Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: AudioQuest DragonFly Red & JitterBug märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 17.01.2017 21:58:51 Ülevaade: AudioQuest DragonFly Red & JitterBug vasta tsitaadiga


AudioQuest DragonFly on USB-mälupulga suurune seade, mis peidab endas kõrge kvaliteediga helikaarti ja kõrvaklapivõimendit. Selle esimesed kaks mudelit olid mõeldud peamiselt arvuti küljes tarbimiseks, kuid uued Red ja Black võimaldavad seda ka telefoni või tahvelarvutiga, kulutades seadme akut seejuures minimaalselt.


# AudioQuest DragonFly Red


Oma subjektiivset ülevaadet alustaksin tänusõnaga ValiHeli.ee-le, kes on minu teada ainuke kohalik müüja, kes AudioQuesti tooteid Eestis pakub.
Tegemist on füüsilise poega, kus saab tooteid ka oma silma ja kõrvaga(!) kohapeal uurida. Olgugi, et tegemist ei ole e-poega, saadavad nad soovi korral kaupa ka postiga.
Minu DragonFly Red jõudis igatahes kenasti kohale. Aitäh! thumbs_up.gif

Aga alustame nüüd ülevaatega ja esmalt räägin kasutamisest arvuti küljes.

AudioQuest DragonFly on sisuliselt Plug’n’Play ja mingeid lisadrivereid installeerida ei ole vaja. Parima tulemuse saavutamiseks tuli seadistada volüüm vastavalt AudioQuesti juhistele ja määrata Windowsi sätetes muusikale vastav sample rate. DragonFly peal on ka toote logoga led, mis põleb kindlates toonides vastavalt valitud sagedusele. Rääkides tarkvarast, siis Red ja Black on esimesed mudelid, millel on DragonFly Desktop App programmiga võimalik ise firmwaret uuendada. Hetkeseisuga on see veel „coming soon“ staatuses ja on seda tegelikult olnud juba pikemat aega. Kaua tehtud kaunikene? Eks aeg näitab.

Enne hinnangu andmist ja ülevaate kirjutamist ootasin ära ka Audioquesti soovitatud 24h „soojenemisaja“ ning kasutasin seadet umbes nädala-kaks. Mitteametlikel andmetel peaks seadme esimese ~150 töötunni jooksul toimuma ka kerge burn-in. On see nüüd bs või mitte jääb igaühe enda otsustada(ise aru ei saanud). Tegelikult võis juba esimesest hetkest öelda, et DragonFly Red on väga selge ja puhta heliga.

Kuulates näiteks A-Ha singlite kogumikku flac formaadis, mõjub heli kuidagi eriti õhuliselt. Iga noodi algust ja lõppu on selgelt kuulda. Igat instrumenti on selgelt kuulda. Ütleksin, et just akustiliste lugudega särab Red minu arvates kõige paremini. Enamus inimesi ilmselt Flac-e tänapäeval ei kuula, seega mainin, et ka Spotify puhul oli muutus märgatav ja seda eriti oluliselt odavama integreeritud helikaardiga võrreldes. Päris kindlasti võib öelda, et helikvaliteedi lõpptulemus sõltub muidugi ka sellest, mida sa kuulad ja millega. Odavad kõlarid ja veebiraadio maagiliselt Hi-Fi’ks ei muutu. Ise kasutasin testimiseks Beyerdynamic DT-880 Premium 250ohm kõrvaklappe, mis on tuntud oma neutraalse ja detailse heli poolest.

Klapivõimust veel nii palju, et Red’il on see küllaltki tugev ja minu 250ohm klappidega oli mugava kuulamise piir umbes 10% kogu volüümist (audiopleieris seadistatud ~90%). Muidugi saab audiopleierist heli vähemaks timmida, aga sellegipoolest tundsin puudust low gain reziimist. Line-Out’ina kõlaritest kuulates sellist probleemi muidugi ei ole, sest kõlarid kasutavad oma võimendit. Üks põhjus, miks ma Red’i üldse valisin, oli see, et võrreldes odavama Black versiooniga on sellel lineaarne „64-bit, bit-perfect digital volume control“.

Proovisin Red’i ka mobiiltelefoniga ning OTG-kaabli abil toimis Galaxy S6’ga ühendumine ilma igasuguse lisaseadistuseta. Heli oli samuti väga hea, kuid taaskord olid probleemid volüümi seadmisega. Seekord oli see liiga madal ning saavutas minu jaoks normaalse tugevuse alles 90-100% juures. Isegi telefoni enda klapipesast mängis oluliselt kõvemini. Probleem ei ole antud juhul küll DragonFly Red’is vaid Androidi op-süsteemis ja telefonitootjas. Vähemalt nii väidab AudioQuest. USB Audio Player PRO app'iga peaks toimima Red nii nagu ette nähtud. Samas on tegemist tasulise programmiga ja ühekordse katsetamise nimel ei pidanud vajalikuks seda järgi proovida. DragonFly Black versiooniga eelpool nimetatud probleemi ei pidavat olema.

Kokkuvõtvalt ütleks, et minu kogemus DragonFly Red’iga on olnud üldjoontes positiivne. Ma ei ütle, et toode on perfektne, sest funktsionaalsuse osas on minu arvates veel lahendamata küsimusi. Samas, mis puutub helikvaliteeti, siis on raske midagi ette heita. Parim mida mina igatahes kuulnud olen. Kindlasti oleks huvitav proovida sellega ka teisi kõrvaklappe, näiteks Sennheiseri HD600(peaks olema soojema kõlaga kui DT-880). Pole kahtlustki, et DragonFly on AudioQuesti jaoks äärmiselt õnnestunud tooteseeria ja nõudlust selle järele on nii kallima kui odavama mudeli puhul.

AudioQuesti kodulehelt:
Please note: Due to unprecedented demand, there are delays in shipping both DragonFlys Black and Red. Please be irritated with AudioQuest rather than with your dealer as we work to fill backorders as quickly as possible. Thanks for your patience.


# AudioQuest Jitterbug


AudioQuest JitterBug on ilmselt üks vastuolulisemaid AudioQuesti tooteid, sest lubab parandada helikvaliteeti, kuid kahjuks ei saa päris täpselt keegi aru, kas ja kuidas see seda teeb. AudioQuest ise ei paku samuti lisamaterjali selle kohta. Füüsiliselt on tegemist mürafiltriga, mis ühendub DragonFly ja arvuti/nutiseadme vahele. Tihti leiab internetist arvamusi lugedes ka sõnaühendit „snake oil“ ning spekuleeritakse, et tegemist on lihtsalt platseeboefektiga.

AudioQuesti sõnul on JitterBugi kasutamisest tekkiv erinevus reaalselt mõõdetav, seega milles probleem? Ühe kõige põhjalikuma JitterBugi testi leiabki Stereophile.com lehelt, kus läheneti testimisele ka teaduslikumast küljest. Mainin veel, et autoriks on Stereophile Magazine toimetaja, kelle kogemusi audiovaldkonnas oleks ilmselt keskmisest raskem kahtluse alla seada. Tekst ise on muidugi tehniline, aga soovitan sellegipoolest lugeda. Lühidalt kokku võttes mõõdeti nii ja naa ning jõuti järeldusele, et tehniliselt peaks olema efekt sisuliselt olematu. Mõõtmiserinevused olid lihtsalt nii väikesed. Samas, subjektiivselt kuulates oli erinevus selgelt tajutav. Kuidas imeväike erinevus graafikul reaalsesse maailma transleerub ongi endiselt küsimärk, seega reeglina soovitatakse toodet lihtsalt proovida.

Milline oli minu kogemus JitterBugiga? Kui aus olla, siis eks ta esmapilgul üks kummaline klots on. Sellel ei ole ka ühtegi nuppu ega led’i, seega paratamatult tekib küsimus, et juhul kui ma erinevust ei taju, siis äkki on seade lihtsalt katki? On seal sees üldse midagi?



Midagi ilmselt on, sest Jitterbug muudab minu arvates heli pisut pehmemaks. Ma ei teagi, kas see on nüüd samm parema heli või lihtsalt teistsuguse kõla suunas. Dragonfly Red oli minu jaoks juba niigi väga hea heliga. Samuti oli erinevus koos ja ilma Jitterbugita nii väike, et ilma otsese võrdlusmomendita ilmselt ära ei ütleks, kas see putukas on ühendatud või mitte. Aga võib-olla on mulle elevant kõrva peale astunud ja kuulsingi ainult platseebo efekti. ¯\_(ツ)_/¯

Ma ei saa kuidagi välistada, et mõne teise arvuti küljes ja kallima helitehnikaga võib seade toimida oluliselt paremini, seega lõpetuseks ütleks, et JitterBug on tõesti toode, mida peab lihtsalt proovima.


Aitäh lugemast! icon_smile.gif

_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indreq
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2015




sõnum 18.01.2017 19:47:30 vasta tsitaadiga

Tänud arvustamast! Kas oli ehk võimalus Red'i kõrvutada v. 1.2'ga? Kas on miski tajutav vahe? Ma kuulan peamiselt Spotify Premiumi (praegu käimas ka Tidali tasuta proovikuu) läpakast läbi AQ Dragonfly v.1.2 ja Hifiman HE-500. Kuigi oma ebapädevuse pinnalt ei oska helile midagi ette heita, on kunagi kuskilt kõrvade vahele jäänud kahtlus et see v.1.2 ei ole ehk HE-500 jaoks piisava võimsusega - kas mitte Red ei pidanud veidi võimsam olema? Eestis (minu rahakotile sobivaid) klapivõime kuskil testimiseks vist ei vedele ka et oma kahtlust saaks kinnitada või ümber lükata. Vb peab ikka ühe Magni2/Modi2 komplekti ära tellima...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 19.01.2017 02:47:18 vasta tsitaadiga

Jah, oli võimalus kõrvutada Red'i 1.2'ga. Red on tõepoolest võimsam ja minu klappidega oli erinevus lausa 2x (~10% vs ~20% tavapärane kuulamisvolüüm). Helikvaliteedi osas on ka 1.2 tegelikult väga hea. See oli üks põhjus, miks ma üldse Red'i vaatama hakkasin. Red'i üldine helipilt tundus pisut selgem, kõrged helid olid rohkem rõhutatud ning bass intensiivsem. 1.2 puhul jäi kohati tunne, et ta ei suuda teatud bassinoote täielikult välja mängida. Samas oli 1.2 soojema kõlaga ja väsitas pikemal kuulamisel minu arvates vähem kõrva. Kusjuures, mõtlesin ka alguses Schiit stacki ja odac/amp combo peale, aga tellimine tundus tüütu.
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MeaDz
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2017 08:21:09 vasta tsitaadiga

Soetasin ise alles hiljuti omale Dragonfly Black. See siis ''odavam/natukene tehniliselt kehvem" versioon sellest.
Samas lugedes erinevaid helifoorumeid, siis osad on eelistanud Black versiooni Red'i omale, sest heli olevat meeldivam. Jutu järgi kõrgemad/keskmised pidid olema paremini balansis? Ei oska kinnitada ega ka ümber lükata sellist väidet, sest ise kahte erinevad kõrvutada pole saanud.
Ma ei ole kindlasti "audiofiil," kuid võrreldes läptopi enda väljundiga on heli tunduvalt puhtam ning kõrvale meeldivam. Lisaks lubab see mängida heli klappidest palju valjemini.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 31.03.2002




sõnum 19.01.2017 11:27:29 Re: Ülevaade: AudioQuest DragonFly Red & JitterBug vasta tsitaadiga

.:MDK:. kirjutas:
Lühidalt kokku võttes mõõdeti nii ja naa ning jõuti järeldusele, et tehniliselt peaks olema efekt sisuliselt olematu. Mõõtmiserinevused olid lihtsalt nii väikesed. Samas, subjektiivselt kuulates oli erinevus selgelt tajutav. Kuidas imeväike erinevus graafikul reaalsesse maailma transleerub ongi endiselt küsimärk, seega reeglina soovitatakse toodet lihtsalt proovida.
Mingit küsimärki seal ei eksisteeri, ainult inimlik rumalus, mis keeldub fakte vastu võtmast. Fakt on see, et n-ö subjektiivselt kuulates ehk avatud kuulamistestis ei ole võimalik psühholoogilistest mõjuritest vabaneda, mistõttu see "test" võib näidata mida iganes. Ja see on FAKT suurte punaste majakõrguste tähtedega ilutulestiku taustal, vaieldamatu sajaprotsendiline tõde.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matti
HV veteran
Matti

liitunud: 23.01.2007




sõnum 19.01.2017 16:12:51 vasta tsitaadiga

Olen pea kuu aega kasutanud DF Black versiooni ja nõustun ülevaatajaga.
Heli on soe ja detailne ning üllatavalt vali.
80-oomised DT 770 PRO-d on DF jaoks liiga kergelt toidetavad, Win helitugevus üle 8% on juba talumatu. icon_razz1.gif

Seadme pikaealisuse huvides oleks mõistlik juurde soetada ka mingi USB pikendus.

_________________

http://isasoovitusel.blogspot.com/
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyhigh
HV vaatleja

liitunud: 11.06.2013




sõnum 11.03.2017 11:35:02 vasta tsitaadiga

Pole siiani DAC'i omanud. Ostsin endale esimesed korralikud kõrvaklapid (Meze 99 Classics) ning nüüd tajun mäekõrgust vahet Lumia 950XL'i ning Lenovo on-board heli vahel, viimase kasuks. Lugesin Head-Fi foorumitest kaasaskantavate DAC'ide kohta, kokkuvõttes peeti Dragonfly pulki Fiio klotsidest siiski paremaks. Red'i osta ei raatsi, huvitab Black. Palju see ikkagi reaalselt nutitelefoni akut sööb? Olen lugenud erinevaid arvamusi, mõni väidab et pole vahet, teine jälle, et vahe on ilmselge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2017 12:06:25 vasta tsitaadiga

skyhigh kirjutas:
...nüüd tajun mäekõrgust vahet Lumia 950XL'i ning Lenovo on-board heli vahel, viimase kasuks

Huvitav. Mis arvutiga on tegemist? Minu kogemuses on enamus uuemaid keskmise ja kõrgema hinnaklassiga telefone palju parema heliga kui enamuse arvutite onboard lahendused. Eriti äriklassi läpakatel, kus helikvaliteet on üks neid kohti mille arvelt annab kokku hoida.

tsitaat:
Palju see ikkagi reaalselt nutitelefoni akut sööb? Olen lugenud erinevaid arvamusi, mõni väidab et pole vahet, teine jälle, et vahe on ilmselge.
Sööb rohkem, aga mitte piisavalt palju et päeva hakkama ei saaks. aktiivne ekraanikasutus võtab kordades rohkem akut.
_________________
twitter: @meelisv
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyhigh
HV vaatleja

liitunud: 11.06.2013




sõnum 11.03.2017 15:33:26 vasta tsitaadiga

Tegu kolm aastat vana Lenovo Ideapad z510'ga kus Realteki heli. Tõsi, läpakast kuulates on digimüra taustal kuulda, kuid helipilt on palju laiem, detailsem, ruumilisem, kõlab palju paremini. Kui klapid kätte sain, kuulasin neid esimesena telefoni taga ning heli oli täiesti mittemidagiütlev. Hiljem ühendasin läpakaga ning karp vajus lahti - nagu kuulaks live kontserti, solist laulab siin, trummar mängib seal, kitarrist käib mööda lava ringi. Moblast kuulates oli heli sisuliselt otse kõrvas, ei mingit ruumilisust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: AudioQuest DragonFly Red & JitterBug
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.