Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Projekt "Kast vaiki, kui loen uudiseid" märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 08:51:55 Projekt "Kast vaiki, kui loen uudiseid" vasta tsitaadiga

Hei, sooviks kaasfoorumlaste ideid ja soovitusi beer_yum.gif
Eesmärk: teha arvuti vaikseks madalatel temperatuuridel (nt kui loed veebis ainult uudiseid).

Madalad tempid on hetkel < 50C:


1. Soovitage vaikset PSU (fanless või silent profiiliga). Eelarve hetkel lahtine, kõige kallimat ei taha.
Hetkel kõige lärmakam on PSU vent ning tarbin ehk max pool võimsusest (vt. all lisainfo): https://www.hardwareheaven.com/2009/03/sapphire-firepsu-625w/

2. Soovitage korpustele 120mm ventilaatoreid... või kas on mul neid üldse nii palju vaja?
Hetkel neid kokku 4tk, kõik 120mm. 2tk puhub sisse + 1 välja + 1 CPU fan ja nad on 5+ aastat vanad.
Töötavad 20% (CPU) ja 40% (Chassis) võimsusel, kui temp < 50C.

3. Mis pidi vendid puhuma panna?
Kui PSU fanless, siis jääb ainult üks välja puhuma - mida on vast vähe.
Kas panna kõik vendid teistpidi puhuma? Kast on laua all, umbses kuid kõrvadele vaikses kohas.


Lisainfo:
GPU Power consumption 120 W (vendid seisavad kui < 60C): https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1060-ARMOR-3G-OCV1.html#hero-specification
Lauaarvuti specs:
Spoiler Spoiler Spoiler

MoBo:
1 x CPU Fan connector(s) (4 -pin)
2 x Chassis Fan connector(s) (1 x 4 -pin, 1 x 3 -pin)
1 x Power Fan connector(s) (3 -pin)
https://www.asus.com/Motherboards/P8P67_REV_31/specifications/

Kast:
http://www.madshrimps.be/articles/article/646/Nexus-Caterpillar-Silent-ATX-Case-Review/2#axzz4TBdkPwJ0
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 19.12.2016 09:03:04 vasta tsitaadiga

1. Kui PSU vent lärmab, vaheta vent ära.
2. Ma kasutan Enermax vente, on ok.
3. Mu meelest praegune seis on enamvähem. Selle custom jura viskaks sealt minema ja prose vendi paneks teisele poole imemise asemel puhuma. Kui jätad prose vendi samasse kohta, siis ma eksperimenteeriks mis tagumise korpusevendi ära võtmise peale juhtub. Pigem vähem vente ja mõistlikult kui rohkem ja suvaliselt.
Kuna kogu kast on minu jaoks ebaloogiline ja "tagurpidi" asetusega ning klassikalist alt sisse ülevalt välja teha ei anna vist, siis ma katsetaks ka muid variante. Näiteks variant oleks ka kogu kast ehitada tagant sisse võtma ja eest välja puhuma. Pöörata toite vent teistpidi, et see võtaks jahedat õhku väljast sisse selle asemel, et kuuma õhku seest välja puhuda. Tuleks toite elueale ka kasuks.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 10:00:54 vasta tsitaadiga

1. Vendi vahetus on hea mõte thumbs_up.gif. Mul kogemus puudub vahetamisega, kuid tõenäoliselt lihtne teha... Saad mõne Eesti poe lingi tootele anda, et mis vendi ma sinna ostma pean? Hetkel peaks seal olema 12 cm Axial fan, 450-2000 rpm: https://www.hardwareheaven.com/2009/03/sapphire-firepsu-625w/
Edit: kas sinna läheb tavaline 3-pin 120mm fan või on PSU vendid teise kujuga/otsikuga? Kas peab juhtmeid tinutama või saab osta sobiliku adapter-juhtme?

2. Kas CPU-le see 4-pin: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/184600/
ja ülejäänud 3-pin nt see? https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/167420/
(muud variandid: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Jahutid/?search=a00a53e63af649446260926a0db16664)

3. Katsetan selle "tagurpidi" ventide ideed...
Kui vaadata uut kasti, siis milline kast on nö loogilise paigutusega - hea õhuvooluga?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Revilo
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2011




sõnum 19.12.2016 10:10:01 vasta tsitaadiga

Üks asi mida veel võid kontrollida on, et su kõvakettasahtel ei anna vibratsiooni üle, jätad kõvakettad ühendamatta vms. Ükskord mul sai kõvakettasahtel kiiruga kinni pandud nii, et metall jäi pingesse - ma ei kinnitand diagonaalis ja ühtlaselt vaid ühelt poolt kohe kinni ja teiselt poolt kohe kinni. Tulemuseks oli, et kõvaketas andis vibratsiooni korpusele üle ja kui ma panin käe korpusele siis see summutas suurema vibratsiooni ehk normaalselt oli arvuti ainult siis kui käsi puhkas peal icon_biggrin.gif . Sul see kõvakettasahtel tundub kuidagi päevi näinud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014




sõnum 19.12.2016 10:41:58 vasta tsitaadiga

Üks variant on ka case välja vahetada ja võtta midagi millel on mürasummutus + siis tolmufiltrid, et tagada ka lihtsam hooldus. Vente paigutades ürita saavutuda kastis kerge ülerõhk, ehk rohkem ventikaid panna õhku sisse puhuma kui välja. Kui põhjas oleks filter saaksid ka toiteploki teistpidi keerata, ehk siis ta ei mõjuta su kasti sisest õhuvoolu. Täitsa piisaks siis ühest või kahest näiteks 140mm vendist õhku sisse võtma ja prose vent suunata õhku kastist välja puhuma. Exhaust fanni pole põhimõtteliselt vajagi, kuna õhk läheb kastist ise ka sul välja.

Edit: vaatasin et sellel kastil on küll mürasummutus olemas, aga üks halb asi on see, et kasti ülaosas puudub sooja õhu jaoks normaalne väljund. Need punased nooled mis sa joonistasid, aitaksid rohkem blower style jahutusega kaarti. Kui sul muidugi videokaardi temperatuurid on korras, siis oli mu spekulatsioon vale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 15:42:46 vasta tsitaadiga

GPU temp korras - enamus ajast kõvasti alla 60C ja vendid seisavad. Kui mängin siis ~70C ja vendid käivad.

Kas kellelgi on konkreetseid korpuse mudeli soovitusi? Kas mõni Fractal Design? Ma viimati olin kursis korpustega 9 aastat tagasi, siis kui selle Nexuse ostsin icon_smile.gif

PSU fan vahetus - mida ma selleks ostma pean? Googeldus ütles, et sinna ei läheb tavaline 3-pin 120mm fan. Kas peab juhtmeid tinutama või saab osta sobiliku adapter-juhtme?
Edit: Tegin PSU lahti ja seal on 4-pin Enermax fan 0.3A EB122512H. Hea oleks nüüd võimalikult sarnane leida jah - kiire googeldus andis aliexpress tulemuseks, Eesti poed ei paku? :s


Edit2: Võtsin vana PSU vendi kaasa ja läksin poodi - ostsin selle: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/86082
Nüüd on küsimus, mis juhe millega ühendada... internetist leiab vastuseid seinast seina :p
http://www.instructables.com/answers/4-wires-fan-to-2-wire/
Ideid? Kui valesti ühendan, siis juhtub mis? magic smoke icon_rolleyes.gif

tsitaat:
four wires are: ground, +12V, PWM input, and speed sense output.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 16:34:24 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=667440 - siin on kirjas mu enda kogemus kuidas võimalikult vaikne mängukast saada. GPU on samast klassist (st ka GTX1060), CPU sarnase kuumusega (84W versus 95W).

Lühidalt:

1. Fanless PSU on täiesti kasutatav sedasorti komplektis kui panna kasti põhja. Kui on kasti ülalosas siis jookseb kogu kasti soojus sealt läbi ja võib üle kuumeneda. Variant on ka SUURE ventikaga PSU'd kasutada, mis praktikas ca 300W kasutuse peal lurri käima lükkavad (mida Sul ilmselt ei juhtugi). Vist isegi Seasonicul endal on selliseid, mudeleid peast ei mäleta. Võis ka mingi Corsair olla.
2. HDD'd jäävadki häälitsema/vibreerima, füüsiline paratamatus. Võid ehitada mattidega vooderdatud raudbetoonist kasti... või siis jätta masinasse vaid SSD ja panna niikuinii aeglasemad HD'd eraldi NASi.
3. CPU saab ca 70W'ni maha jahutada passiivselt (mul pole kastis ühtegi ventilaatorit peale GPU omade) kui ei karda seda, et CPU temperatuurid on idledes 40C ümber ja koormusega 60-70C. i5-2500k on paratamatult üsna kuum tükk, kui kasutad teda täies mahus siis mingi õhk peab kastis liikuma.

Veel lühemalt:

Kui CPU jääb 65W kanti, HDD'd viskad kastist välja, PSU vahetad välja kas fanlessi või siis midagi stiilis RM550 (teadjamad aitavad siin osas) vastu siis saad ka CPU passiivis ära jahutada. Odav see kõik kindlasti pole - aga tulemus on ka nauditav. Ahjaa - ühtegi korpuseventilaatorit pole ka vaja. Korpuseks sobib siis suvaline junn, mille ainus eesmärk on juppe koos hoida - ei pea mõtlema vibratsioonile ega müra isoleerimisele.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 18:47:18 vasta tsitaadiga

Tänud ideede ja vastuste eest thumbs_up.gif

Ma esmalt proovin selle PSU vendi vahetuse ära - probleem on selles, et ma ei oska neid ühendada ja ootaks kinnitust, et on lollikindel lihtsalt katsetada icon_lol.gif

Variandid on:
Vana:
Punane - 12V?
Must - Ground?
Kollane - RPM?
Valge - PWM?

Uus:
Punane - 12V
Must - Ground
Kollane - RPM?
Sinine - PWM?

Vana vent: Enermax EB122512H


Uus vent: Enermax UCTB12



Kui tulemusega rahul pole, siis vaatan edasi fanless süsteemi poole. Mark0, sinu postitust juba pisut lugesin ja kui eelarve suureneb, siis teen ära;)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 18:55:01 vasta tsitaadiga

puer, maandus on igaljuhul must ja antud isenditel peaks ka punane 12V olema. Uuemal siis kollane on signaal vendist ja sinine signaal platelt. Vanema puhul valge on samuti RPM aga punase suhtes ei ole kindel icon_confused.gif

Ehk siis 12V ja maandus õigesti pannes õhku ei lenda aga küsimus on speed ja PWM - kui nendel miskit ei meeldi siis lihtsalt käib sul vent koguaeg max pööretel. Variant on selline, et too vendijuhe koos ülejäänd juhtmetega toitest välja ja pane hoopis plate pessa.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2016 20:30:50 vasta tsitaadiga

Ma sügavalt kahtlen, et see toitekas tahhomeetri ja PWM otstega üldse midagi teeb. Võibolla jookseb see tahhomeetri signaal kusagilt eraldi välja ja seda saab siis läbi emaplaadi monitoorida kui sedagi. Kas need lisa juhtmed äkki hoopis LEDide tarbeks ei ole?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 06:16:21 vasta tsitaadiga

Sain vendid täis võimsusel tööle nii:
Must - ground - Must
Punane - 12V - Kollane

Ülejäänud otsiku ei tee justkui midagi - proovisin mõlemat pidi, kuid Auto Fan Speed Control ei toimi. Ühesõnaga nüüd on lärmakam kui ennem :S Ideid? Kas teen midagi valesti?
Sinine - ? - Punane
Kollane - ? - Valge

Proovisin ka selle ära (ainult sinine jäi ühendamata) ja vendid töötasid täis võimsusel:
tsitaat:
Yellow +12V

Black GND

White rotation sensor

Red PWM input

Since this product is not meant to be replaced with standard components, Enermax omitted the pull-up resistor on the PWM input. Simply connect Yellow and Red to +12V and the fan will run.
Allikas: https://www.hardwareheaven.com/2009/03/sapphire-firepsu-625w/5/



ps. vendid ei töötanud, kui oli ainult ühendatud:
Must - ground - Must
Punane - - Punane
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 20.12.2016 11:48:13 vasta tsitaadiga

Tegin just samal põhimõttel oma kasti vaikseks, et netis istudes kuulda poleks. Setup on selline

1) eest sisse 120mm https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/BitFenix-Spectre-PWM-Black-120mm-oranz-LED-PWM-BFF-BLF-P12025O-RP-31955. Biosist sätitud CPUga samale profiilile ehk CPU kuni 50c fan kiirus 0% (reaalselt 0% on 700 rpm). Täiesti hääletu.
2) CPU jahutus evo 212 coolermaster originaalventilaatoriga. BIOS`is proffil kuni 50c 0% (reaalselt 700 rpm sel juhul). Täiesti hääletu.
3) GPU RX480. Ventikad seisavad kuni 50 kraadini. Netis surfates täiesti hääletu.
4) PSU https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-500W-550W/PSU-Corsair-RMx-seeria-RM550x-550W-80-PLUS-Gold-Fully-modular-135mm-181768 Ventikas seisab kuni tarbimiseni 200+ W. Kui selline tarbimine tuleb, siis ventika häält ei kuule kuna muud vurrid valjemad.
5) Tagant välja 120mm https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid/Cooler-TB-SILENCE-PWM-UCTB12P-12cm-x-12cm-x-25cm-86082 Biosist sätitud samuti kuni 50c cpu profiili järgi 0%. Reaalselt käib 500 rpm, täiesti hääletu.

Ainus detail on HDD, mille häält on veidi kuulda. Kui netis surfata ja raadio taustaks vaikselt mängib, siis kasti kuulda pole. Kast on laua peal monitorist vasakul ehk siis praktiliselt kõrva ääres.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 15:29:34 vasta tsitaadiga

Tegin nüüd nii nagu Auron soovitas ja sain toite vendi vaikselt tööle:
Auron kirjutas:
puer...
too vendijuhe koos ülejäänd juhtmetega toitest välja ja pane hoopis plate pessa.


Vendid panin teistpidi puhuma nagu Sants5 soovitas... temperatuurid sain paremaks ~30C CPU & Chassis, 50C GPU desktopil/veebis.
Pooled vendid võtsin ära, kuid kast on endiselt lärmakas:

Rohelised kastid on vendid - vasakult poolt: 3-pin välja, 4-pin CPU, 4-pin PSU ja GPU omad, mis seisavad < 50C. All vasakusse nurka hakkab tõenäoliselt tolm kogunema...

Edit: mingi hetk jäi lärm vaikseks - peab uurima mis vent seal siis lärmas ja miks...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 16:27:21 vasta tsitaadiga

See 5 tollise pesas istuv vent ei tee vist suurt kasu. Rohkem keerutab sooja õhku kasti sees. Pane see hoopis alla, ette ja sisse puhuma. CPU oma pane tahapoole välja puhuma. Ja lärmi võivad teha videokaardi vendid - oma suuruse kohta võivad nad vahest väga lärmakad olla.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 16:38:50 vasta tsitaadiga

ma keeraks prosejahutuse vendi teist pidi ja paneks talle mingist materjalist " korstna" taha ning laseks tal selle õhu otse kastist välja kiskuda. toiteka vendi keeraks teistpidi sisse puhuma. videokaart on murelaps. see on üleval nurgas ja hakkab seal õhku keerutama.. selle viietolliste asja jätaks ära.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 19:02:07 vasta tsitaadiga

Andrez kirjutas:
See 5 tollise pesas istuv vent ei tee vist suurt kasu. Rohkem keerutab sooja õhku kasti sees. Pane see hoopis alla, ette ja sisse puhuma. CPU oma pane tahapoole välja puhuma. Ja lärmi võivad teha videokaardi vendid - oma suuruse kohta võivad nad vahest väga lärmakad olla.


Infoks, et see 5 tollise pesas istuv vent saab õhu otse välja puhuda - kui kasulik see seal on, ma ei tea... soe õhk tõuseb ülesse ja suunab välja, GPUst eemale?

GPU vendid seisavad - need lärmi ei tee.

laurx kirjutas:
ma keeraks prosejahutuse vendi teist pidi ja paneks talle mingist materjalist " korstna" taha ning laseks tal selle õhu otse kastist välja kiskuda. toiteka vendi keeraks teistpidi sisse puhuma. videokaart on murelaps. see on üleval nurgas ja hakkab seal õhku keerutama.. selle viietolliste asja jätaks ära.

CPU korstna tegemine on huvitav idee aga kas see ette ei jää, kui PSU ka sooja õhu hakkab kasti tooma?
Või mismoodi sa seda mõtlesid? Kas midagi sellist:


Kas videokaardi soojuse väljajuhtimise osas midagi teha annab?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 19:11:42 vasta tsitaadiga

lollakas kast. toide on valesti.
katsetada saab iseenesest. korstna teed paberist. vendid kinnitad nii ehk naa kruvidega.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 20.12.2016 19:40:34 vasta tsitaadiga

Ma korra katsetamiseks, keeraks videokaardi vendid tarkvarast kinni. Siis saab vähe selgust, mis seal häälitseb.
_________________
pWn
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2016 19:45:18 vasta tsitaadiga

video see tal on. uudiste lugemiseks pole seda videot vaja iseenesest. mul on G3260 kast, milles on kaks vaikset venti + ssd ja hdd, mis käima läheb siis kui ma ta poole pöördun. korpus on " õiget pidi". kohe saab pool aastat täis ja peaks esimest korda vist tolmust puhastama. kuulda iseenesest veel pole teda.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 21.12.2016 15:19:55 vasta tsitaadiga

kui toiteploki vaikseks sai, siis mis nüüd lärmi teeb?
kõvaketaste eemaldamist (lihtsalt toide ära näiteks) kasvõi prooviks oled proovinud?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2016 18:18:16 vasta tsitaadiga

Lühidalt: Jah, sain PSU vendi madalamatele pööretele, kuid see häirib ikkagi. HDD-d eemaldasin ajutiselt.

Pikemalt:
Jätsin ainult 2 venti - CPU ja PSU
(lisaks GPU, mille vendid esimeses postituses seatud eesmärgi tingimustel seisavad - näen enda silmaga, kui laua alla ronin).

Veeb/idle:

GPU: ~55C

Peatasin kordamööda CPU ja PSU vendi hetkeks. (rohkem mehaanilisi osi pole kastis).
CPU vent häiris rohkem, see oli vana ka - ostsin uue.
PSU vent teeb konstantset madalat müra - kuuleb peamiselt õhtuti/öösel, siis kui tuba vaikne...

Tundub, et ruum (lauaalune ruum, kus kast seisab - seda ei saa sealt ära liigutada) võimendab mõlema vendi heli. See oleks nüüd järgmine samm, mida lahendada - teha mürasein/kast vmt (kiire mürakasti prototüüp kinnitas seda teooriat - nüüd on vaja see kuidagi viisakamalt teostada - nii, et temperatuurid jääksid normi).

Teine suund oleks fanless aga hetkel on ise ehitamise isu suurem. Fanless toob omakorda uusi väljakutseid ja suurendab projekti eelarvet. Jätan selle sammu viimaseks.

lisainfoks: Prime95 blend test 1h (ilma mürakasti prototüübita)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2016 18:46:08 vasta tsitaadiga

puer, sesmõttes võin sind rahustada, et kui tahta kasti mis oleks täiesti kuulmatu ka siis kui juba õhta hilja, kõik muud seadmed kinni ja vedeled voodis siis selline asi on võimalik aint siis kui tegu on 100% passiivse asjaga... ja pole ka siis sugugi välistatud, et kuskil hakkad kuulma vaikset poolide sirinat vms. mida päevase mürafooni taustal ei kuule isegi kõrvaga ääres olles. Täielik igas olukorras rahuldavalt toimiv passiiv on aga kallis lahendus.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2016 18:51:35 vasta tsitaadiga

Sellega on jah selline teema, et kui saad ühe asja vaikseks ja arvad, et nüüd on korras, siis kohe leiad järgmise müraallika millega maadlema hakata.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2016 19:24:21 vasta tsitaadiga

Tundub nii jah icon_razz.gif

Ma püüan arusaada, mis see fanless süsteemi hind tuleks:
Uus PSU: 100-200€ (nt see? https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Toiteplokid-PSU-PSU-400W-450W/39318)
CPU passiiv jahutus: ~100€? Kas keegi oskab midagi soovitada, mida Eesti turult saab? Teisest sarnasest teemast käis läbi NoFan CR-95C Black, mida peab vist kaugemalt tellima...
+kasti tuleb pisut muuta, et soe õhk ülevalt välja saaks jne. Ja siis tuleb coil whine icon_lol.gif
(HDDsid vahetama ei hakka kohe)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2016 19:41:34 vasta tsitaadiga

* CPU passiivjahutusega on see lugu, et Sul on liiga soe CPU. Üle ca 60-70W ärajahutamine läheb keeruliseks kui koormus peale tuleb. Praegusega saab ka hakkama kui undervolt'id või op.süsi vahenditega natuke koormust piirad.
* NoFan'i Eestis ei müüda jah. Samas alati saab ju tellida ka läbi arvutipoe kui ise ei taha selle protsessiga tegeleda.
* Passiivse PSU'ga on lihtne - paned kasti põhja ja pole probleemi. Vähemalt kui me räägime i5 + GTX1060 kooslusest, mis vähe watti tahab kokku. Corsairi RM550x peaks ka hea valik olema - kuna see üks kord kui Prime95 + Furmarki koos käivitad siis läheb ka ventilaator tööle, muidu mitte.
* Kastiga on see lugu, et kui vibreerivaid asju on minimaalselt + korpuseventikaid pole siis on vähem kriteeriume, mille vahel valida. Saab ka mõnekümne euroga lõdvalt hakkama kui pole erisoove välimuse suhtes ning kastis tihti juppe ei vaheta.
* Coil whinega on sant lugu - kui on siis hakkad lihtsalt proovima, millise kooslusega vähem imeb (st viliseb icon_smile.gif).

...aga üldiselt läheb fanless paraja friikluse kanti küll ning saab alati edasi tuunida. Õrn coil whine jääb alati alles. Õigemini see pole klassikalises mõttes isegi coil whine aga kasti lähedal on mingit sirinat ikka kosta.


viimati muutis Dirty Harry 21.12.2016 19:43:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Projekt "Kast vaiki, kui loen uudiseid" mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.