Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia sulgeb sügisel vana nutiTV, kliendid viiakse üle uuele platvormile märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
W!ngs
HV kasutaja
W!ngs

liitunud: 14.01.2010




sõnum 04.04.2017 22:52:14 vasta tsitaadiga

Kaasneks siis selle n-ö uue platvormiga ka kiire, kaasaegne ja praktiline kasutajaliides. UI on lihtsalt naeruväärselt aeglane. Eriti hästi annab seda tunda, kui kanaleid peab sirvima ÜKSHAAVAL! icon_lol.gif läbi, et saamaks aimu, mis parajasti eetris on.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 05.04.2017 01:22:52 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
Plaanisin ka löpuks uuele nuti-TV-le üle minna aga selliseid komme lugedes vötab küll igasuguse isu ära.

Saab vähemalt sügiseni vana kasutada mis täidab mu vajadusi 100% ning toimib PERFEKTSELT (Motorola VIP1903 + Thomson TG784).

Kuidas on vöimalik et aastal 2017 ca 400.000 kliendibaasiga lubatakse endale sellisel tasemel feilimist?

Ärme ajame omavahel segamini vana nuti tv ja vana menüü. Need ei ole igas asendis jäigalt seotud.
Ma olen kõike proovind ja ütlen kõige parem lahendus neile kes soovivad TV kanaleid vaadata, tal on neid rohkem kui 5-10, soovivad normaalset kava ja saateinfot ja soovivad "salvestusteenust", siis kõige parem kooslus on
VIP1903 + uus Telia TV+ jääda vana menüü peale.
Ma ütlen see VIP1903 oma vana menüüga töötab Telia uue platvormi peal paremini kui vana platvormi peal.
Põhiline on mitte lasta sellele boxile peale uut menüüd.
Hind läheb uue platvormi peal muidugi kallimaks...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2017 07:31:39 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
indrekp kirjutas:

Või teed nagu mina, panen ok, lappad kordusTV ja selle listist omale saate ja vaatan. teisel juhul kui seal midagi pole lappan filmiriiulisse ja leian sealt midagi.

Sa oled ikka mingi eri frukt. Ma ei tea siis peale sinu mitte kedagi kes ainult nii teeks.
Kui ma tahan ainult nii teha nagu sina, siis ma kasutan mingit normaalset asja - näiteks Kodi boxi.
Telia TV on mul telekanalite vaatamiseks ja "ajamasina" kasutamiseks ja see on mu peamine telekavaatamine ja ma tahan seda mugavalt teha.
Ja niipalju kui ma enda ümber tuttavaid vaatan, siis kõik tahavad sedasama.


Kui sa ei tea kedagi, siis sa ei tea midagi. Telia hindab teenuste kasutust oma statistika järgi mitte seeru kirjanurgast.
Ma loodan, et te ei pea oma arvamust enam seni kordama kuni vana teenus pole suletud.

Ps. Ma olen foorumis kirjutanud, et KODI on mul kasutusel ajast kui see sündis. Paraleelselt ka Plex ja AppleTV. Seega nende võimalusi ei pea siin teemas tutvustama.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003




sõnum 05.04.2017 10:23:40 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
seeru kirjutas:
indrekp kirjutas:

Või teed nagu mina, panen ok, lappad kordusTV ja selle listist omale saate ja vaatan. teisel juhul kui seal midagi pole lappan filmiriiulisse ja leian sealt midagi.

Sa oled ikka mingi eri frukt. Ma ei tea siis peale sinu mitte kedagi kes ainult nii teeks.
Kui ma tahan ainult nii teha nagu sina, siis ma kasutan mingit normaalset asja - näiteks Kodi boxi.
Telia TV on mul telekanalite vaatamiseks ja "ajamasina" kasutamiseks ja see on mu peamine telekavaatamine ja ma tahan seda mugavalt teha.
Ja niipalju kui ma enda ümber tuttavaid vaatan, siis kõik tahavad sedasama.


Kui sa ei tea kedagi, siis sa ei tea midagi. Telia hindab teenuste kasutust oma statistika järgi mitte seeru kirjanurgast.
Ma loodan, et te ei pea oma arvamust enam seni kordama kuni vana teenus pole suletud.

Ps. Ma olen foorumis kirjutanud, et KODI on mul kasutusel ajast kui see sündis. Paraleelselt ka Plex ja AppleTV. Seega nende võimalusi ei pea siin teemas tutvustama.


Mis statistikat telia teha saab, kui nende enda teenus ja on nii nagu telia tahab?
Ohh statistika näitab, et numbriteta pulti kasutatakse kõige rohkem kui numbritega. Missest et numbriteta puldi sai ju tasuta kaasa alguses näiteks...
Paberilt numbreid oskab igaüks lugeda.
Nagu riigi eelarves see exeli tabeli värk oli...
Ja nagu sotsminister ütles: Aga paber ütleb ju nii..
Aga mims tegelt toimub Või toimuks?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 05.04.2017 11:07:22 vasta tsitaadiga

W!ngs kirjutas:
Kaasneks siis selle n-ö uue platvormiga ka kiire, kaasaegne ja praktiline kasutajaliides. UI on lihtsalt naeruväärselt aeglane. Eriti hästi annab seda tunda, kui kanaleid peab sirvima ÜKSHAAVAL! icon_lol.gif läbi, et saamaks aimu, mis parajasti eetris on.


Kahjuks jah Digi-TV on kanalite lappamise tunduvalt aeglasemaks teinud. Starmani oma ka samamoodi.

Vanasti analoog TV ajal oli ikka mõnus, pidevalt klõps-klõps-klõps. Pilt sekundi murdosa jooksul ees.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 11:37:04 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Telia hindab teenuste kasutust oma statistika järgi mitte seeru kirjanurgast.
Jajah, tuletagem meelde kuidas algul kui see "uus" nutiTV tuli siis oli ainult numbriteta pult ja kui siis Telia oma statistika näitas, et inimesed on äärmiselt rahulolematud, et numbritega pulti pole ja kanaleid peab ühekaupa lappama nigu loll siis tehti ka numbritega pult - samal ajal laulsid sina foorumis ikka oma jura, et numbritega pulte tahtvad inimesed on tagurlikud ja opakad kes suurimat innovatsiooni ajaloos ei mõista hinnata.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 14:46:24 vasta tsitaadiga

Peaks küsitluse tegema, et kes uute pultide kasutajatest reaalselt kasutab numbreid, kes mitte.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 14:48:37 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Peaks küsitluse tegema, et kes uute pultide kasutajatest reaalselt kasutab numbreid, kes mitte.

hea mõte thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peps71
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2006




sõnum 05.04.2017 15:00:16 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Peaks küsitluse tegema, et kes uute pultide kasutajatest reaalselt kasutab numbreid, kes mitte.

Küsitluses peaks olema ka sellised variandid- 1.Oman numbritega pulti aga ei kasuta numbreid
2.Kasutan numbreid väga harva
3.Kasutan numbreid harva
4.Kasutan numbreid tihti
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2017 15:07:14 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
indrekp kirjutas:
Telia hindab teenuste kasutust oma statistika järgi mitte seeru kirjanurgast.
Jajah, tuletagem meelde kuidas algul kui see "uus" nutiTV tuli siis oli ainult numbriteta pult ja kui siis Telia oma statistika näitas, et inimesed on äärmiselt rahulolematud, et numbritega pulti pole ja kanaleid peab ühekaupa lappama nigu loll siis tehti ka numbritega pult - samal ajal laulsid sina foorumis ikka oma jura, et numbritega pulte tahtvad inimesed on tagurlikud ja opakad kes suurimat innovatsiooni ajaloos ei mõista hinnata.


Hea näide on kasutajast kes läks kohe uuele puldile üle kui see tuli, kolm digiboksi motorolad, said uue numbriteta puldi. Kuna vahepeal on tal koer pulti paar korda nahka pannud siis arva ära kumba puldi ma hiljuti talle müüma PIDIN. Numbriteta, pakkusin numbreid, ütles, et pole vaja, see millega ta on harjunud, töötab.
Muide see kehtis ka vana nuti puhul, kasutajal olid kulunud vaid, power, V+ ja V- ning P+ ja P- klahvid, kõik muu oli nagu tutnoi.

Küsitluse võib ju teha aga ilmselt see on maitse asi. Mul on Harmony universaalpuldil numbrid erkaanil olemas aga ma ei tarbi neid, pole peas mis kanal miski numbriga on. Vahel harva ehk tallan 1, et otse ETV peale liikuda.
Ma usun, et see numbrite küsimus pole enam aktuaalne kuna nüüd on siis kliendil valik..juba aastaid pigem.

Küsitluse võite teha kes kasutab sinist nuppu või kes paremale nuppu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 05.04.2017 17:12:46 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Kui sa ei tea kedagi, siis sa ei tea midagi. Telia hindab teenuste kasutust oma statistika järgi mitte seeru kirjanurgast.
Ps. Ma olen foorumis kirjutanud, et KODI on mul kasutusel ajast kui see sündis. Paraleelselt ka Plex ja AppleTV. Seega nende võimalusi ei pea siin teemas tutvustama.

Lõpeta oma idiotism selle Telia statistikaga. Sul pole tegelikele numbritele mingit ligipääsu.
Ja milleks sul seda Telia TV üldse vaja on siis? Sest et tahad olla nende p lakkuja?
Ja kui Telia edasi tahab elada, ei lõpe see vana loogikaga menüü mitte kuskile.
Ja kui kaobki korraks, siis varsti on tagasi.
See uus menüü ei tehtud mingi statistika alusel, vaid ühel jobul oli mingi "visioon", märg unenägu. Hea et asutusest kinga sai.
Krt asi pole lõpuks selles kas puldil on numbrid või mitte vaid selles idioodi loogikaga menüü ja puldi kombinatsioonis TV kanalite vaatamiseks.

http://tehnika.postimees.ee/4064295/elisa-ja-starmani-uhispaketid-tulevad-juba-sel-aastal
tsitaat:
Elisa Oy juhi Veli-Matti Mattila sõnul on Elisa eesmärgiks asuda pakkuma klientidele esmalt turu parimat kasutajakogemust. «Kvantiteet tuleb alati pärast kvaliteeti. Pakkumised tulevad atraktiivsemad, kui nad on iial varem näinud,» ütles Mattila täna ajakirjanikele.
...
Püsiühenduste turul tahab Elisa aga selgelt Teliast mööda kihutada. «Vahetame need turuosad ära,» muigas Seppänen.


viimati muutis seeru 05.04.2017 17:13:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 17:24:08 vasta tsitaadiga

indrekp, point oli vaadata, kui paljud uuele puldile üle minnes on hüljanud numbrimajanduse.
Variantideks pakuks pigem:

1. Kasutan uue puldiga (S4/S5) numbreid tihti
2. Ei kasuta uue puldig (S4/S5) numbreid üldse või kasutan harva.


Need ETV peale hüppamised pole nagu numbrite kasutamine. Samahästi võiks selle asemel olla "Home" nupp vms icon_biggrin.gif

Igatahes uue menüü puudus pole nooleklahvide kasutamine ja pealegi, kes tahab, saab numbritega puldi osta.
Muidugi puuduseid seal on ja mõned on olenevalt kasutusharjumustest väga häirivad.

Keegi teab, mis värk muidu subtiitritega on, et pikema reaga subtiitrite lõpud lihtsalt ära lõigatakse? Mitmel kanalil tihtiesinev viga.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 05.04.2017 17:25:04 vasta tsitaadiga

Kas seoses uuendustega on ka lootust, et saab MINU.TV'd telerist ilma igasuguste digiboxide ja jamadeta vaadata?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2017 18:27:52 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
indrekp kirjutas:
Kui sa ei tea kedagi, siis sa ei tea midagi. Telia hindab teenuste kasutust oma statistika järgi mitte seeru kirjanurgast.
Ps. Ma olen foorumis kirjutanud, et KODI on mul kasutusel ajast kui see sündis. Paraleelselt ka Plex ja AppleTV. Seega nende võimalusi ei pea siin teemas tutvustama.

Lõpeta oma idiotism selle Telia statistikaga. Sul pole tegelikele numbritele mingit ligipääsu.
Ja milleks sul seda Telia TV üldse vaja on siis? Sest et tahad olla nende p lakkuja?
Ja kui Telia edasi tahab elada, ei lõpe see vana loogikaga menüü mitte kuskile.
Ja kui kaobki korraks, siis varsti on tagasi.
See uus menüü ei tehtud mingi statistika alusel, vaid ühel jobul oli mingi "visioon", märg unenägu. Hea et asutusest kinga sai.
Krt asi pole lõpuks selles kas puldil on numbrid või mitte vaid selles idioodi loogikaga menüü ja puldi kombinatsioonis TV kanalite vaatamiseks.

http://tehnika.postimees.ee/4064295/elisa-ja-starmani-uhispaketid-tulevad-juba-sel-aastal
tsitaat:
Elisa Oy juhi Veli-Matti Mattila sõnul on Elisa eesmärgiks asuda pakkuma klientidele esmalt turu parimat kasutajakogemust. «Kvantiteet tuleb alati pärast kvaliteeti. Pakkumised tulevad atraktiivsemad, kui nad on iial varem näinud,» ütles Mattila täna ajakirjanikele.
...
Püsiühenduste turul tahab Elisa aga selgelt Teliast mööda kihutada. «Vahetame need turuosad ära,» muigas Seppänen.


Keegi siin kirjeldas, et mina suhtun üleolevalt teistesse kommenteerijatesse. Paraku ma suhtun täpselt nii nagu kommenteerija ise suhtub.
Telia teenus on mul kiire järelvaatamise teenuse tarbimise huvides oluline ning ma olen nõus selle eest maksma. Mina erinevalt sinust lihtsalt ei vingu seda kasutades, vajadusel teen ettepanekuid paremaks kasutaja kogemuse saamiseks aga nagu sa näed, ka minu käed on lühikesed.

Miks sul üldse see teenus on kui sa seda ei kasuta, naise pe"selakkumiseks? Ehita siis ise seebisalvestamise süsteem ja vaata seda läbi kodi?
Uus menüü ja pult ei olnud ühe mehe visioon ja see et tema uutele jahimaadele läks, on tema asi. Nüüd leiutab televisiooni Levikomis.

Kui Elisa ja Starman tulevad välja PAREMA ja soodsama asjaga siis ma ei kõhklegi teenust tellimast, mul on samamoodi kodus rahakott nagu ka teistel. Samas ma ei too määravaks hinda.
Muide ma ei ütlegi, et Elisa või Starman täna halvad oleks, minu aadressil lihtsalt peale õhuteenuste nende käest midagi võtta pole, sellega imestangi, kuidas nad Telia püsiühenduste turgu ületada saavad kui nende võrk on suurtes majades ja suuremates linnades. See on arutamiseks nende ühisteemas. Peakski laskma Tanelil Starmani teema muuta ElisaStarmaniks, et seal nende tulevikuvisioone arutada.

The_Boss, nõus, see test näitaks seda kas Telial oli üldse mõtet numbriteta puldi kõrvale numbritega pult tuua.

Killer85 kirjutas:
Kas seoses uuendustega on ka lootust, et saab MINU.TV'd telerist ilma igasuguste digiboxide ja jamadeta vaadata?

ei tea, et veel midagi olemas oleks, pisike arris teleri taga aitab välja.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2017 19:22:43 vasta tsitaadiga

et mitte isiklikuks minna, kirjutan siia mitmes kohas eestis saadud kogemust seoses vana kaabliga millel olijatele on sisuliselt öeldud, et uut kaablit me ei vea, otsige omale teine teenusepakkuja kui soovite edaspidi ka telekat vaadata.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 05.04.2017 19:34:20 vasta tsitaadiga

Oh neid näiteid on mul murdu. Pidin ise samuti halb sõnumitooja olema.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.04.2017 20:07:15 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
et mitte isiklikuks minna, kirjutan siia mitmes kohas eestis saadud kogemust seoses vana kaabliga millel olijatele on sisuliselt öeldud, et uut kaablit me ei vea, otsige omale teine teenusepakkuja kui soovite edaspidi ka telekat vaadata.


Täiesti nõus. Terve Rapla majade võrgu lõikas Starman maha ja heal juhul asendas antennidega. Säilitas ainult korrusmajad.
Sisuliselt ütlemine tähendas ilmselt Telia poolt seda, et mingeid 2km+ liinide asemele fiibrit ei tule ja asendame 4G teenusega või valib klient ise operaatori.
Ma usun, et selle ütlemine on lahenduse pakkumine, ei taha ei klient 10000eur kulutada, ega ka teenusepakkuja antud teema lahenduseks.

Küll aga on ka vastupidiseid näiteid. Kui Raplamaal Purilas taheti Telia vasega lõpp teha siis päästeingliks saab ELASA fiiber, see on sinna kohe jõudmas ja Telia VDSL kapp juba ootab koos elektriga. Seega nibin nabin tasub investeering ka üliväikese külakolka jaoks kunagi ära.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 06.04.2017 02:21:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Muide ma ei ütlegi, et Elisa või Starman täna halvad oleks, minu aadressil lihtsalt peale õhuteenuste nende käest midagi võtta pole, sellega imestangi, kuidas nad Telia püsiühenduste turgu ületada saavad kui nende võrk on suurtes majades ja suuremates linnades. See on arutamiseks nende ühisteemas. Peakski laskma Tanelil Starmani teema muuta ElisaStarmaniks, et seal nende tulevikuvisioone arutada.

Aga miks sa imestad? Kui te seal enamust kliente edasi kavatsete peedistada, kes soovivad lihtsalt normaalselt kasutatavat tv programmide vaatamise teenust ja selles osas lihtsalt ignorantseid lolle mängite, siis aasta pärast võibolla loemegi siin Telia asemel 1000 leheküljelist Elisa teemat.
Ise ma ei hakka midagi leiutama, ka naise prselakkumist mitte. Kõik on juba olemas. Igasugused miljoni teenuse boxid ja lakkumised.
Mul on vaja normaalset TV teenust ja mingi muu soga seal ümber pole oluline.
Kui Elisa tuleb millalgi välja inimestele tehtud TV lahendusega, siis Teliaga on küll samal päeval headaega, paljudel. Seni kuni töötab Telias vana loogika tüüpi menüü... siis veel mõtleme võibolla.
P.S Või üleolev?
Sa ikka vaata oma kommentaarid üle. Kus see pihta hakkas. Ja siis vingud kui sulle vastatakase. Jookse nagu peaga vastu seina rsk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.04.2017 07:22:54 vasta tsitaadiga

seeru, icon_rolleyes.gif
Jah, olen sinuga nõus, võime edasi minna.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2017 11:14:57 vasta tsitaadiga

indrekp, huvitav, et sulle meeldib ennast joondada just halbade näidete järgi, kas see juba iseenesest ei ütle midagi icon_rolleyes.gif

Rääkides aga halbadest näidetest, siis minu seisukoht on, et see teema siin saab teenimatult ülemäära tähelepanu. Telia teleteenus oli tähelepanuväärne selle algusperioodil, esimene täisväärtuslik IPTV toode turul ikkagi. Samuti võib kiita mitmeid pilves tehtud arendusi, kuid mitte ülemäära, sest nende turule toomine toimus äärmiselt kohmakalt. Kindlasti vääris tähelepanu teenuse arendus aplikatsiooni tasandile ja samaväärselt pettumus, kui see arendus sisuliselt riiulile pandi.
Mis praegu toimub, mind pea-aegu enam ei huvitagi, sest õnneks ei ela me enam kinnises kilukarbis nagu nõukaajal ja kvaliteetset sisuteenust leiab üle ilma rohkem, kui keegi ealeski ära tarbida suudaks. Samuti ei paku kohalik telemaastik enam ammu midagi nii väärtuslikku, et üksinda teleteenust õigustada. Enamik tarbib seda peamiselt harjumusest, kui eks põlvkonnad vahelduvad tasapisi ja varsti pole enam traditsioonilist teleprogrammi kellelegi müüa.
Kindlasti läheb selleks veel omajagu aega, kuniks traditsioonilise telepildi järgi nõudlus päriselt kaob, kuid just praegu oleks õige aeg juurutada lahendusi, mis on suunatud just tulevikukliendile. Vastasel juhul adapteerub uus põlvkoond pigem maailmakultuuriga, mis pakub võrreldamatult rohkemat ja sealt endale klienti kohalikule tasandile tagasi tuua on juba pea-aegu võimatu missioon.
Minu jaoks on uue nutiTV puhul suurim probleem selle arendamise ilmselge projektipõhisus. Tehakse mingi tükk asja valmis, kuid edasine arendus jääb justkui vegeteerima. Lisatakse juurde küll üht-teist, kuid olemasolevat muudetakse vaid pinnapealselt. Näiteks võib tuua salvestuste listi, mille üle on nurisetud algusest peale, kuid pole saanud ühtegi soovitatud täiendust nimekirja paremaks sorteerimiseks/filtreerimiseks. Endiselt on üsna keeruline saada head ülevaadet kogu nutiTV valikute ja võimaluste ampluaast, päris palju asju jääb kuhugi nurga taha ja pilgu eest varju. Vajadus monofunktsionaalse karbi järgi, mis lisab teenuse tarbimisele omajagu nüansse, pole kah kuigu atraktiivne, eelistaks iga kell aplikatsioonipõhist lahendust. Nüansse, millega rahul pole, võiks veel tuua ridamisi, kuid aastast-aastasse on Telia nutiTV osatähtsus minu meediatarbimises niivõrd marginaalseks muutunud, et kui vaevun siin üldse sõna võtma, siis pigem suuresti nostalgiast, mitte enam lootusest paremale tootele.
Minu jaoks omab Telia praeguseks peamiselt väärtust vaid kandeteenuse pakkujana, kõik muu on juba nii aegunud ja ilma atraktiivse arengupotentsiaalita, et kui tegemist ei oleks kohalikul tasandil opereeriva firmaga, siis ei paneks vist tähelegi ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2017 11:29:09 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:


Küll aga on ka vastupidiseid näiteid. Kui Raplamaal Purilas taheti Telia vasega lõpp teha siis päästeingliks saab ELASA fiiber, see on sinna kohe jõudmas ja Telia VDSL kapp juba ootab koos elektriga. Seega nibin nabin tasub investeering ka üliväikese külakolka jaoks kunagi ära.


Külas, kus juba on ELASA fiiber, pakuti mulle just äsja majja optikat 5000 eest.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.04.2017 11:47:29 vasta tsitaadiga

Kallutasin kogemata teemast kõrvale aga jutt kõik õige. Tavapärane lineaartelevisioon on mingist ajast teisejärguline. kas keegi mäletab kaua ma seda rääkinud olen? Kas keegi mäletab, kui mainisin seda pilvesalvestuse tulekuga aastal.. mingi 2008 või 2009 aga pole enam kindel.

Teema aga:
Telia sulgeb sügisel vana nutiTV, kliendid viiakse üle uuele platvormile
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 06.04.2017 19:11:29 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Teema aga:
Telia sulgeb sügisel vana nutiTV, kliendid viiakse üle uuele platvormile


Õnneks on sügiseni veel aega ja kiiret pole kuhugile. Eks siis sügisel näeb, mis saab.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 07.04.2017 13:04:58 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Kallutasin kogemata teemast kõrvale aga jutt kõik õige. Tavapärane lineaartelevisioon on mingist ajast teisejärguline. kas keegi mäletab kaua ma seda rääkinud olen? Kas keegi mäletab, kui mainisin seda pilvesalvestuse tulekuga aastal.. mingi 2008 või 2009 aga pole enam kindel.

Mis krdi jahu te ajate.
Siin on mingi eelmise aasta uuring
http://www.nielsen.com/ee/et/press-room/2015/traditsiooniline-televisioon-endiselt-voogedastusest-populaarsem.html

Sellele aastal oli Postimehes suur meediauuring. Ma ei viitsi isegi linki otsida, seda on Telia põhiteemasse kordi ülesse pandud.
Lineaarse televisiooni kõrval oli ainuke tegija Netflix oma 7 protsendiga. Kõik ülejäänud soga kadus peaaegu nähtamatusse mustusesse.
Lineaarse tv vaadatavus, kogu tv kaudu vaadatavast meediast oli üle 70% ja näitas kasvudententsi, võrreldes mõne varasema aastaga.
Ma saan muidugi aru, et siin mingi osa massist tarbib oma ei teakusttuleva meedia tikutoosi ekraanilt.
Minge kellelegi külla ja vaadake mis seal telekas toimub. Mina käin päris palju erinevates kohtades.
Millest me räägime üldse...
indrekp, ma küsin, millise avaldatud uuringu järgi on lineaarne televisioon teisejärguline? On sul mõni selline? Siis ma võin sind uskuda.
Kõik uuringud näitavad. Lineaarne televisioon on esimene, siis tuleb miljon kilomeetrit tühjust, ja siis tuleb mõni voogedastus.
Aga sina oled juba muidugi palju varasemast ajast soodat ajanud... mis 2008 a -ga sa uhkustad siin.

Kas meil on siin mingi soolapuhujate kokkutulek või?
Krt näidake reaalseid arve või ärge ajage sellist jama.

See teie vanem põlvkond ei ole ka mitmekümne aasta pärst kuskile kadunud. Või ootate nüüd sõda Putini ja Trumpi vahel. Siis võibolla kaob küll kõik kiiresti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2017 13:34:24 vasta tsitaadiga

seeru, mingist ajast != praegusel hetkel ning oli ju öeldud, et see ei juhtu veel niipea.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Telia sulgeb sügisel vana nutiTV, kliendid viiakse üle uuele platvormile mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.