Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia sulgeb sügisel vana nutiTV, kliendid viiakse üle uuele platvormile märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2017 14:02:20 vasta tsitaadiga

seeru, aga mis kontekstis see praeguse teemaga haakub? Vana või uus, vahet pole, mõlemad pakuvad üldplaanis sama, uues ei kao nn. lineaartelevisioon kuhugi. Vahetu vaatamiskogemuse aspektist pole ju isegi vahet, kas tellid saate VOD kujul või vaatad selle eetris olemise ajal. VOD on lihtsalt mugavam, saad seda teha endale sobival ajal ja ka kohas. Telia pole ka lineaartelevisooni tootja ja kuniks tootjad toodava ja nõudlus eksisteerib, ilmselt ka Telia edastab. Mis aga kõiksugu statistikasse puutub, siis näitab see vaid seda, et tegemist on üleminekuperioodiga. Paljud vaatajad pole endale veel teadvustanudki, mida ja kuidas nad vaatavad ning statistika ei oska sellega seetõttu ka arvestada. Järelvaatamise vahendusel teleka vaatamine ei ole aga tegelikult enam traditsiooniline telekavaatamine, kuigi veel põhineb sellel. Teletootmine on väga suur masinavärk, mis ei muutu üleöö ja seetõttu ei saa ka väga agressiivselt puhtakujulisele VOD-ile üle minna, kuigi tehnoloogia seda juba üsna laialdaselt võimaldaks. Tulevikus see aga kindlasti juhtub, sest suurem osa saadetest ei vaja mingit kindlat eetris oleku aega selleks, et oma sisu edastada ja reaalajas edastatavate sündmuste jaoks ei ole ju kah tegelikult staatilist kanalit tarvis. Ilmselt ei kao lineaarse sisuedastusega kanalid päris ära, sest alati leidub piirkondi, kuhu muul viisil telepilti edastada oleks keeruline, kuid tõenäoliselt väheneb nende hulk ajapikku tehnoloogia arengu ja levikuga drastiliselt ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.04.2017 15:21:37 vasta tsitaadiga

Me küll taaskord kaldume teemast kõrvale aga seeru, on nii ägestunud viimasel ajal, mõnda minu kommentaari näeb siis kohe kuradeid lendama, ei tea mis konnasilma peale ma astunud olen. icon_biggrin.gif

Võib ju pisut oma peaga ka mõelda ja vaadata kuidas elu areneb. Ma rääkisin, et osadel noortel pole televisiooni üldse tellitud, sellest ka järeldus, et see on teisejärguline, erinevatest ekraanidest vaadatakse igasugust kraami äppidest ja veebist.

No kui natuke pea võtab siis võib lugeda sarnast uudist, miks müüdi TV3 maha, mida müüja edasi teeb?
http://majandus24.postimees.ee/4049111/usa-firma-maksis-tv3-ja-sosarkanalite-eest-115-miljonit-eurot?_ga=1.102207169.1946850592.1481831061

siit võib ütteist järeldada:
tsitaat:
Tema sõnul võiks teoreetiliselt olla võimalik, et Providence plaanib tulevikus Eesti meediamaastikul veel laieneda, kuigi võrreldes online-äriga on teleäri palju väiksema kasvupotentsiaaliga. Nii võiks tema hinnangul olla loogiliseks käiguks, et Providence prooviks tulevikus osta mõnda online-meediaväljaannet.


See selleks, taaskord on igal ühel oma arvamus, kuidas elu tulevikus välja nägema hakkab, on see rehaga teleri ees luts mariiat oodates või pannakse seep käima siis kui tahetakse.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 07.04.2017 17:11:45 vasta tsitaadiga

Mis te tõega mõtlete, et kui mingid 80-aastased vanamehenässid olete (jah eluiga pikeneb), siis ajate ikka mingi samsung galaxy 10000 peal näpuga filmiriiulit taga või? Ja selle eest mingi uus põlvkond ootab pikisilmi teie kadumist?
Tulge mõistusele.
See vana põlvkond, kes vaatab lineaarset tv-d jääb alati.
video tappis raadio ju. tappis.
digi raamat tappis paberraamatu. tappis.
televisioon tappis kino. tappis.
netflix tapab otseeetri ETV. no loodame et tapab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2017 17:12:58 vasta tsitaadiga

Ei kao see kuhugi, muutub tõenäoliselt teisejärguliseks lihtsalt. Noorem generatsioon tarbib järjest enam enda järgi, mitte telekava järgi. Vanem generatsioon jääb pigem traditsioonilise tarbimise juurde. (jah, need väited on mu enda tähelepanekud)

Pole see maailm nii mustvalge, et video tekkides sureb raadio jne. Igal asjal omad plussid-miinused ja iga inimene hindab neid erinevalt, seega tarbijaid on mõlemale. Kummale rohkem, see juba teine asi.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 07.04.2017 17:42:36 vasta tsitaadiga

Praegu näha, et muutub teisejäguliseks, pole mingit märki. Viimane Postimehe uuring väitis vastupidist. Otsige ise link kuskilt minu kommentaarist Telia põhiteemas nt.
Pigem voogedastus saavutab mingi tasandi, kust ta enam edasi ei lähe väga või hakkab minema väga aeglaselt. See võib juba käes olla.
Loomulikult ma koostan ka telekava. Ma ei saa ju korraga vaadata Kahte Kanget ja 4x4 kui need on ühele ajale pandud.
Ma kasutan nende vaatamiseks Telia ajamasinat.
Aga ma räägin sellest, et neid asju peab saama mugavalt kasutada. Ja need asjad ei kao kuskile. Mitte nii, et mugav on kasutada ainult filmiriiulit ja FoxPlayd.
Mitte nii, et teeme mingi ebamugava menüülahenduse praegu kõige enam kasutatava teenuse jaoks ja ootame mingi põlvkonna kadumist.

The_Boss kirjutas:
Pole see maailm nii mustvalge, et video tekkides sureb raadio jne.

Sa oled vist nii noor, et ei saanud irooniast aru. Ja ei tea millega MTV kunagi alustas. Siis ka vägapaljudele tunduski nii.
Kui paljud nüüd seda veel vaatavad? Aga raadioid on tuhat korda rohkem. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2017 17:57:17 vasta tsitaadiga

Suurem osa minuvanustest sõpradest ei vaata üldse telekat või kasutavad vaatamiseks salvestusteenust/filmiriiulit ja muid sarnaseid teenuseid. Minust vanemad inimesed jällegi vaatavad n.ö laivis.

Ja no nagu ütlesid, isegi kasutad salvestusteenust (ajamasinat), mis ju pole traditsiooniline televisiooniteenus, vaid suhteliselt hiljuti tekkinud nähtus. Midagi vahepealset netflixi laadse ja traditsioonilise vahel. Kuna see on ikkagist salvestuse vaatamine, siis sinna ma ta ka liigitan.

Ning MTV kunagiste tegemiste ja praeguse idiootsusega olen kursis. Aga ega raadiot ega televisiooni ei saagi üksteist välistavaks pidada. Samuti ei saa traditsioonilist televisiooni ega salvestiste (järel)vaatamist üksteist välistavaks pidada.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2017 18:00:49 vasta tsitaadiga

kuna ma tegelen paigaldamisega juba mitu aega siis minu kaks senti ka sellesse: on tatikad, kes väidavad ja tõsimeeli arvavad, et nad ei vaata telekat otse. ühel hetkel aga tekib neile mingil põhjusel alguses üks telekas majapidamisse ja siis teised järgi, sest kuidagi läheb nii, et hakkab mingil hetkel laivtv kas nende endi harjumuste või huvide muutudes oluliseks saama või tekivad majapidamisse lapsed / vanainimesed kes tekitavad uudsed olukorrad..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.04.2017 18:20:43 vasta tsitaadiga

Huvitav kes siin mingit müüti lineaartelevisiooni kadumisest räägib. Midagi ei kao ära.
Räägitud on vaatamisharjumusest ja prioriteetidest.

See millega Telia juba algusest peale klientide käsi väänanud on see, et klient saab, vaadata mida tahab, millal tahab ja kuskohas tahab.
Tavapärane televisioon on ideaalne ning vajalik otsesaadete ja muusikaülekannete jms jälgimiseks, seda kasvõi jälle Telia võtmes kus suuremate kohalike ürituste jaoks erikanal loodud saab, kui see muidugi võimalik ja lubatud on.

Mina rääkisin teisejärgulisusest eesti kliendi kodudes. Võib-olla tõesti hindan eesti vanusegruppide osakaalu veidi üle aga endavanuste ja nooremate hulgas on prioriteet just järelvaatamses pakutaval sisul ning teisena tuleb siis mõne telekanali otsevaatamine.

Selle kasutusmugavuse üle on heietatud aga ega me vene ajal ka mingeid pulte ning menüüsid ei kasutanud, lonkisid ikka teleri juurde ja keerasid nuppu. Hiljem tulnud asjad olid areng, samasugune areng jääb kestma, ei lõpe seal, et teleri puldil on mustmiljon füüsilist nuppu mida inimene kinnisilmi aduma peab. Mõelge ise kuhu see kõik välja jõuda võib. Loomulikult vanainimene vihastab kui peab sõrme puhtaks pühkima ja puldile asetama, et oma seepi näeks, võib-olla valjema häälega käratama, et Hey TV, show me luts maria või peab siis silmadega nutitelefoni põrnitsema, et see aru saaks silma iirise järgi, et ikka memm on teleri ees, mitte taat.
Kannatame siis seda keerukat tehnikat ja vaatame mida Telia järgmiseks ette võtab, kas tehakse lihtsam ja mugavam personaalne järelvaatamise võimalus või muudetakse midagi suuremat korraga.

Arenguruumi on alati ja selle kõrvale leidub ka alati nii negatiivseid kui positiivseid kommentaare.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 09.04.2017 00:21:08 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Suurem osa minuvanustest sõpradest ei vaata üldse telekat või kasutavad vaatamiseks salvestusteenust/filmiriiulit ja muid sarnaseid teenuseid. Minust vanemad inimesed jällegi vaatavad n.ö laivis.

Ja no nagu ütlesid, isegi kasutad salvestusteenust (ajamasinat), mis ju pole traditsiooniline televisiooniteenus, vaid suhteliselt hiljuti tekkinud nähtus. Midagi vahepealset netflixi laadse ja traditsioonilise vahel. Kuna see on ikkagist salvestuse vaatamine, siis sinna ma ta ka liigitan.

No näed siis. TV teenus ja telekas pole teie jaoks. Minu jutu point on siiski selles, et TV kanalte vaatamine peaks ikkagi mugav olema. Samuti kava vaatamine ja saateinfo vaatamine.
Loomulikult kasutan seejuures ajamasinat. Ja juba aastaid kasutan XBMC/KODI boxi ja muu miljoni pasa hulgas vaatan sealt ka telekanaleid ja koostan ka ise kanalite liste ja palju muud. Paljud noored ei oska sellis asja üldse kasutada. Aga mis siis? See pole minu jutu point.
Kuid VIP1003 või VIP1903 boxidele uus menüü praegusel kujul sunniviisiliselt peale vägistada on kuritegu klientide vastu, kes neid boxe kasutavad. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2017 14:37:11 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt käib siin üksteisest mööda rääkimine icon_biggrin.gif salvestusteenus käib ju tv teenuste alla ja seda vaadatakse teleri abil, seega miks siis pole?

Ja minu point oli see, et keegi pole väitnud, et televisioon kuhugi ära kaob. Öeldud oli, et see muutub teisejärguliseks ja sedagi mitte järgmisel nädalal, vaid arvan, et pigem järgnevate kümnendite jooksul. Inimesi, kes eelistavad kell 21.35 laupäeva õhtul maha istuda, et hürremit nautida, jätkub veel pikaks ajaks.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 10.04.2017 00:31:19 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Ilmselgelt käib siin üksteisest mööda rääkimine icon_biggrin.gif salvestusteenus käib ju tv teenuste alla ja seda vaadatakse teleri abil, seega miks siis pole?

Ja minu point oli see, et keegi pole väitnud, et televisioon kuhugi ära kaob. Öeldud oli, et see muutub teisejärguliseks ja sedagi mitte järgmisel nädalal, vaid arvan, et pigem järgnevate kümnendite jooksul. Inimesi, kes eelistavad kell 21.35 laupäeva õhtul maha istuda, et hürremit nautida, jätkub veel pikaks ajaks.

Kunagi aastakümnete pärast muutub teisejärguliseks igasugune jura, mis praegu välja mõeldud on. Pole siin põhjust televisiooni kuidagi eriliselt rõhutada.
Võib ju seda kitti edasi venitada, aga praegu pole televisiooni tesejärgulist kuskilt paistmas.
Kogu löömine hakkas ikka sellest, et teenuse vana menüü on televisiooni jaoks mugav kasutada (lihtsalt vana menüü on loogika järgi tehtud)
Ja uus menüü seda ei ole. Ei ole seal mugavat kava, mugavat saateinfot ega mugavat sedasama salvestusteenust. Pealegi uus menüü uimab vanemate VIP-ide peal. Ja ega viimase VIP1113 peal ka mingi eriliselt mõnus lendaja ei ole. Aga see ei tähenda, et ma ise oleks vana platvormi peal. Ammu uue peal kasutades vana menüüd ja teeb tuska, et klientidel tehakse vahet selle järgi, kumba menüüd eelistavad.
Pole tähtis mitmejärguline on tv teenus mitmekümne aasta pärast. Praegusel ajal on sellisel teenusel selgelt esimene järk ja peab olema mugav kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arx009
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2017 12:44:27 vasta tsitaadiga

Mind nutiTV jätab külmaks, vaatan seda loetud korrad aastas, aga sai lihtsalt adsl-i pealt vdsl-i peale üle mindud ja hapu on see asi. Vana 12/1 adsl lihtsalt töötas - ei mäleta, et probleeme oleks olnud. Uus 10/2 vdsl on nädala jooksul juba 2 korda pangestunud. Esimene kord ei näidanud valikuliselt veebilehti, läks korda pärast ruuteri restarti. Teine kord suri lihtsalt ühendus ära. Aitas jälle restart. Ei meeldi mulle need uued ja paremad asjad, mis paberi peal on nii ägedad ja suurepärased, aga reaalses elus ei toimi...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010




sõnum 10.04.2017 13:06:12 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
The_Boss kirjutas:
Ilmselgelt käib siin üksteisest mööda rääkimine icon_biggrin.gif salvestusteenus käib ju tv teenuste alla ja seda vaadatakse teleri abil, seega miks siis pole?

Ja minu point oli see, et keegi pole väitnud, et televisioon kuhugi ära kaob. Öeldud oli, et see muutub teisejärguliseks ja sedagi mitte järgmisel nädalal, vaid arvan, et pigem järgnevate kümnendite jooksul. Inimesi, kes eelistavad kell 21.35 laupäeva õhtul maha istuda, et hürremit nautida, jätkub veel pikaks ajaks.

Kunagi aastakümnete pärast muutub teisejärguliseks igasugune jura, mis praegu välja mõeldud on. Pole siin põhjust televisiooni kuidagi eriliselt rõhutada.
Võib ju seda kitti edasi venitada, aga praegu pole televisiooni tesejärgulist kuskilt paistmas.
Kogu löömine hakkas ikka sellest, et teenuse vana menüü on televisiooni jaoks mugav kasutada (lihtsalt vana menüü on loogika järgi tehtud)
Ja uus menüü seda ei ole. Ei ole seal mugavat kava, mugavat saateinfot ega mugavat sedasama salvestusteenust. Pealegi uus menüü uimab vanemate VIP-ide peal. Ja ega viimase VIP1113 peal ka mingi eriliselt mõnus lendaja ei ole. Aga see ei tähenda, et ma ise oleks vana platvormi peal. Ammu uue peal kasutades vana menüüd ja teeb tuska, et klientidel tehakse vahet selle järgi, kumba menüüd eelistavad.
Pole tähtis mitmejärguline on tv teenus mitmekümne aasta pärast. Praegusel ajal on sellisel teenusel selgelt esimene järk ja peab olema mugav kasutada.


Noorte seas on TV juba praegu teisejärguline. Vlogid, youtube, twitch, netflix ja muu on selle trafficu üle võtnud. Jah, TV-d vaadatakse, kuid mitte nii, nagu meie 10-15 aastat tagasi. Mis ilmselt võib muutuda (minu isiklik arvamus), on see, et interneti sisu proovitakse TV-sse tuua, nii nagu näiteks on QYOU kanal, mis youtube videosid näitab ja TV6 mingi aeg näitas ühe videomängu turniiri mängude kokkuvõtteid.

Rääkides menüüst, siis sinu jaoks pole see mugav, minu jaoks on mugav. Kummal on õigus? Sinul? Minul?
Nõus olen väitega, et keskkond venib kui tatt. Usun, et kogu user experience oleks kordades parem, kui see sujuvalt liiguks. Midagi katastroofilist pole Arrise boxiga, aga tänapäeva jaoks on siiski aeglane.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2017 13:21:05 vasta tsitaadiga

R3negadeX kirjutas:
Rääkides menüüst, siis sinu jaoks pole see mugav, minu jaoks on mugav. Kummal on õigus? Sinul? Minul?
Temal

R3negadeX kirjutas:
Nõus olen väitega, et keskkond venib kui tatt. Usun, et kogu user experience oleks kordades parem, kui see sujuvalt liiguks. Midagi katastroofilist pole Arrise boxiga, aga tänapäeva jaoks on siiski aeglane.
Jah see aitaks kindlasti. Aga ka see ei tee halba UId paremaks - lihtsalt vähem frustreerivaks.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010




sõnum 10.04.2017 13:33:55 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
R3negadeX kirjutas:
Rääkides menüüst, siis sinu jaoks pole see mugav, minu jaoks on mugav. Kummal on õigus? Sinul? Minul?
Temal


Kaks eriarvamust aga ühel on ainult õigus? Give me a break. Kellel siis on õigus teemadel nagu nutitelefon vs nuputelefon, playstation vs xbox, audi vs bmw? icon_smile.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2017 13:47:19 vasta tsitaadiga

Esitasid küsimuse ja said vastuse. Kui vastus ei sobi siis see pole enam minu mure.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.04.2017 14:12:11 vasta tsitaadiga

Praegu on seis kaks kahe vastu icon_biggrin.gif

Teeme küsitluse mitte vana vs uus vaid sellest, et kas TeliaTV menüü on ebaloogiline, raskesti kasutatav või on täiesti rahuldav.
Arvestame seda, et küsitluse vastuse valikud ei saa olla üht ega teist soosivad.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2017 15:10:00 vasta tsitaadiga

Mõlemal menüül omad head ja vead, mis neid ikka küsitleda.

Vana menüü loogikat võiks uuele lisada, siis peaks paljud rahul juba olema.
Ennast häiris näiteks see, et kui vanas nägi praegust ja järgnevat saadet, siis uues näeb tavaliselt pool käimasoleva saate nimest icon_biggrin.gif Et seda infot on siis mitte 2x vähendatud, vaid 4x.

Ma ei mäleta muidugi, kuidas vanas kanalite listi näitas, kas seal üldse saated olid kirjas? Ei saa kahjuks kontrollida ka, sest aminol jookseb see menüü iga liigutuse peale kokku. Hea, et kanalivahetus peaaegu töötab.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 10.04.2017 21:34:44 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Mõlemal menüül omad head ja vead, mis neid ikka küsitleda.

Vana menüü loogikat võiks uuele lisada, siis peaks paljud rahul juba olema.
Ennast häiris näiteks see, et kui vanas nägi praegust ja järgnevat saadet, siis uues näeb tavaliselt pool käimasoleva saate nimest icon_biggrin.gif Et seda infot on siis mitte 2x vähendatud, vaid 4x.

Ma ei mäleta muidugi, kuidas vanas kanalite listi näitas, kas seal üldse saated olid kirjas? Ei saa kahjuks kontrollida ka, sest aminol jookseb see menüü iga liigutuse peale kokku. Hea, et kanalivahetus peaaegu töötab.

No just
Ärge selles mõttes valesti aru saage, ega mina ei tule seda uuemat menüüd kelleltki ära võtma. Sebige neid ribasid terviseks? icon_smile.gif
Aga minule meeldib vanem versioon. Just klassikalise loogilise ülesehituse pärast. No ja ikka tõeline mugavuse vahe on nn ajamasina kasutamisel. Kasutan seda menüüd edasi kuni saan.
Vana on juba imelik ütelda, sest see uuem näeb ka juba jube aegunud välja tegelikult.
Inimene kes tv teenust ei kasuta, või väga harva vaatab sealt paari kanali pealt, sel muidugi ükskõik. Siis oleks mul ka.
Aga ma näen neid inimesi ainult siin foorumis. Reaalses elus ma ei näe neid väga. Lihtsalt mõni ei ole jõudnud normaalset telkut osta veel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2017 21:37:11 vasta tsitaadiga

seeru, ma muide polnud eelnevalt sõnagi maininud sellest, et vana peaks ära kaotama ja uus menüü on ülim icon_biggrin.gif Jutt oli tavaline TV vs salvestusteenused/netflix ja muu sarnane.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taidur
HV vaatleja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 28.04.2017 09:31:39 vasta tsitaadiga

Minu ca 10 aastane Telia interneti ja TV teenuste tarbimise lugu sai nüüd ka otsa ja Starman tuli asemele. Ajendiks oli just see hinnatõusu uudis. Küsimus ei ole mitte selles paaris euros vaid selles, et kui teenus, mida ma tarbin läheb ca 6% kallimaks, aga ma ei saa selle lisakulu eest mitte midagi vastu (mingid minu jaoks täiesti mõttetud kanalid HD formaadis ei paku üldse huvi), siis mul on väga vähe tahtmist sellise lepinguga edasi minna. Lisaks on Telia nutitv kasutajaliides liiga aeglane ja ebamugav kasutada ( olen seda üle aasta kasutanud ja midagi pole paremaks läinud selle aja jooksul).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.04.2017 12:35:36 vasta tsitaadiga

Taidur kirjutas:
Minu ca 10 aastane Telia interneti ja TV teenuste tarbimise lugu sai nüüd ka otsa ja Starman tuli asemele. Ajendiks oli just see hinnatõusu uudis. Küsimus ei ole mitte selles paaris euros vaid selles, et kui teenus, mida ma tarbin läheb ca 6% kallimaks, aga ma ei saa selle lisakulu eest mitte midagi vastu (mingid minu jaoks täiesti mõttetud kanalid HD formaadis ei paku üldse huvi), siis mul on väga vähe tahtmist sellise lepinguga edasi minna. Lisaks on Telia nutitv kasutajaliides liiga aeglane ja ebamugav kasutada ( olen seda üle aasta kasutanud ja midagi pole paremaks läinud selle aja jooksul).


Mitte sõnagi sellest palju sa nüüd maksad ja palju sa selle eest saad? Kas midagi muutus paremaks või halvemaks?
raha on pigem personaalne küsimus, osaliselt ka menüü kiirus aga oluline on see, et klient saab seda sisu mis talle meeldib ning et see ka töötab nii nagu ette nähtud.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taidur
HV vaatleja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 28.04.2017 13:59:12 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Taidur kirjutas:
Minu ca 10 aastane Telia interneti ja TV teenuste tarbimise lugu sai nüüd ka otsa ja Starman tuli asemele. Ajendiks oli just see hinnatõusu uudis. Küsimus ei ole mitte selles paaris euros vaid selles, et kui teenus, mida ma tarbin läheb ca 6% kallimaks, aga ma ei saa selle lisakulu eest mitte midagi vastu (mingid minu jaoks täiesti mõttetud kanalid HD formaadis ei paku üldse huvi), siis mul on väga vähe tahtmist sellise lepinguga edasi minna. Lisaks on Telia nutitv kasutajaliides liiga aeglane ja ebamugav kasutada ( olen seda üle aasta kasutanud ja midagi pole paremaks läinud selle aja jooksul).


Mitte sõnagi sellest palju sa nüüd maksad ja palju sa selle eest saad? Kas midagi muutus paremaks või halvemaks?
raha on pigem personaalne küsimus, osaliselt ka menüü kiirus aga oluline on see, et klient saab seda sisu mis talle meeldib ning et see ka töötab nii nagu ette nähtud.


Hinnavahe (kui sisse arvestada ka Telia teenuste hinnatõus) on 12,5 % Starmani kasuks. Kaotan upload kiiruses, sest Starmani ühendused nagu teada ei paku võrdset üles- ja allalaadimise kiiruseid.
Paremaks muutus nutitv kasutajaliides (kiirem ja lihtsama ülesehitusega) ja see, et salvestusi saab ise hallata (need ei kao automaatselt ära 2 nädala möödudes), halvemaks see, et Starmani pult on kehv (üle mõistuse palju nuppe).

Seega minu jaoks on Starmani teenus selgelt parem valik praegu (odavam ja mugavam kasutada).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2017 14:23:59 vasta tsitaadiga

Starman on ka mingi alusühenduse tasu keevitanud kui vaid TV soovib võtta thumbs_down.gif
Kui telia oma paketist taolised ebavajalikud asjad välja viskaks ja hinda sellevõrra soodsamaks teeks (miski paar € kuus maha) oleks nice: Filmiriiul, kordusTV, FOXplay. icon_rolleyes.gif

Võimalus on muidugi veel üks kask kortermaja tagant öösel maha raiuda, siis saaks taldriku panna rõdule. icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.04.2017 18:25:23 vasta tsitaadiga

salatoimik, Kõik on tore aga mida sa selle 2 euroga siis teeks kui filmiriiul, kordus ja fox ära võtta? Vaataks 4 euro eest neid reklaamiga küllastatud eesti kanaleid?

Isiklikult mõistan ka kasutajaid kes tõesti telerist vaid otse kanaleid vaadata soovivad, ise pistaks ühe antenni eesti kanalite jaoks rõdule ning teisel pool maja puuriks elutoast augu seina ning ühendaks akna taga kasutult seisva SAT panniga ning tarbiks tasuta telekanaleid. Mõlemad boksid on telerites sees juba olemas, muidugi on vaja hulga splittereid ning võibolla paar lisapead satile.

Hetkeseisuga siis esmaspäevast on Telia baashind 6 eurot TV teenuse eest mis sisaldab juba teada teenuseid. Kiiremat netti on kodus nii ehk naa vaja.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia sulgeb sügisel vana nutiTV, kliendid viiakse üle uuele platvormile mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.