Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS 13 9360 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kuvar
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2016




sõnum 27.03.2017 19:03:01 Ülevaade: Dell XPS 13 9360 vasta tsitaadiga


Seda juhtub päris harva, et mõni toode ongi nii hea kui lubatud või nii hea, nagu keegi teine kirjutab. Üle pika aja on juhtunud, et üks testitud toode – Dell XPS 13 sülearvuti – on tõepoolest nii hea, nagu lubatud, ja isegi parem. Alustame algusest.

Kui tahta praegu osta võimalikult uut õhukest, pika akukestvusega ja igapäevatööks sobivat sülearvutit, siis Apple’il on pakkuda MacBook, Asusel ZenBook, Lenovol YogaBook, Aceril Swift, HP-l Spectre ja Dellil XPS. Kui aga mõelda lähemalt, milline neist on kõige parema hinna ja omaduste suhtega ning millele pole tehtud järeleandmisi, siis selleks on pärast testimist kahtlemata Dell XPS 13/15. Apple’i MacBooki suurimaks veaks on ainult ühe USB-C pesa olemasolu, sama on ka Asuse kõige uuemal ZenBookil. Lenovo X1 (Yoga) mudelil küll pesasid on, arvutil on QHD ekraan ning selle saab muuta tänu erilistele hingedele tahvelarvutiks, kuid hind on ligi 1500 eurot ja aku ei kesta väga kaua. Aceri Swift 7 mudelil on USB-C ühendusi lausa kaks, aga aku ja klaviatuur jätavad soovida ning arvuti on oma maailma kõige õhema korpuse tõttu painduv, mis on paraku negatiivne omadus. HP mudeli uusim versioon on kulukas ja pole Eestis müügilgi. Lõpuks jõuame Dell XPS 13 juurde, mis on kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega sülearvuti.

Kes ütles, et MacBook on parima väljanägemise ja kvaliteediga arvuti etaloniks?
Dell pole oma XPS-seeria arvutite valmistamisel lähtunud Apple’i kõik-alumiiniumist ega paljude teiste tootjate plastikkorpustest. Arvuti on väljastpoolt (kaas ja alumine pool) alumiiniumist, ees kaane keskel on väike minimalistlik Delli logo (ilma valgustuseta). Arvuti all on väiksed õhutusavad, kummijalad ning üks tohutult ebavajalik lisa. Kuna Dell on arvuti tegemisel pühendunud väga tugevalt esteetikale, ei peetud piisavalt ilusaks seerianumbrit ja teisi ohutusmärke- ja detaile korpuse peale trükkida, vaid selleks on arvuti alla tehtud luuk, mille all on kõik vajalik kirjas.

Kui aga XPS 13 lahti teha, siis alumiiniumi enam näha pole. Klaviatuuri ümbritsev ala on süsinikkiust – materjalist, mis sülearvutites kuigi levinud pole, kuid meie arvates sobib see sinna väga hästi. Süsinikkiud (ingl k. carbon fiber) on plastiku ja alumiiniumi vahepeal – see on stiilne ja tundub ka päris hea kvaliteediga, samas käed ei hakka tänu sellele kirjutades higistama ning kui arvuti on seisnud külmas ja seda mingil põhjusel kasutada on vaja, siis pole klaviatuuri ümbritsev ala ebameeldivalt külm ja ei lähe ka aktiivse kasutusega kuumaks nagu metallil kombeks.

Ekraani ääred on lihtsalt plastikust, mis pole probleemiks. Ekraani olemusest allpool lähemalt, aga väliselt on Dell teinud ekraani osas märkimisväärse innovatsiooni: ekraani ääred on imeväikesed. See hoiab arvuti väiksena, hoides samas ekraani maksimaalselt suurena. XPS 13 on umbes 11-tolline sülearvuti, aga ekraan on 13-tolline – seda tänu olematutele ekraaniäärtele. Lisaks sellele, et need imeväiksed ääred on praktilised, on need ka väga kenad. Paraku üks ohverdus on selle äärest ääreni ekraaniga tehtud: veebikaamera jaoks pole ekraani kohal ruumi, mistõttu leiab selle ekraani alt, vasakult poolt. See asukoht on väga halb, eriti kahju on, et kaamerat ei suudetud panna ekraani alla keskele, kus asub Delli logogi. Samas, kui veebikaamera järele erilist vajadust pole, siis mõned kõned saab sellega tehtud. Parima tulemuse saab siis, kui arvutit hoida käes ja näost veidi üleval pool. Kui arvuti seisaks lihtsalt laual, siis näeks teine kõnepool peamiselt lõuga.
Klaviatuur on XPS 13-l paljudest teistest parem. Klaviatuuri kasutama ja meeldima hakkamine on pigem harjumise asi, aga XPS 13 klaviatuur on üks parimatest sülearvutil olevatest klaviatuuridest, mida testinud olen. Mõistagi mehaaniline, pika klahvi liikumisega klaviatuur see pole, aga nii kompaktse arvuti kohta on see üllatavalt mugav, kuna klahvide liikumine on kindel ja tundub pikemana, kui see tegelikult on. Samas pole klahvide liikumine liiga rakse, nagu näiteks Aceri uusimatel Swift/Spin 7 mudelitel. Klaviatuuri puhul on märkimisväärne ka selle tagantvalgustus, millel on kolm erinevat heleduse astet. Valgustus on valget värvi ja selle reguleerimiseks on klaviatuuril klahv. Enamasti on kõige heledam valgustuse aste liiga ere.
Klaviatuuri juurde kuulub muidugi ka puuteplaat, mis on keskmise suurusega ning täpselt paras. Windowsi arvutite hulgas on see keskmisest parem (pind on väga sujuv, klikkimine hea), aga mitte päris nii hea kui Apple’i arvutitel. Mitme sõrme liigutused toimivad väga hästi.

Kuigi uusim baaskonfiguratsiooniga XPS 13 maksab 1190 eurot, oluliselt vähem kui Apple’i üheainsa USB C pesaga MacBook ja uued MacBook Pro soodusmudelid, on sellel pesade valik kordades mitmekesisem. Alustuseks on sellel USB C pesa (saab kasutada adapteriga tavalise USB või HDMI ühendusena, ka laadimiseks) ja veel kaks tavalist USB pesa. Loomulikult on ka heliväljund ning kaks haruldust, mida praeguse aja sülearvutitelt just tihti ei leia. Esiteks – tavamõõdus SD HC/XC mälukaardipesa. Jah, sellel on tõepoolest sisseehitatud mälukaardipesa, kuhu kaart küll tervelt sisse ei mahu, kuid foto- ja videohuvilistele on see väga vajalik ja mugav, kuna vastavat USB mälukaardilugejat pole vaja kaasas kanda. Teiseks harulduseks on neljast tulukesest ja nupust koosnev akutaseme kuvamise süsteem arvuti küljel. Kui nupule vajutada, siis kuvatakse tulukestega, mitu protsenti aku laetud on. Iga tuluke tähistab 20% suurust vahemikku. Isiklikult seda vaja ei läinud, sest tavaliselt on meeles, kui palju akust peale viimast kasutust järele jäi. Kui aga arvutit pole vaja näiteks tihti kasutada, võib olla see väga praktiline asi, kuvamaks akulaetuse taset ilma arvuti käivitamiseta.
Laadimiseks on kaasas Delli enda ümmarguse otsikuga laadija, kuigi laadida saab ka USB C pesa kaudu. Kahjuks komplektis oleval laadijal on vahelduvvoolu adapter, mis läheb laadimise ajal päris kuumaks. See võiks olla europistiku küljes, nagu Apple’i mudelitel. Õnneks on aga aku nii hea, et laadida eriti sageli vaja polegi.

Kõlarid on XPS 13-l helikvaliteedilt mitte midagi heligurmaanidele, aga tavainimesele peaks muusika kuulamiseks kõlbama küll. Mulle ei meeldinud kõlarite juures nende helitugevus. Jah, see on hea, kui kõlarid suudavad heli esitada valjult, aga tihti on heli ka kõige vaiksemal režiimil liiga vali. Delli tuleb kiita kõlarite paigutuse eest, sest need on õnneks suudetud paigutada arvuti külgedele, mitte alla, nagu üsna mitmed teised tootjad arusaamatul põhjusel teevad.

icon_arrow.gif See pole veel kõik. Loe täispikka ülevaadet Kuvar.ee saidilt (või siia tekstile klikkides)!

Arvuti andis testimiseks Notebooks.ee

_________________
Kuvar.ee - sinu aken digimaailma


viimati muutis Kuvar 28.03.2017 06:48:31, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.03.2017 20:35:36 vasta tsitaadiga

Kord on juttu 9360-st, siis jälle 9560-st.
_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2017 21:10:22 vasta tsitaadiga

Lenovo X1-ga samas hinnaklassis on ka Macbook Pro, millel on juba kaks USB-C pesa ja kindlasti parem ekraani kvaliteet, kui PC-del. Ja kui Delli kõlarid pole heligurmaanidele, siis Macbook Pro omadele pole midagi ette heita.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.03.2017 22:51:39 vasta tsitaadiga

Kui ehituskvaliteedilt võrrelda, siis võib ju õuna oma parem olla.
Kuid kui ökosüsteem on Applel ja Windowsil täiesti erinev siis ju Apple üldjuhul kõne alla ei tule, kui windowsiga masinat ikka vaja?
Muidugi 1200€ versus alates 1800€ on ka mingi näitaja, kui just mingi näitaja põhjal on vaja elektrilise kärukonksuga toodet ehk MacBookPro arvutit.

Muul juhul kõlbab tavaline käsitsi keeratav kärukonks ka. Sest üldjuhul on seda konksu vaja tööloomal ja elektriline on masinale, millel on see küljes seetõttu, et teistel on ka ja kuna vaja teda enamasti pole siis saabki teise nupuvajutusega peitu vajutada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2017 06:42:07 vasta tsitaadiga

jägaja, Lenovo hinnaks nimetati ligi 1500 eurot ja Macbook Pro saab kätte juba vähem kui 1600 euroga.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/S%C3%BClearvutid/S%C3%BClearvutid/797903/

Kui ülevaates võrreldi ka Macbookiga, siis küllap see ökosüsteemi erinevus takistuseks ei ole ja ei võrreldud ju ka hard-core workstationeid.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.03.2017 07:54:43 vasta tsitaadiga

Ok, ma vaatasin mingeid kohalike ametlike edasimüüjate hinnakirju.
Riistvara annab ju alati võrrelda, olgu seal tarkvaraks mis iganes siis.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArgoA
HV veteran
ArgoA

liitunud: 03.01.2004




sõnum 28.03.2017 14:08:20 vasta tsitaadiga

kes reaalse äriklassi omadusi taga ei aja (sisemine 4G modem, dokkimisvõimalus, palju erinevaid porte, trackpoint, suurepärane klaviatuur), siis XPS 13 on olnud juba paar aastat suurepärane sülearvuti.
Dell on vajutanud täpselt nendele õigetele "nuppudele" mida inimesed viimasel ajal on ihkama hakanud - kaal, gabariit, aku kestvus, välimus. thumbs_up.gif
Minu poolt tugev soovitus! Kes tahab midagi analoogset, aga näiteks ID-kaardi lugejaga ja 4G modemi võimalusega ning 3a NBD garantiiga, siis Dell Latitude 7370 on hea konkurent, millele tasuks pilk peale visata!

_________________
www.greendice.ee - loome paremat ja teadlikumat tehnika tarbimiskultuuri, mis avab arvutimaailma uksed 9,9eur eest kuus!
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.06.2017 09:33:43 vasta tsitaadiga

Kas subjektiks olevale XPS13 aparaadile on võimalik mingit moodi järgi ühendada 2 välist monitori (extended view)?
_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kreisa
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2008




sõnum 09.06.2017 10:13:15 vasta tsitaadiga

Thunderbolt ühenduse otsa peaks puht paberilt vaadates neid päris mitu olema võimalik daisy chainida. See aga nõuab tb monitore.
Dokkidel on tihti mitu videoväljundit, kas kõik neist paralleelselt töötavad, ei tea, ribalaiust peaks jaguma.
Turul täitsa saadavad ka kahe emase hdmi ja ühe isase usb-cga kaablid, ilmselt töötavad needki.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caur
HV kasutaja
caur

liitunud: 23.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2018 10:15:39 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Kas subjektiks olevale XPS13 aparaadile on võimalik mingit moodi järgi ühendada 2 välist monitori (extended view)?


Ma dokin enda 9350-le kahte välist monitori läbi Thunderbolti doki (ei mäleta kas TB14 või 15). Lisaks tuleb pilt ka sülearvuti monitorist. Saad neid pilte extendida, copyda jne. Doki küljes veel välised kettad, klaver, hiir, audio, ethernet.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KULDKALUR
HV vaatleja
KULDKALUR

liitunud: 22.03.2017




sõnum 17.06.2018 12:43:44 vasta tsitaadiga

caur kirjutas:
Dijital kirjutas:
Kas subjektiks olevale XPS13 aparaadile on võimalik mingit moodi järgi ühendada 2 välist monitori (extended view)?


Ma dokin enda 9350-le kahte välist monitori läbi Thunderbolti doki (ei mäleta kas TB14 või 15). Lisaks tuleb pilt ka sülearvuti monitorist. Saad neid pilte extendida, copyda jne. Doki küljes veel välised kettad, klaver, hiir, audio, ethernet.

Jep, dokkimine superluks. Mull küll WD15, aga küljes samad asjad. Kirsiks tordil on doki USB-C ühendus, mistõttu töötab see kenasti ka Lenovode ja ilmselt ka teistega, millel USB-C.
Juhtmega dokkimise see miinus, et selle juhtme võib katki teha, kõik laualt maha joosta või katki väänata, aga positiivne jällegi see, et doki saab laualt ära peita - üks USB-C pikendus külge ja korras.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS 13 9360
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.