Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  UMIDIGI Z Pro märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.04.2017 11:22:54 UMIDIGI Z Pro vasta tsitaadiga

UMIDIGI Pro Z on varasemalt UMI nime all tuntud Hiina telefonitootja tippmudel.



Rohkem infot: http://www.umidigi.com/page-umidigi_zpro_overview.html

*********************************************************
Ekraan: 5.5 tolli 1920 x 1080 FHD, tootjaks Sharp
Koprus: Aluminum Alloy Unibody
CPU:MTK Helio X27, Deca-core, Cortex A72 2.6GHZ
GPU: Mali-T880 MP4 875MHz
Süsteem: Android 6.0
RAM + ROM: 4GB RAM + 32GB ROM
Kaamera: esimene 13MP SAMSUNG S5K3L8 + tagumised 13MP SONY IMX 258 + 13MP SONY IMX 258 (üks on mustvalge) Quad-LED flash + esiküljel SoftLight LED
Aku (mAh): 3780 mAH/4.35V Built-in
SIM kaart: 2 Nano SIM Card Or 1 Nano SIM Card and 1 TF Card
Lisavidinad: esiküljel sõrmejäljelugeja, FM-raadio
Sagedused:
2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
Mõõdud: 154 x 76 x 8.2 mm, 175 grammi
*********************************************************


Mõned kuud tagasi tegin ülevaate UMI Superist (https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=695915)

Vahepeal upgradesin veidi ja hankisin UMIDIGI Z Pro. Ostuhinnaks oli 228€, aga kuna tuli Hiinast, siis lisandus käibemaks. Ostetud http://www.gearbest.com.

Peamiseks põhjuseks oli kaamera. Kuna Superi kaamera oli pigem keskpärane, siis lootused kahe kaameraga süsteemile olid suured.

Telefon oli taaskord plekist karbis ja soliidselt pakitud. Välja näeb üsna edev, aga minu jaoks isegi liialt ifööniline ja ümar. Selles mõttes UMI Super meeldis mulle rohkem ja püsis paremini käes. Kaasas on nagu ikka laadija (must ja punase kaabliga) ja nõel SIM-kaardi sahtli avamiseks.

Telefoni koostekvaliteet on igati OK, ei nigi-nagise vms.

Samas ekraan tundub nagu oleks ilma oleofoobse katteta, mis on natuke nõme. Samas on piisavalt kirgas ja loetav ka päikesevalguses.

Sõrmejäljelugeja ei tööta kehvemini kui Superi oma, samas ka mitte paremini. Ikka päris tihti tahab kahte skännimist.

Aku kestab hästi, aga nagu oodata oli, siis vähem kui Superil. Eks väiksema maht ja võimsam prose teevad oma töö. Samuti kuni hetkel on peal Android 6.0, siis on see oma tobeda WIFI probleemiga (jääb akut kulutama ka siis, kui välja lülitada).


Ja nüüd siis kaamera juurde. Mina olen hetkel igatahes rahul. Pildikvaliteet on parim, mida ükski mu telefon on kunagi teinud, nii et selles mõttes bang-for-the-buck on igati korras. Kindlasti on olemas tunduvalt paremaid, aga paraku ka kallimaid telefone.

Erinevalt paljudest teistes odavama otsa kahe kaameraga telefonidest on Z Pro omad mõlemad sama resolutsiooniga, lihtsalt üks on must-valge, et paremini teravustada ja kontrasti paika saada.

Kaamera toimetab kiirelt ning puhas mustvalge režiim annab tõeliselt häid tulemusi. Saanud viimasel ajal mu üheks lemmikuks.

Lisavidinana on ka nö DSLR-režiim (bokeh-režiim), ehket kaamera üritab emuleerida väga lahtist ava (saab valida kuni F/1.0). See režiim nagu ma aru saan on küll tarkvaraline, aga tulemus peaks tänu kahele kaameral parem olema. Katsetused on näidanud, et teatud juhtudel isegi kannatab kasutada. Kaader peab siis olema läbimõeldult paigas, ehket midagi esiplaanil, mida annab fokuseerida ja saab üsna OK uduse tausta küll.

Ja mingi Live-photo on ka, mille mõttest ma pole seni aru saanud. Teeb vist pildiga paralleelset mingi videojupi vms. Samuti on olemas ka HDR, kiire sarivõte (100 kaadrit) jne režiimid.

Mõned näidispildid (kõik otse kaamerast)

Tavaline režiim:


Mustvalged:


Öine mustvalge:


Bokeh-reziim:


Plussid thumbs_up.gif
Tugev tükk.
Hea kaamera - eriti kena mustvalge režiim.
Hea jõudlus (AnTuTu skoor 88 967) thumbs_up.gif
Mobiil-ID toimib
Stock Android, ei mingeid hiinlaste lisasid


Miinused thumbs_down.gif
Ühel korral on bokeh-režiimi kasutades kokku jooksnud.
Vahel kergelt on mingi uimasus tunda - sama oli alguses Superiga, aga Android 7 parandas asja. Loodan nüüd samale.
Libe korpus -> kasutan ümbrist.
Ekraan on vist ilma oleofoobse katteta.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 19.04.2017 11:59:54, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 19.04.2017 11:31:52 vasta tsitaadiga

Kuidas OS on. Kas stock android või mingi hiina oma aretis sellest? Mobiili id ok?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 11:32:53 vasta tsitaadiga

Kaamera on küll sellel kõvasti etem (vähemalt nende fotode põhjal) kui 99% sama või isegi kallima klassi telefonidel icon_eek.gif thumbs_up.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.04.2017 11:44:54 vasta tsitaadiga

OS on stock, täitsa puhas Android. Isegi ühtegi väiksemat vidinat ei ole UMI enda poolt juurde pandud.

Mobiili-ID töötab kenasti.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 19.04.2017 11:46:18 vasta tsitaadiga

Kurat see sõrmejälje keberniiti olen netist ka lugenud, see tundub natuke dealbreaker, aga muidu ei oska paremat tahatagi telefonist.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 11:51:10 vasta tsitaadiga

Kas seda spoileris olevat pilti väiksemaks ei saa teha? Venitab HV avalehe ka välja...
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.04.2017 12:00:26 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Kas seda spoileris olevat pilti väiksemaks ei saa teha? Venitab HV avalehe ka välja...


Paraku see ei aita enam...

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prozer
HV kasutaja
Prozer

liitunud: 09.10.2008




sõnum 19.04.2017 13:56:38 vasta tsitaadiga

Kaamera WOAU icon_eek.gif Minu Nikon D700 + 24-70mm f/2.8 objektiivi kvaliteeti küll välja ei anna, kuid nii häid mobiilipilte ausaltöeldes ei mäleta, et kuskil varem näinud oleks.
_________________
Sidevõrkude ja tehnilise infra arendus.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.04.2017 16:10:54 vasta tsitaadiga

Prozer, no ega suurema sensoriga ei saagi võrrelda.

Aga muidu tõepoolest - me happy icon_smile.gif Sama raha eest poleks vist kompaktkaamerat küll saanud, mis oluliselt paremat pilti teeks.

Ainuke asi mis mind küll häirib (aga see pole muidugi UMI probleem, vaid kõikide väikese sensoriga kompaktide jms) on see krdi 4:3 küljesuhe. Võiks nüüd väikesed sensorid ka 3:2 peale üle viia. See on vähemalt minu jaoks fotograafia mõttes palju paremini tasakaalus. Jah, alati saab croppida jne, aga ikkagi. Tahaks näha kellel veel 4:3 monitor on, et pildid peaksid sellele sobiva küljesuhtega olema icon_lol.gif

Vahepeal lülitasin 16:9 peale, aga see lõikab ikka liiga palju juba servadest ära.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RandomHero
HV veteran
RandomHero

liitunud: 30.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2017 21:44:32 vasta tsitaadiga

kas Umi Z -> Umidigi Z Pro hüppes on midagi peale mustvalge kaamera ja nime pikenemise ka miskit muutunud?
_________________
Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 20.04.2017 08:32:31 vasta tsitaadiga

Lisaks juurde suure miinuse miks ise loobusin antud seadmest.
Heli kvaliteet nii see mis klappidesse kui ka kõlarist tuleb on ikka suht masendav.

Mõni väitis, et kvaliteet on "keskmine" samas hindaks seda kui "keskmine" seakisa.

Ju siis sellise hinna eest normaalselt heli ei saagi.
tagasi üles
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 24.02.2005




sõnum 20.04.2017 08:43:14 vasta tsitaadiga

Kas see telefon DNG'd pildistab?
_________________
O: Huawei P9 Pro
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.04.2017 08:55:13 vasta tsitaadiga

RandomHero kirjutas:
kas Umi Z -> Umidigi Z Pro hüppes on midagi peale mustvalge kaamera ja nime pikenemise ka miskit muutunud?


Ega vist, muu sisu peaks kõik sama olema. Kui odavalt sama korpust tahad veidi kehvema sisuga, siis on neil mingi C Note 120€ hetkel tellitav.


Xloaded kirjutas:
Lisaks juurde suure miinuse miks ise loobusin antud seadmest.
Heli kvaliteet nii see mis klappidesse kui ka kõlarist tuleb on ikka suht masendav.

Mõni väitis, et kvaliteet on "keskmine" samas hindaks seda kui "keskmine" seakisa.

Ju siis sellise hinna eest normaalselt heli ei saagi.



Seda ma ei oska nii spetsiifiliselt kommenteerida, ma eriline audiofiil ei ole. Vaiksem on küll, kui Nexus 5 oli. Samas minu igapäevavajadusteks tööle ja töölt sõites raadiot kuulata on täitsa piisav.


Spooky kirjutas:
Kas see telefon DNG'd pildistab?


Ei pildista. Mul on Manual Camera app ostetud, Nexus 5 tegi DNG-d ja sai ava ja värke käsitsi muuta, sellega paraku mitte.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003




sõnum 20.04.2017 20:12:28 vasta tsitaadiga

Kuidas GPS toimibn? kui kiirelt lukustub, kas on täpne, kas ühenduse katkestusi esineb?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.04.2017 20:24:21 vasta tsitaadiga

Väga palju ei ole kasutanud, aga üldiselt tundub OK. Need mõned navigeerimised, mis olen teinud, on küll toiminud.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003




sõnum 20.04.2017 22:41:29 vasta tsitaadiga

Siis on hästi. Praegusele oukitel k4000 läheb kohati kuri vaim sisse ja hakkab pentagramme joonistama.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 21.04.2017 08:58:32 vasta tsitaadiga

Sathanas kirjutas:
Siis on hästi. Praegusele oukitel k4000 läheb kohati kuri vaim sisse ja hakkab pentagramme joonistama.


icon_lol.gif


Midagi nii hullu pole küll täheldanud. Äkki on asi hoopis sinu varjatud võimega tumedate jõududega suhelda vms icon_smile.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2017 09:49:02 vasta tsitaadiga

Ma just avastasin, et enda moblast on uus generatsioon väljas, Ufelone Power 2, eelistan suurt akut - 6050mAh - 180€... Soft paistab kole ainult.
GearBest otsingu link

_________________
VULTR - proovimiseks $100 krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 24.04.2017 21:11:23 vasta tsitaadiga

Kui keeruline garantii teemat ajada selliste telefonite puhul ?
Kaua telefon kohale tuli ?
Ei loe välja, kaua tavaliselt aku peab siis ? icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.04.2017 21:36:57 vasta tsitaadiga

Telefoni tulek sõltub valitud saatmisviisist icon_rolleyes.gif DHL toob alla nädalaga ära, aga siis on toll kindlustatud.

Aku peab sellise norm kasutuse juures poolteist päevakest. Ja seda kõike Andorid 6.0 tobeda wifiga seotud tüüpvea juures (wifi jääb tarbima ka siis, kui välja lülitada). Ehk tuleb millalgi Android 7, siis saab kindlasti paremaks. thumbs_up.gif UMI Superiga läks küll nii.

Nagu ma aru olen saanud, siis Android 7 seisab hetkel selle taga, et MediaTek Helio X27 ei oma veel selle tuge.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 25.04.2017 13:38:02 vasta tsitaadiga

Gearbestis laoseis jälle tekkinud. Nüüd on lootus et saab ikka telefoni varem kätte kui mai keskel.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 25.04.2017 14:08:42 vasta tsitaadiga

namstoop, kas selle wifi tüüpvea all mõtled seda, et jääb skännima ka juhul kui wifi väljas on? See säte majandab Gepsu sätete all. Improve accuracy...wifi scanning. See valik on ka Android 7 all olemas ja vaikimisi on see sisse lülitatud. Kindel ,et Android 6 peal ei saa ka välja lülitada?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RandomHero
HV veteran
RandomHero

liitunud: 30.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2017 15:12:45 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Gearbestis laoseis jälle tekkinud. Nüüd on lootus et saab ikka telefoni varem kätte kui mai keskel.


Minu tellimuse olek muutus "Packed" peale. Ootusärevus on sees!

_________________
Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.04.2017 16:29:05 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
namstoop, kas selle wifi tüüpvea all mõtled seda, et jääb skännima ka juhul kui wifi väljas on? See säte majandab Gepsu sätete all. Improve accuracy...wifi scanning. See valik on ka Android 7 all olemas ja vaikimisi on see sisse lülitatud. Kindel ,et Android 6 peal ei saa ka välja lülitada?



Hmm, et sellega seotud või. Samas ei ole kindel. Põhimõtteliselt on probleem selles, et kui wifi välja lülitad, siis energiatarve jääb ikkagi. Kui restart teha, siis kaob ära. Sama oli Nexus 5 puhul, kui Android 6 tuli. Mingi järgmise uuendusega parandati ära, aga Z Pro seda pole (veel).

Seal gepsu all on küll valikud, aga kui välja lülitada siis ei võta enam ka mobiilimasti järgi vaid jääb valikuks Device only "Use GPS to determine location".

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 25.04.2017 20:19:56 vasta tsitaadiga

namstoop, ma arvan, pole kindel. Mul on nii, et device only või siis high accuracy on eraldi valitavad ja see wifi ja bluetooth skännimine on eraldi valitava ikkagi edasi. Ehk siis nagu 2 eri valikut. Tegu küll ka teise telefoniga ja Android 7, aga tean, et nii oli ka Android 6 ajal nende valikutega.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  UMIDIGI Z Pro mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.