Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Win7 paigaldus läbi USB 3.0-e märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 20:04:21 Win7 paigaldus läbi USB 3.0-e vasta tsitaadiga

Masinaks Intel NUC kus ainult USB 3.0 pesad ja Win 7 nagu teada sealt kaudu kuidagi peale ei saa (hiirt, klaverit ei tunnistata paigalduse käigus).

Kas on mõni viis mis ei ole mitu lehekülge pikk, kus õpetab kuidas usb3 driverid win7 ISOga kaasata ja seda kaudu jaurata. Olen lugenud et selle protsessi käigus ka igasugused errorid on võimalikud, seega loobun sellest kohe eos..

Ringleb ka mingi Inteli utiliit mis lubab seda ise valmis teha aga toimib ainult Win10 masinas, seega jääb see ka ära.. majas aktsepteeritakse ainult 7-t

Täis idiootsus ikka ..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 20:17:08 vasta tsitaadiga

kui aus olla, siis ei ole.
Minul on ka sellel pulgal, kus see ennem peal oli, nüüd windows 8 installikas hoopis....

Aga netis ripub mingi kahtlane iso üleval. Kui julged, otsi ja tiri see.


Ja muideks, see utiliit töötab windows 8 ja alates. Iso ta nuspeerib ikka windows 7'e oma.
vmware'sse windows 10 ja valmis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 22.12.2016 20:52:11 vasta tsitaadiga

Olen ühele masinale mis mitte kuidagi W7 ei toetanud paigaldanud kõigepealt väikesele ketta osale W10 ja kui W10 oli peal, töötas, siis sealt edasi W7 installi alustanud, pani ikka imestama, et W10 sellist asja lubab, uus partitsioon kõrvale ja W7 oligi peal, kahjuks ainsatki draiverit W7 ise ei leidnud, neti W7 all ei saanud ja nii tuligi pidevalt W10 ja W7 vahel sõeluda kuni vajalikud W7 draiverid leitud.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.12.2016 21:11:59 vasta tsitaadiga

kindel et NUKal biosist usb 3.0 i usb 2.0 iks keerata ei anna nagu kakalaua kuubikul sai ? siis muidugi tekib see asi, et usb 3.0 iks keeramisel peavad inteli ajurid vastavas kasutas olemas olema.. b) kui sul neid kuubikuid mitu on, tee sysprep ja edasi kloon.

intelil on ka rohtu vist:
https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility


Detailed Description

This utility automates the process to create a Windows 7* installation image to include USB 3.0 drivers. You can then use the new installation image to install Windows 7 on Intel® NUC products that have only USB 3.0 ports.

The Readme includes:

Instructions on using this utility

Instructions for alternative methods of updating an image to include USB 3.0 drivers (DISM GUI and DSM Command Line)



Note: This application only works on Windows 8.1* and later.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 22:12:39 vasta tsitaadiga

laurx, ei ole Win10 masinat käepärast..

e:
Võtan selle ikkagi ette, eks näis kuidas läheb. 7 on vaja peale saada, kuigi 10 panin valmis juba kõrvale .. icon_neutral.gif
http://codeabitwiser.com/2014/03/how-to-install-windows-7-with-only-usb-3-0-ports/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2016 22:13:30 vasta tsitaadiga

Niih, leidsin ühe USB pulga ülesse.
Kuna ma usb pulgast väga isot teha ei oska... ma võin sulle boot ja install.wim'id ülesse riputada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.12.2016 23:49:59 vasta tsitaadiga

virx, oletame, et ma teeks pulga ja ghosti sellest. homme on mul aega ja võiks su NUKku näppida pealelõunal. nr profiilis.

pulgast kloonid nagu igast kettast. clonezilla vms sul parajasti kasutada oleks.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
copymaster
HV vaatleja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 00:30:55 vasta tsitaadiga

Tee niimoodi et võta sellest Inteli NUC-ist kõvaketas välja ja pane suvalise kodus oleva arvuti sisse. Siis hakka installima sinna kettale Win 7 (plaadilt või USB pulgalt) sinnamaani kus arvuti teeb esimese restardi. NB! Vägisi pane arvuti kinni siis kui teeb restardi ja esimesed emaplaadi Biosi kirjad tulevad ette (need kus näitab ära arvutis olevad kõvakettad ja DVD seadmed). Kui arvuti on kinni siis kõvaketas välja ja pane oma Inteli NUC-i sisse tagasi. Nüüd ühenda sinna USB3 pesasse vastavalt installimise meetodile kas siis USB pulk koos Win 7 installiga või väline DVD-lugeja kui DVD plaadilt installisid. Paned NUC-i käima ja F2 nupule vajutades lähed BIOS-i et buutimine läheks käima kõvakettalt. Salvestad BIOS-i seaded ja peale restarti hakkab nüüd Win 7 install edasi minema nagu tavaliselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV veteran

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 10:46:04 vasta tsitaadiga

Ma pigem küsiks kas mitte USB3-mega nusserdamise asemel ei võiks lihtsalt SD kaardilt selle windowsi sinna peale panna... icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.12.2016 11:21:13 vasta tsitaadiga

nukul pole pesa selleks.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 15:58:37 vasta tsitaadiga

Sellist keberniiti ausaltöeldes ei oleks ette kujutanud. Win7 sain lõpuks bootima, kuigi oma 8h läks ka selle nahka (kõva töö päev) .. et leida üks toimiv õpetus. See on siin. Ilmselt töötab kõigi USB3+Win7 juhtumite korral, mitte ainult uuematel NUC-del. Kõik teised õpetused võib ära unustada, ei toiminud ükski neist. Käsklused on neil küll analoogsed aga ühel või teisel oli midagi puudu, kehvasti seletatud jne.

Nüüd aga olen uue ootamatu probleemi ees. Nimelt installi ajal ei leite kuidagi ketast üles, kuhu siis OS peale panna. BIOSis on ilusti SSD olemas aga peale booti enam mitte .. icon_cry.gif . Ei aidanud ka SHIFT + F10 >diskpart >list disk ,et äkki on vaja ennem uuele kettale format teha (m.2 NVMe) aga ei , mida ei ole seda ei ole..

Isegi BIOSi uuendus NUCile valmistas kerge peavalu kui soovitati SSD ennem masinast välja võtta, mul juba oli monitori taha ühendatud.

.. täname Intelit selle ülivõrdes positiivse kogemuse eest thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.12.2016 16:02:22 vasta tsitaadiga

w7 on juba vana asi. neil on mingi jura olemas, kuidas see ürgvana w7 sinna saada. teine asi, et tehakse korra valmis image ja kloonitakse edaspidi. pole rohkem keber-niitida vaja. sul soovitan ka image teha. pole hiljem kebern-iitida vaja.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 16:12:34 vasta tsitaadiga

Ma keberniitisin oma ASUS VivoMiniga samamoodi. Lõpuks kasutasin varianti teises arvutis installi alustamisega. Toimis, aga kokkuvõttes läks ikkagi Windows 10 peale, kuna Windows 7 DPI ja skaleerimisvõimekus on allapoole arvestust. Mul istub see arvuti suure FullHD teleka taga, mistõttu DPI mängib olulist rolli.
Soovitan 7 antud juhul ära unustada ja kasutada 10. Rahul majas icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 19:11:19 vasta tsitaadiga

No krt mis toimib.. mõlemad asjad on uued, pakendist võetud ja no ei leia ketast. Win10 USBiga sain formati tehtud, kuigi ilmselt polnud ka sellel vajadust..SHIFT F10 kombinatsiooniga oli seal olemas aga tulemus sama, ketas ainult BIOSis nähtav ja paigaldamise ajal pole haisugi.. Win 10 ka ei saa peale icon_evil.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 19:53:16 vasta tsitaadiga

sama mure, masinaks NUC6i7KYK ja ketast win install kuidagi ei leia. Müstiline aparaat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2016 23:23:07 vasta tsitaadiga

Järgmised failid tuleb lisada pulgale ja sealt bootida koos OSga. Süüdlaseks seekord mitte SSD ise vaid selle uusim liides (PCIe NVM), mida ei tunnistata ennem kasutuskõlblikuks..

http://winaero.com/blog/how-to-install-windows-7-on-a-pci-express-nvme-ssd/

merz, mis probleemid teil? millist Windowsi peale saada üritate?

Vahepeal on toimunud muutused: saaks 10 peale hetkel, ketas on leitud aga alla veel ei anna..7 saaga jätkub icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merz
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2016 15:07:03 vasta tsitaadiga

üritan w7 x64 SP1 peale saada. Sai ka nood hotfixid lisatud aga ketast ikka ei leita. Mul on Inteli ketas. Pole minu arvuti aga omanik käskis W10-ga ahju kütta ning W7 on hetkel ainuke variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2016 16:52:54 vasta tsitaadiga

Loodetavasti omanik maksab sulle korralikult sellega jamamise eest pühade ajal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2016 00:20:58 vasta tsitaadiga

merz kirjutas:
üritan w7 x64 SP1 peale saada. Sai ka nood hotfixid lisatud aga ketast ikka ei leita. Mul on Inteli ketas. Pole minu arvuti aga omanik käskis W10-ga ahju kütta ning W7 on hetkel ainuke variant.


Ma hetkel veel jaman ka NVM driveritega. Ketas samuti Inteli oma. Üks variant on lihtsalt SATA liidesega m.2 SSD osta ja sealt ei tohiks enam mingeid probleeme tulla. Vaevalt et NUCis peab just see ülikiire NVM olema. Oleks teadnud, oleks ka kohe seda teed läinud aga vaatasin ainult lugemis/kirjutamis kiiruseid ja nii orki läksingi teadmatusest icon_rolleyes.gif

Minu NVM läheb poodi tagasi igaljhuhul. Tahaks näha mida nad ütlevad, kui kuulevad Win7 kohta aga ei näe siinkohal enda süüd kuidagi. Seda tuleks oluliselt paremini reklaamida, et Win 10 only..kuskil pole sõnagi. Idiootne oleks tootjal seda iseenesest mõistetavalt võtta, et miks küll peaks ostjal olema soov sinna Win7 paigaldada!?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2016 00:56:53 vasta tsitaadiga

miniarvutid ongi saatanast. tahad kompaktset arvutit, osta läpakas. vähemalt asjad töötavad icon_razz.gif
ükskord pidin ühe BRIX-iga jaurama (see kõige esimene). kisun halle karvu tänaseni...

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2016 01:12:55 vasta tsitaadiga

Olin mõni aeg tagasi sarnase probleemi ees. Kuna emme toetab vaid pci-e m.2 asju siis ainsa lahendusena installisin windowsi sata kettale ja kloonisin peale vastava hotfixi paigaldamist (mis muutis ketta nähtavaks) sealt m.2le.
_________________
He who knows he has enough is rich.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2016 18:27:37 vasta tsitaadiga

3 päeva kokku jaurasin, lasku vähemalt patch välja aga ei ole isegi seda tehtud. Ma võin kõik need hotfixid sinna OSle lisada.. teha seda manuaalselt ja otsida terve päev seda ühte õiget õpetust aga kui pole olemaski on teine lugu..7 nagu ei eksisteeriksi enam.

e: mul sai asi lahendatud, viskasin PCIe ketta välja ja SATA asemele. Kiirused küll kukkusid 1700 READ > 500 peale aga netimasinas kärab küll thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2016 19:21:59 vasta tsitaadiga

suht kindel, et tunda see kuidagi ei anna icon_razz1.gif vähemalt sellises masinas.
edit: mis "ketas" üldse oli? ehk ostaks ära icon_smile.gif

_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2016 19:39:53 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
suht kindel, et tunda see kuidagi ei anna icon_razz1.gif vähemalt sellises masinas.
edit: mis "ketas" üldse oli? ehk ostaks ära icon_smile.gif


Ketas poodi tagasi viidud, vaevalt, et letipeale tõstsid, karp avatud aga noh see pole enam minu mure ..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2016 21:04:56 vasta tsitaadiga

ise olen lisanud usb 3.0 draiverid ning MSU patchi (PS, usb 3.0 draiverid vaja nii PE kuid ka tava win WIM faili lisada!)
dism GUI'ga
https://dismgui.codeplex.com/

5 minutiga uued wim failid valmis, asendad neid mälupulgal ning rahulikult installid winni.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Win7 paigaldus läbi USB 3.0-e mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.