Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Viirusetõrje Windows XP-le märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olavsu1
külaline






sõnum 02.02.2017 00:16:14 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Saad sa siis jälgida, et keegi midagi valesti ei teeks. Selle jaoks peaks eraldi inimese palkama.

Kuna firmajuht ise ka IT-kauge suhtumisega on, siis ega enne asjad ei muutu, kui midagi korralikult juhtub... Seni loodan backupi peale.

Tänane kild: "Ah, see K-täht seal all segas mul delfit lugemast, ma panin selle programmi kinni" eusa_wall.gif


See on jälle koht, kus tahaks soovitada lumpeni (ülilaialt tuntud) opsüsteemi pealt mõnele vähem levinud süsteemile kolimist.

VONE ja Siemens avitavad. Hind võib krõbe olla aga pärast on puhtam ja kuivem tunne.

väga palju on eestis kolmemehefirmasid, mis kunagi tegid megainvesteeringu, paraku küll windowsi põhise, mis nüüd on ajale jalgu jäänud. Ja uuendada ei saa, erilahendused ei tööta uuemate akendega.
oleks kohe unixi valinud oleks see täna vananenud windowsist turvalisem.
tagasi üles
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 02.02.2017 02:33:32 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Admin ja tavakasutaja eraldi.
Programmide whitelist.


Kõlab hästi küll, aga juba proovitud: kallis tööprogramm toimib ainult adminni õigustes icon_biggrin.gif
Whitelisti peaks keegi haldama. Mina seda küll ei tee, kui mulle selle eest ei maksa. Oma erialaselt IT töölt olen juba kogenud, et igapäevane whitelistide haldamine on paras jama.

olavsu1: nagu me riskihaldusest õppinud oleme, siis äriinimesed näevad IT-d ainult kuluna. Ja uus versioon programmist või uus süsteem ei tee ju midagi nähtavalt paremaks, miks siis selle eest maksta?
Ka äriliselt hinnates võib mõelda, et kui tõenäoline on mingi jama juhtumine ja kui suur on sellest saadav kahju. Kui võimalik kahju on piisavalt väike, siis ei ole ju süsteemi ringi tegemine rahaliselt mõttekas.
"Aktsepteeritav risk".
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 02.02.2017 07:16:22 vasta tsitaadiga

Sellisel juhul on taoline süsteem juba eoses ebaturvaline ja nii öelda katki.

Ning IT ongi kuluallikas, sellegipoolest peab arvestama IT-süsteemide uuendamata jätmisega kaasnevaid riske. Kui juht seda teha ei oska - noh, jah... Järelikult pole piisavalt süsteemikriitilised süsteemid, andmed.


PS: Programmi peaks saama käivitada admin õigustes ilma, et tavakasutaja kirjutaks admin parooli. Lisaks peaks olema võimalik käivitada startupis kõik olulised programmid, mida tavakasutaja sulgeda ei saa.
Lisaks saab teha whitelist "automaatselt" näiteks kõigist Program Files asuvatest .exe failidest ning too uuendab automaatselt. See küll pole täielik ja turvaline whitelist, aga vähemalt takistab tavakasutajat käivitamast ../Desktop/midaiganes.exe
Appdata saab olema peavaluks, sest mingid idiootsed arendajad on võtnud endale teadmiseks, et nüüd oleks vahva sinna hakata installereid toppima, mitte selleks mõeldud Program Files kataloogi...

Igatahes, tööd kui palju ning kui ütled, et eelarvest raha ei eraldata, siis pole muud teha, kui lasta süsteemil eksisteerida.
Reaper kirjutas:
Kõlab hästi küll, aga juba proovitud: kallis tööprogramm toimib ainult adminni õigustes icon_biggrin.gif
Whitelisti peaks keegi haldama. Mina seda küll ei tee, kui mulle selle eest ei maksa. Oma erialaselt IT töölt olen juba kogenud, et igapäevane whitelistide haldamine on paras jama.

olavsu1: nagu me riskihaldusest õppinud oleme, siis äriinimesed näevad IT-d ainult kuluna. Ja uus versioon programmist või uus süsteem ei tee ju midagi nähtavalt paremaks, miks siis selle eest maksta?
Ka äriliselt hinnates võib mõelda, et kui tõenäoline on mingi jama juhtumine ja kui suur on sellest saadav kahju. Kui võimalik kahju on piisavalt väike, siis ei ole ju süsteemi ringi tegemine rahaliselt mõttekas.
"Aktsepteeritav risk".

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 10.02.2017 09:30:21 vasta tsitaadiga

Bitdefender free "2014" võid ka proovida
Spoiler Spoiler Spoiler


Neowin: https://www.neowin.net/news/bitdefender-antivirus-free-edition-10181071
filehippo: http://filehippo.com/download_bitdefender_antivirus/

Tegin selle mini antiviirusega ka veidi katseid eile gameburnworld.com ja gamecopyworld.com külgedelt leitava hea ja paremaga. Tulemused olid veidi isegi üllatavad ja seda positiivses võtmes icon_razz.gif thumbs_up.gif

Utiliidi kasutamiseks tuleb teha kasutajakonto, mille saab teha suvalise "10minutemail.com" abil.
Sama kasutajakonto alla saab koondada mitmeid masinad. "Anti-theft" ja "Parental control" pole veel proovinud.


_________________
Töenäoliselt käin löimedes korra kuus
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 11.02.2017 21:09:46 vasta tsitaadiga

Cofy, proovi, kas Firefoxiga ID-kaart töötab, kui see Bitdefender on paigaldatud.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 12.02.2017 12:13:48 vasta tsitaadiga

Kas RIA mitte ei hüljanud XP platvormi mõni aeg tagasi? icon_rolleyes.gif
http://www.id.ee/index.php?id=37295

Mul pole XP ruuna käepärast hetkel.

_________________
Töenäoliselt käin löimedes korra kuus
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 12.02.2017 13:09:56 vasta tsitaadiga

edit. installisin lapse arvutisse tulirebase, et siis vastata sinu küsimusele ning ühtlasi ka kinnitada teooriat, mille tõid välja ühes teises teemas aasta tagasi.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8980059#8980059

Tõepoolest tulirebasega pangalehele üldse ei pääsegi "ühenduse ebaturvalisuse" pärast. Sama toiming vivaldi browseriga tagasilööke ei anna.

https://vivaldi.com/download/

_________________
Töenäoliselt käin löimedes korra kuus
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 12.02.2017 15:19:34 vasta tsitaadiga

Ma ei pidanud niivõrd silmas https-ühendustesse sekkumist AV poolt, see ei sõltu üldse kasutatavast AV-st, sest sel juhul ei toimi ID-kaart ühelgi juhul. See pole teooria, vaid kahepoolse avalike võtmetega autentimise tööpõhimõte, sellest mööda minna pole võimalik ja see võltsimis- ja sekkumiskindlus ongi sellise kahepoolse autentimise kogu mõte. icon_wink.gif

Ma pidasin rohkem silmas seda, et kunagi aastaid tagasi mingisuguse Bitdefenderi IS versiooniga kokku puutudes leidsin, et see blokeerib täielikult Firefoxi poolt kasutatava opensc teegi tegevuse, pidades seda vist mingisuguseks pahavaraks.
Ma mõtlesin, et sul on paigaldatud Bitdefenderiga XP käepärast ja küsisin igaks juhuks, et kas oled proovinud, kas seal Firefox ID-kaardiga töötab, sest see võib mingite Bitdefenderi aastakäikudega probleemne olla.

Ära sellepärast veel midagi eraldi katsetama küll hakka. icon_smile.gif

Mis puutub Vivaldisse, siis selle toimimine viitab sellele, et AV selle https-ühendustesse ei sekku. Sekkumist ja mittesekkumist saab tuvastada väga lihtsalt - vaata lihtsalt panga lehekülje sertifikaadi väljaandjat. Sekkumise korral on see välja antud AV poolt.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 12.02.2017 16:02:42 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ma mõtlesin, et sul on paigaldatud Bitdefenderiga XP käepärast ja küsisin igaks juhuks, et kas oled proovinud, kas seal Firefox ID-kaardiga töötab, sest see võib mingite Bitdefenderi aastakäikudega probleemne olla.

Ära sellepärast veel midagi eraldi katsetama küll hakka. icon_smile.gif

Ma katsun seda vestlust meeles pidada töönädalal vabadel hetkedel ning siis vanakeste peal vaadata.

_________________
Töenäoliselt käin löimedes korra kuus
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Viirusetõrje Windows XP-le mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.