Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Xiaomi Smart 1080P kaamera märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2017 15:46:47 Ülevaade: Xiaomi Smart 1080P kaamera vasta tsitaadiga


Odav ja hea IP kaamera millel korralik vabavara-seltskond taga.


Tekkis soov omale koju paar kaamerat üles panna, pikas plaanis tahaks midagi sarnast maale vanematekoju püsti lükata, et oleks hää eemalt silma peal hoida. Sai vähe ringi vaadatud ja valituks osutusid Xiaomi Smart 1080p kaamerad, mis saadaval hetkel Gearbestis veidi alla €30 hinnaga, mina sain endaomad veidi soodsamalt, kuna õnnestus tabada mingi sooduskampaania viimased minutid.

Kaamera iseenesest on karbistvälja kujul hiina ime, ühendub Xiaomi Mi home appiga ja on sellekaudu ilusti suvalisest kohast internetis kättesaadav. Minu plaanides ei olnud samas oma kodust pilti terve maailmaga jagada, seega mõtlesin "uurida mis karu kõhus toimub" ja teha temast tavalise IP kaamera. Kahjuks-õnneks jõuti minust ette ja selleksajaks kui ma oma kaamerad kätte sain oli probleem pildi saatmisega hiina serveritesse lahendatud - https://github.com/samtap/fang-hacks/releases

Tuli lihtsalt kirjutada nimetet image SD kaardile, kaamera käima panna, kui sinine tuluke põlema läheb (ehk et boot on toimunud ja sisemine salvestusruum mountitud) siis kaart pesasse ja valmis. Peale minna browseris kaameraip/cgi-bin/status lehele ja võis lammutama hakata.

Kaamera teeb täiesti adekvaatset pilti, edastab selle üle wifi võrgu ja paaritub ilusti Synology/Xpenology Surveillance Stationiga. Videot teeb nii valges kui pimedas, salvestab ka heli.

Sai ka too Mi Home app ära proovitud, paaritamine oli lihtne - tuli kaamerale vool taha panna, setup nuppu vajutada, siis ta hakkas midagi hiina keeles prääksuma, telefonis/tahvlis kuhu Mi Home app paigaldet ilmus kaamera nähtavale ("mainland china" piirkond tuleb locale'ks valida, õnneks saab ka inglise keele kasutajaliidese keeleks valida), siis kaamerale kohaliku Wifi võrgu ettenäitamine ja paaritamine kasutajakontoga. Ei midagi keerulist. Lihtsalt kuidagi ebamugav tunne oli kasutades, ei usalda nende appi ja selle turvalisust sellistes asjades.

Pilte pakendist
Spoiler Spoiler Spoiler


Üldiselt tundub selline korralik asi olevat, hetkel on mul kaks kaamerat nädalajagu töötanud, stabiilsusprobleeme pole ja videofeed on Surveillance stationist ilusti olemas. Selle rahaeest on asja küll korralikult.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikrom
HV kasutaja
mikrom

liitunud: 11.03.2007




sõnum 05.02.2017 22:54:07 vasta tsitaadiga

Täitsa asjalikud jah selle raha eest, tuttavad kasutavad beebimonitorina.
Sain kuu alguses 23€ tk. Natuke passida ja läheb hind vahest paremaks.

http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_607361.html?wid=21 ilmselt tellin ka veel, hea kingiidee

_________________
As the great warrior poet Ice Cube once said: "if the day does not require an AK, it is good"
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004




sõnum 05.02.2017 23:29:24 vasta tsitaadiga

Kas sellised elaksid räästa all meie talve üle? Leht ütleb, et indoor ja +'ga kasutamiseks, aga noh...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2017 23:33:39 vasta tsitaadiga

Aparaadi tehtud foto- ja videomaterjali, nii valges kui hämaras, näitad?
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2017 10:23:21 vasta tsitaadiga

Genereerin midagi ja panen YT üles, hetkel kogu materjal korteris sees ja eluruumidest, ei tahaks maailmale jagada icon_smile.gif

edit: võtsin videost kaks tõmmist
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 06.02.2017 10:31:34 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Genereerin midagi ja panen YT üles, hetkel kogu materjal korteris sees ja eluruumidest, ei tahaks maailmale jagada icon_smile.gif

edit: võtsin videost kaks tõmmist
Spoiler Spoiler Spoiler
1080p võib see kaamera paberite järgi olla, aga pilti sealt küll kahjuks välja ei tule. icon_sad.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2017 10:37:59 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
anubis kirjutas:
Genereerin midagi ja panen YT üles, hetkel kogu materjal korteris sees ja eluruumidest, ei tahaks maailmale jagada icon_smile.gif

edit: võtsin videost kaks tõmmist
Spoiler Spoiler Spoiler
1080p võib see kaamera paberite järgi olla, aga pilti sealt küll kahjuks välja ei tule. icon_sad.gif


Kas sul reso endal alla surutud või seadete järgi need kuvatõmmised 1080p ? Mõtlesin juba ka paar tk tellida testiks aga see päevane tõmmis küll väga ei motiveeri enam (pimedas tehtud veel vb).
Kommentaarid: 240 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2017 11:18:16 vasta tsitaadiga

GB all oli selline video postitatud:
Link


Kas ma sain aru, et kui otse karbist võtta ja võrku ühendada pritsib pilti tervele maailmale ilma paroolita icon_question.gif või mis teema selle hiiina serveriga on?
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2017 11:33:49 vasta tsitaadiga

Videost otse võetud tõmmised, sensor peaks olema füüsiliselt 720p (kuna kaamera on sisseostetud nagu Xiaomi tooted ikka, lihtsalt re-brand - sama asi pakkumises https://www.ismartalarm.com/devices/cameras/spot/isa00013.html ). Mudin konfifaili ja vaatab, kas saab parema pildi.

KyBer kirjutas:
GB all oli selline video postitatud:
Link


Kas ma sain aru, et kui otse karbist võtta ja võrku ühendada pritsib pilti tervele maailmale ilma paroolita icon_question.gif või mis teema selle hiiina serveriga on?


Ei pritsi tervele maailmale, pilt jääb Xiaomi konto/Mi home appi külge ja sellekaudu saab ligi, ma lihtsalt ei usalda hiina vahendusservereid väga.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ebardkonn
HV kasutaja
ebardkonn

liitunud: 12.12.2002




sõnum 06.02.2017 13:42:40 vasta tsitaadiga

Leidsin mingise venekeelse review milles oli kah paar näidist. https://youtu.be/g94l1fWh7Ws?t=382
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 06.02.2017 16:37:59 vasta tsitaadiga

Kuna erinevus netinäidetega on minu silmale suur, siis võib ka tegu olla praaktootega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2017 16:42:58 vasta tsitaadiga

Nagu ma ütlesin, minu näited on Synology Surveillance Stationist võetud kuvatõmmised. Netist leitavad näited on Mi home appist.

Pilti teevad nad samamoodi, lihtsalt üks on suletud ja teine avatud softi kasutades. Ma ise ei taha oma kaameraid lihtsalt mingi hiina pilveäppi külge siduda.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ebardkonn
HV kasutaja
ebardkonn

liitunud: 12.12.2002




sõnum 06.02.2017 17:20:10 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Nagu ma ütlesin, minu näited on Synology Surveillance Stationist võetud kuvatõmmised. Netist leitavad näited on Mi home appist.

Pilti teevad nad samamoodi, lihtsalt üks on suletud ja teine avatud softi kasutades. Ma ise ei taha oma kaameraid lihtsalt mingi hiina pilveäppi külge siduda.

Njh arusaadav, samas võiks ka nö. off-grid lahendusega saada normaalset pilti. Kuna kaamera maksis keskmise õhtusöögihinna siis võtsin kah ühe prooviks ja mängimiseks sealt.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003




sõnum 06.02.2017 21:39:06 vasta tsitaadiga

iseenesest tundub, et saab kasutada ka valvesüsteemina? kui see vabavarahäkk ära teha, siis kaob ka see võimalus?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 06.02.2017 23:14:57 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Videost otse võetud tõmmised, sensor peaks olema füüsiliselt 720p (kuna kaamera on sisseostetud nagu Xiaomi tooted ikka, lihtsalt re-brand - sama asi pakkumises https://www.ismartalarm.com/devices/cameras/spot/isa00013.html ). Mudin konfifaili ja vaatab, kas saab parema pildi.


Kuskil andmeid ka on, mis sensoriga tegu ? Reaalne 1080p või ülesskaleeritud ? Ma saan aru, et setingutes on 3 erinevat pilditaset (sd, hd, fhd) ?
Selle hinna eest muidugi loota ehtsat 1080P on vist palju ka.
Kuidas see suitsuanduri alarm töötab ? Mikrofon reageerib suitsuanduri alarmile ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2017 23:26:23 vasta tsitaadiga

Originaal-äpis on jah, helile reageerimise valik sees.

Mulle lihtsalt ei meeldi see
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2017 10:26:35 vasta tsitaadiga

Minu telefonil on olemas "App permissions" ja see paneb automaatselt kõikidele lubadele "Always ask" mida saab vajadusel muuta "Always deny" peale.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2017 11:15:25 vasta tsitaadiga

Ei ütlegi, et neid muuta ei saa, ma lihtsalt ei usalda sellist programmi icon_wink.gif

jonx kirjutas:
iseenesest tundub, et saab kasutada ka valvesüsteemina? kui see vabavarahäkk ära teha, siis kaob ka see võimalus?


Vabavara-häki järgselt saad neid paaritada suvalise IP-kaamerat sööva tarkvaraga (Synology Surveillance Station @NAS jne) ja ka Mihomega, suvalise RTSP striimi näitava softijupiga (VLC näiteks) saad videole ligi kohtvõrgus lihtsalt. Ilma selle häkita saad ainult Mihome appiga kasutada.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohakaoskar
Kreisi kasutaja
Ohakaoskar

liitunud: 28.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2017 19:07:37 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Originaal-äpis on jah, helile reageerimise valik sees.

Mulle lihtsalt ei meeldi see
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoileris toodud pilt on ka põhjuseks, miks ma Xiaomi käevõru kasutamisest loobusin. Liiga palju tahab ligipääsu telefonis olevatele isiklikele andmetele.

_________________
Punk on lahe ja Rock'n'Roll ei sure!!!
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 184
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ebardkonn
HV kasutaja
ebardkonn

liitunud: 12.12.2002




sõnum 08.02.2017 02:49:25 vasta tsitaadiga

Tundub, antud juhul on tegu iSmartAlarm-i järgi tehtud koopiaga.

Siin üks iSmartAlarmi review ja väike thread samal teemal

https://www.ismartalarm.com/boards/topic/2951/is-the-spot-camera-a-xiaomi-camera-that-costs-15
https://youtu.be/d1MoXgAU48w
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2017 09:15:30 vasta tsitaadiga

Pole koopia, Xiaomi ostab OEMilt sama tooriku mis keegi teinegi juba kasutab ja paneb oma tarkvara peale. Suurem osa Xiaomi toodangust on selliselt tehtud.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003




sõnum 08.02.2017 22:39:09 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Ei ütlegi, et neid muuta ei saa, ma lihtsalt ei usalda sellist programmi icon_wink.gif

jonx kirjutas:
iseenesest tundub, et saab kasutada ka valvesüsteemina? kui see vabavarahäkk ära teha, siis kaob ka see võimalus?


Vabavara-häki järgselt saad neid paaritada suvalise IP-kaamerat sööva tarkvaraga (Synology Surveillance Station @NAS jne) ja ka Mihomega, suvalise RTSP striimi näitava softijupiga (VLC näiteks) saad videole ligi kohtvõrgus lihtsalt. Ilma selle häkita saad ainult Mihome appiga kasutada.


siis ju endiselt on probleem, et me niikuinii ei tea, kuhu seda pilti veel edastatkse? see, et telefonis äppi pole, ei tähenda veel, et kaamerast pilt ise ei ole võimeline minema jalutama. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2017 22:46:22 vasta tsitaadiga

Pilvelahenduse saab lukku keerata, tegemist tavalise linuxi purgiga millele root-kasutaja juurdepääs.
Spoiler Spoiler Spoiler



Mina pole kahe nädala jooksul tuvastanud ühtegi proovi kuskile midagi saata võrgutasemel, samas kui Mihome appi kasutades on olukord "veidi" teine.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 11.02.2017 19:41:04 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Kas sellised elaksid räästa all meie talve üle? Leht ütleb, et indoor ja +'ga kasutamiseks, aga noh...

Üldiselt ei tohiks räästa all midagi juhtuda, kui otseselt vett või pritsmeid peale ei sattu. Mul juba aastaid raadiotermomeeter rõdul, millel pole mingit niiskuse vastast kaitset ja kui viimati patareisid vahetades lahti võtsin nägi elektroonika ja kõik muu välja nagu eile ostetud. Mis see kaamera siis teist moodi peaks olema. Peaasi, et otse vett peale ei sattu aga õhuniiskus ise ei tee midagi. Külm veelgi vähem. Võib olla, et objektiiv võib ainult aeg ajalt puhastamist tahta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ebardkonn
HV kasutaja
ebardkonn

liitunud: 12.12.2002




sõnum 01.03.2017 10:54:49 vasta tsitaadiga

Sain enda kaamera kah kätte ja modisin ära. Pilt täitsa kobe, iSpy-ga saab kenast RTSP streami ära ühendada ja confida vastavalt oma maitsele. Ainukese häda on selles, et IR led millegi pärast töötaks nagu 10% võimsusel ehk suht ei valgusta midagi pimedas :S.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Xiaomi Smart 1080P kaamera mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.