Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Oukitel K4000 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rix
Kreisi kasutaja
Rix

liitunud: 01.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2016 23:09:33 Ülevaade: Oukitel K4000 vasta tsitaadiga


Käesoleva aasta jaanuaris sai lõpuks villand oma vanast Galaxy S2 Plus'ist, sest kuigi oli teine veel noor (veidi alla 2a vana), oli telefon ikka jube uimaseks jäänud ning isegi "mida mõtleb hobune, kui ta leiab sõrmkinda" guugeldamine oli aeganõudes protsess, mis tihti võttis kuni 2 minutit. Kaitsekilesid ega kaani ümber polnud, võib-olla sai siis mõne põrutusega siukse ajukahjustuse, et sellest enam välja ei tulnudki. Rahast hakkas kokkuvõttes kahju ja nii saigi pilk suunatud hiinlaste peale. Kõvasti loetud ning erinevaid mudeleid sirvitud, oli minu jaoks müügiartikliks ikkagi Oukiteli väidetav aku kestvus ja ekraani tugevus. Telefon nüüdseks käes olnud ~9 kuud. Natuke vana mudeliga on tegu, aga mis siis...

ÜLDANDMED
Sagedused 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz
Ühenduvus: 3G,4G,Bluetooth 4.0,GPS,GSM,WiFi
Ekraan: 5" 2.5D Arc Screen (720x1280px)
CPU: MTK6735 64bit Quad-Core 1GHz
Mälu: 2GB RAM + 16GB ROM
Laiendatav mälu: kuni 32GB microSD
Kaamera: tagumine 8MP (interpolation 13MP), esimene 2MP (5MP)
Aku: 4000mAh
SIM: Dual micro SIM
Sensorid: Ambient Light Sensor, Gravity, Proximity
Mõõtmed ja kaal: 14,2x7x1,1xm, 208gr

ESMAMULJE
Telefon jõudis GearBestist üsna ruttu kohale, nii-umbes nädalaga. Algsele hinnale lisandus toll, seega umbes 120€'ga sain asja kätte. Pakend oli aus ja viisakas, ausalt-öeldes ei oodanud, et Hiinast nõnda hästi pakendatud asja võiks saada. Mulje oli umbes nagu oleks tippklassi tootega. Kaasas oli vist kõrvaklapid, kiirlaadija, tagumine tugevdav ümbris ja kaitsekile. Sama tellimusega koos tuli sõbrale Doogee F5, mille karp ja üldmulje veidi isegi etem oli, aga no too teflon oli ka kõva 20€ kallim. Igatahes, algul oli kõvasti harjumist suure ekraaniga (Galaxy S2 ju väiksem) ning kaaluga. Viimasest ma küll väga probleemi ei teinud, sest minu jaoks oli oluline aku kestvus ja kusagilt pidi ju järeleandmisi selleks tegema. Selle kõigega harjus paari nädalaga. Eraldi tellisin juurde ka väidetavalt spets kaaned aknaga. Kaaned istuvad küll, aga klapp ei taha üldse "kinni jääda". St see magnet kaanes, mis peaks klappi suletud hoidma, on täitsa mõttetu, sest telefonis antud koha peal magnet puudub.

ÜHENDUVUS JA JÕUDLUS
Päris esimesel päeval oli vasikavaimustuses vaja tutikas aparaat kohe auto audioga ühendada läbi Bluetoothi. Mingil põhjusel ei leidnud aga menüüst õiget kohta üles, kus Bluetooth sisse lülitada. Enda vabanduseks mainin ära, et Android 5 oli minu valduses esmakordselt ja sellest ka võib-olla väike segadus. Igatahes mõtlesin siis korra tagakaane maha võtta ja pilk sissepoole heita nii igaks juhuks, et äkki vaja "midagi sisse lülitada". Nii ma siis leidsin tagakaane alt 4 kleepsulaadset asjandust. Esimesena turgatas mul pähe, et mõnedel elektroonikavidinatel on tehasest tulnuna mõned kleepsud ühenduskohtadel vahel, et siis enne tarbijani jõudmist patareid säästa või mida iganes. Nii ma siis hurraaga hakkasin ühte kleepsu maha kiskuma, lootes, et küllap on see mingi kaitsekleeps, mis Bluetoothi antenni muust riistvarast lahutab. Taolistest antennidest polnud ma paraku varem kuulnud. Oma lollus... aga no mis sa ikka teeg. Et ühe kleepsu maha kiskumine suhteliselt vaevane oli, siis otsustasin järgmistega veidi hoogu pidada ja korra veel telefoni müüs ringi urgitseda, kust ma ka lõpuks Bluetoothi leidsin. Kokkuvõttes ma nüüd ei teagi, mis konkreetse antenni ma maha kiskusin - oli see Bluetooth, 2G, 3G või 4G... esialgu erilisi ühenduvuse probleeme polnud, seega lootsin, et lõhkusin vähekasutatava Bluetoothi ära. Ometigi oli tubastes tingimustes vahel levi puudulik, aga sama probleem oli mul ka vana telefoniga. Aja jooksul siiski ilmnes ühenduse probleeme järjest enam, päädides praeguseks sellega, et kuigi Oukitel näitab levi olemasolu, tal seda siiski pole. Ja niimoodi ei tea mitu korda päevas. Reeglina aitab restart, aga mitte alati. GPS on ka aeg-ajalt ebastabiilne ja katkev. Muidugi päris kindel pole, milles asi, kasutan peamiselt Waze'i, aga see soft võib ise piisavalt bugine olla, et nõnda vigast pillub. Endomondo ja Here mapsiga pole nõnda suurt probleemi olnud.

Jõudlust on K4000'l kõvasti rohkem kui mu eelmisel S2 pannil. Lausa lust oli alguses telefoni inimese kombel kasutada, kui ei pidanud iga äpi läägimise taga ootama. Väga mängur telefonis ma pole, seega väga põhjalikult ei saa jõudlus kommenteerida, aga äpid, mis nt Galaxy S2 Plus peal sõna otseses mõttes välja ei vedanud, jooksevad sellel telefonil väga hästi. Jooksis Fifa hästi, Clash of Kings vist sai korra proovitud, Top Eleven Manager ja rohkem polegi ressursirikkaid rakendusi proovinud. Nimetatutega pole Oukitelil probleeme olnud. Küll aga nt Facebooki Messengeris mingisugune jalgpalli köksimise mäng läägib, kui ülale mingi teavitus peaks ilmuma.

Helitugevust otseselt mõõtnud pole ega benchmarkinud, aga kindlasti valjem kui mõni kõvem Xperia. Täishäälel helin on nt ebameeldivalt lärmakas.


Link

VASTUPIDAVUS JA AKU
Nagu eelnevalt mainitud, väga telefonil mänge ei mängi ning kokkuvõttes usun, et olen keskmine telefoni kasutaja. Andmeside on umbes pool päeva taga, GPS ja Bluetooth väljas kui neid parasjagu ei kasuta. Kodus või tööl pidevalt WiFi ka taga pole, kui parasjagu ei näpi. Sellise kasutuse juures pidas aku esimesed kuud vastu 7 päeva. Võib-olla peab praegugi nii, aga mingi hetk sai lihtsalt harjumuseks akut laadida 50% juures. Tänasel päeval on nii, et arginädalal 3-4 päeva laadimata ei ole mingi probleem. "Läheb meelest" laadida lihtsalt.

Et pidevalt tuttavatel ekraanid puruks, siis oli minu jaoks väga paeluv eeltoodud videos demonstreeritud vastupidavus. Tugev on see ekraan küll, seda ma ütlen. Kaitsekile oli ekraanil peal umbes 5 kuud. Selle aja jooksul sai vist kordi 6-8 ikkagi peol käidud, kus oli vaja demonstreerida vägevat ekraani, mis lauanurki tagudes mingitki järeleandmist ei teinud. Ühel hetkel võtsin kaitsekile puhtalt sellepärast maha, et ühest otsast hakkas narmendama ja kippus lahti tulema. Pärast seda olen veel telefoni vastu nurki tagunud ja korra sai vist isegi tõesti naela seina löödud. Päris sajase naelaga ei hakanud pulli tegema, võtsin ikka väiksema ja veidi pehmema puidu ka. Jäi ellu. Pika peale on aga ilmnenud ekraanil õige kerged värvimoonutused. Aga ma annan selle andeks, sest ükski normaalne telefon ei tohiks sellist asja vastu pidada. Peale selle on telefoni korduvalt 2. ja 3. korruse rõdult alla lennutatud ja korra viskasin sellega ka kaugust. Raisk libises käest ja kusagile 30m peale jäi lebama. Kõige eelmainitu juures ei ole ka korpus lagunema hakanud, mida ma algul kartsin kõige enam. Pole tal häda midagi, tagumine kaas ei logise ega mädane, pigem on seda isegi keeruline küljest saada.

KAAMERA
13MP tagakaamera tundus enne ostmist piisavalt võimas oma vajaduste rahuldamiseks ning seda ka esikaamera. Eriline selfie mees ma pole ja seda vist kokkuvõttes kasutanud 3x. Tagakaameraga on nii, et kui on ilus lõunamaa suvi, valitseb tuulevaikus, Kuuse-taat õiget planeetide seisu ennustanud ja pohmakas piisavalt väike, et kätevärin puuduks, siis teeb ta pilti küll. Olgu-olgu, päris nii hull ei ole. Aga ütleme nii, et hämaras on teravat pilti ikka väga keeruline saada. Niisama käes hoides see ei õnnestu. Ka pole välgust erilist kasu - ikka jääb udune ja tuhm. Aga päevavalguses tehtud pildiga võin enam-vähem rahule jääda. Seniks, kuni keegi kõrval nt Galaxy S6ga pilti ei tee.

KOKKUVÕTTEKS
Kokkuvõtteks võiks öelda seda, et kui telefoni piire mitte pushida, siis kestaks see aparaat tõenäoliselt üsna kaua. Praeguseks ei oskagi öelda, kas leviprobleemid on tekkinud kõvast põrutusest või siis ongi antud isend selline. Üks maha rebitud antenn aga nii 3G'd, 4G'd ega GPSi pärssida ei saa. Kui leviprobleemid kõrvale jätta, siis võin julgelt öelda, et ~110€ eest on telefoni küllaga. Ostsingi selle mõttega, et kui ka kurat läheb katki, siis ei ole kindlasti mitte nii kahju, kui ~300€ Samsungi, Sony või taolise eest. Usun, et omadustelt ja kvaliteedilt langeb ta tegijatega kusagile sinna hinnaklassi. Hiinlastel leviv põhiprobleem ehk logisevad nupud ja/või korpus on Oukiteli puhul välistatud. Istub kindlalt käes ja ausalt öeldes kui võtan kätte mõne tuttava tippklassi telefoni, siis on tükk tegu, et seda oma kerguse poolest mitte maha kukutada. Ehk siis soovitan inimesele, kellel oluline aku kestvus ja telefoni füüsiline vastupidavus. Kes otsib graatsilisust taga, käib telefoniga fotokonkursil esikohta jahtimas ja pihus CAD joonestust harrastab, see võib mujale vaadata.

Natuke kurb on aga see, et pärast antenni lõhkumist oli võimatu tootjaga ühendust saada. Mingitele hiinakatele leidsin vahetatavad antennid, aga Oukitelile mitte. Seega üritasin tootjaga ühendust saada erinevaid kanaleid pidi, aga ei õnnestunud. Kirjutasin neile erinevatele aadressidele vist kokku 3 korda, aga ei ühtki vastust. Süsteemi uuendusi on 9 kuu peale kokku tulnud vist 2 (või ka 3). Mis need täpselt pakkusid - ei saanudki aru.

Lõppsõnaks - mõne aja vast pean veel sellise vahelduva leviga vastu. Järgmise telefoni võtan tõenäoliselt jällegi Hiinast ja kuigi ma ei ole veel täpselt uurinud, vaatan võib-olla jällegi Oukiteli poole, sedapuhku K10000 suunas, kui see just pool kilo ei kaalu. 110€ well spent!

PLUSSID
thumbs_up.gif tugev ekraan
thumbs_up.gif tugev korpus
thumbs_up.gif kauakestev aku
thumbs_up.gif minusugust kasutajat rahuldav jõudlus
thumbs_up.gif lühike laadimisaeg (kiirlaadijaga 2h)
thumbs_up.gif vahetatav aku
thumbs_up.gif valju kõlar

MIINUSED
thumbs_down.gif raske telefon
thumbs_down.gif mitte kõige parem kaamera
thumbs_down.gif olematu kasutajatugi
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2016 23:54:13 vasta tsitaadiga

Mul omalgi samasugune aga läks juba pekki ka. Natuke töötab siis viskab pildi triibuliseks
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saiapäts
HV kasutaja
Saiapäts

liitunud: 02.10.2008




sõnum 11.10.2016 11:54:01 vasta tsitaadiga

Endale ostsin K4000 Pro, sain kätte 90 euroga. Selle raha eest väga tiptop telefon, natuke aega tagasi ütles ainult power nupp üles.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Oukitel K4000
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.