Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Toiteploki töötamine ühe kindla emaplaadiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HansSuur
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2013




sõnum 04.04.2017 11:03:03 Toiteploki töötamine ühe kindla emaplaadiga vasta tsitaadiga

Tere,

Võibolla keegi oskab kogemusest midagi arvata minu olukorras.

Ostsin endale Ryzen 1700 CPU ja Fatal1ty AB350 Gaming K4 emaplaadi. Toiteplokiks plaanin kasutada olemasolevat Platimax 1000W. Ühendasin kõik komponendid ära ja vajutasin power nuppu. Ühtegi ventikat tööle ei hakanud. Ainuke elumärk oli emaplaadi LED valgustus mis hakkas tööle kohe kui toiteploki käivitasin. Proovsin ka shortida pwrbutton pin'e aga sama lugu.

Tegin minimaalse setupi. Ühendasin ainult 24P ja 8P 12V CPU kaabli toitest. CPU + CPU jahutuse toide. Täpselt sama olukord.

Laenasin 450W suvalise uue toiteploki ja sama minimaalne setup. Power nuppu vajutades hakkavad toite ja CPU jahutuse ventikad tööle.

Platimax 1000W toiteplokki panin vana emaplaadi külge tagasi ja kõik töötab. Proovisin ka suvalist teist emaplaati mis mul oli saada ja samamoodi Platimax toide töötab.

AB350 emaplaat käis ka korra juba poes tagasi sest kahtlustasin seda. Sealt sain kinnituse et kõik töötab.

Kõigi testide puhul oli kasutsel sama toitekaabel ja pistikupesa.

Minu mõistus on otsas ausalt öeldes. Ideid?


viimati muutis HansSuur 04.04.2017 16:16:07, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2017 11:06:18 vasta tsitaadiga

Oli kunagi ammu ammu sarnane juhtum. (samuti toitekas töötas teiste emaplaatidega ja emaplaat toimis teiste toitekatega)

Ma sain iga kord käima nii, et kui lülitasin toiteploki sisse, vajutasin kohe arvuti powerbuttonit. S3 Sleepist suutis minuteada ilusti välja tulla, aga pärast shutdowni tuli alati eelkirjeldatud asi läbi teha.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HansSuur
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2013




sõnum 04.04.2017 11:47:17 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Oli kunagi ammu ammu sarnane juhtum. (samuti toitekas töötas teiste emaplaatidega ja emaplaat toimis teiste toitekatega)

Ma sain iga kord käima nii, et kui lülitasin toiteploki sisse, vajutasin kohe arvuti powerbuttonit. S3 Sleepist suutis minuteada ilusti välja tulla, aga pärast shutdowni tuli alati eelkirjeldatud asi läbi teha.


Et siis hoidsid power buttonit all samal hetkel kui toiteploki sisse lülitasid?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 01:07:11 vasta tsitaadiga

Ei, aga võibolla oleks nii ka toiminud.

Mina lülitasin toiteka sisse ja siis ütleme poole sekundi jooksul pwrbtnit.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 18:27:10 vasta tsitaadiga

eeldame, et f_panel on õigesti ühendatud.. kui nüüd profiili saaks enam vähem asukoha ka kirja, võiks hakata mõtlema, kellelt katsetamisest toitekat saada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HansSuur
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2013




sõnum 05.04.2017 21:44:45 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
eeldame, et f_panel on õigesti ühendatud.. kui nüüd profiili saaks enam vähem asukoha ka kirja, võiks hakata mõtlema, kellelt katsetamisest toitekat saada.


Olen praeguseks proovinud toiteplokki kahe teise emaplaadiga ja nendega töötab. Emaplaati ka kahe teise PSUga ja töötab. Pean täpseid mudeli nimesi järgi vaatama hetkel pole käepärast.

Mis kahjuks ei tööta on minu praegune kombinatsioon. Kirjutasin mõlema jupi tootjale ka oma murest.

Proovisin Bossu soovitust ka aga ei paranenud olukord.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 21:45:33 vasta tsitaadiga

..siis müüd olemasoleva toite maha ja hangid uue.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HansSuur
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2013




sõnum 06.04.2017 10:20:03 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
..siis müüd olemasoleva toite maha ja hangid uue.


Praegusel juhul oleks emaplaadi müümine mõistlikum. Toiteplokk maksab kaks korda rohkem ja emaplaat on täiesti uus.

Eks ma loodan ametliku toe mingi arvamuse kohta.

Teema mõte oli kokku võttes pigem see et kas MB ja PSU mitte ühilduvus on üldse asi mis eksisterib. Välistades õigete ühenduste puudumise vms.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Toiteploki töötamine ühe kindla emaplaadiga
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.