Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony MDR-100ABN Bluetooth kõrvaklapid ja üks "lisavidin" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 21.01.2017 13:07:19 Ülevaade: Sony MDR-100ABN Bluetooth kõrvaklapid ja üks "lisavidin" vasta tsitaadiga


Teen väikse ülevaate Sony MDR-100ABN juhtmevaba Bluetooth kõrvaklappidest:

Tekkis isu korralike kõrvaklappide järele. panin kriteeriumid:
* bluetooth juhtmevaba
* suured, üle-kõrva klapid, mis oleks ka mugavad
* võimalikult tip-top sound
* taustamüra summutusega ehk Noise-Cancelling tehnoloogiaga
sisuliselt maandus hinnaklass ropsust 200€ taha ja eks need Sony klapid seda olid ka.

Senised kogemused on olnud sellised, et läbi neti klappe osta pole mõtet. Kindlasti peab enne peas ära proovima, mitte otseselt saundi, vaid just kuju ja istumise poolest. See muidugi tähendas seda, et asi pidi kuskil reaalselt ka käega katsutavad kohas olema. Meie jaekaubandus aga kahjuks ei taha väga seda pakkuda, mis omakorda kitsendab valikut. 250€st klappi "põrsas kotis" või ainult review järgi osta küll ei tahaks.

plussid thumbs_up.gif :
- noise cancelling (NC) on ülikõva. klapid pähe ja tolmuimeja max võimsusel kätte ja vaid õrna vuhinat kuulda. Unustage ära igasugu ventilatsiooni, bussi-rong jms taustamüra. Seda lihtsalt pole. Kunagi sain katsetada Bose QC25-tega ja tase on ligikaudu sama, ainus, et bosega tekkis mingi õõnes "vaakumi" tunne, nagu midagi valesti. Kui tahad ennast "välja lülitada", siis need Sonyd pakuvad seda. NC töötab ka ilma musa kuulamata. Kui tahad näiteks õppida või lugeda vaikuses, aga otseselt samal ajal midagi kuulata ei taha.
- saund on üle prahi. eks need ole suhtkoht high-end omas klassis ka.
- NFC võimelise telefoniga on hea pairida. lihtsalt paned kaks kokku ja pairib automaatselt ja kiiresti (minu samsung s7 telefoniga paar sekundit) ära.
- väga mõnusad ja pehmed ja suured padjad. Kannan prille ja alatasa oli see probleem, et klapipadi surus prilliraamid vastu kõrvu. need mitte.
- aku kestvus. Mul vist juba 15 kond tundi kukil (NC+BT sees) ja paistab, et annab veel minna. Tootja lubab kuni 18h
- sisseehitatud mikker ja värk. sisuliselt täisfunktsionaalne BT headset. Ka olemas vastuvõtu nupp, seega saab isega telefoni hands-freena kasutada.
- töötab ka passiivselt (mitte akutoitel), st saab juhtme taha ühendada. küll muidugi ei tööta NC ja saund on pisut lahjem
- klapid käivad natuke kokku ja hardshell vutlar on kaasas (ühtib klappide värviga)
- klappe on mitmes värvis, ei pea alati mustaga rahulduma. minu omad on neoonrohelised! icon_biggrin.gif
- mugavad nupud heli reguleerimiseks, next/previous loo valimiseks. Näiteks telefonis (kasutan spotifyd) lihtsalt töötab. ei mingit sättimist.
- tavaline micro-USB pesaga laadimine, seega saab tavalise microUSB mobiililaadijaga ka hakkama, ei ole vaja mingit spets juhet või adapterit

miinused thumbs_down.gif :
- hind on krõbe
- ON/OFF/pairingul on lihtsa helimärguande asemel mingi tädikese tüütu hääl. no milleks.
- kaasaskandmise vutlar on ebapraktilise kujuga, sihuke paras muna.
- puudub aku visaalne info, et kas on täis või tühi.

tootja link:
http://www.sony.com/electronics/headband-headphones/mdr-100abn/specifications

ja nüüd sellest lisavidinast ka: see tekkis rohkem vajadusest. Nimelt minu telekal (mille taga mu põhiline arvuti ja meedia tarbimine käib) ei ole otse Bluetooth tuge ja seetõttu oli vaja seadet, mis audioväljundist BT teeks. Lisaks, arvuti vs Bluetooth õpetas mulle ühe asja: bluetooth arvutis on üks paganana pipar asi. Hiired ja pisiasjad töötavasd normaalselt ja lihtsalt, aga bluetooth kõrvaklapp paistab olema arvutile jube keeruline tükk. Mitte ükski bluetoothiga varustatud arvuti (2 Inteli BT-ga erinevat läptopi ja trusti 4.0 BT (mingi CSR chip) dongle) defaultis heli välja ei andnud, vaid vajasid mingit lisatarkvara. Inteli poole vaataks kurjalt seeõttu, et töölesaamiseks tuli tõsimeeli googeldada ja arusaada, et audio over BT vajab mitte ainult BT draiverit, vaid ka lisasofti. Trusti BT dongle oli eriti evil, sest plaati kaasas polnud ja tootja lehelt softiga draiverit (ligi 500MB!) ei saanudki lõpuni tõmmata. Pidin mingi vanema draiveri mujalt tõmbama, et üldse tööle saada! Ning ikkagi oli mõlemal probleem viitega, mis sest et trusti soft lubas AptX-i tuge. Trusti USB jullal oli ka katastroofiline range. 5 meetrit ja peale seda hakkas kakkuma. Muusakuulamisel üldiselt midagi halba öelda ei saa ja viide ei sega. Aga gaming oli sisuliselt OUT.

Kahjuks Eesti jaekaubandusest ma sobivat vidinat ei leidnud. Kiire käik netiavarustesse ja läbi Ebay sai tellitud:
Avantree Priva II bluetooth transmitter:
http://www.avantree.com/product-bluetooth-audio-transmitter-avantree-priva-1148.html
Lihtsalt 3,5mm saba taha suvalisele seadme audioväljundile ja voila, BT audio tarbimiseks olemas (BT klappidesse, BT välisesse kõlarisse vms)

väga viis vidin: väike (5cm läbimõõduga, 1cm paks), mugav, väga kvaliteetselt toodetud ja pakitud (pole mingi hiina "koopia") ja tõsiselt töötab hästi. pairimisega pole probleeme olnud, latency mured on sisuliselt olematud (saab ka mängimiseks kasutada), näeb tore ja väike ja kvaliteetne. Sisemine aku lubab miski 6h+, aga saab ka hoida usb taga (näiteks teleka usbist voolu võtta). Kaasas nii RCA->3,5 kui 3,5->3,5 kaablid ja vajalikud üleminekud.
Ka saundi kohta ei ole midagi laita. Sama sisu puhul ei tee küll väga vahet otse BT võimeline seade->klapid vs arvuti->TV analog heliväljund->BT transmitter->klapid.

HV hinnavõrdlus: https://www.hinnavaatlus.ee/search/?Type=products&Query=100abn


viimati muutis High-Q 22.01.2017 01:29:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 21.01.2017 16:51:40 Re: Ülevaade: Sony MDR-100ABN Bluetooth kõrvaklapid ja üks "lisavidin" vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
Kunagi sain katsetada Bose QC25-tega ja tase on ligikaudu sama, ainus, et bosega tekis mingi õõnes "vaakumi" tunne, nagu midagi valesti.

Oled sa kunagi helikindlas ja helide peegeldusi enam-vähem täielikult summutavas ruumis olnud? Mingis akustikalabori sarnases kohas? Helistuudio ei pruugi ehk nii hea summutusega olla, seal piisab vähemast.
Ma juhtumisi kunagi ammu käisin akustikalaboris. Seal tekkis täpselt selline "vaakumi" tunne, meenutab veidi seda kui "kõrvad lukku" lähevad, ainult tugevam. Kui tahtsid kellegagi rääkida, tuli otse tema poole rääkida, vastasel korral ta lihtsalt ei kuulnud sind. Ja kui keegi häält ei tee, siis hakkad kuulma enda organismi mürasid - esiteks verekohinat kõrvades, teiseks kõrgsageduslikku vilinat - nagu siis kui "kõrv vilistab", seda pidavat tekitama närvisüsteem (ma ei tea kui õige see viimane väide on).
Ehk siis see õõnes tunne tekib juhul kui satud täielikku vaikusesse, kui välised helid puuduvad ja kuuled ainult iseennast.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 21.01.2017 17:30:11 vasta tsitaadiga

just-just, midagi taolist. Kahjuks taolises laboris pole käinud. Seni kuni muusika mängis, sai Bose QC25-tega täitsa mugavalt olla (ok, qc25 on juhtmega), aga niikui otsa sai, hakkas "vaakum" pihta, justkui miskit tõmbaks kõrvadesse sisse, alarõhk vms. mina ei suutnud nendega üle 15 min vaikuses olla. pea hakkas ringi käima ja paha hakkas. Võibolla, kui õpiks neid kasutama mitu päeva, siis harjuks ära, aga minu test oli 3h lendu ja natuke lennujaama.

QC35 sobinuks minu spekki, aga ei olnud kohe kuskilt võtta ja olid tubli 100€ kallimad
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneek
HV vaatleja

liitunud: 10.09.2015




sõnum 21.01.2017 20:31:11 Re: Ülevaade: Sony MDR-100ABN Bluetooth kõrvaklapid ja üks "lisavidin" vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
Lisaks, arvuti vs Bluetooth õpetas mulle ühe asja: bluetooth arvutis on üks paganana pipar asi. Hiired ja pisiasjad töötavasd normaalselt ja lihtsalt, aga bluetooth kõrvaklapp paistab olema arvutile jube keeruline tükk. Mitte ükski bluetoothiga varustatud arvuti (2 Inteli BT-ga erinevat läptopi ja trusti 4.0 BT (mingi CSR chip) dongle) defaultis heli välja ei andnud, vaid vajasid mingit lisatarkvara. Inteli poole vaataks kurjalt seeõttu, et töölesaamiseks tuli tõsimeeli googeldada ja arusaada, et audio over BT vajab mitte ainult BT draiverit, vaid ka lisasofti.


huvitav, mul win 7 jawin10 kõik arvutid töötavad ilma lisasoftita ja saadavad heli ilusti bluetoothi

kella kõrval paremal helivaljususe nupul hiireparemklik - playback-devices - seal saad valida kuhu arvuti heli saadab.

_________________
Renee icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2017 23:28:57 Re: Ülevaade: Sony MDR-100ABN Bluetooth kõrvaklapid ja üks "lisavidin" vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
Ning ikkagi oli mõlemal probleem viitega, mis sest et trusti soft lubas AptX-i tuge. Trusti USB jullal oli ka katastroofiline range. 5 meetrit ja peale seda hakkas kakkuma.
Viitega on jah arvuti peal probleeme. Pidi olema mingi teema, et kui julla peale musaedastamise datat ja muud taolist ka liigutada lubab siis seda viidet ära ei saagi, olgu seal apt-x ja krt teab veel mille tugi. Aitavadki vaid taolsied spetsiaalsed lahendused mis lubavadki vaid audiot liigutada.

Rangega võib olla ka see, et trust on class 2 ning nende range on suht masendav vs class 1 mis tõmbab ka mitmest betoonseinast läbi.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 22.01.2017 00:25:04 vasta tsitaadiga

See rääkiv tädikene on ilmselt seepärast et Bosel on ka selline. Ehk siis "Naabrimehel sulane trummlis" tüüpi kaasus.

Oletan et neil klappidel töötab NC ikka ka juhtmega ühenduses. Vähemasti ZX770BN klappidel küll toimis.

Keegi võiks Sony MDR-1000x ka ära proovida. Muusosas peaks vist 100ABNiga suht samasse auku olema, aga "Ambient sound" võimalus on juurde lisatud. Skaibiga kõnelemisel peaks abuks olema.
Ja LDAC võimekus on 1000x'il olemas. Kuigi tollest ei oska ma isiklikult midagi arvata.
Hind on muidugi rohkem kui krõbe, ligi 400e
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 22.01.2017 01:21:45 vasta tsitaadiga

Jah. NC töötab ka juhtme otsas (muidugi ainult siis kui aku pealt töötab) ja NC on optional, ehk saab omal soovil välja lülitada, kui ei taha.
LDACist ei oska ma midagi arvata, sest mul pole säärase toega aparaati sisendiks võtta.
Juhtmel on ka bt üle pririteet, ehk juhe taga olles viskab klapp bt maha ega teiste seadmetega ei lase ühenduda.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.01.2017 11:43:31 vasta tsitaadiga

USB laadimine olemas, kuid USB'ga helikaarti ei emuleeri, et ei peaks aku pealt kõrvaklappe jooksutama arvuti küljes?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 22.01.2017 17:53:18 vasta tsitaadiga

oot, ma ei mõista. ei, usb helikaarti see ei emuleeri ja üle USB käib ainult laadimine, mingit tarkust ei ole mõeldud üle selle teha.
oma olemuselt on need siiski bluetooth klapid ja mõeldud olema bluetoothi toega seadme taga, olgu see telefon, arvuti või mõni muu seade. üldiselt juhtme otsas olemine on asi niikuinii pigem erandiks. Siis võib vabalt tunduvalt odavama klapi osta.
BT puhul pole mingit emuleerimist vaja, sest audio saadetakse kohe digi kujul üle BT ilma teise helikaardi vajaduseta.
ka sellekohaselt on "kiiks", et laadija taga olles üle aku heli ega NC samaaegselt ei tööta, ainult passiivselt töötab.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.01.2017 20:02:43 vasta tsitaadiga

High-Q, no mõtlengi seda, et sel on niikuinii DAC olemas sees, siis miks ei võiks juba osata USB helikaarti mängida, saaks arvuti taga ilma akuta kasutada ja 3.5 mm analoogjuhtme asemel vaid USB'ga ühendatuna hoida.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 22.01.2017 22:33:37 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
mina ei suutnud nendega üle 15 min vaikuses olla. pea hakkas ringi käima ja paha hakkas.

See oli tegelikult ekskursioon või õppekäik sinna laborisse, nii et see meie grupp oli natuke üle kümne. Enne sisenemist hoiatati ka, et seal võib osadel inimestel iiveldama ajada. Ja mõnel hakkaski päris paha seal, nii et läksid ruumist välja.
Mul endal oli ka selline võrdlemisi õõnes ja ebarealistlik tunne, nagu kerged tasakaaluhäired oleks. Me seal ka muidugi vist üle 15-20 minuti ei olnud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony MDR-100ABN Bluetooth kõrvaklapid ja üks "lisavidin"
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.