Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: HyperX FURY DDR4 2400MHz CL15-15-15-35 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Senpai
HV vaatleja

liitunud: 25.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2017 22:56:41 Ülevaade: HyperX FURY DDR4 2400MHz CL15-15-15-35 vasta tsitaadiga


HyperX FURY DDR4 mälud tunnevad automaatselt ära platvormi kuhu nad on ühendatud ja automaatselt ülekiirendavad kõige kõrgema sageduseni, mis on seotud vastavate mäludega seoses plug-and-play funktsiooniga, mille kiirused ulatuvad 2133MHz kuni 2666MHz ja latency CL14 kuni CL16.


Sissejuhatus
Nüüd kui reklaam on tehtud saame asuda ülevaate juurde. Seoses üleminekuga X99 platvormile tekkis küsimus arvuti kokkupanekul, et milliste mäludega minna, kuna ei olnud DDR4 varem omanud ning reklaamitud kiirused olid ühest seinast teise ning valik oli suur, sai valik tehtud pimesi. Kui võtta valimist suure pildina, siis valikud mõjutavad ainult paar tegurit. Esiteks väärtus ja mälude suurus, valikus on need mis mahuvad eelarvesse või on rahakoti paksusele sobiv ning on soovitud suuruses mahu poolest. Teiseks kiirus, milleks on mälude andmed paberil, kes vaatab pinnapealt kes kaevab ennast sügavamale. Kolmandaks välimus, sellega seoses siis disain, värvus ja tootja. Need ei pea just olema sellis järjekorras nagu eelpool nimetatud, kuna igal ühel on oma maitse ja soov. Kui keegi kiirustab alla kommenteerima, et pole vahet mis mälud ostad, kuna viimased ei mõjuta süsteemi peaaegu üldse juhul kui oled tava kasutaja. Ning ma ka nõustuks viimase lausega, et pole vahet aga mida rohkem teema kohta tead seda parem (jah on olemas programme, mis saavad kasu kiirematest mäludest, kuid mina ei ole selliste programmidele siiani otsa komistanud või vähemalt ei ole teadlik). Hoiatan ette, et mälud ülekiirendamine on uus teema minu jaoks ning ülevaade on pooleldi õppimise eesmärgil, et jaga siis tulemusi teistega ning võimalik, et ilmub välja mõni tark, kes oskab kogemusi jagada. Minu tavaline mälude kasutamine põhines vastava toote reklaamitud XMP (Extreme Memory Profile) aktiveerimisel ja kõik. Arvatavasti on see paljude puhul nii, kuna mälude ülekiirendamine ei ole kasutatud aega väärt ning kasutegur on väike – see on muidugi minu arvamus. Kuna soov oli arvuti viia viimase piirini olenemata ajakulust ning nautida X99 platvormi täie rinnaga sai sisenetud asjasse natuke põhjalikumalt.

Pakend ja sisu



Mälud on pakendatud viisakasse plastik pakendisse, millele tavaliselt ei pööraks isegi tähelepanu, siis hetkel on tegu viisaka ja funktsionaalse pakendiga, kuna mälud saab asetada ilusti püsti seisma siinide sisse ning pulgad ei pea kusagil riiulil vedelema.



Nagu eelpool mainitud siis maitse on iga ühel erinev. Üldmulje on hea, mälud on viisakad ja tagasihoidlikud. Kiipistik on must ning seda ümbritsev jahutus Samuti. Jahutuselement on metallist ja on sama kõrge kui mälude kiipistik, mis ei tohiks probleeme tekitada suurte õhk jahutustega.

Andmed
Kuna mul oli käepärast ainult üks komplekt Quad Channel mälusid siis ülevaade piirdub sellega. Oleks võinud mõned 3400MHz ja 4000Mhz Dual Channel mälud kokku lükata ja saanud rohkem teste teha, aga kuna nad ei olnud ametlikult mõeldud koos töötama siis jäid viimased testid ära.



Ülekiirendamine
Mainin kohe ära, et mina puutusin ainult esimese osa seadeid ning ei läinud ülevaate mõtetes sügavamale, kuna ajast hakkas natuke kahju, mis tuleneb sellest, et ma ei ole varem mälusid ülekiirendanud, kuid ei tähena, et ma sinna ei jõuagi. Esimese ettevõtmisena oli plaan kasutada emaplaadi automaatset ülekiirendust mälude muhul, mis paistis loogiline, kuna protsessorite puhul kasutatakse neid suhteliselt tihti. Kiire järeldus oli see, et sellest ei tule midagi välja, kuna emaplaat seadis mäludele meeletult kõrged taimingud ehk ajastused (kuna ei ole just kõige parem tõlkija, siis võin mõne tõlkega natuke mööda panna). Enamus ülekiirendusi, mis sai tehtud automaatselt olid halvemad kui algsed seaded välja arvatud mõni, mida ei hakanud tulemustesse kandma, kuna ei olnud seda väärt. Võiks ära märkida, et viimaseks kiiruseks mille mina suutsin kätte saada oli 3400MH, minnes sagedustega edasi oli tulemuseks BSOD. Arvuti küll tuli üles ning kui teha stabiilsus test oli varsti tulekuks BSOD. Hetkel ülevaadet kirjutades hakkasin mõtlema, et kas protsessori ülekiirendus ka mõjutab mälude ülekiirendust (protsessori ülekiirendus on muidu stabiilne). Kuna ülevaade juba lõpul ei ole võimalust ega aega teste uuesti teha. Kui keegi leiab aega ning on nõus oma kogemust jagama, siis ta võiks seda teha kas või ühe sõnaga.

Arvuti
Operatsiooni süsteem: Microsoft Windows 10
Graafikakaart: Nvidia GTX 1080 Founders Edition
Protsessor: Intel Core i7-5820K @4.6 GHz
Emaplaat: ASRock Fatal1ty X99 Professional Gaming i7
Kõvaketas: SAMSUNG 950 PRO M.2 512GB
Jahutus: NZXT Kraken X41 Toiteplokk: Corsair AX1200i

Tulemused
Mälude ülekiirenduse testimiseks sai kasutatud programme:
• SiSoftware Sandra
• AIDA64 Extreme
• SuperPI
• wPrime

Kuna mälude testimine on minu jaoks uus teema siis sai valitud eelpoolmainitud programmid. Idee oli neid kasutada paarides, et mitte jääda kindlaks ainult ühele programmile ning jälgida seaduspärast mustrit. SiSoftware Sandra ja AIDA64 Extreme olid latency ja kiiruse muutuse testimiseks. SuperPI ja wPrime, et tekitada olukorda, mis oleks sarnane töörežiimile, algul oli plaan kasutada RealBench ja Cinebench R15, et näha erinevust nii renderdamisel kui pildi ja video töötluses, kuid diagrammide tegemisel olid osad andmed puudu. Stabiilsus test sai tehtud SiSoftware Sandra abil. Kõik tulemused olid ootuspärased ning mingeid erilisi probleeme ei esinenud välja arvatud BSOD mida esines väga tihti.

SiSoftware Sandra
Testimise käigus sai jooksutatud kahte testi „Memory Bandwidth“ ja „Cache & Memory Latency“ tulemuseks kujunes tuli viie testi keskmine.




AIDA64 Extreme
Testimise käigus sai jooksutatud nelja testi „Memory Read“, „Memory Write“, „Memory Copy“ ja „Memory Latency“ tulemuseks kujunes tuli viie testi keskmine.




SuperPI
Nagu nimi vihjab siis programm arvutab π väärtust ehk koma kohtasi, testi sai tehtud ükskord, mille käigus arvutati π väärtust 2 astmel 32 kohta (4294967296).



wPrime
Programm teeb matemaatilisi tehteid ning testi sai tehtud ükskord.



Kokkuvõte
Mälud on suurepärased ning ülekiirendamine ei olegi keeruline, kui piirduda ainult esmaste sätetega. Kui on soov mängida ülekiirendamisega ning leidub ka aega, siis võiks sead julgelt proovida. Voltide kohapealt ei läheks mina üle 1.35V või siis 1.40V, ei ole muidugi teadja aga mina olen siiani piirdunud 1.40V. Ülekiirendamine ei anna nüüd ei tea mis palju juurde aga tasuta jõudlust võtaks vastu küll. Muidugi ei ole tulemused sarnased tegelike 3400MHz mälude tulemustega. Aga saavutada 3400MHz on päris hea tulemus, võimalik, et mõni asjatundja suudab lükata mälud veel kaugemale, kuid on ka võimalus, et 3400MHz jääb lõpp piiriks. Emaplaadi automaatse ülekiirenduse kohta ei oska nüüd seisukohta võtta, kuna minu emaplaat sellega just kõige paremini hakkama ei saanud ei oska öelda kas teised eaplaadid teevad seda paremini.

Hinnaks on 125,07 € mis pärineb (08.01.2017) kõige väiksema hinnaga pakkujalt.

HyperX FURY DDR4 2400MHz CL15-15-15-35 pakkujad HinnaVaatluses link

Lisainfo

Tootja koduleht: http://www.hyperxgaming.com/en
Tooteleht: http://www.hyperxgaming.com/us/memory/fury-ddr4
Toote andmete leht: http://www.kingston.com/datasheets/HX424C15FBK4_16.pdf

P.S Tänud neile, kes aitasid kaasa sellele ülevaatele.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2017 09:46:26 vasta tsitaadiga

OC säästab kuskil 40€ umbes. 3400Mhz 2x8GB CL16 kit maksab 163.-
Testid on muidugi huvitavad, aga kiirem mälu annabki võidu peamiselt kas sünteetilistes testides või siis olukordades, kus prose on pudelikael. Suurema resoga mänge mängides on võit olematu nagu järgnevast videost näha:
Spoiler Spoiler Spoiler


Muidugi küsimus on ka hinnas. 2133Mhz vs 2400Mhz hinnavahe on väike või suisa olematu, seega 2133Mhz ei soovita võtta kui just väga odavalt kätte ei saa (nt kasutatult vms). 2400 kuni veel 3200 on hinnad normi piires. 3400-st alates hakkab hind tõusma kõrgemale kui asi väärt on ja 99% juhtudest ongi 3400 viimane piir mida ma soovitan. Lisaks on 3400 suurim kiirus mis puutub suremahulisi mälu kitte a'la 32GB (2x16). 4x8 läheb veel 3600 peale aga hind lendab taevasse. 128GB näiteks (mida mainsteram operatsioonisüsteemid ja emaplaadid) üldse ei toeta saavutab tipu 2800 peal juba.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miccer
HV Guru
Miccer

liitunud: 01.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2017 11:05:24 vasta tsitaadiga

Paljast kõrgemast mhz-ist on ka vähe kasu, seejuures peab ikkagi võimalikult madala CL näitaja leidma.
Minu arust need CL16 2400 ddr4-jad in paras taandareng võrreldes ddr3-ga.

Ka ise sai hiljuti DDR4 soetatud ja parim kombo mõistliku hinna juures oli 3200mhz + cl14.
Ise lähtusin valemist CL/MHZ*2000 ja mida väiksem on saadud tulemus seda parem.

Minu ja ülevaate puhul oleks siis tulemus 12,5 vs 8,75
Kommentaarid: 1478 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1032
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 09.01.2017 11:18:46 vasta tsitaadiga

CL15 on kehva number. võiks väiksem olla.
tagasi üles
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2017 19:25:33 vasta tsitaadiga

Miccer kirjutas:
Paljast kõrgemast mhz-ist on ka vähe kasu, seejuures peab ikkagi võimalikult madala CL näitaja leidma.
Minu arust need CL16 2400 ddr4-jad in paras taandareng võrreldes ddr3-ga.

Ka ise sai hiljuti DDR4 soetatud ja parim kombo mõistliku hinna juures oli 3200mhz + cl14.
Ise lähtusin valemist CL/MHZ*2000 ja mida väiksem on saadud tulemus seda parem.

Minu ja ülevaate puhul oleks siis tulemus 12,5 vs 8,75

Tõepoolest parim takti/latentsuse kombo on hetkel 3200Mhz CL14. Neist on ka 32GB (2x16) kitte saada. Muidugi see maksab üle 300€, aga samas 32GB (2x16) 2133Mhz kõige odavamat pulka on juba ligi 200€, seega hinnavahe pole tohutu.
Plaanin ka ise see aasta platvormi vahetusel võtta just 3200 CL14.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miccer
HV Guru
Miccer

liitunud: 01.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2017 19:57:24 vasta tsitaadiga

Tomorrow, enda 2x16 cl14 3200 kiti sain kuu tagasi poest ja 225.-ga kui ma ei eksi. Post hinnas icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1478 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1032
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2017 21:34:15 vasta tsitaadiga

Miccer, DDR4 hinnad on hetkel tõusuteel. Hetkel on odavaim 3200 CL14 2x16 kitt 276.- ja teised kaks üle 300: http://thv.hv.ee/products/Arvutikomponendid/M%C3%A4lud/?search=8c7df5e504b21ff05452054cbe846ce8
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 11.01.2017 21:50:26 Re: Ülevaade: HyperX FURY DDR4 2400MHz CL15-15-15-35 vasta tsitaadiga

Hea töö!
Tulevikus võid kasutada mälu perf-i "mõõtmiseks" näiteks WinRari, see on väga tundlik mälukiirusele. Mängudes ja paljudes muudes testides on vahe olematu kahjuks.
Ise olen nende või viimasel ajal 2666MHz Fury mäludega ehitanud kõvasti üle 10 arvuti ja olen arvamusel, et need on hea valik selle raha eest.
Ühtlasi on mugav vaadata (tülikas testida) graafiliselt pinge/max sageduse kõveraid, vaata siin head näidet: http://hw-db.com/memory/2587/hyperx-hx426c15fbk4-32-review/2
Natuke häirivad Aida/Sandra mälukiiruste näitajad, need peaks kõrgemad olema selle prosega, mul tulid need tavaliselt sinna 70GB/sec kanti nelja mäluga@3000MHz/1,28V
Selle prosega on muidugi tähtis NB kiirus kõrgele ajada, sellel on väga suur mõju tulemustele. Ja nelja kanaliga saab nelja pulgaga veel kasutada CL1 taimingutes,
emaplaadi Auto seaded tahavad vägisi 2 panna.
Aga veelkord, hea töö, tee veel thumbs_up.gif
PS. ära rohkem elektroonikat lumme pane, valus vaadata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: HyperX FURY DDR4 2400MHz CL15-15-15-35
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.