Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 27.04.2024 14:55:26 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Tomorrow, Milleks temaga vaielda. Kõige lihtsam oleks, kui AMD paneks PC turul oma Radeoni osakonna kinni ja siis oleks meil ainult Nvidia ning mingi Inteli katsetus hetkel.
Elu oleks palju roosilisem, kui oleks ainult Nvidia tooted igas segmendis, GPU, Mobile, CPU jne. Mõtle kui hea oleks, kõik on sama, soft on ka sama. /s

Nii lolli juttu suudab ainult väga üksikud HV kasutaja ajada. Ta ei mõista suurt pilti ega seda miks AMD midagi teeb ja milleks edasi pürgib.


mister "ma ignoorin sind igavesti" tormab jälle Tomorrowi kaitsma. Mis suhe sul temaga on? ... tegelt ära räägi , ma ei taha teada.

Parem seleta siis kõigile kuhu AMD GPU osakond pürib. Jaga oma teadmisi rumalate inimestega, kes ei saa suurest pildist aru. Ma lähen ostan niikaua popcorni ära kuni sa oma tarkust kirja paned.



Tomorrow kirjutas:

Enesehävituslikud tegelased jah. Siis aastaid hiljem imestatakse miks on monopol ja miks on hinnad nii kõrged.
Need inimesed isegi ei usu, et AMD suudaks midagi võrdväärset toota. Kui AMD väljastaks homme kaardi mis on 2x kiirem kui 4090 ja 2x odavam pakkudes võrdväärset FSR ja FG kvaliteeti, siis need inimesed ostaks ikka Nvidiat edasi ja leiaks põhjuseid miks AMD ei kõlba. Tugev AMD on nende endi huvides isegi keskklassis, et 60 seeria kaardid ei hakkaks maksma 800€+ aga nad ei saa sellest aru.

Loomulikult ostaks ma selle AMD kaarti kui selline kaart homme välja tuleks. Enamus selle foorumi kasutajatest ostaks selle.
Reaalsus on muidugi.
Enne hakkavad pingviinid raekojaplatsil rahvatantsu tansima kui AMD laseb homme sellise kaardi välja. Ainuke millega AMD suudab välja tulla on järgmine Starfield, et kõik saaksid rasteris nende upscaling tehnoloogiat imetleda.

Ma ei ole nii rikas, et ostaks umbes 1000 eurot maksva kaardi mis on hea ainult pixel graafika keerutamiseks. Pigem maksan paarsada juurde ja ostan midagi millega ma tahtmise korral kõiki mänge korraliku graafikaga mängida saan.
Kui AMD sellepärast GPU-de tootmise ära lõpetab ja Nvidia monopol tekib. Jumal temaga. Mina ennast küll selles süüdi ei tunne, et mõni sinusugune, teiste rahakotis sobrav kirikurott, ei saa "õiglase hinnaga" kaupa osta.

dex kirjutas:
See on ju täielik kelbas. Hea analoog on äkki AM4 Ryzen prosed. Enne neid olid kõik inteli peal. Paar aastat peale AMD võidukäiku ei ostnud enam praktiliselt mitte keegi intelit. Sama lugu on nende GPUdega. Tee üks krdi parem toode ja müü seda sama või odavama hinnaga ja Nvidia unustatakse kiirelt. Praktikas on seda nüüd ilmselt väga keeruline teha, sest Nvidia on üüratu koguse rasva selga kasvatanud oma AI toodetega.


Ma oleks ilmselt üks esimesi kes Nvidia pikalt saadaks kui AMD võrdväärse ja odavama hinna ja väiskema tootega välja tuleks. Mul on 4080 mõõtmetest ikka väga halb arvamus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.04.2024 19:39:35 vasta tsitaadiga

Tglt pole üldse enam teemaks, et AMD teeb odavamat otsa ja Intel katsetusi.
Sattusin just Toms Hardware ajaloo kõige kehvemate GPUde artillile, nii AMD kui NVIDIA poolemt(https://www.tomshardware.com/pc-components/gpus/the-five-worst-nvidia-gpus-of-all-time-infamous-and-envious-graphics-cards kes tahab leiab amd vaste ka).

Enamus kaarte on eelmisest või siis 2-3 geni vanad. Mõned kaardid olid paar KUUD vanad selle artukli ajaks, ja juba ajaloo kehvemateks tembeldatud. Paneme veel tähele, et tegemist on "roheliste prillidega" saidiga.
Küsimus pole RT vms(millest enamusel mänguritest(ka IT alal tugevatem)) pole aimugi.
Küsimus on selles, et toodetakse täielkku saasta 2x kallima hinna eest.
Ja need 128bitised "next gen" AMD kaardid saavad selles artiklis järgmise auväärse koha.
~ 700 raha eest pole hetkel saadaval ühtki kaarti mis silmaga nähtava edasimineku annaks.
Ja pealegi pole midagi välja tulemas/tulnud mis ka vääriks möngimist.
YT rahvas paneb ka tähele, et mängitakse 10a vanasid mänge(äärmisel juhul indie), vt kasvõi FO4- hetkel teeb Helldiversilegi ära. FO4 sai " next gen" pätsu ka aga see tähendab, et konsoolidel saab nüüd PC graafikaga 60FPS mode sisse lükata. Ja ükski top 10 steam mönghst ei nõua mingit videorenderduspargi tasemel RTd.
DLSS on uuenduslik võte- AI teeb igal rindel võidukäiku ja teeb selliseid trikke mida ainult ulmekates näha on olnud. RT on 70a vana tehh, juba Terminaatori ajast, seega booring.
Kui keegi saab endale õigustada, et kulutas üle tonna selleks et 1 mängu top sajast mängida, siis palju õnne.
Ülejäänd miljonitele mänguritel pole aimugi sellest...
Soov oleks, et lõpetataks ära 128bitiste 4gb kaartide tootmine, sest x, y, z kompenseerib. Tegelikkus on see et sätted põhja lükata, tuleb pudelikaem ette ja 60FPS ei saa isegi mitte 3FPS kätte...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.