Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 12:59:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kui sulle tõesti keegi saadab mingeid imenikerdisi wordist, siis palu tal oma teosed salvestada rtf-formaadis ja uuesti saata. Siis ikka saad avatud.


seda ma tavaliselt teengi, kuid mõnede ametite puhul on see nagu tuuleveskitegs võitlemine.
Lisaks, kui Statistikaamet saadab mulle täitmiseks loetamatus formaadis Exceli tabeli, siis ei aita ükski rtf ega pdf. Viimasel ajal juhtub seda muidugi harvem, kuna enamus nende tabeleid on vist veebi kolinud.


Põhiline teema siin ongi ju see, et miks peab riik maksma räiget pappi selleks, et toota mingis müstilises (tahaks küll öelda kinnises, aga ok) formaadis dokumente, mida saab kindlalt ja korrektselt avada vaid kellelegi kolmandale obrokit makstes.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.05.2017 13:32:47 vasta tsitaadiga

Seda kõnealust pappi makstakse selle eest, et saada kasutada kõige paremini integreeritud tarkvara. Kui kasutajad seda mõistlikult kasutada ei oska ja/või asjatundmatute ülemuste/koolitajate näpunäiteil dokumente liigselt keeruliseks teevad ja halvas formaadis pidevalt salvestavad, siis see on siiski teine teema.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 13:59:23 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Seda kõnealust pappi makstakse selle eest, et saada kasutada kõige paremini integreeritud tarkvara. Kui kasutajad seda mõistlikult kasutada ei oska ja/või asjatundmatute ülemuste/koolitajate näpunäiteil dokumente liigselt keeruliseks teevad ja halvas formaadis pidevalt salvestavad, siis see on siiski teine teema.

... kas see oli iroonia? Kellele see tarkvara siis mõeldud on? Ühelt poolt kummardatakse mugavust, kuid teisalt süüdistatakse mugavaid kasutajaid, kes eedlavad selle mugavuse universaalset toimivust. Igat sorti standardite idee ongi selles, et mida iganes kasutaja kokku keedab, peaks tulemus olema standardite järgimsel ikka seesama supp misiganes teises neid standardeid tundvas tarkvarapaketis. Paraku teeb aga MS üsna palju selleks, et standardeid oleks võimalikult rakse järgida, pakendades neid oma äranägemise järgi konteineritesse, mlle avamine aga toimub juba ainult MS-ile sobival viisil ja niimoodin need probleemid vaikselt tekivad. Formalselt oleks nagu standardite nõue täidetud, kuid praktikas pole asi kahjuks nii must-valge nagu paberil paistab ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 14:54:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Seda kõnealust pappi makstakse selle eest, et saada kasutada kõige paremini integreeritud tarkvara.


seda ma loen siit juba mitmendat korda. Millega see MS Office siis niikangesti integreerub peale iseenda? Ainuke asi, on võibolla Outlook -> Exchange'ga, kuid kasutada ühe tootja tooteid ainult selleks, et saaks kasutada teisi sama tootja tooteid, on parimal juhul lihtsalt kummaline. Pealegi ei vaja need kümnetest tuhandetest koosnevad firmade hordid (kes väidetavalt MSO'd kasutavad) Exchange't ja ilmselt ei jäksa teda ka osta. Ma ei ole siiani vastust saanud, et mida vältimatult vajalikku siis MSO võimaldab, mida ühegi teise asjaga teha ei saa, või on ülemõistuse tülikas? Inimene, kes peale 10 minutist tutvumist ei suuda Librega keskmiselt keerukat dokumenti koostada, peaks kooli tagasi minema. Mulle jääb pigem mulje, et MS on erinevate meetoditega teatud seltskonna konksu otsa saanud, kes nüüd kinniste silmadega ringi tuiavad ja mõmisevad: "pean uue Office ostma, pean uue Office ostma, pean uue Office ostma ... ise ka ei tea miks ..." Kahjuks on neil õnnestunud end kuidagi ka riigiastustesse "integreeruda", kus nad omakorda korrutavad pidevalt, et kõik inimesed sünnivad oskusega MSO'd kasutada ja kuna keegi midagi muud kasutada ei oska ja kõigil on evolutsiooni käigus välja kujunenud mentaalne bärjäär alternatiivide kasutama õppimise vastu, siis ei saagi midagi muud kasutada.

edit: neetud kirjavead ...


viimati muutis netmaster 26.05.2017 15:25:35, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 26.05.2017 14:56:34 vasta tsitaadiga

Ma olen üsna kindel, et kui sarnane summa kulutada Libreoffice käejärgi mugandamiseks oleks võimalik riigiasutuste tööefektiivsust oluliselt tõsta.
Lihtne riigitöötaja ei kasuta kõiki neid feature, ta isegi ei oska neid kasutada.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.05.2017 15:18:53 vasta tsitaadiga

minulgi on igaks juhuks pira office 2007 aastas mõnikord läeb vaja, muidu ma kasutaks ainult libreofficet, kui sedagi.


netmaster, MSO'l on makrod, mida Libre ei tunnista. Ja osad riigitädide saadetud dokumendid on kasutanud makrosid.
esimene ja viimane makro mida ise teinud olen oli umlautide jaoks.

enamuse minu tekstitoimetuste jaoks piisab thunderbird ja notepad++ programmidest.
tagasi üles
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 26.05.2017 15:55:33 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
minulgi on igaks juhuks pira office 2007 aastas mõnikord läeb vaja, muidu ma kasutaks ainult libreofficet, kui sedagi.


netmaster, MSO'l on makrod, mida Libre ei tunnista. Ja osad riigitädide saadetud dokumendid on kasutanud makrosid.
esimene ja viimane makro mida ise teinud olen oli umlautide jaoks.

enamuse minu tekstitoimetuste jaoks piisab thunderbird ja notepad++ programmidest.

Ära otsusta enda kasutuse järgi teiste kasutuse ja vajaduste järgi. Mul on näiteks mitukümmend makrot üsna tihti kasutusel, osad nendes on ühendused SQL andmebaasiga, osadega tehakse dokumente ja genereeritakse chm faile jne.

Mnator kirjutas:
tsitaat:

https://joinup.ec.europa.eu/community/osor/case/complex-singularity-versus-openness
Kui sulle tõesti keegi saadab mingeid imenikerdisi wordist, siis palu tal oma teosed salvestada rtf-formaadis ja uuesti saata. Siis ikka saad avatud.

Palju lõbusamaks läheb siis kui keegi saadab .pages formaadis dokumendi. Vot seda ei söö küll miski asi ja saatja ütleb et tema kõik arvutid küll avavad seda ilma probleemideta. icon_smile.gif


viimati muutis sukelduja 26.05.2017 16:07:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.05.2017 16:05:02 vasta tsitaadiga

netmaster, Punkt 1! Ei pea pidevalt uusimat versiooni ostma!!! Kas ma naljaviluks eespool vanadele versioonidele juurde pakutavatest lisadest kirjutasin, mille abil uusimate versioonide salvestitele ligi pääseb (vähemalt kui nad kasutaja lollusest pole liigselt keeruliseks krutitud)?
2. Täielikku integreeritust saabki pakkuda oma firma toodete seas, mõne muu firma toodetega seos on alati veidi küsimärgi all.
3. Lisaks pakutakse töövahendeid, teeke oma rakenduste tegemiseks mis suhtlevad otse ms office rakendustega ja dokumentidega.
ja kindlasti on veel midagi........
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 16:17:06 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Ma olen üsna kindel, et kui sarnane summa kulutada Libreoffice käejärgi mugandamiseks oleks võimalik riigiasutuste tööefektiivsust oluliselt tõsta.
Lihtne riigitöötaja ei kasuta kõiki neid feature, ta isegi ei oska neid kasutada.
Milline summa?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 26.05.2017 16:20:39 vasta tsitaadiga

Siin vist pole inimestel aimugi, palju sellised muudatused maksavad. Oma mätta otsast vaadates on jah kõik selge ja lihtne...
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 16:26:43 vasta tsitaadiga

... keegi tõmbas siin kuskil paralleeli energia/kütusega. Selles vallas on Eesti riik tegelikult taasiseseisvumisest saati väga palju teinud, et saavutada varustuskindlus ja sõltumatus, lugege ajakirjandust ja pange koolis rohkem tähele. See pole olnud odav lõbu ning seetõttu on selle mõttekuses palju kahtlejaid. Sama moodi kahtlevad paljud kaitsekulutuste vajalikkuses, sest nende eluea jooksul ei ole midagi koledat juhtunud ja nad ei adu seda, mis juhtuda võib. IT on kaasaega kandev energia ja vajab sama moodi kaitset, kuid kui selle valdkonna olulistes sõlmpunktides ja asjaajamisel survestatakse kasutama vahendeid, mis sõltuvad otseselt välisriigi suurfirma ärihuvidest, siis ma ütleks, et siin on probleemikoht. Personaalselt võib igaüks muidugi ise otsustada, millele raha kulutab või mida kasutada meeldib, kuid riigi tasandil võiks olla siiski märksa konservatiivsem ja ettenägelikum ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.05.2017 16:36:36 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... keegi tõmbas siin kuskil paralleeli energia/kütusega. Selles vallas on Eesti riik tegelikult taasiseseisvumisest saati väga palju teinud, et saavutada varustuskindlus ja sõltumatus, lugege ajakirjandust ja pange koolis rohkem tähele. See pole olnud odav lõbu ning seetõttu on selle mõttekuses palju kahtlejaid. Sama moodi kahtlevad paljud kaitsekulutuste vajalikkuses, sest nende eluea jooksul ei ole midagi koledat juhtunud ja nad ei adu seda, mis juhtuda võib. IT on kaasaega kandev energia ja vajab sama moodi kaitset, kuid kui selle valdkonna olulistes sõlmpunktides ja asjaajamisel survestatakse kasutama vahendeid, mis sõltuvad otseselt välisriigi suurfirma ärihuvidest, siis ma ütleks, et siin on probleemikoht. Personaalselt võib igaüks muidugi ise otsustada, millele raha kulutab või mida kasutada meeldib, kuid riigi tasandil võiks olla siiski märksa konservatiivsem ja ettenägelikum ...
samas need muud officed pole ükski eesti toode......... Kõik olulised muutused tehakse igal juhul väljapool meie riiki; isegi kui siin keegi loob midagi siinmail kasutatava muganduse/täienduse, siis järgmise suurema uuendusega väljaspoolt võib see töö kõik vastu taevast lennata
elik 0% kasu muu toote pealesurumisest
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 16:41:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ei pea pidevalt uusimat versiooni ostma!!!


noo, mulle siin just öeldi, et ma pidin peast soe ja ise süüdi olema, et vana Office't kasutan.

tsitaat:
2. Täielikku integreeritust saabki pakkuda oma firma toodete seas, mõne muu firma toodetega seos on alati veidi küsimärgi all.


seda nad räägivad jah, aga endiselt jääb segaseks, mida ja milleks on vaja ühel keskmisel kasutajal midagi integreerida. Ja kes keelab teisi tooteid omavahel integreerida?

tsitaat:
3. Lisaks pakutakse töövahendeid, teeke oma rakenduste tegemiseks mis suhtlevad otse ms office rakendustega ja dokumentidega.


seda kõike pakutakse ka näiteks Libre'le
http://api.libreoffice.org/examples/examples.html
Kui MSO'd saad integreerida üldjuhul ainult MS enda toodetega, siis Libret integreeri millega tahes.

tsitaat:
samas need muud officed pole ükski eesti toode


kui keegi keerab mingi käki kokku, siis mittekeegi ei keela sellest teha oma fork'i ja kui soovid, siis Eesti toodet. Asi, mis Microsofti puhul oleks mõeldamatu. Mul ei oleks midagi selle vastu, kui oleks olemas LibreOffice, milles oleks integreeritud digiallkirjastamine, põhjalik Eestikeelne abiinfo ja speller, ning muud spetsiifilised lisad.


viimati muutis netmaster 26.05.2017 16:48:22, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.05.2017 16:45:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

3. Lisaks pakutakse töövahendeid, teeke oma rakenduste tegemiseks mis suhtlevad otse ms office rakendustega ja dokumentidega.



On juhuseid kus nood ülemineku kihid ja vanem rakendus lihtsalt ei ühildu sulle sattunud kõrgemat pilotaaži sisaldava filega.

Mul oli säärane kogemus ühe teise MS rakendusega.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 16:56:53 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:

Mnator kirjutas:
tsitaat:

https://joinup.ec.europa.eu/community/osor/case/complex-singularity-versus-openness
Kui sulle tõesti keegi saadab mingeid imenikerdisi wordist, siis palu tal oma teosed salvestada rtf-formaadis ja uuesti saata. Siis ikka saad avatud.

Palju lõbusamaks läheb siis kui keegi saadab .pages formaadis dokumendi. Vot seda ei söö küll miski asi ja saatja ütleb et tema kõik arvutid küll avavad seda ilma probleemideta. icon_smile.gif

mul selleks OSX virtuaalmasin, saab vähemalt PDF-i või poolväärakasse docx-i exportida.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.05.2017 16:57:27 vasta tsitaadiga

netmaster, kasutaja ei pea standardasju integreerima, see töö on ms poolt tehtud icon_wink.gif
mina ei tea, et ms keelaks tarbija oma rakenduste kaasabil saavutada mingi suvalise muu toodetega koostööd
selle sinu fork suhtes ma kirjutasingi, et tuleb väljapoolt suurem muudatus ja su fork enam ei tööta piisavalt hästi

olavsu1, Express on teada et mittetäielik (kuna on tasuta), ta on mõeldud lihtsamate asjade tegemiseks, seega ei imesta üldse
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 17:07:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
kasutaja ei pea standardasju integreerima


oeh, ikkagi, milliseid konkreetseid asju sa mõtled selle standardse integreerimise all? Copy ja Paste töötavad iga programmiga ühtemoodi ja SQL serveriga ühendusmiseks peab igal juhul midagi juurde kirjutama. Mis asjad on need müstilised asjad, mida MS programmid omavahel "standartselt" integreerivad?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 26.05.2017 17:16:03 vasta tsitaadiga

Oh noori inimesi..........
Isegi seesama copy-paste oli kunagi eri programmide vahel poolvõimatu asi, nõudis erikonverterite tagaotsimisi ja katsetusi. Ja eespool pakuti sulle ja sa isegi mainisid seoseid outlooki,exchangega jms.
Muide, SQL serveriga andmevahetus on (teatud piirides muidugi) näteks exceliga võimalik vaheprogrammi kirjutamata
Ma ilmselt ei viitsi rohkem seda teemat jätkata. Kes ikka on teist usku, pole minu töö moslemist kristlast kasvatada, tehku seda preestrid, kel see kutsumuseks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 17:28:59 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Oh noori inimesi..........
Isegi seesama copy-paste oli kunagi eri programmide vahel poolvõimatu asi, nõudis erikonverterite tagaotsimisi ja katsetusi. Ja eespool pakuti sulle ja sa isegi mainisid seoseid outlooki,exchangega jms.
Muide, SQL serveriga andmevahetus on (teatud piirides muidugi) näteks exceliga võimalik vaheprogrammi kirjutamata
Ma ilmselt ei viitsi rohkem seda teemat jätkata. Kes ikka on teist usku, pole minu töö moslemist kristlast kasvatada, tehku seda preestrid, kel see kutsumuseks.
x2 see asi siin hakkab koomiliseks kiskuma juba icon_lol.gif

Sest no ilmselgelt on süsadminnid ju täielikud udupead ja ei tea, et MS toodete kasutamine on jube paha ja kulukas. Tuleks ikka vabavara kasutada ja ise asju integreerida ja arendada. Forkida tarkvara ja kirjutada oma lahendusi kõige jaoks.
Sest igasugune kogu ettevõtte keskne hallatavus jmt on ju nii lihtne vabavaraga teha. Ja kautajad õpivad ka hetkega kõik uut imeliku UIga softi kasutama - ja seda kõike ilma lisaraha kulutamata või oma tööajas/produktiivsuses kaotamata.

Kes selle kõik kinni peaks maksma? Krt seda teab. Aga vähemalt on vabavara ja MS ei saa raha.


Anyway see MS litsent on ju nii kuramuse odav. Ja kogu platvorm töötab. Mille kuradi pärast peaks keegi sama (kuigi paraktikas kümnetes kordades suurema) rahasumma kulutama sellejaoks, et ise konkureeriv platvorm valmis meisterdada? Teeb ühe korra valmis ja siis töötab lõputult? Oleks see vaid nii.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 18:38:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Oh noori inimesi


ma olen muide vanaisa juba mõnda aega ja administreerisin süsteeme ka sel ajal, kui tekstitöötlust tehti ainult tekstireziimis ja copy-paste kahe erineva programmi vahel oli ilmvõimatu.

tsitaat:
Ma ilmselt ei viitsi rohkem seda teemat jätkata.


ilmselt ma siis ei saagi teada, mis teeb MSO nii vastupandamatuks, et selle eest võib silma pilgutamata piltlikult öeldes "miljoneid" maksta. Praeguseks on selge, et tänapäeva süsteemiadministraatorid on liiga laisad ja kasutajad liiga lollid, et muid variante isegi kaaluda. Lisaks on see kõik nii odav, et "mõisa kõis, las lohiseb"

tsitaat:
Anyway see MS litsent on ju nii kuramuse odav. Ja kogu platvorm töötab. Mille kuradi pärast peaks keegi sama (kuigi paraktikas kümnetes kordades suurema) rahasumma kulutama sellejaoks, et ise konkureeriv platvorm valmis meisterdada? Teeb ühe korra valmis ja siis töötab lõputult? Oleks see vaid nii.


kogu Librega tegeleva MTÜ "The Document Foundationi" käive oli 2015 aastal (uuemat aruannet pole saada) kõvasti alla miljoni (Total spendings: 518000€). Ma usun, et 10K või 100K eest saaks Libresse integreerida peaaegu mida iganes. Mis see siis teeb? Alla 5% sellest, mis igal aastal lihtsalt vastu tuult visatakse? Ma ei tea mitmendat korda ma sulle juba ütlen, eesmärk ei olegi mingi uue platvormi meisterdamine, vaid võtta osa olemasolevasse tasuta platvormi kõige selle lisamisest, mis MSO väidetavalt nii vastupandamatuks teeb + Eestile spetsiifilised lisad. Kui eeldada, et riigil on umbes 100000 MSO litsentsi, mille peale kulub võibolla 500K/aastas, siis ei, selle tegemiseks ei kulu terve LibreOffice arendaja aastaeelarvet igal aastal. Ilmselt 10% sellest. Tõenäoliselt veel vähem. Muude, oluliselt ajuvabamate riiklike kulude kõrval, on see 5-50K kommiraha.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 18:44:49 vasta tsitaadiga

kujutan ette, et Libresse 100k paigutamisel teine samapalju või rohkem kuluks järelvalvele, et lõpp-produkt oleks see mida telliti icon_rolleyes.gif ja ta on sedagi vaid hetkeks...
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 18:45:06 vasta tsitaadiga

Mitte ei taha selle teemaga enam kaasa minna - aga noh väitele mis ei ole kuidagi tõsi tahaks ju ometi vastata.

tsitaat:

kogu Librega tegeleva MTÜ "The Document Foundationi" käive oli 2015 aastal (uuemat aruannet pole saada)

On küll saada. On lausa kuu kauppa. On ka 2016 aasta kokkuvõte. https://wiki.documentfoundation.org/TDF/Ledgers


tsitaat:

Muude, oluliselt ajuvabamate riiklike kulude kõrval, on see 5-50K kommiraha.

Lõpuks oleme jõudnud juba sinna välja kus saame ühe arendaja kuupalga eest kõik vajaliku progetud icon_lol.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 26.05.2017 19:14:08 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Mitte ei taha selle teemaga enam kaasa minna - aga noh väitele mis ei ole kuidagi tõsi tahaks ju ometi vastata.

tsitaat:

kogu Librega tegeleva MTÜ "The Document Foundationi" käive oli 2015 aastal (uuemat aruannet pole saada)

On küll saada. On lausa kuu kauppa. On ka 2016 aasta kokkuvõte. https://wiki.documentfoundation.org/TDF/Ledgers


tsitaat:

Muude, oluliselt ajuvabamate riiklike kulude kõrval, on see 5-50K kommiraha.

Lõpuks oleme jõudnud juba sinna välja kus saame ühe arendaja kuupalga eest kõik vajaliku progetud icon_lol.gif

thumbs_up.gif
Ma pakun, et see sysadmin, kes seda välja pakub, pole softiarenduse köögipoolt kilomeetri kauguselt ka näinud ja ei kujuta ettegi mis maksab pisimuudatus programmis, mida tuhanded kasutavad.

Miljoneid tuleb niikuinii maksta, olgu see siis Microsoft, vabavara või siis miski kolmas lahendus. Microsoftiga tuleb lihtsalt natuke vähem neid "sidruneid" minema tassida kui teistega. Vähemalt esimesed 10-15 aastat. Aga nagu Müncheni lugu näitab, siis pigem nagu lõputult. Tulevikus läheb vahe vabavara ja kommertsvara vahel veel väiksemaks, sest hakatakse maksma serveri aja pealt ja soft on rohkem nagu boonus.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.05.2017 19:16:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
On küll saada. On lausa kuu kauppa. On ka 2016 aasta kokkuvõte. https://wiki.documentfoundation.org/TDF/Ledgers


need on sissetulekud ja väljaminekud kuude kaupa, ehk siis pearaamat meie mõistes. Mina mõtlesin aastaaruannet, kus see kõik on kokku võetud ja mis on viimati väljastatud 2015 aasta kohta. Kuigi ma ei saa aru, mis on su point, sest vahet pole, summad on ju lõpuks samad.

tsitaat:
Lõpuks oleme jõudnud juba sinna välja kus saame ühe arendaja kuupalga eest kõik vajaliku progetud


kui see võtab kuu aega, siis miks mitte? Siiamaani on nimekiri väga lühike. Kuna keegi pole endiselt välja käinud midagi sellist, mida MSO teeb ja Libre ei tee, siis polegi ju nagu midagi teha. Ja kui Eesti arendajad on nii kallid, siis tuleb palgata kedagi väljast. Kui aruannet lugeda, siis TDF'i arendajad saavad terve LibreOffice tegemisega väidetavalt oluliselt odavamalt hakkama. Näiteks Saksa ja Šveitsi riik sponsoreerisid OOXML toe lisamist (või pigem olulist parandamist) ja see maksis neile ~160000€. Ma ei leidnud kuskilt, et see oleks järgnevate aastate jooksul katki läinud ja vajaks pidevalt mingit järelvalvet. Bounty'si on läbi aegade teisigi üles pandud ja kui on piisavalt huvi, on need ka lahenduse leidnud. Kindlasti mitte miljonite, vaid tihti isegi üsna tühiste summade eest.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2017 19:22:45 vasta tsitaadiga

Ei tea, mul on koduarvutis üldse Office 2013 mingit tiritud trial. Nii tihti või harva kui mul seda vaja läheb kärab küll. Üleval on küll kiri, et product activation failed ning käivitades viskab kasti, et kuidas aktiveerida soovid aga cancelist piisab ja ma ei tea, pole veel kuhugi otsa komistanud, et miskit limiteeritud oleks kuna pole aktiveeritud.

Office 365 on tore nikerdis, et rahavool igaaastaselt peal hoida. Muidu krt osteti mingi office karbitoode ja kasutati seda surmani ning raha jäi tulemata.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti riik maksab Microsoftile miljoneid eurosid aastas mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.