhul on savi. Samas nüüd 6-7 klass on juba asju rohkem ja see "tasuta" asi osutus absurdseks kui 1h olin proovinud paari asja teha (laps eelnevalt kauem).
Seega mingi sooduka raames office võti osta pole kulukas. Iseasi kui MS seda 365 st. kuumakse põhist mudelit peale suruma hakkab. Selle mudeli fänn ma pole thumbs_down.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.05.2017 09:07:17 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
sukelduja kirjutas:
LibreOfficet kasutama. Saatsin ta kuupeale. Ei hakka mina oma masinasse iga veel üht officet paigaldama.

No see tilulilu mida nad seal algklassides teevad puhul on savi. Samas nüüd 6-7 klass on juba asju rohkem ja see "tasuta" asi osutus absurdseks kui 1h olin proovinud paari asja teha (laps eelnevalt kauem).


:saag:

RTFM!! See on üsna oluline teistmoodi süsteemide puhul. Ma arvasin et solarise peal piisab kasutaja konto loomiseks "useradd username", Tegelikult ei piis a mitte.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.