Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 26.05.2017 20:50:40 vasta tsitaadiga

Office 365:
Outlook
Exchange
OneDrive 1TB
Dokumendi muutmine mitme erineva kasutaja poolt (samaaegselt)
Excel vist toetab jõhkralt rohkem ridu, mida on mul ka vaja läinud
VBS makrod


Eks neid plusse tuleks veelgi ja tõenäoliselt miinuseid ka, kuid üldine pilt selline.
Mis O365 puhul hea, et saab veebiliideses ka toimetada ja üleüldine integratsioon OneDrive-ga.

netmaster kirjutas:
tsitaat:
On küll saada. On lausa kuu kauppa. On ka 2016 aasta kokkuvõte. https://wiki.documentfoundation.org/TDF/Ledgers


need on sissetulekud ja väljaminekud kuude kaupa, ehk siis pearaamat meie mõistes. Mina mõtlesin aastaaruannet, kus see kõik on kokku võetud ja mis on viimati väljastatud 2015 aasta kohta. Kuigi ma ei saa aru, mis on su point, sest vahet pole, summad on ju lõpuks samad.

tsitaat:
Lõpuks oleme jõudnud juba sinna välja kus saame ühe arendaja kuupalga eest kõik vajaliku progetud


kui see võtab kuu aega, siis miks mitte? Siiamaani on nimekiri väga lühike. Kuna keegi pole endiselt välja käinud midagi sellist, mida MSO teeb ja Libre ei tee, siis polegi ju nagu midagi teha. Ja kui Eesti arendajad on nii kallid, siis tuleb palgata kedagi väljast. Kui aruannet lugeda, siis TDF'i arendajad saavad terve LibreOffice tegemisega väidetavalt oluliselt odavamalt hakkama. Näiteks Saksa ja Šveitsi riik sponsoreerisid OOXML toe lisamist (või pigem olulist parandamist) ja see maksis neile ~160000€. Ma ei leidnud kuskilt, et see oleks järgnevate aastate jooksul katki läinud ja vajaks pidevalt mingit järelvalvet. Bounty'si on läbi aegade teisigi üles pandud ja kui on piisavalt huvi, on need ka lahenduse leidnud. Kindlasti mitte miljonite, vaid tihti isegi üsna tühiste summade eest.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 26.05.2017 20:50:48 vasta tsitaadiga

kõike peab ikka mircrosoft tegema ja olema hostitudmicrosofti keldris, siis kõlbab kasutada. aga kui keegi Tod Sambar või keegi teine teeb miskit, mis on hostitud sinu keldris siis öeldakse saast.

lahe oli Sambar serveri vahendusel office dokumente ja tabeleid majandada.
tagasi üles
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 21:42:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Eks neid plusse tuleks veelgi


Outlook - keskmine kontoritorirott tingimata ei vaja. Ilma exchangeta on tal ka palju tasuta alternatiive. Korporatiivses keskonnas koos Exchangega ja üldises Microsofti vaimustuse õhkkonnas võib kasulikuks osutuda.
Exchange - loe eelmist
OneDrive 1TB - võibolla, kuigi minu isiklik kogemus Windows Phone ajast on suht ebameeldiv. Ainult selle eest ma raha ei maksaks.
Dokumendi muutmine mitme erineva kasutaja poolt (samaaegselt) - tugi ka Libreofficel https://help.libreoffice.org/Common/Collaboration
Excel vist toetab jõhkralt rohkem ridu, mida on mul ka vaja läinud - täpselt samapalju, kui LibreOffice (2^20), columns per sheet on MSO'l suurem 16584 vs. 1024
VBS makrod - LibreOfficel on oma makrod, lisaks laiem keelevalik: LibreOffice Basic, JavaScript, BeanShell and Python.

https://wiki.documentfoundation.org/Feature_Comparison:_LibreOffice_-_Microsoft_Office

lõpuks ometi keegi üritab sisulist diskussiooni arendada.
Lugedes diagonaalis seda featuuride võrdlust, siis paljud Libre vajakajäämised on minumeelest väheolulised ja teised jäävad lihtsalt MS patentide jms. taha kinni.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.05.2017 21:53:10 vasta tsitaadiga

netmaster, lisa juurde veel mistahes SQL admebaasi serveri toetus.
tagasi üles
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 22:06:17 vasta tsitaadiga

See Office maksab kopikaid suures plaanis. Kunagi üks tuttav tippjuht ütles, et kui MSO juurutamine parandab tööviljakust 1%, on see investeering ennast juba mitmekordselt ära tasunud.
Kui ma nüüd näppude peal arvutasin keskmise palgaga ja MSO hulgihinnaga (mälu järgi sai mingites kogustes hulgi seda osta ~250€ tk), siis 5a amortiga on tasuvuspunkt ~0,3%.

Ma ei viitsinud pikka juttu heietada aga ega riigis ei tööta lollid inimesed, kes teevad lolli tööd. Ma ise töötasin aastaid riigis ning igaüks kes arvab, et müstilisele "ametnikule" on oma töö jaoks vaja kahe nupuga veebilehte, on lihtsalt naiivne.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 26.05.2017 23:04:50 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
See Office maksab kopikaid suures plaanis. Kunagi üks tuttav tippjuht ütles, et kui MSO juurutamine parandab tööviljakust 1%, on see investeering ennast juba mitmekordselt ära tasunud.
Kui ma nüüd näppude peal arvutasin keskmise palgaga ja MSO hulgihinnaga (mälu järgi sai mingites kogustes hulgi seda osta ~250€ tk), siis 5a amortiga on tasuvuspunkt ~0,3%.

Ma ei viitsinud pikka juttu heietada aga ega riigis ei tööta lollid inimesed, kes teevad lolli tööd. Ma ise töötasin aastaid riigis ning igaüks kes arvab, et müstilisele "ametnikule" on oma töö jaoks vaja kahe nupuga veebilehte, on lihtsalt naiivne.

Üks tuttav fotograaf ütles Gimpi pakkumise kohta, et kui sa ei suuda isegi Photoshopi osta, siis tuleb mingi teine eriala valida, fotograaf pildistab, mitte ei vägista oma ajusid mingi andetu vabavara kallal. Lihtsalt produktiivsus on Photoshopiga palju suurem ja aeg on kõige piiratum ressurss mis tal on.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.05.2017 23:40:33 vasta tsitaadiga

mul on karvane tunne, et siin lahmivad ja räuskavad itimehed, kes kiruvad kontoorainimeste tarkvaravalikut

kas siit mõni on ka selline kõva vaidleja, kes igapäevaselt office word ja excelit kasutab
sesmõttes, et natukene koduseks tarbeks ja teinekord tööl jne ei ole nagu argumendid

ükski firma ei telli oma tööriiste select kataloogist

excel ja word on parimad ja hind ei ole ettevõtte jaoks just kulukas

täielikult imetud artikkel, kus ajakirjanik jälle mõtles oma rahakotiga.
kui arvuti on töötajal/ametnikul põhitöövahend ja maksab 700€ ja tal on office põhitöövahend, siis koonerdamine ei anna tulu
korralik arvutihiir, mis on töötajale põhitöövahend, maksab juba 50-100€

need pisiasjad kõik muudavad töö mugavamaks, efektiivsemaks
ebamugav töö toob kaadrivoolavuse - pädevus kaob

muutujaid on nii, et tapab, kuid siin soovitakse eesti riigile vaid halba, võtku omale kohustused tarkvara arendada, mis ei too tulu ja on vaid kulu, lisaks vaja veel sellega töötavaid inimesi ja nende perekondi traumeerida

ilmselt sai uudis oma aine sellest gizmodo vms portaali teemast, kus küsiti, kas keegi veel wordi kasutab ja miks

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 23:43:39 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
mul on karvane tunne, et siin lahmivad ja räuskavad itimehed, kes kiruvad kontoorainimeste tarkvaravalikut

Ma mõtlesin, et jätan rantimise teemal "äri otsustab, mitte IT" teiseks korraks, aga tuleb vast mõne Suure Teadja arvamus ära oodata veel... icon_lol.gif
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 27.05.2017 00:58:14 vasta tsitaadiga

seliseid võrdlusi võiksi välja tooma jäädagi....

Autocad vs kõik teised. Kärna minnakse kui mainid nime ug-nx (see töötab mis tahes opsüsteemil).
Avid vs kõik teised. nagu sonar, cubase, jne ei kõlbaks millekski...
Esri vs kõik teised. microdem ja transtem ei olegi asjad? ometi trainz, trainsim foorumites just neid soovitatakse.
IIS vs Apache vs ngnix. ngnix .. see ju venevärk eks. ma olin veel erilisem, mul oli sambar. sigalahe pakett ja omast ajast eeski.
Photoshop vs kõik teised. nigu Corel ei kõlbaks millekski.

Ja kõik, kes kasutavad neid teisi, on mingid lollid idioodid. Kogemused näitavad et "normaalsed" rakendused töötavad "eriliste rakenduste" vastu.
Outlook pani Pine'st ja sambari serveri veebmailist saadetud kirjad junk maili, kuhu normaalsed inimesed ei vaatagi. ja pärast õiendavad et nad pole soovitud kirju saanud.
Aga kõik need, kes kasutasid linuxit, said mu kirjad ilusti kätte.
tagasi üles
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2017 05:30:20 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
friik1 kirjutas:
See Office maksab kopikaid suures plaanis. Kunagi üks tuttav tippjuht ütles, et kui MSO juurutamine parandab tööviljakust 1%, on see investeering ennast juba mitmekordselt ära tasunud.
Kui ma nüüd näppude peal arvutasin keskmise palgaga ja MSO hulgihinnaga (mälu järgi sai mingites kogustes hulgi seda osta ~250€ tk), siis 5a amortiga on tasuvuspunkt ~0,3%.

Ma ei viitsinud pikka juttu heietada aga ega riigis ei tööta lollid inimesed, kes teevad lolli tööd. Ma ise töötasin aastaid riigis ning igaüks kes arvab, et müstilisele "ametnikule" on oma töö jaoks vaja kahe nupuga veebilehte, on lihtsalt naiivne.

Üks tuttav fotograaf ütles Gimpi pakkumise kohta, et kui sa ei suuda isegi Photoshopi osta, siis tuleb mingi teine eriala valida, fotograaf pildistab, mitte ei vägista oma ajusid mingi andetu vabavara kallal. Lihtsalt produktiivsus on Photoshopiga palju suurem ja aeg on kõige piiratum ressurss mis tal on.

see kehtib vast suurema osa Adobe CS-i kohta.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.05.2017 10:31:42 vasta tsitaadiga

Produktiivsuse märkus on õige. Lisaks kontoritarkvaras on teatud küljenduse pool kordades lihtsam.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.05.2017 10:45:52 vasta tsitaadiga

Mul on terminalis libre, arvutis mso. Kui vaja tabelit vormindada, siis copyn masinasse ja teen excelis, sest libres selline elementaarne asi nagu cellidele erineva paksusega joonte panek käib läbi ussimunni ja lisaks on selline lintne ja elementaarne funktsioon tehtud ülikohmakaks. Mahukamad tabelid (31 mb exceli fail on minu jaoks juba mahukas) teen alati excelis kuna lubre lihtsalt jookseb mul kokku või hangub. Kui ma pean üle 5 sec ootama, et asi respondiks, siis ajab ikka närvi küll
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 27.05.2017 11:25:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Üks tuttav fotograaf ütles Gimpi pakkumise kohta, et kui sa ei suuda isegi Photoshopi osta, siis tuleb mingi teine eriala valida, fotograaf pildistab, mitte ei vägista oma ajusid mingi andetu vabavara kallal. Lihtsalt produktiivsus on Photoshopiga palju suurem ja aeg on kõige piiratum ressurss mis tal on.


Gimpi võiks pigem Paintiga võrrelda, aga jutt siin ei käi sellest. Jutt käib sellest, kui see fotograaf ulatab sulle mälupulga peal pulmapildid ja peab iseenesest mõistetavaks, et nende nägemiseks pead sa Photoshopi ostma, sest kõik ju kasutavad seda, ning see on parim asi maailmas.

Kui nüüd teha vahekokkuvõte, siis praeguseks on selgunud järgmist:

1. kõik inimesed sünnivad MSO kasutamise oskusega ja nende ringiõpetamine on erakordselt kallis, ning selleks kulub ilmselt aastaid ja meeletud summad.
2. mingil müstilisel kombel on MSO väga produktiivne ja isegi, kui kasutajaliides muutub totaalselt teistsuguseks, joovad riigiametnikud selle kasutamiseks kõik vajalikud teadmised omale sisse esimese kohvipausi ajal.
3. MSO integreerub millegagi, mida vähesed välja öelda oskavad ja veel vähesemad tegelikult kasutavad, kuid sellest ei saa üle, ega ümber.
4. kõik inimesed kujundavad või retsenseerivad vähemalt korra päevas ühe väga keerulise ja kilomeetri pikkuse dokumendi ja seda saab teha ainult MSO'ga.
5. 500K€ kuni 1M€ igal aastal on niivõrd väike raha, et selle kulumist ei pane tähelegi. Vähemalt niikaua, kuni see on kellegi teise raha.
6. riigiametites töötavad ainult väga targad ja erudeeritud inimesed, kes on ilmeksimatud ja teavad alati, mis on meile kõigile parim.
7. keegi ei oska täpselt öelda, mis on viga alternatiivsel tasuta tarkvaral, ainult seda, et tal puudub kõik see, mis on MSO'l olemas.
8. MSO alternatiividele mõtlemine ja arendamises osalemine on kui pühaduse teotamine, mis läheb kokkuvõttes väga kalliks. Igas mõttes.
9. tarkvaraarendus Eesti moodi, käib nii, et maksad meeletult, siis maksad veel meeletumalt järelvaatajale ja siis saad asja, mis vajab igal aastal uuesti tegemist ja vahepeal ei kõlba kasutada.

Mina ei pea end mingiks Libre eestkõnelejaks. Siiski, ma olen teda aastate jooksul palju kasutanud ja väga paljudele soovitanud, ning paigaldanud. Pole kuulnud, et peale seda oleks keegi MSO'd osta tahtnud. Minuarust väärib ta rohkem tähelepanu ja kõlbab kindlasti MSO asemele. Pean tunnistama, et ei ole kunagi riigiametis töötanud, vähemalt mitte sellises, kust kõik p*sk alla vajub. Ei oska kommenteerida, võibolla on kohalikul MS fännklubil õigus, kuid tavakodanikuna tundub, et see on lihtsalt üks järjekordne valdkond, kust meile kõigile suure kaarega pähe lastakse.

Nii, laske nüüd omavahel edasi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.05.2017 12:31:34 vasta tsitaadiga

netmaster, #MSOfficeHater

On siis mõni lahendus out of box, kus kõik elemendid sees nagu MS Office puhul? Mina isiklikult kasutan palju, s.h ka andmebaasi, VBS, Outlook, OneDrive, veebiliidest.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 27.05.2017 13:22:50 vasta tsitaadiga

netmaster, sa võiks arusaada et peale MSO ei teata teisi, sest need teised pole kunagi olnud nii lihtsalt piratavad nagu MSO. Seetõttu ongi enamusele tekkinud MSO harjumus.

ja kui mikisoft nüüd oma softi piramise kindlaks muudab ja hinna taeva ajab, siis nutavad ja maksavad.

LKits, out of box lahendusi on. kuid neid ei müüda igaühele. minult eeldati ameerika kodakondsust.


täiesti kindlald võib väita et enamuse HinnaVaatluse kasutajate jaoks oli enne bill geitsi arvutiasjanduses täielik pimedus.
tagasi üles
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.05.2017 13:35:30 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
Üks tuttav fotograaf ütles Gimpi pakkumise kohta, et kui sa ei suuda isegi Photoshopi osta, siis tuleb mingi teine eriala valida, fotograaf pildistab, mitte ei vägista oma ajusid mingi andetu vabavara kallal. Lihtsalt produktiivsus on Photoshopiga palju suurem ja aeg on kõige piiratum ressurss mis tal on.


Gimpi võiks pigem Paintiga võrrelda, aga jutt siin ei käi sellest. Jutt käib sellest, kui see fotograaf ulatab sulle mälupulga peal pulmapildid ja peab iseenesest mõistetavaks, et nende nägemiseks pead sa Photoshopi ostma, sest kõik ju kasutavad seda, ning see on parim asi maailmas.
Järjekordselt kirjutad täielikku jama icon_confused.gif

OOXML avavaid tarkvarasid on mitmeid - ei pea sa midagi ostma. Lisaks on MS enda poolt tasuta viewer rakendused nende samade formaatide avamiseks.

Ja Gimpi Paint'iga võrrelda? wtf?

netmaster kirjutas:
8. MSO alternatiividele mõtlemine ja arendamises osalemine on kui pühaduse teotamine, mis läheb kokkuvõttes väga kalliks. Igas mõttes.

Kes seda väitnud on? Alternatiivide olemasolu on alati hea. Ja kel huvi on siis kasutagu ja arendagu seda. Aga väita, et see alternatiiv on nüüd miski imeravi mis kulusid kokku tõmbab ja produktiivsust tõstab - see on puhas jama. Ja selle üle on arutelu siin käinud.

netmaster kirjutas:
9. tarkvaraarendus Eesti moodi, käib nii, et maksad meeletult, siis maksad veel meeletumalt järelvaatajale ja siis saad asja, mis vajab igal aastal uuesti tegemist ja vahepeal ei kõlba kasutada.
Tarkvara arendus ei ole odav lõbu. Tarkvara arenduses on reaalse koodi kirjutamine ainult üks paljudest kuluartiklitest.

olavsu1 kirjutas:
netmaster, sa võiks arusaada et peale MSO ei teata teisi, sest need teised pole kunagi olnud nii lihtsalt piratavad nagu MSO. Seetõttu ongi enamusele tekkinud MSO harjumus.

Misasja? Et kuna tasuta asja ei saa pirada siis seda ei teata ja ei kasutata? icon_eek.gif

olavsu1 kirjutas:
LKits, out of box lahendusi on. kuid neid ei müüda igaühele. minult eeldati ameerika kodakondsust.
what?
_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 27.05.2017 13:33:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.05.2017 13:45:32 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
...
täiesti kindlald võib väita et enamuse HinnaVaatluse kasutajate jaoks oli enne bill geitsi arvutiasjanduses täielik pimedus.
Jah, Windows 95 väljalaske ajal olin ma 6-aastane. Su argument on äärmiselt tugev.

Ma ütlen ausalt - kui tuleb turule soodsam, samaväärne või parem "alternatiiv" MS Office-le, siis kindlasti on mõeldav seda kasutada. Hetkel on reaalsus see, et MSO on täis-kombinatsiooni kohapealt parim - seda veel eriti out-of-box.

Kui keegi proovi vastupidist väita, siis palun viidake nüüd korralikult toodete funktsionaalsusele, mida minu silmis tavakasutaja tarbib:
* Teksti-tabeliredaktorid
* Pilveteenus (ja integratsiooni redaktoritega)
* E-posti klient (eeldusel ka nutiseadmetes)
* Esitlustarkvara (n.ö PowerPoint)

Kui Google laseks välja "offline" versiooni Google Docs (jah, tean, et Google Chrome kaudu on see võimalik), siis see on ülimalt tugev konkurent MS Office lahendusele.
Ja see on täitsa mõeldav, paigaldada Google Drive, Chrome-i lisad Docs, Sheets jms laiendused (offline otstarbeks), GMail samuti ja täitsa töötab. Vajab küll veidi harjumist, et kõik käib "läbi veebilehitseja", aga kui ära harjud, siis super lahendus.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.05.2017 13:49:20 vasta tsitaadiga

Lkita, miks peaks see olema offline?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.05.2017 14:09:39 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Lkita, miks peaks see olema offline?
Sest igal ajahetkel ei ole saadaval Internetti ning võib olla vajadus avada mõnda .docx faili.

Igal juhul on võimalik kasutada Google Docs offline ning ka "topelt-kõlpsuga" arvutis .docx faili avada.
Avab Google Chrome ja seal juba "konverdib" selle tekstifaili ümber - see on küll veidi robustne lahendus, aga siiski töötab.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 27.05.2017 14:13:20 vasta tsitaadiga

Millisel ajahetkel arvuti taga olles sul pole internetti?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 27.05.2017 14:24:24 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Millisel ajahetkel arvuti taga olles sul pole internetti?
Minul mitte, aga klientidel palju, eriti veel need, kellel on sülearvutid.

Internetiga seotud ja sünkroniseeritud dokumendid peavad olema võimalus, mitte kohustus.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 27.05.2017 15:43:40 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Marie kirjutas:
oliver. kirjutas:
Office 365 ühele arvutile on 39,99/aasta. Ei ole ka kontimurdev summa, arvestades, et ka seal on 1TB pilveruumi.
Dropbox on küll pilvena mugavam, aga 1TB on 100€/aasta.

Eratarbija soovib siiski ühekortselt maksta mitte jääda mingi tarkvara maksmisel igaveseks orjaks.
Järelmaksmised ja võlgu võtmised lõppevad alati ükskord krahiga.

icon_eek.gif

Interneti ja televisiooni eest maksan ka igakuiselt, korraga pole õnnestunud veel välja osta.
Raske on see orjapõlv icon_cry.gif

Kui juba korra maksad jäädki maksma, unustad tasuda ja asjad kinni. Parem mitte maksta ja leida alternatiiseid lahendusi! Google MS on need viimased kelle midagi maksta.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.05.2017 16:02:52 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
oliver. kirjutas:
Marie kirjutas:
oliver. kirjutas:
Office 365 ühele arvutile on 39,99/aasta. Ei ole ka kontimurdev summa, arvestades, et ka seal on 1TB pilveruumi.
Dropbox on küll pilvena mugavam, aga 1TB on 100€/aasta.

Eratarbija soovib siiski ühekortselt maksta mitte jääda mingi tarkvara maksmisel igaveseks orjaks.
Järelmaksmised ja võlgu võtmised lõppevad alati ükskord krahiga.

icon_eek.gif

Interneti ja televisiooni eest maksan ka igakuiselt, korraga pole õnnestunud veel välja osta.
Raske on see orjapõlv icon_cry.gif

Kui juba korra maksad jäädki maksma, unustad tasuda ja asjad kinni. Parem mitte maksta ja leida alternatiiseid lahendusi! Google MS on need viimased kelle midagi maksta.
koonerdamine ei ole kokkuhoid icon_idea.gif

kaks lõunapraadi office eest kuus + 1TB pilveruumi ei ole mingi raha, kui just min palgaline tööline ei ole
ettevõtte jaoks on offic ja MS tooted märksa odavamalt ja lihtsamini hallatavad, kui alternatiivid

ja kui siin räägitakse MS office turvaaukudest, siis kas entusiastide poolt arendatud vabavara on kõigest sellest vaba
microsoftil on terve armaada palgalist tööjõudu, kel on ressurssi selle kõigega tegeleda, kuid kui riik peaks hakkama veel enese jaoks kohandama mingit vabavara, siis kurat teab, mis turvariskid seal esineda veel võivad

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 27.05.2017 16:39:02 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
Üks tuttav fotograaf ütles Gimpi pakkumise kohta, et kui sa ei suuda isegi Photoshopi osta, siis tuleb mingi teine eriala valida, fotograaf pildistab, mitte ei vägista oma ajusid mingi andetu vabavara kallal. Lihtsalt produktiivsus on Photoshopiga palju suurem ja aeg on kõige piiratum ressurss mis tal on.


Gimpi võiks pigem Paintiga võrrelda, aga jutt siin ei käi sellest. Jutt käib sellest, kui see fotograaf ulatab sulle mälupulga peal pulmapildid ja peab iseenesest mõistetavaks, et nende nägemiseks pead sa Photoshopi ostma, sest kõik ju kasutavad seda, ning see on parim asi maailmas.

Lõpptarbija saab ikka jpg-s või siis RAW formaadis. See on tõsiselt sulepeast väljaimetud probleem.
tsitaat:

Kui nüüd teha vahekokkuvõte, siis praeguseks on selgunud järgmist:

1. kõik inimesed sünnivad MSO kasutamise oskusega ja nende ringiõpetamine on erakordselt kallis, ning selleks kulub ilmselt aastaid ja meeletud summad.

Ei sünni, aga isa õpetab. Ostis Office ka lastele. Ülikooli poolt saab üldse tasuta niikaua kuni õpid. Mul üritas üks lapse õpetaja vägisi sundida last LibreOfficet kasutama. Saatsin ta kuupeale. Ei hakka mina oma masinasse iga veel üht officet paigaldama.
tsitaat:

2. mingil müstilisel kombel on MSO väga produktiivne ja isegi, kui kasutajaliides muutub totaalselt teistsuguseks, joovad riigiametnikud selle kasutamiseks kõik vajalikud teadmised omale sisse esimese kohvipausi ajal.

Naaberlaua tädi õpetab tavaliselt, kui muidu ei saa.
tsitaat:

3. MSO integreerub millegagi, mida vähesed välja öelda oskavad ja veel vähesemad tegelikult kasutavad, kuid sellest ei saa üle, ega ümber.
4. kõik inimesed kujundavad või retsenseerivad vähemalt korra päevas ühe väga keerulise ja kilomeetri pikkuse dokumendi ja seda saab teha ainult MSO'ga.

Jah kasutan ja mul on ka reaalselt 100MB dokumendid, mida küll iga päev ei muuda, aga ükski teine asi normaalselt ei ava. Ja üldiselt hakkab kujunda hirmsa häälega karjuma kui mõni joon on vales kohas või font ei ole 100% see, mida kujundus ette nägu. Vabavaraga jäädki sellest unistama.
tsitaat:

5. 500K€ kuni 1M€ igal aastal on niivõrd väike raha, et selle kulumist ei pane tähelegi. Vähemalt niikaua, kuni see on kellegi teise raha.

Sõltub asutuse suurusest. Rohkem pole praegu aega.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.05.2017 18:14:00 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Viga on riigiasutuste piiratud mõttemaailmas, sest nende asutuste (IT) juhid vist ei teagi, et midagi peale M$ on veel olemas või midagi avatud formaatidest.
Samas M$ on ka kõik teinud, et nende formaat võimalikult kinnine oleks. Nii hoitaksegi lüpsimasinat oheliku otsas.
Kui OpenOffica esimest korda välja tuli siis oli tal ka .doc ja .xls failiformaatidega raskusi, vahepeal oli peaaegu kõik korras, kuid M$ mõtles jälle uue formaadi välja.


bla.

tuleb "euroopast" dokument, mille täitmiseks on heaks kiidetud programmijupp, mis töötab AINULT ekselis.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.