Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: UMI Super märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.01.2017 22:06:54 Ülevaade: UMI Super vasta tsitaadiga

UMI on üks järjekordne hiinlaste kaubamärk, mis üritab turul püsida. Tänu sellele pakutakse väga hea hinna eest väga mõistliku konfiguratsiooniga telefone. UMI Super 5.5 tollise ekraani ja metallist korpusega nuhvel, milletaoliseid on Hiinast võimalik osta kümneid. Mina valisin just selle icon_smile.gif


Rohkem infot: http://www.umidigi.com/page-umi_super_overview.html

*********************************************************
Ekraan: 5.5 tolli 1920 x 1080 FHD Corning Gorilla Glass 3
CPU: Helio P10 ( MTK6755 ) 64bit Octa Core 2.0GHz
GPU: Mali-T860MP2
Süsteem: Android 6.0
RAM + ROM: 4GB RAM + 32GB ROM
Kaamera: esimene 5MP + tagumine 13MP with Dual Flash
Aku (mAh): 4000mAh Built-in
SIM kaart: Dual sim dual standby ( Or 1 Micro SIM Card and 1 TF Card)
Lisavidinad: sõrmejäljelugeja, vasakul küljel seadistatav lisanupp, ekraani allservas Harlequin LED notification (eraldi seadistatav), FM-raadio
Sagedused:
2G: GSM 900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
Mõõdud: 15.08 x 7.50 x 0.85 cm, 185 grammi
*********************************************************




Mina ostsin UMI Super'i gearbesti EU laost (http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_361292.html?wid=3). Selle rahas on kõik vajalikud kellad-viled olemas.

Võtsin DHLiga kohaletoimetamise ning 02.01 hilisõhtul tehtud ost jõudis koju kätte 05.01 õhtupoolikul.

Kui ümbrik avatud, siis esimese asjana avaldas muljet pakend. Telefon on soliidses musta värvi metallkarbis. icon_exclaim.gif Mõned väiksemad mõlgid olid transpordikäigus küll peale tekkinud, aga ikkagi.



Karpi avades on pilt sama positiivne - kõik kenasti vooderdatud ja soliidne. Telefonil oma pesa ning igati kiletatud ja kaitstud.




Lisaks telefonile on kaasa ka USB-C kiirlaadija (USB kaabel on korralik jäme tükk, laadija annab välja 5V/7V/9V), manuaal ning SIM-kaardi vahetamise orgike.

*********************************************************

Telefon on SUUR. Ja raske. Ja metallist. Eriti kui võrrelda enda varaseme Nexus 5-ga. Nii et see tahab natuke harjumist. Aga eks kuhugi peab ju 4000 mAh aku ära mahtuma ja suurem ekraan ongi suurem.

Telefon koostekvaliteet on väga muljetavaldav. Ei mingeid viltu või valesti jooksvaid ühenduskohti, ei nigi-nagise vms. Soliidne klots. Metallist kest tundub tugev ja kindel.

Käima läks ka kenasti ja pärast seadistamist on lausa rõõm kasutada. Siiani ei ole mingeid vigu tuvastanud, kõik mis töötama peab, see töötab. Huvitav on see, et kuigi nii UMI Super kui ka eelmine Nexus 5 on mõlemad nö puhta androidiga ja hetkel on mõlema Android 6 peal, siis on UMI-l üksjagu rohkem seadistusvõimalusi. Ilmselt siis ikkagi tootja poolt lisaks pandud.

Näiteks:
Turbo Download (fail tõmmatakse korraga nii WIFIt kui mobiilset netti kasutades)
Background task cleaner
Scheduled power on & off (saab lasta telefoni öösel välja lülituda ja hommiku jälle ise sisse)
Ja veel üht-teist pisema - nt energiasäästu seadeid on rohkem jne.

Hetkel kasutan ainult üht SIM kaarti, mis on mobiili-ID'ga. Toimis koheselt pärast sisse panekut täpselt nii nagu peab. Mälukaarti praegu ei kasuta, sest ruumi niigi rohkem kui varem.

Sõrmejälje lugeja toimib mugavalt ja kiirelt telefoni aktiveermiseks. Paaril korral on kahte katset vajanud.

Telefoni vasakul küljel olev lisanupp on ka täitsa mõnus. Sinna alla panin kaamera, aga saab seadistada mida iganes. Kahjuks ei toimisee välja lülitatud ekraaniga telefoni korral. Nexus 5 power-nupu topeltvajutus toimib ka siis.

Ekraan on kirgas ja igati loetav ka päevavalguses. Aastaega arvestades on nähtavust Päikese käes hetkel väheke raske testida icon_smile.gif. Automaatne heleduse reguleerimine on kohati liiga kiirelt muutub - kui olla kusagil hämaramas kohas, aga samas läheduses põleb ka lamp, siis muudab ekraan heldust päris ruttu vastavalt sellele kas lamp paistab otse peale või langeb vari. Mingites oludes võib isegi häirivaks osutuda. Päevasel ajal on muutus sujuvam.


Aku pidas vastu nii nagu lubatud - laupäeva keskpäeval laetud akuga sai hakkama esmaspäeva õhtupoolikuni. Ekraaniaega oli sealhulgas 4+ tundi. Nii et iga päev enam laadima ei pea.

Kaamerat saab nimetada parimal juhul keskpäraseks. Heas valguses teeb netis vaadatava pildi ära, aga kehvemas valguses on tulemus kehv.

Näidispildid:





Plussid: enam-vähem kõik, sest töötab just nii nagu peab.
Miinused: mulle saadeti valet värvi versioon. Tellisin halli, karbil on kirjas hall, aga karbi sees oli kuldne. Õnneks ei ole see kuldne eriti kuldne vaid pigem kergelt pronksjas-hõbedane. Nii et väga hull ei ole ja ümber ei viitsi vahetada.

EDIT: vbl ikka ei saadetud valet värvi versioon. Sest esikülg on mul must. Ju siis näeb netis olevatel piltidel tunduvalt tumedam välja, kui tegelikult on.

Mina olen ostuga rahul - suur aku, tugev ehitus, kiire toimimine ja rohkem ruumi kui varem. Nii et vähemalt esialgse kasutajakogemuse põhjalt - soovitan. Eriti sellise hinna eest.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.


viimati muutis namstoop 21.01.2017 15:47:19, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 09.01.2017 08:17:01 vasta tsitaadiga

200g kaalub?! Oppaaa... isegi 5.5'' kohta ulme palju.

Igal juhul hea ülevaade ning tänu sellele kohe uurin seadme kohta icon_smile.gif

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.01.2017 09:38:46 vasta tsitaadiga

Raske on küll jah. Eks suur aku ja metallist korpus jne annab oma.

Tegelikult jäi nüüd ühes kohas silma, et 185 g kaalub. Ju siis oli ümardatud.

Ja Arvutitargas on UMI Super kah täitsa müügil olemas ja üldse mitte kõige kirvema hinnaga. Garantii on vbl seda hinnavahet isegi väärt.

Edit:
Akut lubatakse endiselt jätkuvat õhtul 1800-ni. Kuigi hommikul tööle sõites kuulasin üle BT raadiot ja lugesin uudiseid. Ekraani kasutus hetkel 4 h.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 09.01.2017 19:07:54 vasta tsitaadiga

Mis kvaliteediga kaamera pilte teeb?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 21.01.2017 15:35:34 vasta tsitaadiga

Taux007 kirjutas:
Mis kvaliteediga kaamera pilte teeb?


Pole kaamerat palju kasutanud, aga nii üldjoontes üsna keskpärane. AWB on igatahes üsna kehv. Õhtul õues paneb üsna puusse.

Teen millalgi mingeid proovipilte ja panen siia üles.

Allpool on lubatud pildid. Vahepeal tuli ka üks uuendus ja kaamera välimus muutus üsna palju.

















Ega midagi kiita ei ole. Päevavalguses teeb netis väiksena vaatamiseks enam-vähem OK pildi ära, aga kui kaamera väga tähtis on, siis tuleb ilmselt mõni teine telefon vaadata.


Üks probleem on veel selles, et pimedas suudab ainult UMI enda kaamera normaalselt säritada. See lubatakse jaanuari lõpus saabuva Android 7 uuendamisega korda teha. Erinevalt Nexus 5-st ei luba UMI kaamera manuaalseid seadeid kasutada. Näiteks ava ja säri muuta ei saa icon_sad.gif


Täna avastasin veel ühe huvitava erinevuse - polariseerivaid päikeseprille kandes UMI ekraani ei näe püstises asendis aga näeb külili asendis. Nexus 5 oli vastupidi.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aarnet
HV kasutaja
aarnet

liitunud: 07.07.2003




sõnum 27.01.2017 16:57:01 vasta tsitaadiga

Android 7 Nougat on nüüd saadaval: http://community.umidigi.com/thread-6292-1-1.html
_________________
-- Aarne bloog --
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.01.2017 10:41:46 vasta tsitaadiga

Ootan FOTA ära. Veel ei näita uuendust.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.02.2017 11:42:14 vasta tsitaadiga

22.02 seisuga tuli minu telefonile Android 7.0 uuendus ära. Kuigi foorumitest saab ka kurtmist lugeda, siis minul toimib kõik kenasti. Aku peab samamoodi edasi ning mingeid muid anomaaliaid pole täheldanud.

Isegi kaamera läks paremaks ning nüüd saab kasutada kolmandate osapoolte omi. Varem need ei suutnud valgust õigesti mõõta ning kippusid alasäritama.


Hetkel on Gearbesti EU laos allahindlus, nii et saab 176€ eest kätte. Kes oodata ja tolliga riskida viitsib, siis HK laos on hinnaks koguni 155€.

Kuigi tegu ei ole maailma parima telefoniga (miinuseks kesine kaamera ja kehv BT levi), siis selle raha eest on siiski patt väga palju nuriseda. icon_smile.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aarnet
HV kasutaja
aarnet

liitunud: 07.07.2003




sõnum 13.03.2017 14:09:24 vasta tsitaadiga

20170308 OTA uuendus on saadaval.

Install läks peale un-rooti muretult aga enam ei suuda kuidagi TWRP'd peale panna.

_________________
-- Aarne bloog --
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.03.2017 15:52:28 vasta tsitaadiga

Panin installeerima thumbs_up.gif Ehk saab siis kiirlaadimise korda uuesti.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aarnet
HV kasutaja
aarnet

liitunud: 07.07.2003




sõnum 13.07.2017 22:26:47 vasta tsitaadiga

Kas HV foorumis ongi ainult 2 UMI Super kasutajat?

Mul on uusim ametlik 20170607 ROM.

See kiirlaadimise mure, mis alguses Android 7'ga tuli, on viimaks lahendatud. Laeb umbes 1% minutis.
Aku kulub kiiremini aga minu "magama minnes panen laetud akuga telefoni voodi kõrvale hommikuks lennureziimis äratama" kasutamise juures pole ma akut siiski järgmiseks õhtuks tühjaks saanud. Veel. Puhkus alles tulekul.
UMI foorumites kurdetud sõrmäejäljelugeja probleemi pole mul kunagi olnud. Ma olen suutnud lugeja niimoodi ära mäkerdada, et ta muudkui loeb ja saab ebaõnnestunud sisselogimisi aga sensorile pealehingates ja näpuga nühkides on probleem lahenenud.

Tähelepanekud:
Rooditud telefoni puhul ei ole mõtet OTA uuendust teha. Telefon läheb peale OTA uuendamist bootloopi. Oota SPFT versioon ja kasuta seda.
UMI foorumid on täis mingeid õpetusi ja allalaadimisi TWRP jaoks. Kui ma neist paari järgisin, siis brickisin telefoni või läksid mingid ekraani seadistused kuhugi naabrimehe telefoni. Kusagilt XDA sügavustest leidsin Android 7 jaoks sobiliku TWRP, mille .IMG suurus on 12 756 002b. Vajadusel võin sheerida.

Boonus:
Kui sa ostsid oma Hiina telefoni krediitkaardiga, siis esimesed 6 kuud on sul vähemalt Swedis kaardikindlustus. Mul kukkus telefon taskust niimoodi vastu kahhelplaati, et ekraanil diagonaalis mõra ja isegi PIN koodi ei saanud sisestada. Kindlustus maksis Gearbesti arve ja pangaväljavõtte alusel kinni (soetussumma - 30£ omavastutus). Ostsin uue sama telefoni.

Jagage oma kogemusi ja nippe ja värke ka.

_________________
-- Aarne bloog --
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.07.2017 01:17:02 vasta tsitaadiga

Ma enda oma andsin tütrele. Ta ei ole millegi üle kurtnud icon_smile.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: UMI Super
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.