Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Internetti saab hakata nüüd kodudesse viima mööda poste ja torusid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.01.2017 11:49:56 vasta tsitaadiga

Aga seda reaalselt vajab ja tahab mingi ühekohaline protsent inimestest.
_________________
Tahad autovaruosi hea hinnaga? Kirjuta mulle ja saad mu kaudu suurema soodustusega konto ühes tuntumas veebipoes.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.01.2017 11:57:48 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Optika võiks kortermajade puhul tänapäeval ikka elementaarne olla. Kaua me sitsime vase ja 4G otsas. icon_rolleyes.gif

lõpuks ju ikka teenusepakkuja vahetab ise välja...milleks maksta?
Tasuta ja lihtsalt kõigi nõusolek on iseasi teema... siis võiks viriseda, et näe tagurlikud.
Ma ei saa üle 21 kiirust eramajas kuna lihtsalt telia ei taha investeerida oma kuluga.
Amort järgi võiksid nad ka 20a seda vaske hoida.


viimati muutis Magic 25.01.2017 12:01:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 12:00:40 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Optika võiks kortermajade puhul tänapäeval ikka elementaarne olla. Kaua me sitsime vase ja 4G otsas. icon_rolleyes.gif


Kui nüüd tähte närida, siis sitsin ka mina vase otsas, tuppa tuleb Cat5e... icon_lol.gif
Samas ma olen rahul et seegi on...KMI on siiski ikkagi midagi muud kui xDSL... thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 12:02:38 vasta tsitaadiga

Vase all pidasin silmas aeglasi xDSL lahendusi icon_smile.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.01.2017 12:12:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Vase all pidasin silmas aeglasi xDSL lahendusi icon_smile.gif

21.0 Mbit/s at 1.5 km
nüüd lõpuks pakutakse 20/5
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 12:40:22 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Aga seda reaalselt vajab ja tahab mingi ühekohaline protsent inimestest.

... keskmine inimene lihtsalt ei tea, mida ta vajab või tahab, sest kui talle öelda 4G, DSL või optika, siis on parimal juhul hea, kui ta saab üldse aru kontekstist, millest räägitakse. Riik ja operaatorid laulavad kooris oodi G-dele ja lihtne inimene peabki seda kohalikuks normaalsuseks. Reaalsus aga näitab, et tegemist on alati olnud lõhki müüdud ressursiga, mis jääb liigagi tihti alla lubatule. Väga paljud teenused ei ole meil seetõttu väärilist arengut saanud nautida ja pole ime, et lihtsa kodaniku jaoks ei paista välja, millest me tegelikult ilma jääme. Areng küll toimub, kuid ilmselgelt mitte võimalikku potentsiaali ligilähedalseltki ära kasutades. Liiga palju investeeritakse vanasse tehnoloogiasse selle asemel, et kohe uuele (ennast tõestanud tehnoloogiale) üle minna, liiga palju lastakse vana rasva peal liugu, et see viimane piisk kivist välja pigistada. Äriettevõtte puhul saan ma sellest loogikast aru, kuid riik peaks ikka eelkõige oma kodaniku eest seisma ja mitte laskma kodanikku (sh ka iseennast) ülemäära lüpsta. Operaatorite jaoks on see vaid valikute küsimus, kuid kui riik ei suuna neid valikuid, siis kahjuks ei toimu ka areng õiges suunas, sest pelgalt konkurents nii spetsiifilises teemas, millest lihtne inimene aru ei saa, ilmselgelt ei toimi ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 25.01.2017 14:58:51 vasta tsitaadiga

On erinevad tehnoloogiad ja kaablid mis on ja jäävad töösse.
Antud teema ilmselt puudutab ainult valguskaablit mida saaks olemas olevas infrastruktuuris juurde ehitada.
Siis ei ole ainult piiranguks kaablikanali olemas olu. Telia puhul tuleb tasuta valguskaabel tuppa ainult siis kui kaablikanal olemas on, muudel juhtudel jääb vask või 4G kui klient just ise projekti ei rahasta.
Asi pole Telia tahtmises vaid ta lihtsalt EI SAA seda teha, kulu ei saa ületada tulu. Kui investeering on kellegi eluiga siis jääb töö tegemata.

Samas vask ei ole üdini paha, Starmani vask laseb teate küll palju läbi, DSL vask on aasta aastalt arenenud, tänane seis VDSL2 teenus kuni 60/10 teenuse pakkumisega vastavalt liini pikkusele. Liinid tehakse lähitulevikus lühemaks ning lisandub G.FAST.

Kui valguskaablit saab postide otsast viia ja korteriühistutega kokkuleppel majast majja teeb see asja lihtsamaks ja odavamaks.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.01.2017 00:28:58 vasta tsitaadiga

Nii - kuna ma olen igasugu side- ja netiprojekte lugenud juba aastakümneid - siis võtsin ette ka selle teema ja lugesin siis väga hoolega selle läbi, et mida siis ikkagi Riigikogu vastu võttis - et kas võib siis keegi kohe mingit kaablit vedada mööda elektriposte või mitte.

Ja tulemus - kurvastuseks kõigile kes kohe postide otsa ronida tahavad - ootama peate veel väga kaua enne kui sinna posti otsa ka reaalselt ronida tohite. icon_biggrin.gif

Järgmine pilt - ja tekst selles punases kastis ütleb üheselt ning selgelt: Alles loodi eeldused ja võimalused. Nende baasil alles hakatakse Regulatsioone välja töötama.
Maakeeli lahtiselgitatuna siis: pannakse paika tingimused, et kes - kus - ja millal sinna elektriposti otsa üleüldse ronida tohib. icon_cool.gif


Andres Metsoja: Riigikogu seadustas kiire interneti rajamise elektriposti otsa

Täna võeti Riigikogus vastu seadus (270 SE), millega luuakse eeldused ja võimalused lairibavõrgu väljaehitamiseks kogu Eestis kasutades selleks olemasolevat taristut.

https://www.riigikogu.ee/fraktsioonide-teated/isamaa-ja-res-publica-liidu-fraktsioon/andres-metsoja-riigikogu-seadustas-kiire-interneti-rajamise-elektriposti-otsa/
----------------------
Aga seda kordan ma üle:
Pingestatud liini korral on posti otsas "Elektritool" ning selles on pinge 380V (kahe faasi vahel".
Ehk siis väga korralik "praeahi" mis inimese "kõvasti ära praeb" kui inimene juhtub jääma kahe faasi vahele.
PS: Kes otsib, siis Tööohutusmaterjalides on kenasti leitavad pildid inimestest kes on elektriliinidelt elektrilööke saanud - nõrgemanärvilistel ei soovita vaadata. icon_exclaim.gif
Aga nagu ammu juba teada - Ära roni, tapab....


PS2: Mina olen läbinud omal ajal üsna palju Elektriohutuse koolitusi ja olen teinud eksameid Elektriohutuse teemal ja võin tegelda pingega kuni 1000V. Aga isegi mina ei roni elektriposti otsa kui elektriliin on pingestatud. Alles siis ronin kui elekter on liinilt välja lülitatud ning liin on ka veel täiendavalt ohutuks tehtud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.01.2017 08:46:49 vasta tsitaadiga

tahanteada, selleks ei pidanud uuringuid tegema, delfis oli kirjas, et see on üks eelseadus millest tuleb edasi veel mõned otsused vastu võtta.
NB! elektrikud räägivad midagi, et vanasti vene ajal oli 220V ja 380V, tänapäeval ikka 230V ja 400V.
PS! sidemehed ei karda pingestatud õhuliine kuna praktiliselt kõik postid kus on sideliin, on isolatsiooniga elektrikaabel. Pealegi on mitmed neist liinidest ka tänavavalgustuse liinid kus teatavasti päevavalguses toide üldse puudub. Mõlemal juhul ronimine lubatud. Isiklikult pole planktraadiga elektriposti otsa pidanud ronima kuid kinnitan, pingestatud plankliinil töid teha ei tohi.

PS. ma nüüd ei saa aru millest see ohutustehnika jutt teemas. Ükskõik kes töid liinidel kunagi tegema hakkab, peab vastavalt vajadusele ja nõuetele tellima katkestuse niikuinii. Enamasti on selleks ka elektritöid tegeva ettevõttega, olgu siis elektrilevi ise, eltel või corle vms. kaablipartner.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.01.2017 10:53:58 vasta tsitaadiga

ot:
indrekp kirjutas:
kinnitan, pingestatud plankliinil töid teha ei tohi.


Ära parem kinnita. Saan aru, et tegu pole sinu ametialase maailmaga, kuid selle väite lükkan ümber. Maailm on suur ja seal tehakse kõike.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.01.2017 16:06:23 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
ot:
indrekp kirjutas:
kinnitan, pingestatud plankliinil töid teha ei tohi.


Ära parem kinnita. Saan aru, et tegu pole sinu ametialase maailmaga, kuid selle väite lükkan ümber. Maailm on suur ja seal tehakse kõike.


Julged siis tahanteada´le vastu hakata? icon_biggrin.gif
Seda ma ei väitnudki, et seda ei tehta, ohutustehnika on teine asi. Meil oli üks selline "paksunahaline" kolleeg kes sõrmde vahel juhet katsudes tuvastas kas on 230V sees või mitte (mitte posti otsas aga näiteks el kilbis)
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.01.2017 16:58:09 vasta tsitaadiga

Uhh, sorry. Ma "tt" postitusi ei näe(loe, eiran) ju, sellest ka segadus icon_redface.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.01.2017 12:25:00 vasta tsitaadiga

230V faasist paljaste kuivade näppudega kinni hoida pole hullu, ainult jälgida tuleb, kus neutraalsoon krt on.
Planktraadiga posti sai ikka ronitud, aga hoidsime endid ca pool meetrit miinimum eemale.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2017 15:25:22 vasta tsitaadiga

palju te nüüd linnas neid paljaid traate nääte?
Praktiliselt kõik on ju rippkaabel. icon_rolleyes.gif

Maa piirkonnas on veel rippuvad traadid. Kuigi needki on enamjaolt kadunud.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.01.2017 18:28:41 vasta tsitaadiga

Muugal on postide otsas isoleeritud kaabel ja harude jätkud kasvõi vihmaga käpitavad. Haljast planku siinkandis igatahes enam näinud pole.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.01.2017 21:03:58 vasta tsitaadiga

AMKA
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2017 20:04:28 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Mina sebin ka siin maakonna kortermajadesse optikat ja saab edukalt, aga imelik on, et pean teenusepakkuja töötajana peale käima korteriühistule, et otsustage ära ja teeme ära, saate oma õnnetu ADSL asemele lõpuks normaalse ühenduse ning pealegi, see ei maksa ei majale ega kliendile midagi.
.


oleksin rahul ka adsl-iga, isegi kahe kanaliga isdn päästaks päeva. mu cvs on pingetaluvus 110kV, seega ma võin fiibrit paigaldada pinge all kuni 100kV liinidele. - televõrgu ring on näiteks nii 110-kui ka 330 nel. nii et ära karda eiteaveelmidagi, võta aga elisa netipulk ja tunne asjast rõõmu.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Internetti saab hakata nüüd kodudesse viima mööda poste ja torusid mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.