Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  Programmeerimine ja raamatu kirjutamine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
konverteri
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2015




sõnum 09.12.2016 20:45:22 Programmeerimine ja raamatu kirjutamine. vasta tsitaadiga

Tere.
Tahaksin endale hakata kirjutama esimest juturaamatut. Selle kirjutaksin arvuti programmi, kus oleks võimalik minul kui lugejal loo kulgu nuppudega suunata.
Kuna ma teen seda esimest korda, siis ma üksi hästi ei oska. Tahaksin, et keegi aitaks märksõnade leidmisel, seejärel lugu tekiks mul arvatavasti ise. Ka soovitaksite, milliseid programme kasutada. Raamatusse sisse paneksin ka programmeerimise alast informatsiooni. Seega kasulik ka teistele. Ma ei tea, kui kaua seda teemat siin hoitakse. Loodetavasti saab algust teha. Edasi saan juba ise. Peaksin vist mainima, et olen programmeerimisega alles alustanud..paar kuud tehtud.

Martin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2016 00:26:59 vasta tsitaadiga

Kas tavaline hüpertekst (HTML) ei sobi? Hiljem see näeks välja nagu tavaline veebileht.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2016 14:55:49 vasta tsitaadiga

Võibolla hoopis powerpoint icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 12.12.2016 13:14:06 vasta tsitaadiga

Ise olen kasutanud HTML Wysiwyg redaktoreid nagu Bluegriffon jt.
Või siis openofficat (vajadusel saab sesalt ka HTML välja anda).
Kõigis saab linke ja mitmeid huvitavaid asju vastavalt harjumustele. Mõlemal meetodil on omad plussid ja miinused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vmpp
HV vaatleja

liitunud: 08.08.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2016 20:40:37 Re: Programmeerimine ja raamatu kirjutamine. vasta tsitaadiga

konverteri kirjutas:
Tere.
Tahaksin endale hakata kirjutama esimest juturaamatut. Selle kirjutaksin arvuti programmi, kus oleks võimalik minul kui lugejal loo kulgu nuppudega suunata.
Kuna ma teen seda esimest korda, siis ma üksi hästi ei oska. Tahaksin, et keegi aitaks märksõnade leidmisel, seejärel lugu tekiks mul arvatavasti ise. Ka soovitaksite, milliseid programme kasutada. Raamatusse sisse paneksin ka programmeerimise alast informatsiooni. Seega kasulik ka teistele. Ma ei tea, kui kaua seda teemat siin hoitakse. Loodetavasti saab algust teha. Edasi saan juba ise. Peaksin vist mainima, et olen programmeerimisega alles alustanud..paar kuud tehtud.

Martin.


Väga huvitav projekt ideelt. Küsiks, mis tehnoloogiaid, keeli oskad? St, milles kavatsed realiseerida antud ideed?

Kui jutt on dünaamiline (vastavalt kuidas kasutaja vajutab, sellele sisu ka vastavalt muutub), siis soovitaksin J. Tepandi kursuse "Intelligentsed süsteemid" materjale sirvida (sealt peaksid leidma piisavalt märksõnu, et Google abiga veelgi sügavamale kaevuda sellesse teemasse).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 14.12.2016 10:32:31 vasta tsitaadiga

Kuna teemaküsija küsis täpselt seda, mida ma aastakümneid tagasi ise hakkasin samamoodi tegema siis minu vastus on eespool toodud.
Kuigi suurpiires mäletad, et konkreetne käsk oli midagi printf(?) laadselt siis teinekord on vaja täpselt teada keele süntaksit. JAH, leiab googlega ülesse, kuid veelkiiremini leiad kui avad töölaualt sellise abimaterjali.
Lõpuks ei pidanud närv vastu ning kopeerisin netist HTML tekstid ühte faili. Edasi tihti täpsustustega oli vaja liiga lühikestele õppetekstidele lisada kommentaare.
Seepärast saigi üle mindud bluegriffonile - seal saan kohe kommentaari süntaksile lisada. Ja kuna google asjad on 90% HTML-is siis kopeerimine on otse googlest bluegriffonisse.
Niimoodi elab ja kasvab õppematerjal ikka väga hästi.
Ainus puudus bluegriffonis on see, et küljendus osa HTML tekstidele on ikka äärmiselt lahja (stiilide muutmine, paigutus). Kui keegi teab paremat Wysiwyg redaktorit siis andku teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2016 01:29:49 vasta tsitaadiga

Kui juba tead, et käsk on printf, siis on alati abiks konkreetse keele reference manual. Mõtet endale "raamatut" kirjutada on vast siis, kui mingit keerukamat algoritmi talletada mida tulevikus vaja võib minna.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  Programmeerimine ja raamatu kirjutamine.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.