Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  MIda teha vanema arvutiga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 29.04.2017 18:14:15 MIda teha vanema arvutiga? vasta tsitaadiga

Nii- on XP SP3-ga arvuti 1GB RAM 1,4 GHz Inteli prosega . Kasutajaks juba keskeas 60+ vanuses inimene, naisterahvas kelle jaoks on arvutis tähtsad asjad ja ta teeb sellega tööd. Probleem selles, et arvuti aeglane ja kaasaegsed viirusetõrjed ei sobi, pluss ID kaardi teema.
Aegluse suhtes saaks olukorda parandada, kui ccCleaner jne panna kõik vanemad versioonid.Aga on teisi küsimusi.
Küsimused:
Milline oleks optimaalne viirusetõrje? (ise arvan, et mingi vanem AVG) ...
Vana ID kaardi rakendusega ei saa enam digiallkirju anda, kuna vanale rakendusele ei anta enam juurdepääsutõendit.
Kas on mingi võimalus saada uuemat ID kaardi tarkvara XP peal tööle, kui jaa, siis milline oleks versioon???
Mul ei õnnestu inimest veenda, et Vaja oleks vähemalt Win7-ga arvutit, samas tahab, et arvuti saaks tööle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.04.2017 18:17:01 Re: MIda teha vanema arvutiga? vasta tsitaadiga

ab79 kirjutas:
Kas on mingi võimalus saada uuemat ID kaardi tarkvara XP peal tööle, kui jaa, siis milline oleks versioon???

Nope. Ei vea sul.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 29.04.2017 18:34:43 vasta tsitaadiga

Tänud!
ok, siis läheb fakti ette, et teistmoodi lihtsalt pole võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.04.2017 19:29:01 vasta tsitaadiga

jajah, see tädi vajab uut arvutit.
tagasi üles
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2017 01:29:19 vasta tsitaadiga

Mõni kergekaalulise töölauaga Linux sobiks sellele. Ubuntu LXDE. ID kaart töötab. Mis tööd ta teeb? Ehk vaja ainult tekstiredaktorit. Wine all saaks muidugi Windowsi spets tarkvara samuti tööle. Raud on muidugi vana..
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.04.2017 06:35:21 vasta tsitaadiga

Lubuntu neh ja Playonlinuxiga on hea lihtne kasvõi Office 2k3 tööle ajada. Firefox on sel kaasas, Chromet 32bit enam ei saa, saab Chromiumi. Playonlinuxiga paigaldad vajadusel ka IE.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2017 08:33:59 vasta tsitaadiga

mis masin on? ma võin sulle 2x1gb ddr i ja prose loovutada kui sa ütled, millega tegu on. W7 "starter" näeb üsna " XP " välja.. linuksipeded, ärge tulge jälle ajama, et see ja too minidistro.. te ise suudate kaugelt oma minisid toetada või teate igas külas kedagi, kes suudab selle vajadusel ära hallata ilma, et sinna masinale mingit kontrollimatut kompotti otsa ei jooksutataks + sassis suhted sellest tulenevalt? ab79, tartus võin teha. XP pealt / peale migramist oli omal ajal palju. vana masina rauda leiab hetkel veelriiulist.

nende minilinuksite puhul peab ka silmas pidama seda, mis rauale see " mini " käib.. sai mitte just väga ammu ühe estubuntu mehega tartus räägitud ja see vaatas mulle sügavalt silma ning teatas , et " mul on ordi.. juba vana. kolm aastat tagasi ostsin.. "

mina migraks easy transferiga sealt asjad maha, paneks* masinasse parima võimaliku prose ning võimaliku hulga mälu, need ei maksa enam suurt, puhastaks / vahetaks vendid.. kui ketas on sama vana kui masin, vahetaks ka ketta.. installiks.. kindlasti X86 mitte X64.. hilisemaks teeks teamvieweri grupi ja paneks masina sinna, saab vajadusel inimese enda desktopil klikid ja linnukesed teha kui midagi kahe silma vahele jääb..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.04.2017 09:13:10 vasta tsitaadiga

retail juppidest masinale võib linuxit proovida. oem juppidest brändimasina korral pole enam garantiid, kas ja kui palju asju käima läheb.

mul on üks brändiläppar, ainult windowsiga töötab, muid süsteeme pole mõtet üritada kui punast kukke näha ei taha.
tagasi üles
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.04.2017 10:08:29 vasta tsitaadiga

laurxi mulle müüdud Toshiba Satellite Pro A200 jookseb lubuntu kenasti. Teamvieweriga saab kaugsupporti teha.
Muu on lihtne. Lubuntu on värske 17.04 versioon.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2017 10:10:08 vasta tsitaadiga

kas teemaalgatajale see ka käe järgi on, pole teada. minu jutu mõte on selles, et tehke asi nii, et seda hallata saab. on käinud üsna hulk inimesi kurtmas, et poiss siin pani mingi..... ja ma ei oska.. ole hea ja tee ringi..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.04.2017 11:12:17 vasta tsitaadiga

Saab tu teha nii, et ka tehnikakartlik saab hakkama. Tütre peal sai kõik ära proovitud-vaja oli internet, office, pdf (Adobe Acrobat Reader)
Kõik sai tehtud ning tuli/tuleb kenasti toime.
Kui veel ka LTS paigaldada,.siis on 5 aastat hea hooleta uue LTS-ini, kriitiliste lappide paigaldus automaatseks ning muud paigaldused kokkulepitud ajal üle neti teed omakäeliselt; kuna pole M$, siis uuendamine toimub kiiresti ning pole PITA.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 30.04.2017 11:33:08 vasta tsitaadiga

tänud soovituste eest, aga linuxile üleminek jääb ära, kuna see inimene ei harju sellega ära. ta harjunud oma arvutis tööd tegema, teiseks ei veena ma teda selles ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2017 11:48:44 vasta tsitaadiga

mis masin.. sul on ilmselt juppe tarvis. vaata ja anna teada. mul on peotäis ddr i millele vaja rakendus leida.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005




sõnum 30.04.2017 11:55:59 vasta tsitaadiga

Tänapäeval saad juba ssd'ga i5 sandy pilli 120euriga. Kui soov veel viirusetõrjet ka jooksutada, siis vaataks pigem sellise kompoti poole.
Kommentaarid: 954 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 759
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.04.2017 12:54:24 vasta tsitaadiga

ab79, aga kae laurxi allkirjas müüdavat, 35€ saab talle pädeva kasti kontoritööks.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 01.05.2017 22:59:38 vasta tsitaadiga

teema juba leidnud lahenduse, et kasutaja kasutab id-d oma w8 läpakas, aga arveid ja meile trükib lauaarvutiga, sest printerid on vanad LPT pordi peal HP-d.
Kõikse lihtsam oleks muidugi Wifi võimekusega või vähemalt USB pordiga printer, aga kasutaja ei taha seda investeeringut teha. Siis kasutab nii kuni PC töölepingu üles ütleb. Sealt edasi eks paistab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 02.05.2017 07:38:46 vasta tsitaadiga

veel lihtsam https://www.amazon.co.uk/TP-LINK-TL-PS110P-Single-Parallel-Ethernet/dp/B0015UGALC

iseasi kas W8 jaoks leidub rontprinteri draiverit
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  MIda teha vanema arvutiga?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.